Jump to content



Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


Recommended Posts

Πήρα τηλ στην εξυπηρέτηση των ΕΛΤΑ και η κοπέλα δεν ήξερε τι να μου πει. Αμφιβάλει λέει αν όντως βρίσκεται στο κατάστημα από το οποίο μου ήρθε το ειδοποιητήριο μιας και εχουν περάσει 5 μέρες απο τότε :p

 

Μάλλον κάποιο bug θα είναι αλλά το θέμα ειναι τι στο καλό έχει αυτό το δέμα και απο ποιον ήρθε? :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

just for the record που λένε και στο χωριό μου.

τελικά αυτό το περίεργο tracking number που ταξίδεψε όλη την ελλάδα ήταν το δέμα που περίμενα από Ηράκλειο Κρήτης.

Για κάποιον άγνωστο λόγο επάνω του είχε 3 tracking number και σήμερα το πρωι έλαβα άλλο ένα ειδοποιητήριο :hehe:

 

Το tracking που μου είχε δώσει ο αδερφός μου δείχνει ακόμα το δέμα στο Hράκλειο Kρήτης :hehe: 

 

ΕΛΤΑ το μεγαλείο σου :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

just for the record που λένε και στο χωριό μου.

τελικά αυτό το περίεργο tracking number που ταξίδεψε όλη την ελλάδα ήταν το δέμα που περίμενα από Ηράκλειο Κρήτης.

Για κάποιον άγνωστο λόγο επάνω του είχε 3 tracking number και σήμερα το πρωι έλαβα άλλο ένα ειδοποιητήριο :hehe:

 

Το tracking που μου είχε δώσει ο αδερφός μου δείχνει ακόμα το δέμα στο Hράκλειο Kρήτης :hehe: 

 

ΕΛΤΑ το μεγαλείο σου :p 

Καλημέρα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες εχω παραγγείλει απο amazon.co.uk Και το tracking Που πήρα σήμερα είναι dhl

 

Είναι η courier η το γερμανικό ταχυδρομείο; Παραλαμβάνω απο ΕΛΤΑ σε τέτοιες περιπτώσεις; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

από Gearbest γενικά πόσο κάνουν να ερθουν;

Παρήγγειλα στις 30/10, μου δώσαν tracking ότι το έστειλαν 7/11 και έκτοτε είναι σε κατάσταση "Αποστολή προς το εξωτερικό".

Υπόψη το στέλνουν με Netherland post, από Ολλανδία.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, anonymous-root said:

Καλησπέρα παιδια,

 

από Gearbest γενικά πόσο κάνουν να ερθουν;

Παρήγγειλα στις 30/10, μου δώσαν tracking ότι το έστειλαν 7/11 και έκτοτε είναι σε κατάσταση "Αποστολή προς το εξωτερικό".

Υπόψη το στέλνουν με Netherland post, από Ολλανδία.

Για δοκίμασε λίγο το tracking number σου σε αυτές τις σελίδες

 

http://www.sky56.cn/english/track/index

 

http://113.105.65.70:8032/xflquery.aspx

 

Βασικά το GearBest στέλνει αρκετές φορές μέσω  Beishisheng Logistics.Co.(το πρώτο Link), μέσω του site της οποίας έχεις νωρίτερα ενημέρωση για το που βρίσκεται το δέμα. Πηγαίνοντας μέσω sites όπως π.χ. το 17Track ή το site της PostNL, είσαι σε αναμονή και έχεις μαύρα μεσάνυχτα μέχρι να φτάσει το δέμα ένα κλικ πριν αποσταλεί από άλλη Ευρωπαϊκή χώρα(που χρησιμοποιήθηκε ως πύλη εισόδου στην ΕΕ), στην Ελλάδα.

 

Το δεύτερο link έχει καιρό να μου φανεί χρήσιμο, αλλά παλιά μου είχε φανεί (και πάλι με το GearBest - δουλεύει νομίζω με tracking numbers που ξεκινάνε με SGKEN).

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπομονη γιατι υπαρχει θεμα , αργουν ολα..

Δεν φτανει το προσωπικο στο αεροδρομιο και υπαρχουν πολλοι σακοι(οχι ρουβαδες)  που δεν εχουν ανοιχτει ακομα

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, slalom said:

Υπαρχει μια ωραια εφαρμογη να βαζετε τους κωδικους

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.metalsoft.trackchecker_mobile

Αυτή χρησιμοποιώ και εγώ, αλλά σε αρκετές περιπτώσεις θα πρέπει να προσθέσεις την εταιρία manual. Αυτό για παράδειγμα ισχύει για την Beishisheng που αναφέρω πιο πάνω. Δεν την προσθέτει αυτόματα αν βάλεις το tracking number διότι αυτό μπορεί να αντιστοιχεί σε π.χ. PostNL.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω μια συστημένη επιστολή στη Γαλλία.

Αυτές οι οδηγίες ισχύουν;

Πιο συγκεκριμένα θα ήθελα να μάθω για τα αρχικά της κάθε χώρας που αναφέρει. Πρέπει να τα βάλω;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.