Jump to content


Τα γραφικά στα Games είναι πλέον σχεδόν τέλεια, τι θα θέλατε να δείτε στα επόμενα;


TheLab

Τι θα θέλατε να δείτε στα επόμενα Video Games;  

399 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

εγω θελω gta v με ρεαλιστικο καιρο,καλυτερα γραφικα , λιγοτερες απαιτησεις , πιο πολλους ελληνες , μεγαλυτερο χαρτη , πιο πολλα hacks,cheats & trainers καλυτερη υποθεση κ τ παντα ολα :D:p...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Μια χαρα ειναι τα games, εχει παιχνιδια για ολα τα γουστα. Και πρωτοτυπα σεναρια κλπ

Απλα ολοι λενε οτι τους λειπει το gameplay, ενω δοκιμαζουν μονο οτι τους δωσει το marketing.

Το marketing θελω να φυγει, και οι καρτες-τερατα που καινε 200W στην καθισια τους.

Link to comment
Share on other sites

Καμια επιλογη δεν με εκφραζει 100% αλλα προτιμησα να επιλεξω την 1η, απ'την αλλη παντως αυτο το βιντεακι με εκφραζει απολυτα (

<- μην το κλικαρετε οσοι δεν σας αρεσουν τα μπινελικια στα εγγλεζικα :p )

Ποιος το μαμαει το σεναριο αμα το gameplay δεν ειναι καλο ? και δεν χρειαζεται να ειναι προτωτυπο το gameplay, απλα να ειναι οπως σε καποια παλια παιχνιδια γιατι σημερα σπανιζουν τετοια, που ειναι ενα SWAT 3 σε unreal engine 3.5 ? ενα warcraft/starcraft με γραφικα company of heroes ? ενα ghost recon στην cry engine ? ενα thief 2 στην μηχανη του project offset ? ενα mario kart 64 στα 1080p ρε αδερφε :p

Link to comment
Share on other sites

Gameplay και υποθεση,γιατι μονο φετος επαιξα 5 παιχνιδια με ιους και ζομπι.

Πιστευω πρεπει να βλεπουμε καινουρια πραματα,απο τα πολλα που επαιξα για παραδειγμα φετος,μ'αρεσε πολυ το Trine που μου θυμισε αλλες εποχες και θα με ικανοποιουσε αν εβγαιναν και αλλα παρομοια.Ενα αλλο που ξεφευγει απο τις κλασιουρες του ειδους ηταν το HAWX. Βγηκαν και αλλα πολυ καλα.

Περισσοτερα παιχνιδια σαν το Syberia plz:p

Link to comment
Share on other sites

Νέες ιδέες gameplay ή και πρωτότυπους συνδυασμούς διαφόρων ειδών που να λειτουργούνε χωρίς παππάδες.Πχ Braid. Προσωπικά δε με ελκύει τόσο ένα παιχνίδι με σούπερ ντούπερ ρεαλιστικά γραφικά(πχ Rage, Crysis κλπ), ίσα ίσα μου φαίνεται και κάπως ανούσια όλη αυτή η προσπάθεια επίτευξης φωτορεαλισμού. Μέγιστο παράδειγμα το Assassins, από τη μία χερόσουνα να παίζεις με τις cool κινήσεις κλπ από την άλλη τα ίδια και τα ίδια ντυμένα με γραφικάρες. Νομίζω κανείς δεν έχει ανάγκη να δει στο pc του το "αληθινό" δέντρο το οποίο θα βαράς και θα φεύγουνε και οι ακίδες... Τράβα στο πάρκο και κάντο ή δες καμιά ταινία. Πιο ενδιαφέροντα μου φαίνονται γραφικά τύπου machinarium ή cell shade, όχι πάντα εννοείται. Καλή η ρεαλιστική διάδραση με το φωτορεαλιστικό περιβάλλον, αλλά όταν βλέπω τη λέξη "παιχνίδια" εστιάζω αλλού. Αλλιώς μιλάμε για ένα άλλο project. Όλα σχετικά είναι βέβαια (οκ,το χεσα, σταματάω!)...

