Jump to content



Post your cosmos!!!


petran_x13

Recommended Posts

τωρα δεν ξερω εαν πρεπει να το ποσταρω εδω στο cosmos thread

ή στο "δειξτε την υδροψυξη σας"

οπως και να'χει

προκειται για ενα συστηματακι που εφυγε απο τα χερια μου προφατα

(Μιχαλη καλοριζικο)

Σιγα που θα τη βγαλεις ετσι .

Ο λαος απαιτει full worklog.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο!!!!!!!:drool::drool::drool:

Ρε αντι για διαγωνισμους που βαζετε γιατι δεν καντε εναν διαγωνισμο και οποιος νικησει να παρει ενα κουτι του Κοπρίτη ??:tongue::tongue::tongue::jump1:

συμφωνώ απόλυτα με το παλικάρι. κοπριταρε το κουτί τα σπάει.

Link to comment
Share on other sites

Cosmos Black

με κοψιμο στο ανω πλαστικο τμημα

προσθηκη σητας

CosmosBlackWatercooling2.jpg

Επειδη την εχω πολυ καιρο στο μυαλο μου αυτη την μοντα, ομως ποτε δεν την ξεκινησα, μπορεις να δειξεις, ή τουλαχιστον να εξηγησεις πως στερεωσες την σιτα απο μεσα? Γιατι περα απο κολλα, δεν μου ερχεται κατι στο μυαλο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδη την εχω πολυ καιρο στο μυαλο μου αυτη την μοντα, ομως ποτε δεν την ξεκινησα, μπορεις να δειξεις, ή τουλαχιστον να εξηγησεις πως στερεωσες την σιτα απο μεσα? Γιατι περα απο κολλα, δεν μου ερχεται κατι στο μυαλο...

ναι βρε, με κολλα στερεωνεται

με μαυρη θερμοκολλα θα ειναι μια χαρα, περναει και μεσα απο τα κενα της σιτας και δενει πολυ καλα.

εξαλλου δεν εχει βαρος ουτε εχει ζορι για να χρειαστει κατι πιο δυνατο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω από που μπορώ να βρω fan bracket για το cosmos 1000???? έχω ήδη 1 για κάτω αλλά χρειάζομαι άλλο ένα για τους δίσκους..

υγ: μην μου πείτε για το coolermaster.nl parts shop γιατί για να μου το στείλουν Ελλάδα το χρεώνουν 6 ευρώ και 3 ευρώ κάνει το ίδιο το bracket, σύνολο 9 ευρώ:nono:

Link to comment
Share on other sites

ποιο fan bracket?

Έχουν ένα fan bracket τα cosmos που κρατάει τον ανεμιστήρα πάνω από τους δίσκους...υπόψην μιλάω για το RC1000!!

Άσχετο αλλά σε ποιό mulitrama μπορώ να βρω τον κοπρίτη???:Ρ

Έγινε επεξεργασία από agelosLX
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα με την θερμοκρασία της κάρτας γραφικών στο rc1000..το cable management που έχω κάνει φαίνεται από κάτω και επίσης έχω εφαρμόσει έναν 120άρη SilenX Ixtrema μπροστά στην κάρτα (5870) αλλά σε idle είναι στους 42 βαθμούς έναντι 40(ίσως και πιό κάτω) που είχα στο coolermaster RC690...Έχω αυτή τη στιγμή έναν 140άρη και έναν 120άρη στην οροφή και έναν 120άρη πίσω και κάτω. Σκέφτομαι επίσης να βάλω άλλον έναν ανεμιστήρα ακριβώς πάνω από τους δίσκους να εισάγει αέρα στο κουτί..λέτε να κάνει δουλειά??? Επίσης αν τον βάλω πρέπει να αφαιρέσω το μπροστινό καπάκι???

p6250110.jpg

Έγινε επεξεργασία από agelosLX
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακούγεται υπερβολικό το ξέρω αλλά νταξ υποτίθεται ότι είναι πολύ καλύτερο από το 690...+ πολύ ακριβότερο οπότε είχα άλλες προσδοκίες!!:T:

Πολυ καλυτερο κατασκευαστικα, ναι ειναι.

Ποιοτικα, ναι ειναι.

"Οπτικα", ναι ειναι.

Σε επιπεδο ψυξης, οχι δεν ειναι.

Δεν διαφημιστηκε ποτε το Cosmos για τις uber θερμοκρασιες του.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.