Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Ερώτηση.

Έχω αρχίσει πάλι και κάθε μέρα πάω δουλειά με το ποδήλατο.

Γενικά εδώ βρέχει.

Το πρόβλημα είναι όταν ΔΕΝ βρέχει και ο δρόμος είναι βρεγμένος (90% των φορών). Τότε με την φυγόκεντρο το κολάν / μπλούζα / σακίδιο απο πίσω γίνονται τώλος...

Οπότε σκεφτόμουν για ένα απλό mudguard...

Έχει δοκιμάσει κανείς σε τέτοιο ποδήλατο [MENTION=23]DJD[/MENTION] κάτι εύκολο, clip on φάση?

Με 1 λεπτό ψάξιμο είδα κάτι [ame=http://www.amazon.co.uk/Topeak-Defender-RC11-Rear-Mudguard/dp/B00G9YJTNK/ref=sr_1_15?ie=UTF8&qid=1413887328&sr=8-15&keywords=racing+bike+mudguards]τέτοιο[/ame].

Κάνει ή έχετε κάτι άλλο να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Με το strava και τα segments κλπ, τι παίζει; Έκανα σήμερα την κλασική μου διαδρομή στην παραλία και όταν γύρισα και την είδα στο σπίτι, μου βγάζει ένα μετάλλιο ότι έχω τον 3ο χρόνο στο drag strip. Μπαίνω κι εγώ να δω και βλέπω πως είμαι 63ος, με τον πρώτο να έχει 49.5 ΜΩΤ κι εγώ κάπου στα μισά. Πρέπει να μάθουν μαθηματικά ή κάτι χάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Πολλα πραγματα εχει τα οποια δεν με απασχολουν.

επισης ποτε δεν ειπα οτι δεν ηταν καλο , απλα με καλυπτε το ST μεχρι προτινος.

επισης δε καταλαβαινω τον λογο που κανει share τις διαδρομες στο ΦΒ , αλλα ΔΕΝ εμφανιζονται στα news feed των αλλωνων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμαφανίζονται απο κινητό ή γενικά? Γιατί απο κινητό ΔΕΝ τα δείχνει (κινητό των άλλων).

Το ότι έχει πράγματα που δεν σε απασχολούν, ξέρεις πόσο απασχολεί ... κανένα.

Το θέμα είναι αν σε καλύπτει για αυτό που ήθελες, γιατί είναι πολύ ανώτερο απο το ST σε άλλα 10 πράγματα που σε απασχολούν.

Και γιατί θες να κάνει share τις διαδρομές σε ΤΛ άλλων?

Link to comment
Share on other sites

παλι δεν ηπιες καφε ; :hehe:

καποιος διερμηνεας παρακαλω ;

ανωτερο θεωρειται οταν κανει κατι καλυτερα..εφοσον το ST δουλευε ΑΨΟΓΑ για αυτο που ηθελα , ολα τα αλλα ειναι αδιαφορα για μενα.αρα με καλυπτε.

αν εσυ θες να βλεπεις χρονους αλλωνων , δικαιωμα σου.εμενα αδιαφορο με αφηνει.

για αυτο λεω.το ST με καλυπτε απολυτα αλλα τα χαλαγε αλλου.Το στραβα παρουσιαζει το ιδιο προβλημα με το ST.στο κομματι του sharing.

και γιατι θελω να τα κανω share? για τον ιδιο λογο που και εσυ ανεβαζεις φωτος απο διαφορα μερη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με διαβάζεις.

Είναι γνωστό bug/future στο ΦΒ, οι άλλοι να μην τα βλέπουν όταν είναι απο κινητό. Για αυτό σε ρωτάω, δεν τα βλέπουν απο κινητό ή απο πισι?

ΑΝ ειναι απο πισι, τότε ή έχουν μπλοκάρει την εφαρμογή ή κάτι άλλο παίζει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά διαθέτω ένα hybrid specialized sirrus sport 2014, και χρειάζομαι λασπωτήρες.

Έπειτα από ένα πρόχειρο search βρήκα αυτό το κιτ στα 65€. Υπάρχει πρόταση αντίστοιχης ποιότητας και αντίστοιχης τιμής?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.