Jump to content



Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


Recommended Posts

εκανα επιστροφη στο asos.com ενα ζευγαρι παπουτσια. τα ελτα στο site μου εβγαζαν 22 και κατι τιμη.

στο ταμειο για συστημενο εδωσα 10.90...

οποτε να ξερετε οτι δεν ειναι σωστες οι τιμες.

22 ειναι για δεμα.Ξεκιναει απο 22 αν θυμάμαι καλα.

Εσυ το εστειλες σαν επιστολη/μικροδεμα που ειναι φθηνοτερο.Την επαθα και εγω με το asos.Εμπιστευτικα το size guide(ειναι λαθος για τα ευρωπαϊκά νουμερα) που εχουν και εξαιτιας τους παράγγειλα λάθος νούμερο.Βεβαια πηρα refund τα εξοδα αποστολής και μου το αλλαξαν χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

χμ.. αυτο δεν το ηξερα..

αυτο επαθα και γω. για την κοπελα μου. το 7 uk ελεγε 40. και μας ηρθε 41.

τους εστειλα μαιλ τους εξηγησα, και μου τα μασουσαν. δεν μου ειπαν για refund τα εξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο email και εμενα μου τα μασησαν.Μετα τους εστειλα δευτερο που τους εξηγουσα γιατι ειναι δικο τους λαθος.Εγω ηθελα 44 νουμερο, και στο size guide ελεγε να παρω το UK 10.Ομως το UK 10 ηταν 45 EU και ηταν σαν βαρκα στο ποδι μου.

Τους εστειλα φωτογραφια απο το κουτι που εδειχνε το λαθος τους.Μετα μου ζητησαν να στειλω φωτογραφια απο την αποδειξη απο τα ελτα, τους εδωσα και tracking code αν και δεν μου το ζητησαν και μεσα σε δυο μερες μου εστειλαν email για το refund.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

μπορει κάποιος παρακαλώ απο την εικονα να μου πει που βρισκεται το πακετάκι μου?

έχει φτάσει Ελλάδα :crazy_pilot: ή είναι ακόμα Αγγλία?:wall:

http://s9.postimage.org/6x1fnpt1r/Screenshot_from_2012_09_06_11_39_30.png (Postimage.org - free image hosting / image upload)

upload pictures...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Beat this :nada:

Results for xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

` Scan Location Description Delivery Status ` ` `

Wed Sep 19 2012 13:01:00 GMT+0300 (GTB Daylight Time) ` ` ` `

`

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-Κ.Δ.(ΣΥΝΑΛΛΑΓΗΣ)

Αποδοχή

Wed Sep 19 2012 16:40:07 GMT+0300 (GTB Daylight Time) ` ` ` `

`

Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Αντικείμενα σε Συσκευασία

Wed Sep 19 2012 18:28:02 GMT+0300 (GTB Daylight Time) ` ` ` `

`

Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Αποστολή Συσκευασίας

Thu Sep 20 2012 03:12:12 GMT+0300 (GTB Daylight Time) ` ` ` `

`

Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Αντικείμενα σε Συσκευασία

Thu Sep 20 2012 03:13:01 GMT+0300 (GTB Daylight Time) ` ` ` `

`

Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Αποστολή Συσκευασίας

Thu Sep 20 2012 06:27:39 GMT+0300 (GTB Daylight Time) ` ` ` `

`

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (ΚΔ)

Παραλαβή Συσκευασίας

Thu Sep 20 2012 06:34:19 GMT+0300 (GTB Daylight Time) ` ` ` `

`

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (ΚΔ)

Αποδοχή

Thu Sep 20 2012 07:23:57 GMT+0300 (GTB Daylight Time) ` ` ` `

`

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (ΚΔ)

Προς Επίδοση

Το ηράκλειο είναι Κρήτης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα σε ολους. την προηγουμενη βδομαδα παρηγγειλα μια χτενα απο Αμερικη.

