Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Σχετικα με τους δισκους και τα τακακια που λετε..εχω 125K και πρεπει να αλλαξω δισκους και τακακια μπροστα.

"O mastor" ειπε κανενα 200αρι συνολο. ειναι καλα? (Audi A4 '00)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τους δισκους και τα τακακια που λετε..εχω 125K και πρεπει να αλλαξω δισκους και τακακια μπροστα.

"O mastor" ειπε κανενα 200αρι συνολο. ειναι καλα? (Audi A4 '00)

Μαζί με τα εργατικά μου φαίνονται εντάξει σε φυσιολογικά επίπεδα εάν μιλάμε μόνο για τα υλικά είναι αρκετά . (μηπως θα σου αλλαξει και υγρα φρενων ; )

Στο yaris μου που άλλαξα δίσκους brembo τριπ και τακάκια valeo μου βγήκε 136,3Ε.

Link to comment
Share on other sites

ηλίθιες νταλίκες που κλείνουν κόσμο ....

μόλις γύρισα από το χωριό με λίγο στραπατσαρισμένο το αριστερό φτερό :bye:

jeep μπροστά μου και πίσω μου jeep και έρχεται και μας κλίνει μια νταλίκα τριαξονική στην Οίτη .

To μπροστινό μου jeep σκαρφάλωσε ένα πεζοδρόμια αρκετά ψηλό και πέρασε πάω να περάσω και εγώ τσίμα τσίμα βρίσκω πάνω στο φτερό (βρήκα πάνω στο λάστιχο της νταλίκας) οπότε νε μεν στραπατσαρίστηκα λίγο (αρκετά λίγο ώστε ένας που δεν το ξέρει δεν φαίνεται) επίσης δεν έφυγε χρώμα κλπ το απόγευμα θα έχει φωτογραφίες

αν πιάσεις τώρα το φτερό από την κάτω μεριά του που κάνει το στρογγυλό πέταξε δύο καρουμπαλάκια

όπως είπα φωτογραφίες το βράδυ !

την άλλη φορά που θα με κλείσει νταλίκα σε στενό δρόμο θα φωνάξω τον [MENTION=4643]o polonos[/MENTION]

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το βιβλιαράκι του αυτοκινήτου ανακάλυψα ότι έχω δύο λυχνίες που δεν ανάβουν για τον αυτοέλεγχο κατα την εκίνηση του αυτοκινήτου

η Λυχνία του TCS (συστήματος ελέγχου πρόσφυσης)

η Λυχνία του SSPS ( ηλεκτουδραυλικό σύστημα μεταβαλλόμενης υποβοήθησης)

όλα τα υπόλοιπα ανάβουν και σβήνουν σωστά

τα abs σωστά , engine σωστά κλπ κλπ

έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το βιβλιαράκι του αυτοκινήτου ανακάλυψα ότι έχω δύο λυχνίες που δεν ανάβουν για τον αυτοέλεγχο κατα την εκίνηση του αυτοκινήτου

η Λυχνία του TCS (συστήματος ελέγχου πρόσφυσης)

η Λυχνία του SSPS ( ηλεκτουδραυλικό σύστημα μεταβαλλόμενης υποβοήθησης)

όλα τα υπόλοιπα ανάβουν και σβήνουν σωστά

τα abs σωστά , engine σωστά κλπ κλπ

έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι ?

Προφανώς το manual του αυτοκινήτου σου είναι το ιδιο για περισσότερες απο μια εκδόσεις του ίδιου μοντέλου, ή ακομα και για διαφορετικά μοντέλα. Oπότε οι λυχνίες που αναφέρεις ισως να αναφέρονται σε διαφορετική έκδοση/μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

thx παίδες και ανησύχησα !

το ξέρω ότι σας χρωστάω και κάποιες φωτογραφίες αλλά δεν φαίνονται στις φωτό το μικρό σταπατσάρισμα

Νah μην ανησυχεις. Κι εγω οταν αγορασα το δικό μου ειχα κολλήσει γιατι τελειωσε το νερο στους υαλοκαθαριστήρες και δεν εβγαλε την ενδειξη που ελεγε στο manual. Τελικά η ενδειξη ενεργοποιείται μονο αν εχεις το "Χειμερινό Πακέτο", που βγαινει στα standar μονο στις Σκανδιναβικές χώρες. Τώρα για το φτερο αν ειναι μικρό το χτύπημα ευκολα ερχεται στην θέση του.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.