Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Σήμερα θα έρθει κανείς στο μικρό freeday;

[MENTION=12156]Lakisss[/MENTION]

Σήμερα το βράδυ δυστυχώς περιμένω ρε συ τον μάστορα για το πλυντήριο!

Θα έχουμε μάχη μάλλον...http://www.thelab.gr/ektypwtes-kai-psifiaki-fwtografia/tin-voitheia-sas-diorthoste-mou-mia-fwto-100826.html

Link to comment
Share on other sites

και πως στερεώνεται πάνω στο τιμόνι;

Πήρα κι αυτό για stand. Μέχρι στιγμής (~10 νυχτερινες) δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα ευαισθησίας (φένεται σχετικά καλή κατασκευή).

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ αυτού και αυτού, υπάρχει περίπτωση τα 150mm του φακού να δημιουργήσουν κάποιο θέμα χειρισμού άραγε?

Όχι. Εγώ πήρα αυτό eBay - New & used electronics, cars, apparel, collectibles, sporting goods & more at low prices και είμαι οκ.

Ο φακός βγαίνει μπροστά απ' το τιμόνι.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ αυτού και αυτού, υπάρχει περίπτωση τα 150mm του φακού να δημιουργήσουν κάποιο θέμα χειρισμού άραγε?

Δε θα σου δημιουργήσουν κανένα θέμα. Ο δικός μου είναι 12cm κ όλα είναι μια χάρα, άσε που μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις άνετα και στο χέρι. Πάντως δε ξέρω τι κάνουν, αν τα παραπιούν ή όχι, πάντως αυτό το led σύμφωνα με την εταιρεία δίνει max 1000 lumens (στην καλύτερη). Είναι από τα πιο δυνατά που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

τα παραπανω φωτα εχουν καθολου διασπορα ή απλα φωτιζουν δυνατα μια δεσμη ...και απλα φωτιζουν ενα κυκλο διαμετρου 3μετρα στα 10-20 μετρα μπροστα.(-τυχαια νουμερα-)

Έχουν αρκετά μεγάλη "διασπορά" συν ότι φωτίζουν μακρυά. Αν μπορέσω σήμερα ή αύριο θα τραβήξω ένα μικρό βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

κοιτωντας ενθεν και ενθεν εκειθεν και εντευθεν (:p) στο ιντερνετ...ειδα αυτο....

Best LED Mountain Bike Lights - BikeRadar

Μπορει να ενδιαφερει κανεναν...

Tα magicshine σταμπαρα...μιας και στο περιπου αντεχονται οικονομικα..

(ακριβα ειναι ....αλλα να δωσω τα μισα σε καποιο αλλο για να παρω ενα κυκλο αμφιβολου ποιοτητας στα καμποσα μετρα...δε με τραβαει)

Επισης δε...μου 'ρχεται να τσιμπησω αυτο...που εχει ολα τα εργαλεια "σε ενα υπεροχο βαλιντζακι".

edit.

Και αλλο ενα linκ με τα magicshine..(εχει και αλλα στο φορουμ)

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?317776-Magicshine-MJ-870-amp-MJ-872-review-

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Ο [MENTION=12156]Lakisss[/MENTION] αντί να πάει και να φτιάξει το ποδήλατο,μαγειρεύει φασολάκια δίπλα :p

Νηστικό αρκούδι δεν ποδηλατεί.:p

Το ποδήλατο το πήγα: αλλάχτηκε σέλα, ρυθμίστηκε το δισκόφρενο μπροστά, ρυθμίστηκαν τα ντεραγιέ μπρος/πίσω.

Για το χρώμα δεν το έθιξα γιατί δεν θα έβγαζα άκρη...

Με το πιρούνι και τα λάδια έχω τις αμφιβολίες μου, αλλά θα επανέλθω όταν κάνω μερικές βόλτες και το τσεκάρω.

Έστειλα και email στην SR SUNTOUR Cycling για διευκρινήσεις αλλά απάντηση καμία μέχρι στιγμής...

