Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Αντε παλι τα ιδια....

Τι συγκρινετε ρε παιδες?

τα maps του BF ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ και πληρως καταστρεψιμα!

Στο mw2 μπορει εχει πιο καλογυαλισμενα γραφικα αλλα ολα ειναι υπερ στατικα και τα maps εχουν μεγεθος 1/5 του bf.

Εκαστος στο ειδος του...

Δεν εχεις αδικο απλα εγω ειπα οτι δεν ειναι καλυτερα τα γραφικα απο το mw2...Αν ηταν τοσο ωραια οσο στο mw2 θα ηταν καμμια 20αρια gb και θα εκανε 15 λεπτα να φορτωσει τα maps...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο απλα εγω ειπα οτι δεν ειναι καλυτερα τα γραφικα απο το mw2...Αν ηταν τοσο ωραια οσο στο mw2 θα ηταν καμμια 20αρια gb και θα εκανε 15 λεπτα να φορτωσει τα maps...

Σε καμια περιπτωση τα γραφικα και των 2 games δεν ειναι top notch.

Αν θες τα τοπ κλαψεsis.

Αμεση συγκριση?

Η μεν μηχανη ειναι πολυπλοκη,εχει να διαχειριστει απειρο map,χρησιμοποιει havok,με 32 παικτες,οχηματα και δεν ξερω τι αλλο.Ναι τα δεντρα,foliage δεν ειναι οτι καλυτερο εχει να επιδειξει το game industry.

Η δε ειναι 3ων και βαλε ετων,super optimised ,με μερικα κακιστα textures ,πολυ καλη αποδοση ακομα και σε παλια συστηματα,πολυ WOW factor σκηνικα κλπ.

Κανενα παιχνιδι απο τα 2 δεν φημιζεται για το γραφικο του τομεα.

Και ολα αυτα χωρις να χω δει το retail του bf2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα γραφικά δεν είναι μόνο το eye-candy, είναι και όλα τα υπόλοιπα.

Για τους παλιότερους που ίσως θυμούνται το forsaken και ειδικά ένα review που είχε κάνει εν έτει 1998 ελληνικό gaming περιοδικό, μόνο που δεν είχαν βάλει τα κλάμματα όταν παρατήρησαν ότι οι developers είχαν σχεδιάσει ακόμη και τα μη φωτισμένα περιβάλλοντα. Έριξαν flare ενώ βρίσκονταν σε σκοτεινό περιβάλλον και από κάτω φανερώθηκαν... γραφικά. Αυτό σήμερα μπορεί να ακούγεται retardedly simple, αλλά είναι ένα καλό παράδειγμα για να καταλάβουμε ότι η εμπειρία των γραφικών ενός παιχνιδιού δεν είναι μόνο το καλογυαλισμένο foliage, αλλά και η έκφρασή στα πρόσωπα αρκετών όταν ένα άρμα έριξε ένα δέντρο στο BC2, το οποίο έπεσε πάνω τους και τους σκότωσε.

Δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης άλλωστε, γιατί όπως ειπώθηκε, ούτε το BC2 αλλά ούτε και το MW2 διεκδικούν δάφνες στον τομέα των γραφικών.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης άλλωστε, γιατί όπως ειπώθηκε, ούτε το BC2 αλλά ούτε και το MW2 διεκδικούν δάφνες στον τομέα των γραφικών.

Έτσι κι αλλιώς σε multiplayer based παιχνίδια, κυριαρχεί το gameplay παρά τα γραφικά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

FFS ακόμα μιλάτε για γραφικά σε Online FPS? το 80% τα έχει όλα στο low για να κερδίζει πολύτιμα frames και μιλάτε για λεπτομέρειες που θα χαρείτε στις 5 ώρες Single Player?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

+1000 στον Τζιπάβλι...

Αν δείτε πως έπαιζα Quake 3, μπορεί και να πηδηχτήτε απο το παράθυρο... τότε λέγανε "τι μαγεία το lightmap" και εμείς παίζαμε με τετράγωνα πιο μεγάλα και απο την καράφλα του Τσάκωνα!

Τα τρελά γραφικά, όταν γύρω σου γίνεται της ιερόδουλης δεν σε βοηθάνε.

Όταν παίζεις μόνος αραχτός και λάιτ είναι άλλη φάση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει άφωνος από το single player ιδιαίτερα στο πεδίο μάχης με το τεθωρακισμένο, πας όπου θες καταστρέφεις το χωριό που είναι στο βάθος, τέλειο...

με όλα τέρμα και ON, η κάρτα default, παίζω με μέσο όρο 38FPS σε μερικά σημεία πέφτει 27 αλλά είναι απολύτως playable. Αξιοποίηση CPU στο 14%.

