Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

tifo χαλλλλαρα, ειπαμε ετσι κι αλλιως τα stats θα μηδενιστουν τον μαρτιο, εγω που επαιζα τοσα χρονια fps αναποδα ( mouse στο αριστερο χερι, strafe στο shift / enter - βελακια για μπρος πισω - στροφη και reload στο R ) τι να πω ? :p
Ναι το ξέρω, δεν παλεύω για το level και τα όπλα, αλλά για το K/D ratio και θα πρέπει να φτάσω 1.2 - 1.5 για να πω πως αξίζω λίγο σαν παίχτης. Για να μην πω K/D ratio > 2 ειδικά τώρα που παίζουν όλοι οι sitting/bouncing ducks σαν και εμένα :p

πόσες φορές θέλω να φωνάξω public : "hey guys, stop shooting for a moment, I want to try to fly that f**ing apache to see how is it done !!!"

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό με τα μαχαίρια είναι γελοίο. Σε κοιτάει δεν σε κοιτάει ο άλλος, είναι δεν είναι δίπλα σου....χρακ και τέρμα, με ένα κλικ.....

Ηλίθιο. Ελπίζω να το διορθώσουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό με τα μαχαίρια είναι γελοίο. Σε κοιτάει δεν σε κοιτάει ο άλλος, είναι δεν είναι δίπλα σου....χρακ και τέρμα, με ένα κλικ.....

Ηλίθιο. Ελπίζω να το διορθώσουν.

μπαααα port απο κονσολα τι περιμενεις ? ειδανε οτι ειχε πλακα στο cod4 και το μεταφερανε και στο δικο τους, αυτο με την ελλειψη του prone το καταλαβαινω 100% παντως, οποιος εχει δει το demo για 360 σε υποτιθεμενο 1080p με καταλαβαινει.

Και να μην ητανε θεμα port παλι καλα κανανε, prone και jump ταυτοχρονα σαν τα δελφινια ffs :p

Link to comment
Share on other sites

εκ πρωτης οψεως δεν με ενθουσιασε..το μαπ τεραστιο και γενικα επικρατει ενα χαος..απο λαγκ το κατι αλλοο..επισης οι εχθροι μου δωσαν την εντυπωση οτι ειναι ατρωτοι..

ειδωμεν κανα 10λεπτο το τρεξα μονο..βλεπουμε αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

Κατω απο 62 ping δεν εχω δει (Γαλλια/Αγγλια)

Σε Αμερικανικους σερβερ βλεπω κατι 300αρια και με πιανει η καρδια μου.

Περιμενα να ανοιξει το Scar@Engineer μπας και κανω κανα σοβαρο kill αντι της default παπατζας και με το που το ξεκλειδωσε ειδα οτι εχει ιδια stats με την default παπατζα.

QQ.

Link to comment
Share on other sites

..το μαπ τεραστιο

γενικα επικρατει ενα χαος..

απο λαγκ το κατι αλλοο.

οι εχθροι μου δωσαν την εντυπωση οτι ειναι ατρωτοι..

Μεγάλο σε σχέση με τι;

define χάος.....

lag παιδιά δεν είχα ούτε μια στιγμή...

Οι οχτροί είναι άτρωτοι....μέχρι να τους φας....:whistling

Link to comment
Share on other sites

Κατω απο 62 ping δεν εχω δει (Γαλλια/Αγγλια)

Σε Αμερικανικους σερβερ βλεπω κατι 300αρια και με πιανει η καρδια μου.

Περιμενα να ανοιξει το Scar@Engineer μπας και κανω κανα σοβαρο kill αντι της default παπατζας και με το που το ξεκλειδωσε ειδα οτι εχει ιδια stats με την default παπατζα.

QQ.

Έχει καλύτερο recoil όμως, δοκίμασε το :)

Link to comment
Share on other sites

Να τα εκατοστήσουμε...

40708663.png

:hehe:

Edit...:

Μόλις είδα ότι τελείωσα και το demo (δηλαδή τα ranks)... Final (μπας και κάνουμε και καμιά δουλειά)

finalscore.png

Έλα να βλέπω σκόρια... :p

Έγινε επεξεργασία από Jaco
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ιδέα μου είναι ή έχει βελτιωθεί το lag; Από σήμερα το μεσημέρι που έπαιξα άλλα και τώρα το βράδυ, έχω πραγματικό ping (το βλέπω μέσα από g15) 70-80, εκεί που μέχρι προχθές είχα 100-110. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και που κατέβασα τα γραφικά στο medium και διπλασιάστηκαν τα fps, αν και νομίζω το ping είναι ανεξάρτητο των γραφικών.

Τέσπα, η διαφορά είναι αισθητή, όπως φαίνεται και από τα παρακάτω screenshots με το ημιαυτόματο shotty (medic always). Αφιερωμένο στους hel-px και λαμπίτες :victory:

1ος γύρος, ένα δικάβαλο με σος τζατζίκι (aka "ζέσταμα"):

BFBC2Game2010-02-0301-57-10-49.jpg

2oς γύρος, μία πίτα απ'όλα με extra ουγγαρέζα (aka "αρχίζει το show"):

BFBC2Game2010-02-0302-20-33-74.jpg

Δεν μπορώ να φανταστώ τι γύροι θα παίζονται με squad-play-all-the-way....