Ένα ρημάδι προστατευτικό για το Shimano FC-M361 στο Ελλάντα πού διάολο θα βρώ???

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=699]ΝTG[/MENTION]

Τι εννοείς ακριβώς για το βίντεο;

Επίσης από το review που δείχνεις νομίζω λείπει το magicshine mj-868, που το θεωρώ πολύ καλό.

Αν κι εγώ προσωπικά δε θα έδινα πάνω από 40€ για ένα φως που έχεις στο ποδήλατο και ανά πάσα στιγμή μπορεί να πέσεις και να σπάσει.

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Για την κατάντια του όρους Αιγάλεω (Λαός των Αιγών- Κατσικιών) ευθύνονται οι Γερμανοί.

Το χειμώνα του 1941 οι γύρο κάτοικοι υλοτόμησαν ανεξέλεγκτα την νότια πλευρά για να επιβιώσουν.

Το βραχώδες περιβάλλον και οι κατσίκες απέτρεψαν την αναδάσωση.

Τώρα κάθε φορά που βρέχει, το νερό παρασύρει το χώμα αποκαλύπτοντας όλο και περισσότερες πέτρες.

Όμως η βόρεια και βορειοανατολική πλευρά συνεχίζει να καλύπτεται από δέντρα.

Μια βόλτα δεν μπορεί να είναι ολοκληρωμένη αν δεν εμπεριέχει την βόρεια πλευρά.

Από την χθεσινή: Είναι ο συνηθέστερος γύρος. Λίγο μετά το 8ο μπαίνεις στο δάσος και βγαίνεις στο 12ο

Cycling Workout | Endomondo

Μια παραλλαγή του κύκλου που αυξάνει τα χιλιόμετρα

Cycling Workout | Endomondo

Link to comment
Share on other sites

τελικά είμαι ανάμεσα σε 2 ποδήλατα ανήκουν στην ίδια κατηγορία αλλά δεν ξέρω ποιο είναι πιο ποιοτικό...

ενα είναι αυτό: Mtb Bottecchia 520 Disk

και το άλλο..: IDEAL ZIG ZAG 2012 - Για ανώμαλο δρόμο/βουνό - Ποδήλατα | τα πάντα για τα ποδήλατα

την αλήθεια... το Bottecchia μου άρεσε περισσότερο..

Εσεις ποιο νομίζετε οτι έιναι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9203]NooDle[/MENTION]

δωσε 50Ε παραπανω και παρε το hillmaster που ειναι μια κατηγορια πανω.

(σν και θα προτιμουσα ενα 28αρι να πω την αληθεια.)

[MENTION=9381]papajim[/MENTION]

Το video θα υποεκθεσει και θα υπερεκθεσει αυτοματα οταν πας απο φωτεινα σε σκοτεινα μερη.Το ιδιο και οι οποιες φωτογραφιες αν ειναι στο αυτοματο.

Αυτο θα ηθελα να αποφυγουμε.

[MENTION=93]ΓιαγκΤ[/MENTION] +αλλοι

Oi θερμδες που αναφερονται εχουν καμμια σχεση με την πραγματικοτητα..(εστω +-100 ή 10-20% του οποιου ποσου) ή παιζει να ειναι και -50% πχ.

Link to comment
Share on other sites

151.1 km :dance3:

αφού εγώ έφτασα στη κορυφή χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια με το mtb,λογικά εσύ θα βγάλεις άνετα τα χλμ της διαδρομής

κρίμα που δε μένω Αθήνα,θα ακολουθούσα οπωσδήποτε :D

Link to comment
Share on other sites

οταν θα βρω κουρσα προγραμματιζω αυτη την διαδρομη

αχλαδι - Peristeri, Attica 12131, GR

Μα καλά, είσαι [τοποθέτησε χυδαία βρισιά]!;!;*

Ακόμα και αυτοκίνητο δεν την παλεύει αυτή τη διαδρομή.

*Τη φράση μας την έλεγε ένας λοχαγός στο 725 ΤΜΧ, καλός άνθρωπος...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.