Jump to content


Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


greekfragma

Recommended Posts

Παιδια ειναι απιστευτο αυτο που γινεται. Εχω παραγγειλει ενα λαπτοπ απο αμερικη το οποιο εφυγε απο ΝΥ στις 16 Σεπτ. Απο τοτε το επισημο site της USPS μου δινει ακριβως την ιδια ενημερωση επι 10 ολοκληρες μερες (μαζι με ενα Σ/Κ). International Dispatch... Your item has left the US...bla bla bla... Μηπως τρεχει κατι με τις χωρες που κανει ανταποκριση??? Δε μπορω να καταλαβω. Και μετα σου λεει να εμπιστευεσαι τις αγορες μεω ιντερνετ. Τελευταια φορα ειναι αν ειναι να περναω αυτο το λουκι καθε φορα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι απιστευτο αυτο που γινεται. Εχω παραγγειλει ενα λαπτοπ απο αμερικη το οποιο εφυγε απο ΝΥ στις 16 Σεπτ. Απο τοτε το επισημο site της USPS μου δινει ακριβως την ιδια ενημερωση επι 10 ολοκληρες μερες (μαζι με ενα Σ/Κ). International Dispatch... Your item has left the US...bla bla bla... Μηπως τρεχει κατι με τις χωρες που κανει ανταποκριση??? Δε μπορω να καταλαβω. Και μετα σου λεει να εμπιστευεσαι τις αγορες μεω ιντερνετ. Τελευταια φορα ειναι αν ειναι να περναω αυτο το λουκι καθε φορα...

βλεπω γινομαστε ολο κ περισσοτεροι.ακριβως στην ιδια πτηση ταξιδεψαν τα δεματα μας.εστειλα mail χτες βραδυ στη usps μολις παρω απαντηση θα ενημερωσω.εχω ξαναφαει καθυστερηση αλλ ηξερα που βρισκοταν παντα το δεμα.υπηρχε update. αυτο που πιστευω ειναι οτι βρισκονται ελλαδα αλλα τα τζιμανια εδω δεν ενημερωσαν το status.αυτο το συμπαιρενω απειδη βλεπω οτι κ το δικο σου δεμα ειναι αξιας και θα περασει τελωνειο οπως κ το δικο μου.οσο για ενημερωση μαυτους δε μπορεις να βρεις ακρη στο τελωνειο και ταχυμεταφορες μεχρι ξαφνικα να εμφανιστει.μου εχει τυχει να ειναι to status στι μεταφορες προς παραδοση και να τους ρωταω κ να μην ξερουν τιποτα.παντως κλοπη δεν ειναι αφου ειμαστε τρεις γιατι αυτο με εκαιγε πιο πολυ εμενα.το ψαχνουμε βεβαια δε πειμενουμε τη μοιρα μας.επικοινωνησε με τον seller να δεις τι θα σου πει κ ενημερωσε.υπομονηηηηηηηη.

Link to comment
Share on other sites

Και το χειροτερο ειναι οτι δεχτηκα μια προταση που μου εκανε ο seller για να γλιτωσω τα κερατιατικα του τελωνειου να αναγραφεται αλλη τιμη απο τη πραγματικη του δεματος (γυρω στα 100 ευρω) και τωρα αν χαθει ουτε τα λεφτα μου δε θα παρω πισω!! Μου ειχαν πει πολλα παιδια που εχουν ξαναγορασει οτι το εκαναν και δε περιμενα να πεσει η μ@@@α σε μενα! Εστειλα μνμ στον seller χτες και σημερα μου ζητησε tracking number και ebay ID. Του τα εστειλα και τωρα περιμενω να κανει αναζητηση του πακετου...Μακαρι να βρεθουν παιδια τα πραγματα... Οτι νεο εχω θα το ποσταρω εδω... Καλη μας τυχη

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι σιγουρο οτι εχουν ερθει Ελλαδα ή οχι? Δε μπορουμε να παρουμε στο τελωνειο να μαθουμε? Επαιρνα σημερα σε αυτα τα τηλ που εχουν ανεβει στο φορουμ αλλα δεν απανταγε κανεις... Ποσο μεγαλη ειναι η πιθανοτητα να εχουν χαθει απλα...?

