Jump to content



Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


Recommended Posts

Πρέπει να σου έχουν δωσει και tracking number για τα Elta. Σε δικη μου αποστολή μεσω DHL, υπάρχει το γερμανικο tracking number και αλλο ενα που προοριζεται για την Ελλαδα. Για κοιταξε το ;)

Link to comment
Share on other sites

παράγκειλα απο DHL γερμανίας κάτι πράγματα μέσω WELTPAKET Premium,  Με το 12ωήφιο tracking number Που μου έδωσαν είδα ότι Ελλάδα μπήκε 7 του μήνα. επειδή πέρασαν οι μέρες και λέω που είναι βάζω το trucking και στο Ελληνικό DHL και στα ΕΛΤΑ. κανένα αποτέλεσμα. παίρνω DHL τηλέφωνο τα ελτά μου λένε το έχουν. πάω απο τα ΕΛΤΑ και μου λένε ότι δεν έχει μπει καν Ελλάδα αφού δεν εμφανίζεται τίποτα με το trucking και ότι το γερμανικό site λέει ψέματα ότι μπήκε Ελλάδα. στέλνω email DHL και μου λένε ότι όντως 7 του μήνα ήρθε Ελλάδα και απο εκεί και πέρα ευθήνη έχουν τα ΕΛΤΑ.....

ΤΙ ΚΑΝΩ?

 

το Premium έρχεται πάντα με DHL και αυτοί το έχασαν-μπέρδεψαν και όχι τα ΕΛΤΑ που είναι ο συνεργαζόμενος μεταφορέας τους μόνο στα economy shippings.

με το 12ψηφιο tracking στο DHL του εξωτερικού δε σου βγάζει ούτε εκεί αποτέλεσμα?

Link to comment
Share on other sites

τα non express της DHL συνηθως παραδιδονται απο ΕΛΤΑ courier (πορτα πορτα) κι οχι απο το ταχυδρομειο.

δες μηπως εχει γινει εκει το μπερδεμα

το tracking του site τους τους σπανια δουλευει αλλα στο τηλεφωνο συνηθως εξυπηρετουν αμεσα

κανε μια δοκιμη.

Link to comment
Share on other sites

βρέθηκε. μετά απο φωνές στα κεντρικά έμαθα ότι το είχαν στα dhl χανίων.... ισχυρίστηκαν ότι πήγαν να το παραδώσουν και άφησαν χαρτί. και με πήραν τώρα τηλέφωνο γιατί τώρα τους το έδωσαν απο τα κεντρικά. ούτε χαρτί βρήκα και το τηλέφωνο το έγραφε πάνω η κούτα........

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω και εγω θέμα παιδια. Εκανα παραγγελια απο Αμερικη ενα αυτοκολλητο για τον controller μου, μπαινω να δω που είναι το δεμα και βλέπω αυτο:
Μιλησα με ενα τυπο το fb και μου λεει οτι λογικα ηρθε Ελλαδα και γύρισε πισω!!4312 4#@$@%@#

και οτι αν ειναι θα το ξαναστείλει και θα μοιραστουμε τα εξοδα αποστολης 40$
Αμα είναι ομως ακομα στην Αμερικη και δεν ήρθε καν Ελλαδα θα το στείλει αυτος με τα εξοδα δικα του.
Τι φασή ? Τι να κανω? Να ζητησω μεσω paypal πίσω τα χρήματα?

 

post-40403-0-30188500-1432849332_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας παιδιά δεν ξέρω εάν πρέπει να γράφω σε αυτό το μέρος αλλά μιας και σχετίζετε θα γράψω... έχω το ίδιο θέμα με το παιδί στην αρχή δέμα απο την Ευρώπη πρός Ελλάδα και εδώ και 7 ημέρες δεν έχει έρθει μιλάω με ελτά μου λένε δεν έχει έρθει λέω μέσα μου αποκλείετε θα έχει γίνει κάτι στο αεροδρόμιο πέρνω εκεί με στέλνουν αλλού μετά πέρνω στα τηλέφωνα που δίνετε και δεν το σηκώνει κανείς τι προτίνετε να κάνω ; Στα ελτά επιμένουν πάντως ότι δεν έχει έρθει το αεροπλάνο...μα καλά 7 ημέρες ακόμα και στάση να έκανε κάπου θα είχε έρθει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια εχω παραγγειλει απο mechanical keyboards απο τις 11 Ιουνιου και δεν εχει έρθει ακομα. επικοινωνησα μαζι τους και στην ελλαδα το δεμα ειναι απο 16 ιουνιου μιας και μου δωσαν tracking number. μηπως ξερει κανεις με ποιον συνεργαζεται η USPS στην ελλαδα η εστω να ξερει που μπορω να απευθυνθω? εν τω μεταξυ στις 19 ιουνιου εγραφε ενα Update status στο tracking number το οποιο ελεγε: 

 

Date & Time: June 19, 2015 , 2:45 pm
 
Status of Item: Addressee cannot be located - Scheduled for another delivery attempt today
 
Location: GREECE
 

 εψαξα στο ιντερνετ να δω με ποιον συνεργαζεται η USPS εδω αλλα τιποτα.. μηπως ξερει κανεις?

Έγινε επεξεργασία από sapounos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.