Jump to content



Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


Recommended Posts

Παιδες μια ερωτηση γιατι ειμαι νουμπας σ'αυτα. παρηγγειλα κατι κατσαβιδακια απο μπανγκουντ που μου χε προτεινει σε αλλο θεμα η karmen.

18/11 εγινε η αποστολη και σε αυτο το σαιτ που μου εδωσαν για εντοπισμο, το νεοτερο μηνυμα που βλεπω ειναι "2016-11-22 15:49 CHINA, SEND ITEM ABROAD"

απο 'κει και περα τιποτα να ανησυχησω;

Πρωτη φορα παιρνω κατι απο εξωτερικο.. γι αυτο ρωταω αν εχετε και τιποτα συμβουλες για τελωνεια ή τι να προσεχω στις μεταφορικες πειτε μου..

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος honda22 έγραψε:

Σοβαρά ρε, στις οδηγίες δεν αναφέρει νομό.

Αφου θα βαλεις ταχυδρομικό κωδικα βρε τι να τον κάνει τον Νομο. Δεν ειναι ζωα οι Γάλλοι :p 

 

Ονομα επωνυμο

Διευθυνση πχ 

Hondas Hondakias

42B Rue de Sèvres

75007

Paris

Αν νιώθεις άβολα βάλε και τηλ επάνω :p 

Μία ώρα πριν, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Παιδες μια ερωτηση γιατι ειμαι νουμπας σ'αυτα. παρηγγειλα κατι κατσαβιδακια απο μπανγκουντ που μου χε προτεινει σε αλλο θεμα η karmen.

18/11 εγινε η αποστολη και σε αυτο το σαιτ που μου εδωσαν για εντοπισμο, το νεοτερο μηνυμα που βλεπω ειναι "2016-11-22 15:49 CHINA, SEND ITEM ABROAD"

απο 'κει και περα τιποτα να ανησυχησω;

Πρωτη φορα παιρνω κατι απο εξωτερικο.. γι αυτο ρωταω αν εχετε και τιποτα συμβουλες για τελωνεια ή τι να προσεχω στις μεταφορικες πειτε μου..

να μην ανησυχείς υπάρχουν καθυστερήσεις αυτό λέμε και σε μερικά ποστ πριν.

Απο 18/11 ειναι νωρις ακόμα για να παραλάβεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Seek & Find said:

Παιδες μια ερωτηση γιατι ειμαι νουμπας σ'αυτα. παρηγγειλα κατι κατσαβιδακια απο μπανγκουντ που μου χε προτεινει σε αλλο θεμα η karmen.

18/11 εγινε η αποστολη και σε αυτο το σαιτ που μου εδωσαν για εντοπισμο, το νεοτερο μηνυμα που βλεπω ειναι "2016-11-22 15:49 CHINA, SEND ITEM ABROAD"

απο 'κει και περα τιποτα να ανησυχησω;

Πρωτη φορα παιρνω κατι απο εξωτερικο.. γι αυτο ρωταω αν εχετε και τιποτα συμβουλες για τελωνεια ή τι να προσεχω στις μεταφορικες πειτε μου..

οχι ρε φιλαρακι τι να ανησυχησεις

Σπανια υπαρχει κινηση στα tracking sites αν δεν πατησει ελλαδα πρωτα.

Βαλε την εφαρμογη που εβαλα εγω ή το αλλο παιδι πριν, βαλε provider ΕΛΤΑ, και οταν πατησει Ελλαδα θα σου δειχνει που ειναι. Μεχρι να πατησει ελλαδα εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει που ειναι

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος das έγραψε:

Από Δανία απλο ταχυδρομιο πόσες μέρες μπορεί να κάνει ,εχει τύχει να εχει εμπειρία κανείς ;

Δυο φορές που έχω παραλάβει απο Δανία φάκελο ήρθε κάπου 10-13 μερες καλοκαίρι ήταν και στις δύο περιπτώσεις

πριν 3 λεπτά, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Ok καλα τα λετε απλα ειναι η ανασφαλεια του μη δοκιμασμενου.. υπομονη θα μου περασει :hehe:. Αρα να το περιμενω 15 Δεκεμβρη ας πουμε;

Δε μπορει να σου πει κανείς πότε. Μου έχει έρθει σε 11 μερες μου έχει έρθει και σε 45+ μέρες. Υπομονή θέλει αφού έχεις tracking μην αγχώνεσαι καθόλου

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2016 at 10:18 ΠΜ, το μέλος yanni έγραψε:

Για δοκίμασε λίγο το tracking number σου σε αυτές τις σελίδες

 

http://www.sky56.cn/english/track/index

 

http://113.105.65.70:8032/xflquery.aspx

 

Βασικά το GearBest στέλνει αρκετές φορές μέσω  Beishisheng Logistics.Co.(το πρώτο Link), μέσω του site της οποίας έχεις νωρίτερα ενημέρωση για το που βρίσκεται το δέμα. Πηγαίνοντας μέσω sites όπως π.χ. το 17Track ή το site της PostNL, είσαι σε αναμονή και έχεις μαύρα μεσάνυχτα μέχρι να φτάσει το δέμα ένα κλικ πριν αποσταλεί από άλλη Ευρωπαϊκή χώρα(που χρησιμοποιήθηκε ως πύλη εισόδου στην ΕΕ), στην Ελλάδα.