Link to comment
Share on other sites

Θα ΕΛΕΓΑ καλό GAMEPLAY... Aφόσον λέει πρωτοτυπο gameplay οχι...

Πρωτότυπο gameplay, έχουμε.. κυρίως με την άφιξη των pro10, nba 2k10 κλπ.. είναι κάτι που είδα...

Οι απαιτήσεις σε ένα συστημα αυξάνονται συνεχώς....Καλύτερα γραφικά κλπ..

Εμένα μ'αρέσει αυτό.. Με εντυπωσιάζει... Είναι καλό πράγμα η πρόοδος...Χρειάζεται ακόμα και αν τσούζη την τσέπη μας..

Υπόθεση απο μένα...

Υπάρχει σοβάρη έλλειψη φαντασίας στα story...

Link to comment
Share on other sites

Θα ΕΛΕΓΑ καλό GAMEPLAY... Aφόσον λέει πρωτοτυπο gameplay οχι...

Πρωτότυπο gameplay, έχουμε.. κυρίως με την άφιξη των pro10, nba 2k10 κλπ.. είναι κάτι που είδα...

Ι am 12 years and what is this?

πρωτοτυπα βρε τα 2K κ PRO?

:p

Link to comment
Share on other sites

Νέες ιδέες gameplay ή και πρωτότυπους συνδυασμούς διαφόρων ειδών που να λειτουργούνε χωρίς παππάδες.Πχ Braid. Προσωπικά δε με ελκύει τόσο ένα παιχνίδι με σούπερ ντούπερ ρεαλιστικά γραφικά(πχ Rage, Crysis κλπ), ίσα ίσα μου φαίνεται και κάπως ανούσια όλη αυτή η προσπάθεια επίτευξης φωτορεαλισμού. Μέγιστο παράδειγμα το Assassins, από τη μία χερόσουνα να παίζεις με τις cool κινήσεις κλπ από την άλλη τα ίδια και τα ίδια ντυμένα με γραφικάρες. Νομίζω κανείς δεν έχει ανάγκη να δει στο pc του το "αληθινό" δέντρο το οποίο θα βαράς και θα φεύγουνε και οι ακίδες... Τράβα στο πάρκο και κάντο ή δες καμιά ταινία. Πιο ενδιαφέροντα μου φαίνονται γραφικά τύπου machinarium ή cell shade, όχι πάντα εννοείται. Καλή η ρεαλιστική διάδραση με το φωτορεαλιστικό περιβάλλον, αλλά όταν βλέπω τη λέξη "παιχνίδια" εστιάζω αλλού. Αλλιώς μιλάμε για ένα άλλο project. Όλα σχετικά είναι βέβαια (οκ,το χεσα, σταματάω!)...

Κ ομως δεν μπορω να βγω τωρα να παω στο παρκο κ να τα καταστρεψω ολα.. να αρχισω να κοπαναω οτι βρω.. αυτο με κρατησε το crysis, καθομουν με τις ωρες κ κοπανουσα οτι εβρισκα μπροστα μου, το ιδιο κ στο red faction πιο προσφατα, ουτε την πρωτη πιστα δεν τελειωσα αλλα οσο επαιξα δεν πρεπει να αφησα τπτ ορθιο..

θα ηθελα λιγο πιο εξυπνα σεναρια πιο προσεγμενα κ πιο προτοτυπα..

Link to comment
Share on other sites

Κ ομως δεν μπορω να βγω τωρα να παω στο παρκο κ να τα καταστρεψω ολα.. να αρχισω να κοπαναω οτι βρω.. αυτο με κρατησε το crysis, καθομουν με τις ωρες κ κοπανουσα οτι εβρισκα μπροστα μου, το ιδιο κ στο red faction πιο προσφατα, ουτε την πρωτη πιστα δεν τελειωσα αλλα οσο επαιξα δεν πρεπει να αφησα τπτ ορθιο..

θα ηθελα λιγο πιο εξυπνα σεναρια πιο προσεγμενα κ πιο προτοτυπα..