Το παρήγγειλα από Ελλάδα ελπίζω Παρασκευή να το έχω, λόγω προβλήματος του site με τη κάρτα μου...

Έγινε επεξεργασία από Τζώρτζης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το παιχνίδι είναι πολύ καλό. Για δες τι γίνεται... Μόλις χτες το τσέκαρα.

Ζήτω η ένδοξη Digital Illusions! :)

Άσχετο, γιατί μου κάνει tearing ενώ έχω v-sync on? Συμβαίνει σε κανέναν άλλο ή να το ψάξω;

Πάντως από απόδοση σε 1680x1050 με AF x8 και A/A 4x παίζει σαν... τρεχούμενο νεράκι!

Έγινε επεξεργασία από Candyman
Link to comment
Share on other sites

με όλα τέρμα και ON, η κάρτα default, παίζω με μέσο όρο 38FPS σε μερικά σημεία πέφτει 27 αλλά είναι απολύτως playable. Αξιοποίηση CPU στο 14%.

Δηλαδή η 275 τραβάει έτσι? έχεις κλοκάρει? (ρωτάω γιατι εχω και εγω 275)

Link to comment
Share on other sites

@Candyman: Tearing παρεπιπτόντως έχω μόνο μέσα στο τεθωρακισμένο για άγνωστο λόγο..

Δηλαδή η 275 τραβάει έτσι? έχεις κλοκάρει? (ρωτάω γιατι εχω και εγω 275)

Για αυτό και το αναφέρω.

Η CPU είναι στα 180*21 και η GPU default.

Ανάλυση 1680*1050, HBAO ON, HIGH, AA & AF 16, VS ON.

Link to comment
Share on other sites

@Candyman: Tearing παρεπιπτόντως έχω μόνο μέσα στο τεθωρακισμένο για άγνωστο λόγο..

Εμένα μου κάνει παντού! Φαίνεται το pc μου είναι πολύ δυνατό :p για το συγκεκριμένο παιχνίδι και περνάει τα 60fps παντού.

Πέρα από τον αυτοσαρκασμό (γιατί περι αυτού πρόκειται) προφανώς το v-sync ότι και να το βάλεις.. παραμένει disabled!

Link to comment
Share on other sites

Ρε gosόνια χαλαρώστε , νταξ το καταλάβαμε είστε υπεράνω γραφικών εσείς οι hardcorαδες απλά θίχτηκε το θέμα και κάνουμε συζήτηση επ' αυτού.:wall:

Μπα... εγώ τουλάχιστον ήθελα να αναφέρω το πρόβλημα με το v-sync. Επίσης το παιχνίδι δεν θα το χαρακτήριζα "βαρύ" πιστεύω πως με μερικές παραχωρήσεις σε a/a και σε λογικές αναλύσεις θα παίζει ικανοποιητικά και σε κάρτες αρκετά πιο παλιές.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει παντού! Φαίνεται το pc μου είναι πολύ δυνατό :p για το συγκεκριμένο παιχνίδι και περνάει τα 60fps παντού.

Πέρα από τον αυτοσαρκασμό (γιατί περι αυτού πρόκειται) προφανώς το v-sync ότι και να το βάλεις.. παραμένει disabled!

Παντού ίσως όχι αλλά με τα φίλτρα που έχεις πιστεύω εύκολα είσαι πάνω από 60fps με sli!

Σχετικά με το vsync παίζει σε μένα, αν το βάλω OFF δεν έχω την ομαλότητα που έχω αν το έχω ΟΝ, σε χαμηλότερες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παντού ίσως όχι αλλά με τα φίλτρα που έχεις πιστεύω εύκολα είσαι πάνω από 60fps με sli!

Σχετικά με το vsync παίζει σε μένα, αν το βάλω OFF δεν έχω την ομαλότητα που έχω αν το έχω ΟΝ, σε χαμηλότερες ρυθμίσεις.

Ίσως να φταίει και το sli. Θα κοιτάξω τα sli profiles να δω τι παίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το ιδιο γραφει, θα παω και απτην τραπεζα οπου ναναι να τσεκαρω επι τη ευκαιρια να δω αν εχει χρεωθει η prepaid/ αν εχει το 30ρικο μεσα, γιατι με εχει μεινει το αγχος :p

Btw η συκγριση για τα γραφικα ειναι τελειως ατοπη, το modern warfail εχει ιδια μηχανη με το cod2, η οποια για να πιανουν τοσες εντολες απ'την id tech 3 ( οπως και ξεχωριστο exe για multi και single ) κατι "βρωμαει" Η frosbite ειναι ακομα "παρθενα" και θα ειναι μεχρι τις 6 του μηνος

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.