Jump to content



μικρός Οδηγός: Φτιάξτε ένα bootable USB stick εγκατάστασης για τα Vista/Seven


ChSin7

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Αγαπητέ ChSin7,

συγχαρητήρια για τις ΤΕΛΕΙΕΣ οδηγίες σου και για τη δουλειά σου. Αυτό που ψάχνω εδώ και καιρό και δεν μπορώ να φτιάξω είναι το εξής: να έχω σε ένα bootable usb stick και έναν φάκελο για κάθε λειτουργικό και όταν κάνει boot να σου δίνει μία λίστα με επιλογές για το ποιο λειτουργικό θέλεις να εγκαταστήσεις και εσύ πατώντας π.χ. 1 (για XP), 2 (για Vista), 3 (για 7) να επιλέγεις το λειτουργικό που θέλεις και να πηγαίνει αυτόματα στα αρχεία του συγκεκριμένου λειτουργικού ώστε να ξεκινήσει η εγκατάσταση. Αυτό μπορεί να αντικαταστήσει το move στο root που λες από το φάκελο ενός extra λειτουργικού και πάλι πίσω. Απαιτεί προχωρημένες γνώσεις αυτό που προτείνω, αλλά αν το καταφέρουμε θα είναι η ιδανική λύση για εγκατάσταση Windows.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
κατέβασε και δοκίμασε το YUMI...βαζεις το Stickακι, στο κάνει bootable φορτώνεις πολλαπλά iso τωνλειτουργικών που θέλεις και στο boot from usb σε ρωτάει τι να εγκαταστήσει...

Καλησπέρα! Δοκιμάζοντας το YUMI και ενώ όλα δουλεύουν κανονικά σε sata 2,σε sata 3 δεν μου φορτώνει τα win 7.

Βγάζει no driver found πρόβλημα!Σου έχει τύχει κάτι τέτοιο;Ψάχνοντας στο net δεν βρήκα λύση. :hm:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κάνω όλη τη διαδιακασία μέσα από XP και το MBRWizard δεν μπορώ να να το βρω ή να το καεβάσω . Μπορεί να μου πει κάποις πως θα συνεχίσω την διαδικασία ;;

Βρε συ Johnny, γιατί παιδεύεσαι τζάμπα και βερεσέ;

Μίλησα με Χρήστο, Φίλιππα και Ζάχο... Αφού δεν το κατέχεις το άθλημα...

Πρόσεχε μη κάνεις ζημιά στην νέα σου προίκα!!!

Έρχομαι όποτε θέλεις για βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα. πολυ κατατοπιστικο το post σου και ευχαριστω πολυ γι αυτο. θελω ομως μια μικρη βοηθεια. στο βημα 4, δεν ακολουθω τις οδηγιες σου αλλα επειδη μεσα στο mounted disc που εχω κανει, δεν υπαρχει φακελος boot, απο κει και περα δεν ξερω τι να κανω. αν μπορει καποιος, ας με βοηθησει. ευχαριστω πολυ. :hi:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.