Προσωπικά είχα μία ιδιαίτερη αγάπη στο shotgun του 2142 (nr.1 στο αντίστοιχο greek leaderboard :dirol:) και δακρύζω από ευτυχία (ίσως είναι και επειδή έπαιζα 2 ώρες :turn:) που βλέπω να υπάρχουν άλλα τόσα shotguns στο final game! ΤΑ ΘΕΛΩ ΤΩΡΑ!!

------------------------

-----------------------

Τα παλικαρια της dice εχουν επιβεβαιωσει στο twitter πως η εκδοση που παιζουμε ειναι αρκετα παλια, ακομα και τα textures τα εχουνε πετσοκοψει επιτηδες ( οπως το high texture detail του UT3 το οποιο δεν ειχε καμια σχεση με το αντιστοιχο στο demo ) και πως δουλευουνε πυρετωδως για να ετοιμασουνε μια προσφατη η οποια θα ειναι φυσικα και η εκδοση που θα βγει στα ραφια αρχες μαρτιου.

Δυστυχώς δεν τους παρακολουθώ στο twitter, άλλα σίγουρα το έχουν γράψει αυτό; Παίζει κανένα link/quote; Αν είναι έτσι, βλέπω το g500 να χτυπάει υπερωρίες :happy2:

Link to comment
Share on other sites

http://forums.electronicarts.co.uk/battlefield-bad-company-2-pc-beta/881193-new-client-13.html#post12499917

http://twitter.com/repi/status/8468691603

http://twitter.com/repi/status/8423444509

Και ναι καποιες φορες το lag εππηρεαζει ΚΑΙ το framerate, αμα δεν βγει ενα καταραμμενο timedemo - ingame bench δεν προκειται να βγαλει κανεις μια σαφη αποψη

Παντως ειναι ΠΟΛΥ υποπτο που δεν εχουν πει τπτ για clan servers, εννοω για server χωρις ranks οπου θα μπορει η καθε ομαδα να κανει της προπονησεις της τα ματσακια της e.t.c , και μην ακουω βλακειες του τυπου " ποιος μαμαει τις κλαν κ τα mods ? αυτα ειναι μονο για τους καμμενους " γιατι οι ταλαντουχοι modders και οι κλαν που χαλανε τοσα λεφτα σε ιδιωτικους server κρατανε ενα online παιχνιδι ζωντανο, οχι ο απλος gamer, α και ενα battlefield recorder θα ητανε πολυ χρησιμο

Link to comment
Share on other sites

http://forums.electronicarts.co.uk/battlefield-bad-company-2-pc-beta/881193-new-client-13.html#post12499917

http://twitter.com/repi/status/8468691603

http://twitter.com/repi/status/8423444509

Και ναι καποιες φορες το lag εππηρεαζει ΚΑΙ το framerate, αμα δεν βγει ενα καταραμμενο timedemo - ingame bench δεν προκειται να βγαλει κανεις μια σαφη αποψη

Παντως ειναι ΠΟΛΥ υποπτο που δεν εχουν πει τπτ για clan servers, εννοω για server χωρις ranks οπου θα μπορει η καθε ομαδα να κανει της προπονησεις της τα ματσακια της e.t.c , και μην ακουω βλακειες του τυπου " ποιος μαμαει τις κλαν κ τα mods ? αυτα ειναι μονο για τους καμμενους " γιατι οι ταλαντουχοι modders και οι κλαν που χαλανε τοσα λεφτα σε ιδιωτικους server κρατανε ενα online παιχνιδι ζωντανο, οχι ο απλος gamer, α και ενα battlefield recorder θα ητανε πολυ χρησιμο

Ωραίος, ευχαριστώ :T:! Αν ξαναβάλουν και το Commo Rose, το παιχνίδι θα είναι 99.9% super-duper ουάου (τώρα είναι 99.0%).

Για τους servers που αναφέρεις, όλοι οι game server providers δίνουν επιλογή για Public ή Passworded/Private (όπως σε όλα τα BF). Στην 2η περίπτωση, ο server είναι unranked και μπορεί να χρησιμοποιηθεί για training ή custom maps (αν υπάρξουν...). Αν δεν ήταν unranked, θα έπαιρναν μερικοί - μερικοί έναν server, θα τον κλείδωναν για μια μέρα, και το άλλο πρωί θα έβγαιναν όλοι Supreme Commanders :D

Link to comment
Share on other sites

χθες πήρα και γω κλειδάκι επιτέλους:laughing: ... δυστυχώς οι υποχρεώσεις δεν με άφησαν να το παίξω ούτε για λίγα λεπτά ... αυτό με τον private Server που είπε ο jaco ίσως ενδιαφέρει πολλούς λαμπίτες ...δεν κάνουμε ενα thread για εκδήλωση ενδιαφέροντος;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.