Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Πες "καλά που δεν σκοτώθηκα" :p . Περαστικά και από εμένα μαν. Και μην το σκέφτεσαι που δεν θα κάνεις. Εσύ θα απέχεις 1+ μήνα. Εγώ 7 με τον .!.κρυο εδώ πάνω.

7 μηνες? Βορειο πολο μενεις?

Αλλαξε χωρα ή παρε κανα fat bike.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν περαστικά και απο εμένα [MENTION=24707]kostas_gs[/MENTION]

Προσανατολίζομαι προς την αγορά ποδηλατικού ρουχισμού.Υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα με ποικιλία για να κάνω έρευνα αγοράς?Προτάσεις επίσης δεκτές.Δεν ψάχνω για κάτι εξεζητημένο απλώς να μην γίνομαι παπάκι από τον ιδρώτα όταν βγαίνω. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

7 μηνες? Βορειο πολο μενεις?

Αλλαξε χωρα ή παρε κανα fat bike.

δεν μένει στον Β.πόλο αλλά συνεχως βρίσκει δικαιολογίες να μην πάει το χαμένο κορμί-μια δεν ταιριάζουν οι βοηθητικές,μια έχασε την τρόμπα μια ήπιε πολύ μια φυσάει,μια χάλασε το ασανσέρ κτλ :p:P:P

Καταρχήν περαστικά και απο εμένα [MENTION=24707]kostas_gs[/MENTION]

Προσανατολίζομαι προς την αγορά ποδηλατικού ρουχισμού.Υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα με ποικιλία για να κάνω έρευνα αγοράς?Προτάσεις επίσης δεκτές.Δεν ψάχνω για κάτι εξεζητημένο απλώς να μην γίνομαι παπάκι από τον ιδρώτα όταν βγαίνω. Ευχαριστώ

ισοθερμικό και ένα αντιανεμικό για αρχή-κρυώνεις;βάζεις και το αντιανεμικό,ζεσταίνεσαι;το αφαιρείς,εάν πας πιο εντατικά θα αντικαταστήσεις την φόρμα με ένα ποδηλατοBib με εσωτερικό μαξιλάρι για τις πολύωρες διαδρομές και θα πάρεις και ένα ποδηλατοτζακετ,γυαλιά,γάντια κτλ θα βοηθήσουν να γίνει η βόλτα πιο ευχάριστη

ΚΡΑΝΟΣ ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιό είναι το καταλληλότερο thread για να ρωτήσω, αλλά μια και θα είναι πρωτίστως για ποδήλατο, ρωτάω εδώ.

Υπάρχουν short/long/bib shorts τα οποία έχουν αποσπώμενο μαξιλαράκι; Κυρίως κάνω ποδήλατο, αλλά έλεγα μήπως μπορώ να χρησιμοποιώ κάτι τέτοιο όταν πηγαίνω γυμναστήριο. Δεν λέει να πηγαίνω με το κλασικό ποδηλατικό :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιό είναι το καταλληλότερο thread για να ρωτήσω, αλλά μια και θα είναι πρωτίστως για ποδήλατο, ρωτάω εδώ.

Υπάρχουν short/long/bib shorts τα οποία έχουν αποσπώμενο μαξιλαράκι; Κυρίως κάνω ποδήλατο, αλλά έλεγα μήπως μπορώ να χρησιμοποιώ κάτι τέτοιο όταν πηγαίνω γυμναστήριο. Δεν λέει να πηγαίνω με το κλασικό ποδηλατικό :p

Βρακάκι με μαξιλαράκι και σκέτο κολλάν

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εντυπωσιασμένος με την απορροφητικότητα του κάρμπον πιρουνιού και παλουκόσελου. Πρόσφατα αγόρασα το παρακάτω παλουκόσελο μια που ήθελα μεγαλύτερο set back και έχει ακόμα μεγαλύτερη απορροφητικότητα σε σχέση με το παλιό bontrager seatpost που είχε το ποδήλατο από μόνο του (πάλι carbon).

Ειδικά με το FSA είναι σαν να έχω βάλει μια μικρή ανάρτηση.

big_3187.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς σας μόνος του ακτινολόγηση; Οι τροχοί μου (μια που έχω κάνει το κουρσάκι cyclocross) θέλουν λίγο μάζεμα. Το παρατήρησα στα φρένα που όπως περιστρέφεται ο τροχός πλησιάζει και απομακρύνεται (λίγο) από τα τακάκια.

Σκέφτομαι να το κάνω μόνος μου μια που τα ποδηλατάδικα εδώ (Μόναχο) ζητάνε τα κέρατά τους ακόμα και για απλές εργασίες. Απλά έχω ενδοιασμούς μην καταλήξω με οβάλ τροχούς από ότι κυκλικούς...

υγ: οι ποδηλατάδες πιστεύω ότι θα ζητήσουν 40 ευρώ και για τους 2 τροχούς αν κρίνω από τα 10 ευρώ που τόλμησε να μου ζητήσει όταν της είπα να μου βάλει επιτόπου το μπροστά λάστιχο που αγόρασα από την ίδια...

υγ2: Στα ~100 ευρώ αγοράζω πολύ ελαφρά μεταχειρισμένους τροχούς fulcrum racing 5 ή 7. Οπότε για το λόγο αυτό ο ποδηλατάς απορρίπτεται.

Έγινε επεξεργασία από ThouVou
Link to comment
Share on other sites

Ωραια που μπηκε η εβδομαδα..: για σημερα το μενου περιλαμβανει φυσικοθεραπεια, βολτα απο το ικα για να θεωρησω τις φυσικοθεραπειες και μετα νοσοκομειο να κοψω τα ραματα. Ωραια περναμε!!

Και καθε φορα που μπαινω σπιτι στο σαλονι, το cannondale μου κλεινει το ματι...εγω ομως βραχος! Αδιαφορω!! Χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα hybrid για να πηγαινω δουλεια καθε μερα.

Εχετε να προτεινετε κατι αξιολογο μεχρι μαξ £280?

Cube LTD CLS City Bike 2013 | Chain Reaction Cycles

μια χαρά είναι αυτό που έβαλες,δεν νομίζω να βρεις καλύτερο σε αυτά τα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.