 

Το δεύτερο link έχει καιρό να μου φανεί χρήσιμο, αλλά παλιά μου είχε φανεί (και πάλι με το GearBest - δουλεύει νομίζω με tracking numbers που ξεκινάνε με SGKEN).

 

Καλησπέρα παιδιά,

ευχαριστώ για τα λινκ.

Και σε αυτά δε βγάζει τίποτα. Μάλλον θα στείλω κάποιο e-mail γιατί πέρασε ένας μήνας από την αποστολή. (όχι τίποτα άλλο, αλλά είναι για φίλο η παραγγελία).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πείτε τι ώρα να αρχίσω το ξύλο με τα ελτά
ξέρω ότι μπήκε τελωνείο ,αλλά 11 μέρες να τα ξύνει στο Κεντρο διαλογής και να μου λένε τώρα περιμενέ το με την νέα χρονιά......
η παραγγελεία είναι απο 11/11 (geekbuying , ένα redmi3s για γνωστό είναι)

       
       
       
       
       
       

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ                  23-11-201615:16                   ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ                                     01-12-201613:24                  Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ                             01-12-201618:17                  ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ                                       01-12-201618:23                  ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ                             02-12-201602:10                  Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ                                                        13-12-201607:51                  ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

 

Έγινε επεξεργασία από shattered
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα 2 tv box απο gearbest.

 

το ενα 19 Νοεμβρίου και το αλλο 22 Νοεμβρίου.

 

το πρώτο ήρθε με τρακινγ της μορφης RRxxxxxCZ πριν 9 μέρες (παραλαβή 12/12/16)

 

το 2ο βλεπω οτι εχει κολλήσει απ τις 8 Δεκεμβρίου στην Ολλανδία (tracking της μορφής RSxxxxxNL)

 

τι να παίζε;;; κόλλησε εκεί;;; 

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει κολλήσει Ολλανδία. Από κίνα έρχεται μέσω Ολλανδικού ταχυδρομείου.

Μέχρι να μπει Ελλάδα δε θα έχεις ενημέρωση άλλη.

 

 

Πάντως πάνε χάλια τα πράγματα και χάλασε μέχρι και η UPS. Από Amazon θα έπρεπε να εχω παραλάβει απο 14/12

Πέρα ότι κόλλησε στο Μιλάνο 4 μέρες, εδώ και 2 μέρες έχει κολλήσει Αθήνα :p 

 

Athens, Greece    20.12.2016    19:39    Delivery will be delayed by one business day.
20.12.2016    8:24    Destination Scan
20.12.2016    8:24    Import Scan
Athens, Greece    19.12.2016    19:03    Delivery will be delayed by one business day.
19.12.2016    9:39    Destination Scan
19.12.2016    9:39    Import Scan
19.12.2016    9:38    Destination Scan
19.12.2016    9:38    Import Scan
19.12.2016    6:17    Destination Scan

 

Και σήμερα περιμένω από το πρωί Ελτα courier :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, lefteriz said:

εμφανίζει αυτό. 

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-12-2016 15:16 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

ε οπότε περιμένουμε :D  με το νεο ετος βλέπω να έρχεται.

Κι εμένα από Βρετανία έφτασε Αθήνα σε 2 μέρες, και μετά έκανε μιάμιση βδομάδα :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΝΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ, ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ USA ΑΠΟ ΤΙΣ14/11 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ , ΕΧΕΙ ΣΤΑΛΕΙ ΜΕ USPS . ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΣΤΟ ΤΡΑΚΙΝΓΚ ΤΗΣ USPS ΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΟ : Your item departed a transfer airport in ATHINAI, ATHENS, GREECE on December 10, 2016 at 8:35 pm. The item is currently in transit to the destination. KAI  ΣΤΑ ΕΛΤΑ :

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 17-11-2016 13:06 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ  ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?? ΕΧΩ ΞΟΔΕΨΕΙ 400$
       
Έγινε επεξεργασία από lordos70
Link to comment
Share on other sites

Γενικα συνηθως οτι φευγει μετα τις 15/11 θα αργησει να ερθει λογο μεγαλου ογκου στα ταχυδρομεια.

 

προς τον φιλο @lordos70  , πιστευω οτι 17/11 η usps το σκαναρε οταν πηγε στο παραρτημα της στο αεροδρομιο και 10/12 το ετοιμασε για αποστολη προς ελλαδα.αρα λογικα θα το ειχες μεσα στην επομενη εβδομαδα αν δεν υπηρχε ο φορτος που εχουν τα ταχυδρομεια αυτες τις μερες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.