Αναφερόμουνα κυρίως στην απεικόνιση αλλά έχεις δίκιο. Προσωπικά απλά θέλω κάτι άλλο ντουντ! Όχι ότι με χαλάει η καταστρόφα!

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλω:

Θέλω οι προγραμματιστές να εκμεταλλευτούν το hardware που έχω στο έπακρο. Να είναι σαν το Half Life 2, που ότι μηχάνημα και να είχες ήταν optimized και όχι να slackάρουν οι προγραμματιστές και να μου πετάνε μια κουμούτζα για να το παίξω με το μεθεπόμενο setup μου. Θέλω όλοι οι cores να χρησιμοποιούνται και το αποτέλεσμα που βλέπω να μην είναι so 2K5.

Θέλω να καταλάβουν οι εταιρείες ότι για να βγάλεις ένα καλό παιχνίδι δεν αρκεί να βγάλεις ένα καλό level και να κάνεις copy/paste τα υπόλοιπα (όπως τα θλιβερά Torchlight ,Far Cry 2, Hellgate London και σια ).

Θέλω να έχει ουσιαστικά καλά γραφικά και όχι απλά showoff.

Θέλω όταν αγοράζω ένα παιχνίδι, να μην είναι αρπαχτή port από κονσόλα και να έχω τις ίδιες παροχές με τα κονσολικά τους αδελφάκια (dlc anyone? Που πήρα το ρημαδο Guitar Hero 3 και ενώ σε κονσόλες έχει την μάνα του και τον πατέρα του σε dlc στο PC έχει το απόλυτο τίποτα.) Επίσης για τους ίδιους λόγους θέλω να σπάσω το μηχάνημα όταν βάζω game και μου βγάζει μήνυμα Press X ή Press Δ to continue.This isn't FRAKKIN PS3!

Θέλω να έχει υπόθεση. Να βάζουν κάτω το ρημάδι το μυαλό τους και να βγάζουν σενάριο. Η BioWare πχ πως καταφέρνει και σε στέλνει αδιάβαστο με κάτι Mass Effect κτλ?

Θέλω η καταραμένη Blizzard να σταματήσει να αρμέγει το πτώμα του WoW και να βγάλει κανένα σοβαρό παιχνίδι.

Θέλω games να καίγομαι με τους κολλητούς. Εκεί που παλιά έλεγες πάμε για lan και η λίστα με τα υποψήφια games δεν τελείωνε τώρα με το ζόρι βγάζεις 3.

Θέλω κι άλλα, προς το παρόν σταματάω εδώ...

Link to comment
Share on other sites

χμ δυσκολη επιλογη.

Ουσιαστικα ολα ειναι απαραιτητα. Πχ η υποθεση ειναι το βασικο για να ασχοληθει καποιος. Ωστοσο με μαπα gameplay τι να κανεις; Θα ξεκινησεις και μετα απο 1-2 ωρες θα το βαρεθεις ή θα σου σπασει τα νευρα. Παρολα αυτα για μενα η ουσια ειναι στον προγραμματισμο. Δηλαδη τα 2 που ανεφερα ειναι τα προφανη και αυτονοητα (σα να λεμε σκορδαλια χωρις σκορδο :) ).... Ομως χωρις καλο προγραμματισμο ωστε να παιζεται ΣΩΣΤΑ το παιχνιδι σε καθε pc με παραμετροποιηση και καλο κωδικα ειναι αυτο που κανει για εμενα μια εταιρια να σεβεται τον καταναλωτη στο συνολο και οχι να ωθει οπωσδηποτε σε ακριβες λυσεις hardware .....

Link to comment
Share on other sites

Ι am 12 years and what is this?

πρωτοτυπα βρε τα 2K κ PRO?

:p

Γιατι δεν εχει το Pro πρωτοτυπο gameplay?:rolleyes:

Ειναι αυτο Ποδοσφαιρο???, δεν φαινετε οτι ειναι βγαλμενο απο το μυαλο καποιου Ιάπωνα;;;; :p (Τα τελευταια τρια χρονια:wall::wall::wall:)

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν θεωρώ οτι τα γραφικά έχουν τελειοποιηθεί, ακόμα και στα video του dirt2 με DX11 δεν εντυπωσιάστηκα.

