Jump to content


Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


greekfragma

Recommended Posts

Στη σελίδα της USPS

International Dispatch, September 11, 2009, 6:58 pm, ISC CHICAGO IL (USPS)

International Dispatch, September 15, 2009, 10:08 pm, ISC NEW YORK NY(USPS)

αεροπορικώς για Ελλάδα και εδώ και 1 εβδομάδα αγνοείται η τύχη του.παίρνω τηλ στα ΕΛΤΑ και στα ELTA courier και η απάντηση η ίδια......

"Δεν έχει φτάσει Ελλάδα"

δουλεύω με τον ίδιο τρόπο εδώ και περίπου 1 χρόνο........πρώτη φορά βλέπω πτήση από Αμερική να θέλει πάνω απο 2 μέρες για να ενημερωθεί το σύστημα οτι έφτασε Ελλάδα......είναι δυνατόν 1 βδομάδα μετά να μην υπάρχει καμία ενημέρωση?

:wall:

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα είναι 99% σίγουρο ότι έχει φτάσει. πάρε στο τελωνείο του Ελ. Βενιζέλος να δεις. Τους δίνεις το tracking number και σου λένε τι γίνεται. Μια φορά που χρειάστηκε με εξυπηρέτησαν γρήγορα και ευγενικά ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το ιδιο ακριβως θεμα international dispatch 16 september 2009 kai μετα το χαος κανενα νεο.το δεμα ειναι express οποτε ηδη εχει καθυστερησει!!πρωτη φορα συμβαινει αυτο και μαλλον πρεπει να φταιει το οτι δεν εχουν σκαναρει τα δεματα απο ελλαδα πλεον. αμα υπαρχει κατι πιο νεο ενημερωσε please:toomuchne

spacer.gifbullet_circle.gif

Link to comment
Share on other sites

και σήμερα τα ίδια........τηλέφωνα δε σηκώνει κανείς στο Ελ.Βενιζέλος και η απάντηση και από τα ΕΛΤΑ και από τα γραφεία της USPS στην Νέα Υόρκη είναι οτι δεν υπάρχει καμία ενημέρωση.........ρε μας δουλεύουνε?

Πέρασε το αεροπλάνο από το τρίγωνο των Βερμούδων και μας το κρύβουν?:whip:

Link to comment
Share on other sites

μόλις μίλησα με Ελ.Βενιζέλο.

Για USPS μέσω EMS δέματα (tracking numbers EC) τα τηλέφωνα είναι 2103538116-7

η απάντηση είναι οτι δεν έχει φτάσει Ελλάδα.....Όταν τον ρώτησα πως είναι δυνατόν αεροπλάνο να κάνει 1 βδομάδα να φτάσει μου απάντησε οτι μπορεί να έχει ενδιάμεσους σταθμούς σε κεντρική Ευρώπη (π.χ. Γερμανία) και γι αυτό να μην έχει φτάσει ακόμα Ελλάδα......του ξαναλέω.....μα ρε φίλε 1 εβδομάδα?.....αεροπλάνο είναι.......αν το περίμενα με φορτηγό από Γερμανία πάλι γρηγορότερα θα ερχότανε......έ κάπου εκεί μου πε οτι δε μπορεί να κάνει κάτι....κλικ :shutup:

Link to comment
Share on other sites

μόλις μίλησα με Ελ.Βενιζέλο.

Για USPS μέσω EMS δέματα (tracking numbers EC) τα τηλέφωνα είναι 2103538116-7

η απάντηση είναι οτι δεν έχει φτάσει Ελλάδα.....Όταν τον ρώτησα πως είναι δυνατόν αεροπλάνο να κάνει 1 βδομάδα να φτάσει μου απάντησε οτι μπορεί να έχει ενδιάμεσους σταθμούς σε κεντρική Ευρώπη (π.χ. Γερμανία) και γι αυτό να μην έχει φτάσει ακόμα Ελλάδα......του ξαναλέω.....μα ρε φίλε 1 εβδομάδα?.....αεροπλάνο είναι.......αν το περίμενα με φορτηγό από Γερμανία πάλι γρηγορότερα θα ερχότανε......έ κάπου εκεί μου πε οτι δε μπορεί να κάνει κάτι....κλικ :shutup:

