Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

[MENTION=24707]kostas_gs[/MENTION] Γιατρός δεν είμαι αλλά ούτε να διανοηθείς να τρέξεις το σ/κ. Άσε το σώμα να ισιώσει κι ειδικά το κεφάλι. Θέλουν πολύ προσοχή τα χτυπήματα εκεί και δε ξέρεις τι μπορεί να συμβεί με περισσότερους κραδασμούς/πιθανή πτώση (φτου φτου μακρυά από μας). Κι εγώ εκτός ποδηλάτου ειμαι εδώ και καιρό λόγω μέσης αλλά τι να κάνω υπομονή, φυσιοθεραπεία και γυμναστική.
Ρε πουστη μου αντι να καλυτερευω εγω νιωθω χειροτερα. Απο χθες με ποναει ο αυχενας μου, τα χερια, η πλατη και τα πλευρα μου. Νιωθω λες και με εχουν δειρει.

Το κεφαλι ευτυχως ειναι οκ.

Μ αρεσει που το σκεφτηκα οτι θα μπορουσα να τρεξω και στον αγωνα.

έτσι είναι αυτά,όταν πέρυσι γνωρίστηκα απο κοντά με το πίσω μέρος ενός αυτοκινήτου,στην αρχή δεν πόναγε τπτ

την επόμενη και όλη την εβδομάδα δεν μπορούσα ούτε να μασήσω καλά-καλά

υπομονή,έχει κι άλλους αγώνες παρακατω :)

ο λαιμός είναι απο mtb?πολύ ψηλά δεν είναι;χαμηλώνοντας το τιμόνι μερικές μοίρες,θα κερδίσεις σε τελική

αλλά θα επιβαρύνεις λίγο τα χεριά σου (μούδιασμα συνήθως-καταπονείς το ωλένιο νεύρο με την συνεχή πίεση)-κάτι που με τον καιρό-προπόνηση θα περάσει

Αυτό με το πόσο πονάει στην αρχή είναι "εντυπωσιακό". Ο λόγος που άλλαξα φρένα ήταν επειδή δεν έπιασαν καλά πριν λίγες μέρες και συγκρούστηκα με έναν άλλο ποδηλάτη. Έπεσα πάνω του ενώ τον είχα δει 2 μέτρα πιο πριν και μετά έπεσα με το γόνατο στον δρόμο (μάλλον λόγω spds, χωρίς να είμαι και σίγουρος).

Εε ενώ με πόνεσε όταν έπεσα, μετά από 1 λεπτό ήμουν ΟΚ και γύρισα στο σπίτι με το ποδήλατο. Στο σπίτι είχε φουσκώσει και χρειάστηκε να του βάλω πάγο για να φύγει το πρήξιμο και χθες/σήμερα 3-4 μέρες μετά φάνηκε για τα καλά το μελάνιασμα...

Νεο thread --> MediLab για να πω κι εγω για τον μηνισκο μου που ο Δαρας μου ειπε "κανε ποδηλατο, ανετα..."

Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα χειροτερευουν ρε φιλοι ποδηλατες: πονουσα πολυ στον αυχενα και πηγα για ακτινογραφια. Μου βρηκε στενωση και αυριο θα την παω στο γιατρο να μου πει τι θα κανω.

Ειμαι ξαπλωμενος και δε ξερω που να ακουμπησω το κεφαλι μου απο τον πονο.

Link to comment
Share on other sites

Tip: Εχτές πήγα βόλτα με φόρμα, η οποία ακουμπούσε στους δίσκους και έγινε χάλια από τα λάδια.

Επειδή ήμουν σίγουρος ότι το πλυντήριο δεν θα τα έβγαζε τελείως, έκανα μια δοκιμή με Muc-off.

9gg9YXi.jpg

PiDZKG0.jpg

Link to comment
Share on other sites

^^Μωρε μονο σασι? Αστα. Σκεφτομαι το ποσο τυχερος ημουν που γλυτωσα τα χειροτερα.

Ποιον αγωνα? Εδω θα ξανακαβαλησω ποδηλατο σε κανα μηνα το κοβω.

Αν είναι μόνο ένας μήνας καλά είσαι. Εγώ ήμουν off 3 μήνες όταν είχα πέσει με την κούρσα!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μόνο ένας μήνας καλά είσαι. Εγώ ήμουν off 3 μήνες όταν είχα πέσει με την κούρσα!

Δε ξερω εαν θα ειναι ενας μηνας μονο τελικα.

Επεστρεψα απ το γιατρο. Κακωση στον αυχενα. Κι αλλα χαπια, κολαρο και θα παω ξανα να μου γραψει φυσικοθεραπειες. Εμπλεξα ρε πουστη μου γαμωτο.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά και πάλι. Δεν καταλαβαίνω... Στο νοσοκομείο κοιμόντουσαν όταν πήγες την πρώτη φορά; Δεν υποτίθεται ότι σου έκαναν γενικό check-up;

Στο νοσοκομειο που πηγα εκανα ακτινογραφια στο κεφαλι. Εκει πονουσα.

Ο αυχενας με επιασε απο χθες ενω επεσα την Πεμπτη. Αυτο με παραξενεψε λιγο αλλα ο doctor το βρηκε φυσιολογικο. Τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

Στο νοσοκομειο που πηγα εκανα ακτινογραφια στο κεφαλι. Εκει πονουσα.

Ο αυχενας με επιασε απο χθες ενω επεσα την Πεμπτη. Αυτο με παραξενεψε λιγο αλλα ο doctor το βρηκε φυσιολογικο. Τι να πω?

Πες "καλά που δεν σκοτώθηκα" :p . Περαστικά και από εμένα μαν. Και μην το σκέφτεσαι που δεν θα κάνεις. Εσύ θα απέχεις 1+ μήνα. Εγώ 7 με τον .!.κρυο εδώ πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πες "καλά που δεν σκοτώθηκα" :p . Περαστικά και από εμένα μαν. Και μην το σκέφτεσαι που δεν θα κάνεις. Εσύ θα απέχεις 1+ μήνα. Εγώ 7 με τον .!.κρυο εδώ πάνω.

Εδώ Καλιφόρνια μόνο ήλιο έχει πάντως:sarcastic:!! Δεν έχω αξιωθεί να βγάλω το focus καμιά βόλτα όμως...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.