Παιχνίδια φοβερά και με σενάριο και gameplay κυκλοφορούν πολλά άμα ψαχτείς, το θέμα είναι οτι εμείς μεγαλώσαμε και δεν έχουμε χρόνο να τα παίξουμε. Πολλες φορές βάζουμε ένα παιχνίδι μόνο και μόνο να δούμε πως πάει η καινούργια μας κάρτα γραφικών ή το παίζουμε για λίγο και στο πρώτο σκάλωμα το κάνουμε unistall γιατί δεν έχουμε υπομονή. 2 παιχνίδια θα αναφέρω που όταν βρήκα χρόνο και τα έπαιξα έμεινα μλκς, drakensang - the dark eye + King's Bounty the legend.

Απο μια Γερμανική και απο μια Ρώσικη εταιρεία χωρίς promotion και πολλές φαμφάρες.

Μελλοντικά φυσικά και θα ήθελα καλύτερη υποστήριξη στο Hardware που έχουμε, δεν μπορεί το playstasion3 με τον CELL και την 7800 να στέκεται σε σημερινούς τίτλους και ένα pc 30 και 40 φορές ισχυρότερο , να μην μπορεί να ανεβάζει διπλάσιες αναλύσεις και φίλτρα σε ικανοποιητικά frames.

Αλλά αυτό είναι και δικό μας θέμα όταν οι περισσότεροι χαλάμε απίστευτα ποσά για μηχάνημα και απειροελάχιστα για παιχνίδια οι εταιρείες μας γυρνάνε την πλάτη.

Link to comment
Share on other sites

Να φτιαχνουν καμια μηχανη της προκοπης.... να εκμεταλευται ολο το hardware , και να ειναι ελαφρια και moddable. Δεν θα τρεχουμε καθε λιγο και λιγακι να αγοραζουμε τριπλες και τετραπλες καρτες για παιζει ενα παιχνιδι στα 40 frames και το 75% του hardware να μην κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η εξέλιξη στην ποιότητα των γραφικών στα Games έχει σχεδόν τελειοποιηθεί.

Βλέπουμε πια πιστά αντίγραφα δέρματος και ποιότητα σε Physics σχεδόν αντίστοιχα της πραγματικής ζωής.

Είναι Crysis και Transformers: The movie στο ίδιο, ή έστω σχεδόν στο ίδιο, επίπεδο; Αυτό θέλετε να πείτε, ή κατάλαβα λάθος;

Απ'ότι βλέπω, είναι τόσο βαθιές οι "χαρακιές" στον εγκέφαλο όλων των διπλοκαρτάκηδων-και μη-από την προπαγάνδα της uber τελειότητας του crysis που ακόμα και το 2015 γι' αυτό θα μιλάνε και με αυτό θα benchaρουν.

Τέσπα, πάμε στο κυρίως θέμα. Επειδή δεν με ικανοποίησαν οι έτοιμες απαντήσεις, αυτά που θα ήθελα να αλλάξουν είναι τα εξής:

Α) Λογικές Απαιτήσεις(και όχι απαραίτητα μικρές). Δεν νοείται η ύπαρξη console games που να μην τρέχουν σε pc δύο και τρεις φορές ισχυρότερο άψογα, μόνο και μόνο επειδή έχει ξεπεραστεί τεχνολογικά. Να μπει ένα τέρμα στα καραγκιοζιλίκια των πλασματικών απαιτήσεων.

Για εμπορικούς λόγους(κονόμα γαρ) είναι ανέφικτο, οπότε πάμε παρακάτω.

Β) Αξιοποίηση του πολυπύρηνου hw με ορατά οφέλη για τον χρήστη. Σαν αρνητικό παράδειγμα έχω να αναφέρω το borderlands(unreal engine 3) που ενώ αξιοποιεί παραπάνω από τρεις πυρήνες δεν προσφέρει τίποτα, μα τίποτα το διαφορετικό από το Fallout 3( μόνο δύο πυρήνες) σε γραφικά, physics, ai κτλ.