το δεμα σου φιλε μου ειναι αξιας? εμενα ειναι 380$ μηπως ειναι στο τελωνειο για εκτελωνισμο?παντως δεν εισαι μονος σου ακριβως στην ιδια θεση βρισκομαι κατι εχει παιχτει το δεμα δεν εμφανιζεται πουθενα.δεν νομιζω οτι δεν θα εμφανιστει απλως θα καθυστερησει και σιγουρα αν ειμαστε 2 υπαρχουν κ αλλοι απο 16 εχει φυγει κ το δικο μου express apo new york.o αδερφος μου δε μου λεει οτι του εχει τυχει το ιδιο κ ηρθε σπιτι το δεμα χωρις ενημερωση στο track.

Link to comment
Share on other sites

για να φτάσει στο σημείο του εκτελωνισμού θα πρέπει το status να γράψει οτι έχει ήδη φτάσει Ελλάδα....το θέμα μας είναι οτι δεν φαίνεται πουθενά να έχει φτάσει.....

και στο τελωνείο να κολλήσει 10 μέρες η USPS θα έδειχνε στο status

into foreign customs

Link to comment
Share on other sites

για να φτάσει στο σημείο του εκτελωνισμού θα πρέπει το status να γράψει οτι έχει ήδη φτάσει Ελλάδα....το θέμα μας είναι οτι δεν φαίνεται πουθενά να έχει φτάσει.....

και στο τελωνείο να κολλήσει 10 μέρες η USPS θα έδειχνε στο status

into foreign customs

Λοιπόν πάρε αμερική ρώτα τους απο ποιές χώρες θα πέρναγε το δέμα και πάρε ένα ένα τις χώρες/αεροδρόμια μέχρι να βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

σωστο και αυτο αλλα για να βγει αυτο στο usps track πρεπει να σκαναριστει απο εδω αν εδω τωρα δε τουσ καιγεται καρφι...τωρα δε μενει παρα υπομονη και μαλλον απο πεμπτη βραδυ θα επικοινωνησω με seller να δω τι μπορουμε να κανουμε

Link to comment
Share on other sites

τα δέματα της δουλειάς κάνουν το συγκεκριμένο δρομολόγιο τον τελευταίο χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα........πάντα φέυγουν από αεροδρόμιο Σικάγο > Νέας Υόρκης > *καμιά φορά* Φραγκφούρτη > Αθήνα.

σε περιπτώσεις που πέρασε από Γερμανία δεν έκανε πάνω απο 2 μέρες να ενημερωθεί το σύστημα....εδώ μιλάμε για 1 βδομάδα.........εργάσιμη.....:wall:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα ιδια που λες ακριβως τα εχω ζησει και τα ξερω εδω και 3 χρονια παντα υπηρχε ενημερωση που βρισκεται το δεμα τωρα κατι δε παει καλα αλλα πιστευω οτι στο τελος θα ερθει απλα με καθυστερηση.ποτε δεν εχω χασει δεμα

Link to comment
Share on other sites

τα δέματα της δουλειάς κάνουν το συγκεκριμένο δρομολόγιο τον τελευταίο χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα........πάντα φέυγουν από αεροδρόμιο Σικάγο > Νέας Υόρκης > *καμιά φορά* Φραγκφούρτη > Αθήνα.

σε περιπτώσεις που πέρασε από Γερμανία δεν έκανε πάνω απο 2 μέρες να ενημερωθεί το σύστημα....εδώ μιλάμε για 1 βδομάδα.........εργάσιμη.....:wall:

μιλησα με αμερικη με τον πωλητη και μου ειπε οτι η usps τους λεει να περιμενουν να περασουν 10 μερες και αν δεν εχει ερθει τοτε θα το ψαξουν.ΥΠΟΜΟΝΗ......

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.