Jump to content



Post your cosmos!!!


petran_x13

Recommended Posts

Παιδιά για λύστε μου σας παρακαλώ μία απορία! Έχω το Cosmos RC1000 και αναρωτιέμαι εαν το πλαινό παράθυρο του cosmos s κάνει στο δικό μου!! Γιατί από ότι βλέπω μόνο το πλαίσιο έχει πλαινό παράθυρο αλλά μόνο για το cosmos s.:weep:

Link to comment
Share on other sites

Το πλαινο παραθυρο του Cosmos S δεν μπαινει οπως ειναι στο απλο Cosmos. Το ειχα δοκιμασει πριν καιρο στο πλαισιο με τα χερακια μου. Πρεπει να του βγαλεις το πλαστικο πλαισιο που εχει για να κραταει το ανεμηστηρα, γιατι αλλιως αυτο βρισκει πανω στις θεσεις των δισκων.

Τωρα το ανταλλακτικο παραθυρο που βγαινει για cosmos και cosmos s ειναι ακριβως το ιδιο. Σκεφτομουν και εγω να παρω μαυρο πλαινο να βαλω στο cosmos μου, αλλα δεν ηθελα να εχω ενα πλαινο μαυρο και ενα ασημι. Ετσι κατεληξα στο παρακατω :D

imgp0045t.th.jpg imgp0043e.th.jpg imgp0044w.th.jpg

U like it?

Έγινε επεξεργασία από qbiefox
Link to comment
Share on other sites

Κατα΄ρχην δεν ειναι 285 αλλα 9800gtx. Με χαμηλες της στροφες του ανεμιστηρα τωρα που επιασαν οι ζεστες εχω full load 60 βαθμους στο πυρηνα τωρα για τις μνημες δεν ειμαι σιγουρος αλλα ζεματανε (εχω βαλει στην ακρη του καθε chip μια σταγονα logo και το υπολοιπο ειναι καλυμενο με θερμοαγωγιμη παστα ) αλλα σε σχεση με την εργοστασιακη ειναι κλασεις ανωτερη.

Link to comment
Share on other sites

Το πλαινο παραθυρο του Cosmos S δεν μπαινει οπως ειναι στο απλο Cosmos. Το ειχα δοκιμασει πριν καιρο στο πλαισιο με τα χερακια μου. Πρεπει να του βγαλεις το πλαστικο πλαισιο που εχει για να κραταει το ανεμηστηρα, γιατι αλλιως αυτο βρισκει πανω στις θεσεις των δισκων.

Τωρα το ανταλλακτικο παραθυρο που βγαινει για cosmos και cosmos s ειναι ακριβως το ιδιο. Σκεφτομουν και εγω να παρω μαυρο πλαινο να βαλω στο cosmos μου, αλλα δεν ηθελα να εχω ενα πλαινο μαυρο και ενα ασημι. Ετσι κατεληξα στο παρακατω :D

imgp0045t.th.jpg imgp0043e.th.jpg imgp0044w.th.jpg

U like it?

Βασικά εγώ θέλω ένα πλαινό με τζάμι για να φαίνεται μέσα το κουτι και βασικά να είναι ασημί...γιατί αν το πάρω μαύρο θα πρέπει να πάρω και το άλλο πλαινό μαύρο!! Anyway πολύ καλό το δικό σου..ετσι θέλω και γω βασικά να το κάνω!! Έχεις σίτα μέσα ή ιδέα μου είναι;; Και βασικά ποιό παράθυρο είναι αυτο??? Για το 1000 ή το S?

Link to comment
Share on other sites

Είναι το παραθυρο για το rc1000. Εβγαλα το πλεξυ που ειχε και εβαλα το διατρητο που βλεπεις...Μου αρεσει περισσοτερο που αχνοφαινεται μεσα το hardware. Ποτε δεν μου αρεσαν ιδιαιτερα τα παραθυρα.

Απο ενα γρηγορο search, μπορεις να το βρεις σε πολυ καλη τιμη στην checkmate

http://www.checkmate.gr/products.php?cid=152

Έγινε επεξεργασία από qbiefox
Link to comment
Share on other sites

edit:jason περιμένω σχόλιο στο κουτάκι μου ρε τρελέ... :jump1:

Τραβα 2,3 φωτογραφίες με σωστό φωτισμό και θα σου πω.

Αυτή φαίνεται μονο μια μαυρίλα και μπλε φως από τους ανεμιστήρες

Link to comment
Share on other sites

Τραβα 2,3 φωτογραφίες με σωστό φωτισμό και θα σου πω.

Αυτή φαίνεται μονο μια μαυρίλα και μπλε φως από τους ανεμιστήρες

κάπως καλύτερα τώρα http://img217.imageshack.us/i/myrig3.jpg/ δεν έχω και την τελεία κάμερα... :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει πιο όμορφο θα σου πρότεινα να κρύψεις τα καλώδια.

Να κανεις μια δυο τρύπες στο tray της mobo

θέλει 2 τρυπούλες για 24 και 6 πιν το ξέρω...

Κακο,πολυ κακο :hehe:

ναι ρε φίλε άστα... :whistling

Έγινε επεξεργασία από petran_x13
Link to comment
Share on other sites

τωρα δεν ξερω εαν πρεπει να το ποσταρω εδω στο cosmos thread

ή στο "δειξτε την υδροψυξη σας"

οπως και να'χει

προκειται για ενα συστηματακι που εφυγε απο τα χερια μου προφατα

(Μιχαλη καλοριζικο)

Cosmos Black

με κοψιμο στο ανω πλαστικο τμημα

προσθηκη σητας και εγκατασταση διπλου feser rad με 2 enermax magma fans

CosmosBlackWatercooling2.jpg

ενα ακομα μονο 12αρι ψυγειο ΕΚ στο πισω exhaust fan

διαφανος σωληνας 3/8" με μπλε feser one

PMP-450 με το ενσωματωμενο τανκ της καθως και block cpu & gpu by Koolance

(στον περιορισμενο χωρο του απλου cosmos το συμμαζεμενο combo res-pump βοηθησε αρκετα)

CosmosBlackWatercooling1.jpg

και τελος μια σειρα smd UV blue leds

και ενα απλο καθαρο στησιμο με sleeved sata και mobo cables

(δεν ειχαν ερθει ακομα τα nzxt sleeved 24 & 8 pin ATX cables)

CosmosBlackWatercooling3.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.