Ντεμέκ αξιοποιήσεις hw, που γίνονται μόνο για να πειστείς ότι δεν πέταξες λεφτά στον τετραπύρηνο και για να κινηθεί το εμπόριο δεν μας προσφέρουν επιπλέον αξία.

Δεν είμαστε όλοι θύματα με διπλές και τετραπλές κάρτες που περιμένουν το επόμενο bad coded game, στυλ crysis, για να επιβεβαιώσει την αγορά μας.

Γ) Πρωτότυπο gameplay. Να φύγουμε κάποια στιγμή από το doomlike fps gameplay, που όσο περισσότερο εξελίσσεται(π.χ. bioshock-plasmids), τόσο πιο πολύπλοκο και κουραστικό καταντάει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί γκρινιάζετε όλοι για την κουβέντα που λέει "σχεδόν τέλεια" και επιμένετε ότι μπορούν να είναι πολύ παραπάνω, πόσο τα θέλετε; Real life εντελώς;

Μήπως ξεχνάτε ότι το Crysis έπεσε σε γραφικά για να το παίζουν τα PC?

Αυτά; http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=130825

Δεν είναι σχεδόν τέλεια;

Αυτά;

http://images.bit-tech.net/content_images/crysis_new_screenshots/crysis10_large.jpg

Αυτά;

http://cache.gizmodo.com/assets/resources/2007/02/cg_image.jpg

Επειδή δηλαδή δεν μπορούν να τα παίξουν τα PC μας ή δεν βγαίνουν σε παιχνίδια για όποιο λόγο μέχρι τώρα σημαίνει τι; Ότι δεν υπάρχουν;

Αν βγει παιχνίδι με τα γραφικά του Transformers movie δηλαδή και δεν υπάρχει ένα PC να μπορεί να τα παίξει λέτε να έχει νόημα;

Μήπως έπρεπε να μπει επιλογή "Τι λε ρε, θέμε κι άλλα γραφικά!" ;

Ο σκοπός του poll είναι ο εξής, πέραν από τη βιομηχανία των γραφικών που συνεχώς εκπλήσει (αν και συγχωρέστε με, μετά το Crysis δεν έχω εκπλαγεί ξανά), τι άλλο λείπει από τα παιχνίδια πια; Γιατί δεν πετυχένουν όλα τα παιχνίδια με γραφικάρες;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πετυχένουν όλα τα παιχνίδια με γραφικάρες;

Γιατι,και να εχουν καλα γραφικα,και καλο pc να χω για να το σηκωσω το παιχνιδι,τι να το κανω αμα ειναι σαν ολα τα προηγουμενα που κυκλοφορησαν την ιδια χρονια,χωρις πρωτοτυπο σεναριο(ζομπι,ζομπι,ζομπι-WW2,WW2,WW2-μεταλαγμενος ιος....) και ειναι αλλο ενα "τρεχω,σκοτωνω σαν μανιακος και δε με σταματαει τιποτα" ?

Το Crysis btw και εμενα με εντυπωσιασε και μ'αρεσε,.Τι νας σας πω,εμενα στο συστημα που εχω C2D E7300 ,4gb 1333 και 9800gt παιζει μια χαρα ολα στο very high.

Αλλα ,απο κει και περα υπηρξαν και παιχνιδια που με εντυπωσιασαν φετος.Ενα απο αυτα ειναι το ΑΙΟΝ που εχει τρομερα γραφικα για ΜΜΟ(η CryEngine εχωσε τη μυτη της παλι) και καλο gameplay και το Trine,κανενα αλλο.:dance3:

Eντυπωση μαλιστα στο ΑΙΟΝ ,μου κανε το γεγονος οτι παρολο που ειναι πανω στην CryEngine,εχοντας τα ολα στο full και με 1080p αναλυση τρεχει αψογα(110fps+).Οχι οτι τα βλεπω ολα ,οπως γινεται και με πολλους εδω που θελουν στο Crysis να χουν του κοσμου τα FPS,εκ των οποιων τα μισα και αν θα βλεπουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.