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση για άλλη παραγγελία που είχα κάνει με κωδικό CJ........και αυτό αεροπορικώς από Αμερική αλλά έφυγε κατευθείαν από Chicago στις 19....έφθασε Ελλάδα σε 4ημέρες και εν μέσω Σαββατοκύριακου.....

International Dispatch, September 19, 2009, 7:24 am, ISC CHICAGO IL (USPS)

Arrived Abroad, September 23, 2009, 8:16 am, GREECE

η προβληματική παραγγελία ακόμα εκκρεμεί στα ίδια......:mamba:

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα κι εγώ mail στην USPS και αύριο θα πάρω και στο τελωνείο αν κι εγώ περιμένω μικρό δέμα. Τι να πω πρώτη φορά τέτοιο πρόβλημα..

αυριο θα πω στον πωλητη να ξεκινησει ιnvestigation me usps και να κανει complaint και τετοια.το ιδιο να ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ Εσεις και επισης να τον ενημερωσετε οτι δεν ειστε μονος ειναι και αλλοι που εχουν προβλημα για να καταλαβουν στην usps oti υπαρχει προβλημα με τη συγκεκριμενη πτηση και να προχωρησει πιο γρηγορα το θεμα.εσενα φιλε ηταν αξιας τι περιμενες ετσι απο περιεργεια.380$ηταν το δικο μου.:rant:

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΑΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ:crazy_pilot: τσεκάρετε και τα δικά σας

αν είναι δυναμόν ρε παιδιά....11 μέρες το αεροπλάνο από αμερική!!!!!

Detailed Results:

Electronic Shipping Info Received, September 09, 2009

Processed through Sort Facility, September 10, 2009, 7:15 pm, HOUSTON, TX 77201

International Dispatch, September 15, 2009, 10:08 pm, ISC NEW YORK NY(USPS)

Arrived Abroad, September 26, 2009, 11:57 am, GREECE

Into Foreign Customs, September 26, 2009, 12:10 pm, GREECE

Out of Foreign Customs, September 26, 2009, 12:44 pm, GREECE

:hang2:

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΑΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ:crazy_pilot: τσεκάρετε και τα δικά σας

αν είναι δυναμόν ρε παιδιά....11 μέρες το αεροπλάνο από αμερική!!!!!

Detailed Results:

Electronic Shipping Info Received, September 09, 2009

Processed through Sort Facility, September 10, 2009, 7:15 pm, HOUSTON, TX 77201

International Dispatch, September 15, 2009, 10:08 pm, ISC NEW YORK NY(USPS)

Arrived Abroad, September 26, 2009, 11:57 am, GREECE

Into Foreign Customs, September 26, 2009, 12:10 pm, GREECE

Out of Foreign Customs, September 26, 2009, 12:44 pm, GREECE

:hang2:

Το δικό μου δεν έχει ενημερωθεί αλλά μας δίνεις ελπίδες!!!

Link to comment
Share on other sites

εσενα φιλε ηταν αξιας τι περιμενες ετσι απο περιεργεια.380$ηταν το δικο μου.:rant:

60 ευρώ είναι το δικό μου αλλά ok γιατί να το χάσω. Το δικό σου έχει και αξία ελπίζω να έρθουν σε όλους μας τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ανεβασες το ηθικο τωρα... Ας ελπισουμε οτι θα ερθουν και τα δικα μας απο αυριο.... Καλη τυχη....:clap:

ελα ρε φιλε το δικο μου τιποτα αλλα πραγματικα με ανεβασες κυριακατικα ενημερωθηκε?λογικα αυριο μεθαυριο θα το εχεις κιολας αφου περασε τελωνειο.και το πιο πιθανο ειναι οτι σημερα το σκαναρανε και το προχωρησαν ηταν ελλδα για μενα εδω και μερες....αντε να περνουμε σειρα.

Έγινε επεξεργασία από kostaki
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.