Jump to content



Steam Hardware Survey


astrolabos

Recommended Posts

Σήμερα αξιώθηκα και εγκατέστησα το steam, και μου ζήτησε να συμμετάσχω σε μια έρευνα στην οποία θα έδινα κάποια στοιχεία του συστήματός μου σε αυτούς έτσι ώτσε να μπορουν να δουν τον "μέσο όρο" στα συστήματα των χρηστών. Ενδιαφέρον αποτελούν τα αποτελέσματα, τα οποία δείχνουν μια κατά κράτος επικράτηση της nvidia-intel σε όσους πήραν μέρος σε αυτή την έρευνα. Περισσότερα μπορείτε να δείτε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάντως εχω εντυπωσιαστεί με το ποσοστό των χρηστών που εξακολουθούν να έχουν Win XP 32 bit και σχεδον αγγίζει το 60%, ειδικά αν σκεφτεί κανείς πόσο καιρό εχουν βγει τα service packs των Vista, ενημερώσεις κτλ...

ειμαι περίεργος να δω τα ποσοστά σε κανα χρόνο οταν μπουν για τα καλά στην ζωή μας τα 7.

Για nvιdia, ati, intel, amd αναμενόμενα πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάντως εχω εντυπωσιαστεί με το ποσοστό των χρηστών που εξακολουθούν να έχουν Win XP 32 bit και σχεδον αγγίζει το 60%, ειδικά αν σκεφτεί κανείς πόσο καιρό εχουν βγει τα service packs των Vista, ενημερώσεις κτλ...

ειμαι περίεργος να δω τα ποσοστά σε κανα χρόνο οταν μπουν για τα καλά στην ζωή μας τα 7.

Για nvιdia, ati, intel, amd αναμενόμενα πιστεύω

καμμία εντύπωση. τα παιχνίδια στο steam δεν απαιτούν vista, και το Hardware σε dx9 είναι (ακόμα) αρκετό για να παίξεις οτιδήποτε. γιατί να δώσει o gamer 200+ σε vista και να μην πάρει 4+++ παιχνίδια?

Link to comment
Share on other sites

Καλά και εδώ δεν βλέπεις πως σκούζουνε για τα XP? Αναμενόμενο το βλέπω.

Σωστό και αυτό :p

καμμία εντύπωση. τα παιχνίδια στο steam δεν απαιτούν vista, και το Hardware σε dx9 είναι (ακόμα) αρκετό για να παίξεις οτιδήποτε. γιατί να δώσει o gamer 200+ σε vista και να μην πάρει 4+++ παιχνίδια?

Κοιτα ναι εχει και αυτό μια λογική... Από την άλλη βέβαια αν θεωρήσουμε οτι η κύρια μερίδα χρηστών της steam ειναι νεότερες ηλικίες λόγω games, θεωρούσα δεδομένο οτι πιο ευκολα αλλάζουν συνήθειες, λειτουργικό από εναν 30-40-50αρι που ίσως και λόγω συνήθειας/άγνοιας δεν πάει ευκολα στο "αγνωστο"-vista. Βέβαια είναι και το θέμα €, $ στην μέση ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.