Jump to content



F@H. Τι, πως και γιατί.


TheLab

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...

Λοιπον, Foldarw με τους overclockers.com (ειναι η τριτη ομάδα στην πινακα των σκορ) εψαξα για μια ελληνικη αλλα επειδι δεν βρηκα τιποτα πηγα με αυτους μια που ειμαι μελλοσ στα forum τους εδω και χρονια. Σκεφτομαι να "το γυρισω" στην ομαδα σας, ποιο νουμερο ομαδας ειστε? ποια θεση εχει η ομάδα? Βασικα οι Ελληνικες ειναι ενομενες? Ποσες ελληνικες υπάρχουν?

Απλος αναφερω οτι συνολικα εχω μια φαρμα με συνολικα πανω απο 19 Ghz που φολνταρουνε 24/7 οποτε μπορειτε να καταλαβετε οτι θα δώσω καλο push στην ομαδα

Link to comment
Share on other sites

μολις βρηκα την ομαδα στα charts του Stanford.

http://folding.extremeoverclocking.com/team_summary.php?s=&t=32378

295 θεση. δεν ειναι ασχημα αλλα εχει πολλυ ελαφρα ανοδικη πορεια και οι απο κατω ομαδες ανεβαινουν ταχυτατα. Βασικα βλεπω μεσω ορο ποντων καθε μερα μονο 500. Εγω βγαζω 400 ποντους καθε μερα μονοσ μου.. Δεν το παιρνουμε λιγο πατριοτικα παιδες??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου με ενημερωσανε οτι η ομαδα που βρηκα εγω (thelab.gr) στα στατιστικα του stanford δεν ηταν η σωστη και οτι ολοι μας folldarume για την HELLAS@FOLDING η οποια εχει την αξιοσεβαστη θεση Νο 64 , αποφασισα να μετακομισω απο τους overcklockers.com στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ αποστολη... ελπιζω οι ~700 ποντοι μου ημερισιος να μας βοηθησουν να δωσουμε ενα BOOST στην ομαδα.. Δεν το παιρνουμε λιγο ποιο ζεστα? Επισης υπαρχει αραγε συγκεκριμενη σελιδα για το HELLAS@FOLDING με τα τελευταια νεα πανω στο folding? καθε ομαδα που σεβεται τον εαυτο της εχει μια page .. απο εκει θα μπορουμε να βρισκουμε και νεα μελλη FOR THE CAUSE!!

Το νουμερο της ομαδας μας ποιο ειναι να το περασω στα PC μου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AlienHack

Λοιπον αφου με ενημερωσανε οτι η ομαδα που βρηκα εγω (thelab.gr) στα στατιστικα του stanford δεν ηταν η σωστη

Επιλογή σου να foldάρεις όπου σου αρέσει αλλά το "δεν είναι σωστή" τι σημαίνει; Η TheLab.gr ομάδα υπάρχει, και μερικοί foldάρουν για αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AlienHack [Σήμερα, στις 11:17]

με ενημερωσανε οτι η ομαδα που βρηκα εγω (thelab.gr) στα στατιστικα του stanford δεν ηταν η σωστη

πως το εννοεις αυτο ακριβως;

ποιος σε ενημερωσε περι σωστων και μη ομαδων;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yaputzis [Σήμερα, στις 13:48]

Κάνω folding για το Lab.gr και έβαλα τον αριθμό 32378 είναι σωστό;

Ναι .....;) Αν κοιταγες και το πρωτο ποστ απο το θρετ δεν χρειαζονταν να ρωτησεις :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AlienHack

Λοιπον αφου με ενημερωσανε οτι η ομαδα που βρηκα εγω (thelab.gr) στα στατιστικα του stanford δεν ηταν η σωστη και οτι ολοι μας folldarume για την HELLAS@FOLDING

Αρχική απάντηση από .38-.45

πως το εννοεις αυτο ακριβως;

ποιος σε ενημερωσε περι σωστων και μη ομαδων;

Συγνώμη που επιμένω, αλλά μπορούμε να έχουμε μια απάντηση για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μια ερωτησούλα χωρίς να έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες (sorry αλλά τέτοια ώρα κουτουλάω απο την νύστα...), μπορώ να βάλω το F@H και να κατεβάσει πολλά projects ώστε να έχω το PC για παράδειγμα 20 μέρες offline και να μην σταματήσει ούτε δευτερόλεπτο την επεξεργασία ώστε μετά απο τις 20 μέρες να συνδεθώ και να ανεβάσω αποτελέσματα?

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως οχι, αλλα μπορεις να τρεχεις την κονσολα αντι για την γραφικη εκδοση. βαζεις 10-15 κονσολες να τρεχουν, σε διαφορετικα folders. μπορεις να παρακολουθεις τι κανει καθε κονσολα με το ΕΜ3.

ολα αυτα στη θεωρια βεβαια, δεν ξερω αν ειναι δυνατο να τρεχουν τοσες πολλες μαζι. μεχρι 4 εχω δει κοσμο να τρεχει, για παραπανω ομως...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν, απο σήμερα foldάρω και εγώ για το TheLab.gr

Αύριο θα βάλω το folding και στο PC μου με Athlon64 και έτσι θα το τρέχω σε δύο μηχανήματα ;)

’ντε να ανεβαίνουμε γιατί είμαστε στην 364 θέση...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

κατέβασα το folding για πολλοστή φορά

με το που έτρεξε bench-αρει

και κατεβάζει core 8.02

έφαγε όλο τον x2 περίμενα νά βρω διπύρηνη edition αλλά είναι ο κόρος γραμμένος έτσι....

πολύ μου άρεσε η εξέλιξη.....

last stability test ....

post-130-1416072280,1951_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.