Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

πορωμένος άρρωστος BMWακιας κι εγώ! (έχω μια 116)

Mεχρι και στον κήπο μου έφτιαξα το σήμα της BMW με ψηφίδες και μαρμαροβότσαλα! :p

710nco.jpg

2ztdhde.jpg

Έγινε επεξεργασία από nikgr
Link to comment
Share on other sites

Εμας βγαζει 10λ-11/100 χλμ η 520 Ε34 οταν παω Λουτρακι, και ναι οι 6 κύλινδροι κελαηδούν ..you cant get enough που λενε;)

Με πόσα km/h μέση ταχύτητα κινείσαι για να βγάλει τόσο;

πορωμένος άρρωστος BMWακιας κι εγώ! (έχω μια 116)

Mεχρι και στον κήπο μου έφτιαξα το σήμα της BMW με ψηφίδες και μαρμαροβότσαλα!

Τέλειο το σήμα στον κήπο!!:clap:

Link to comment
Share on other sites

..όταν κλεδώνει ή ξεκλειδώνει η κλειδαριά της πόρτας αυτής κάνει ένα περίεργο τρίξιμο.

Το τριξιμο λυνεται ευκολα, αν εισαι ψειρας ψαξτο λιγο η πηγαινε το εκει που την αλλαξαν και ζητησε τους να το διορθωσουν ;)

Δεν ηξερα οτι υπηρξε special edition :D.

Αρκετά ενδιαφέρον, απλα το ειπα επειδή βλέπω πολλούς με καγκουροφτιαγμενα 316 πχ και κολλάνε Μ παντου και χάνεται το νόημα :)

Εμας βγαζει 10λ-11/100 χλμ η 520 Ε34 οταν παω Λουτρακι, και ναι οι 6 κύλινδροι κελαηδούν ..you cant get enough που λενε;)

Εχεις δικιο, κι εμενα μου τη σπανε αυτες οι καγκουριες. Απ οσο θυμαμαι ειχε το σημα στο καπο, το μοχλο ταχυτητων και σε κανα δυο σημεια ακομα στο εσωτερικο.

Για την καταναλωση, παλι καλα που ο Πετρος ανεφερε την ταχυτητα για να υπαρχει μετρο συγκρισης. Εγω μιλαω για 90km/h.

Αααα και παρεμπιπτοντως η δικια μας ηταν τετραταχυτη! Ναι σωστα, δεν ειχε πεμπτη. Τελικη γυρω στα 200..

Link to comment
Share on other sites

(...) με διαπερατοτητα 70% επειδη ημουν φλωρος, οπως αυτες που λεει ο Πετρος.
Μια χαρα εισαι αλλα πιανει τοσο?

Φλώρο με είπες, αργό με είπες, άντε να δούμε τι άλλο...:fist:

Πλάκα κάνω, δεν παρεξηγήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

μααα :nada: πως? https://en.wikipedia.org/wiki/Getrag_260_transmission εχω και στα 120 αν θυμαμαι καλα εχω 3,500 σ/λ. m20b20 ομως εσυ m50b25tu (αντε πες με vanos εχεις ενα 10% λιγοτερη καταναλωση, αλλα γιατι τοση διαφορα? (αν και ηταν λιγο φορτωμενο με βαλιτσες βέβαια)

Ασε που θελω και να καθαρισω τα μπεκ, δε ξερω τι θα εχουν πιασει πανω

Ζηλευω :(

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ έχω διαφορικό 3,46 (εσύ δεν ξέρω πόσο) και τις ΔΙΠΛΑΣΙΕΣ βαλβίδες. :p:P

Να τα καθαρίσεις. Αν τα βγάλεις μόνος σου και τα πας, είναι 30 ευρώ το καθάρισμα.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανα λινκ να κοιταξω πως εξηγείται γενικότερα αυτο με τις βαλβιδες ?:Ρ

Δε ξερω αν σε καλυπτει αλλα το διαφορικό ειναι μαμα και λογικα ανοικτο δε ξερω τι ratio θα το κοιταξω καποια στιγμη, μηπως να το αλλαζα και τα λαδια? δε πρεπει να ειναι δυσκολο .

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έβαζα το λάπτοπ στον εγκέφαλο του αμαξιού και μου έβγαζε random errors. Οπότε λέω την κάτσαμε την βάρκα, αν έχει καεί τίποτα μέσα στον εγκέφαλο...επίσης έχει και αρκετό ξύλωμα για να φτάσω στην θέση του. Σήμερα λέω δεν θα το αμελήσω άλλο, οπότε ανοίγω και τι βλέπω...

6ei0de.jpg

2ypg8xf.jpg

Άπειρη διάβρωση μέσα σε 2 χρονάκια! Οπότε βγάζω την μαγειρική σόδα και λίγο νερό, ανακατεύεις και βουτάς μια παλιά οδοντόβουρτσα μέσα...βουρτζίζεις ενδελεχώς και voila, λάμπει.

Τα ξανασυνδέω όλα πάνω και όλα λειτουργούν σωστά...οπότε αν κάποιος δει connectors σε τέτοια κατάσταση μην πανικοβληθεί :p , η σόδα κάνει θαύματα.

Και τώρα πρέπει να βρούμε απο που εισχωρεί έξτρα υγρασία εκεί στο χώρο (στα πόδια του συνοδηγού) γιατί μόνο έτσι μπορεί να δικαιολογηθεί η φάση...

Link to comment
Share on other sites

PLASTIK_060710_110_e.jpg

Και καθάρισες.

Edit: Προφανώς δεν θα αποτρέψει την υγρασία απο το να μπεί μέσα, αλλα σίγουρα θα σε γλυτώσει απο το να γίνει μια στραβή. Και απο οσο ξέρω, αρκετοί μαμά εγκέφαλοι (ο δικός μου πχ το είχε), εχουν μια αντίστοιχη προστασία-coating. :)

Έγινε επεξεργασία από LevelOne
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.