στο tracking μου εμφανιζει τα εξης:

October 18, 2012 00:50:00 LOS ANGELES, CA 90009 DEPART USPS SORT FACILITY October 17, 2012 11:19:00 LOS ANGELES, CA 90009 PROCESSED THROUGH USPS SORT FACILITY October 16, 2012 10:06:00 FALLBROOK, CA 92028 ACCEPT OR PICKUP October 15, 2012 17:37:00 92028 Electronic Notification

δεν θα επρεπε να εχει φτασει ελλαδα μεχρι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει καταντήσει αηδία το θέμα με τα ΕΛ.ΤΑ. Έστειλα ένα μικρό πακετάκι απλό στις 8/10/12 από τα Χανιά για Αθήνα.

Έκανε κυριολεκτικά 20 μέρες για να φτάσει η ειδοποίηση στα χέρια του παραλήπτη. Κολυμπώντας αν είχα πάει θα το είχα παραδώσει πιο γρήγορα. Ήταν βέβαια βλακεία μου που δεν το έστειλα συστημένο. Εφόσον δεν το έχασαν, πάλι καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οταν ενα δεμα, απο αμερικη στην συγκεκριμενη περιπτωση ,οταν βαζω το tracking number της USPS στο track & trace των ΕΛΤΑ και δειχνει το παρακατω status

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Αποστολή Συσκευασίας

σημαινει οτι εχει περασει τελωνειο ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει αηδία το θέμα με τα ΕΛ.ΤΑ. Έστειλα ένα μικρό πακετάκι απλό στις 8/10/12 από τα Χανιά για Αθήνα.

Έκανε κυριολεκτικά 20 μέρες για να φτάσει η ειδοποίηση στα χέρια του παραλήπτη. Κολυμπώντας αν είχα πάει θα το είχα παραδώσει πιο γρήγορα. Ήταν βέβαια βλακεία μου που δεν το έστειλα συστημένο. Εφόσον δεν το έχασαν, πάλι καλά...

αποστολή μικρού φακέλου από amazon.co.uk με μια SD card στις 16-Νοε, estimated delivery 27-Νοε, μέχρι σήμερα δεν έχει εμφανιστεί.

Επικοινώνησα μαζί τους για να δω τι γίνεται και σήμερα μου στέλνουν άλλη με delivery est 10-Δεκ.

If the original parcel arrives before the replacement has been sent, please cancel your replacement order via the "Cancel item" button beside your order information in Your Account.

If the original parcel arrives afterwards, please keep it with our compliments, as the cost of returning of this parcel would be prohibitively expensive. Perhaps you'd like to donate it to a charity in your area if you feel it would be appropriate to do so.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενα δεμα, απο αμερικη στην συγκεκριμενη περιπτωση ,οταν βαζω το tracking number της USPS στο track & trace των ΕΛΤΑ και δειχνει το παρακατω status

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Αποστολή Συσκευασίας

σημαινει οτι εχει περασει τελωνειο ?

ναι, άλλωστε αφού ειναι ταχυδρομείο δεν θα στο κρατούσαν στο τελωνείο για να πας να το εκτελωνίσεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι, άλλωστε αφού ειναι ταχυδρομείο δεν θα στο κρατούσαν στο τελωνείο για να πας να το εκτελωνίσεις.

Σε ευχαριστω για την απαντηση .

Αν ερχοταν ομως κουτα 60Χ60Χ60 βαρους 25+ κιλων (μια παραγγελια που θελω να κανω αλλα δεν βρισκω το αντικειμενο ευρωπη) εκει δεν το γλυτωνω το τελωνειο ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ χαιρόμουν (:p) τόσο καιρό γιατί δεν εμένα δεν μου είχε καθυστερήσει κανένα δέμα... περιμένω 5-6 δέματα από την προηγούμενη εβδομάδα και ακόμα τίποτα... :(

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω ενα δεμα απο Αμερικη που στο ΕΛΤΑ tracking μου βγαζει οτι απο 05/12 και μεχρι σημερα (10/12/2012) :

Wed Dec 05 2012 22:58:41 GMT+0200 (GTB Standard Time) ` ` ` `

`

ΚΔ ΔΕΜΑΤΩΝ ΡΟΥΦ

Αποστολή Συσκευασίας

Ενω στο USPS tracking μου βγαζει :

Addressee not available - Will attempt delivery on next working day

December 05, 2012, 9:55 am

GREECE

Στο σπιτι ομως παντα ειναι καποιος αλλα εκτος αυτου δε βρηκα καποια ειδοποιηση.

Να αρχισω να ανησυχω ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.