Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

EECGoUg.jpg

Stage 1 Saturday, May 9 2015

San Lorenzo al Mare - Sanremo 17.6km

Stage 2 Sunday, May 10 2015

Albenga - Genoa 173km

Stage 3 Monday, May 11 2015

Rapallo - Sestri Levante 136km

Stage 4Tuesday, May 12 2015

Chiavari - La Spezia 150km

Stage 5Wednesday, May 13 2015

La Spezia - Abetone 152km

Stage 6Thursday, May 14 2015

Montecatini Terme - Castiglione Della Pescaia 181km

Stage 7Friday, May 15 2015

Grosseto - Fiuggi 263km

Stage 8Saturday, May 16 2015

Fiuggi - Campitello Matese 188km

Stage 9Sunday, May 17 2015

Benevento - San Giorgio Del Sannio 212km

Rest DayMonday, May 18 2015

Stage 10Tuesday, May 19 2015

Civitanova Marche - Forlì 195km

Stage 11Wednesday, May 20 2015

Forlì - Imola (Autodromo Ferrari) 147km

Stage 12Thursday, May 21 2015

Imola - Vicenza (Monte Berico) 190km

Stage 13Friday, May 22 2015

Montecchio Maggiore - Jesolo 153km

Stage 14Saturday, May 23 2015

Treviso - Valdobbiadene (Individual time trial) 59.2km

Stage 15Sunday, May 24 2015

Marostica - Madonna Di Campiglio 165km

Rest Day 2Monday, May 25 2015

Stage 16Tuesday, May 26 2015

Pinzolo - Aprica 175km

Stage 17Wednesday, May 27 2015

Aprica - Lugano 136km

Stage 18Thursday, May 28 2015

Melide - Verbania 172km

Stage 19Friday, May 29 2015

Gravellona Toce - Cervinia 236km

Stage 20Saturday, May 30 2015

Saint-Vincent - Sestriere 196km

Stage 21Sunday, May 31 2015

Turin - Milan 185km

Link to comment
Share on other sites

I'm back bitches!!!!!

Τελος ο γαμος, τελος και το ταξιδι στο Παρισι (ηταν ενα ονειρο....).

Δε θα αναφερω πραγματα για το Παρισι αλλα μονο για την ποδηλατο-ζωη εκει. Παντου ποδηλατοδρομοι, παντου ποδηλατα, παντου σημεια να ενοικιασεις δημοτικα ποδηλατα (ενοικιασα και εγω...δε κρατιομουν και καναμε βολτα σε ενα μαγικο παρκο, με 3 τεχνητες λιμνες μεσα, γηπεδο ποδοσφαιρου και παρκο ιππασιας...πρασινο παντου...ονειρο.. ΠΟΣΟ πισω ειμαστε θεε μου???).

Εκτος απο αυτο, στις 2 Νοεμβριου διοργανωνεται αγωνας XCO στην περιοχη που κανω τις προπονησουλες μου!! Μολις 10 λεπτα απο το σπιτι μου! **** Yeahh λεμε! (θα δωσω μαχη να παρω ρεπο στη δουλεια γιατι θα δουλευω τοτε..)

[MENTION=1006]wrong method[/MENTION] δανεισου ενα mtb μιας και μενεις κοντα και ελα να περασουμε τελεια!!!!!!

Βγηκα και για προπονησουλα σημερα μετα απο 2+εβδομαδες αποχη...

Αυτα τα νεα!!!

post-24707-1416078875,5494_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ήθελα απο μέρες να ανέβω στα Χάνια αλλά τα λάστιχα και οι τροχοί που περιμένω ακόμα έρχονται...

σήμερα όμως το πράμα δεν σήκωνε αναβολή και μια και ο καιρός δεν έδειχνε τπτ ιδιαίτερο,είπα να κάνω μια προσπάθεια έστω και με ψιλοδιαλυμένο το πίσω

λίγη ομίχλη ανεβαίνοντας,τπτ φοβερό

MjlheZo.jpg

kl5ojy7.jpg

πολύ ομίχλη στην κορυφή και αρκετό κρύο,ευτυχώς φορούσα μακρύ ζέρσεϊ και κλειστά γάντια

8XuENmx.jpg

στο κατέβασμα πήγα με το πάσο μου μια και δεν ήθελα να πιέσω τα λάστιχα-ιδιαίτερα σε δρόμο με κρατήρες

όπως είναι η επαρχιακή Χάνια-Δράκεια-Αγριά γι'αυτό και η χαμηλή μ/ο

Garmin Connect

Link to comment
Share on other sites

Lakisss Θεός!! Μπράβο! Και για τις φωτογραφίες - tutorial! Η αλήθεια είναι ότι σε επόμενο βίντεο θα σας δείξω μια πλήρη αλλαγή υγρών - εξαέρωση.. Και μάλιστα θα δείτε μια πατέντα που έχω κάνει για να μην αγοράσω το "κυπελάκι" της shimano που μπαίνει πάνω στο reservoir της μανέτας.

Μέχρι τότε μπορείτε να δείτε το βίντεο που παρουσιάζω τα εργαλεία που χρειαζόμαστε για να μπορούμε να κάνουμε κάθε συντήρηση μόνοι μας.. Με λίγα λόγια να κάνουμε το ποδήλατο "βίδες"! Hope you like it.. Στη συνέχεια θα έρθουν και πιο "τεχνικά" βίντεο!

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Hello again.

Αφού πλέον έπεσαν οι τιμές αρκετά, πήρα και έναν προβολέα για το άλλο ποδήλατο.

Η βάση τους είναι η γνωστή με το λαστιχάκι (New Securitying 2900LM 6X CREE XM L T6 LED Bicycle Bike Headlight Headlamp Light | eBay), οπότε είπα να ξανακάνω τη μόντα με βάση από GoPro (New Bike Aluminum Handlebar Bar 31 8mm Mount for GoPro HD Camera Hero 1 2 3 3 | eBay).

TXaKFcp.jpg

sfbIhme.jpg

Εκτός από το κόψιμο της βάσης, έφτιαξα ένα bracκet αλουμινίου σε σχήμα πένας κιθάρας.

Αν προσέξετε το καλώδιο περνά από τη σχισμή, ενώ από κάτω έβαλα και δεματικό ώστε να το ασφαλίσω από τυχόν τραβήγματα.

QwoRslK.jpg

oIf1FgG.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.