Jump to content



Avatar - The movie


MasterDAL

Recommended Posts

Δεν αλλάζει την ποιότητα της ταινίας σαν υποκριτική, και ηθοποιία, αλλά ΑΛΛΑΖΕΙ την παρουσίαση σε μεγάλο βαθμό και συνεπώς κάνει την όλη παρουσιάση και εμπειρία καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

ο jpavly απάντησε απόλυτα σωστά για έμενα

Το 3D στο Cinema είναι εμπειρία, δεν πας να δεις γραφικά. Όταν βλέπεις μία ταινία φαντασίας, πρέπει να διαθέτεις κιόλας. Κάποιοι προφανώς δεν το καταλαβαίνουν. Από κει και πέρα, ο καθένας διασκεδάζει όπως νομίζει.
Link to comment
Share on other sites

Την είδα σήμερα σε Dolby 3D.

Καταπληκτική θα έλεγα. Η παρέα μου ξετρελάθηκε.

Καταρχάς να επαινέσω το σύστημα D3D, απόλυτα ξεκούραστο, φωτεινό, με 3διάστατους υπότιτλους, με σωστή ορατότητα όπως και αν κουνήσεις το κεφάλι σου και εξαιρετική ευκρίνεια. Μιλάμε στην αίσθηση ήτανε χαλαρά πάνω από 1080p σε 40αρα LCD.

Για την πλοκή δεν καταλαβαίνω γιατί πέφτει τόσο κράξιμο. Προσωπικά και στην παρέα μου άρεσε, 2 ώρες και 43 λεπτά αγωνίας, δράσης και ομορφιάς, χωρίς κοιλιά. Το 3D factor δίνει πολλά συν, μιας και το βάθος είναι απίστευτο. Επίσης η χρήση του 3D δεν γίνεται αβέρτα. Ο Κάμερον το έχει ενσωματώσει έτσι ώστε να δουλεύει φυσικά, με ροή. Όχι άντε επειδή το χουμε ας το βάλουμε. Εκεί που το μάτι περιμένει να δει βάθος το βλέπει.

Οι ερμηνείες ήτανε καλές, η ιστορία άρτια και τα εφέ κόβουν την ανάσα.

Είναι πραγματικά επαναστατική σε σχέση με ότι βλέπαμε μέχρι τώρα.

Θα την ξαναέβλεπα χαλαρά, αλλά μόνο σε 3d, μόνο και μόνο για να εντοπίσω λεπτομέρειες που έχασα.

Τιμή:12Ε (10Ε+ 2Ε), Dolby 3D δεν κρατάμε γυαλιά (για τους επίδοξους, έχουν σύστημα αντικλεπτικής προστασίας πάνω :/ )

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Την είδα σήμερα σε Dolby 3D.

Για την πλοκή δεν καταλαβαίνω γιατί πέφτει τόσο κράξιμο. Προσωπικά και στην παρέα μου άρεσε, 2 ώρες και 43 λεπτά αγωνίας, δράσης και ομορφιάς, χωρίς κοιλιά. Το 3D factor δίνει πολλά συν, μιας και το βάθος είναι απίστευτο. Επίσης η χρήση του 3D δεν γίνεται αβέρτα. Ο Κάμερον το έχει ενσωματώσει έτσι ώστε να δουλεύει φυσικά, με ροή. Όχι άντε επειδή το χουμε ας το βάλουμε. Εκεί που το μάτι περιμένει να δει βάθος το βλέπει.

Οι ερμηνείες ήτανε καλές, η ιστορία άρτια και τα εφέ κόβουν την ανάσα.

:cool:

Αυτήν την απορία έχω και γω.....

Προφανώς κάποιοι είπαν σε αυτούς που την κράζουν, ότι πρωταγωνιστές είναι οι Anthony Hopkins, Gary Oldman, Jack Nicholson και Meryl Streep.... Και απογοητεύτηκαν μόλις αντιλήθφηκαν ότι τους δούλευαν..... :dots:

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την απορία έχω και γω.....

Προφανώς κάποιοι είπαν σε αυτούς που την κράζουν, ότι πρωταγωνιστές είναι οι Anthony Hopkins, Gary Oldman, Jack Nicholson και Meryl Streep.... Και απογοητεύτηκαν μόλις αντιλήθφηκαν ότι τους δούλευαν..... :dots:

Εκει στον κακο χαμο ειδα και τους Pacino + De Niro ντυμενους ευμεγεθη στρουμφακια.

Link to comment
Share on other sites

Την είδα στα γρήγορα στο net - έκλαιγε και το μωρό...

Καλή είναι η ταινία. Κλασικό blockbuster, ελαφρύ σενάριο, super σκηνικά/γραφικά, 2-3 σημεία συναισθηματικής (ντε μεκ) φόρτισης και 1-2 ιδέες που σηκώνουν περισσότερο exploit (π.χ. οι δικτυωμένες "οντότητες"). Ξαναβλέπεται άνετα. Τώρα για τα 3D δεν έχω άποψη αλλά φαντάζομαι θα είναι καλή φάση.

Link to comment
Share on other sites

Την είδα σήμερα σε Dolby 3D.

Καταπληκτική θα έλεγα. Η παρέα μου ξετρελάθηκε.

Καταρχάς να επαινέσω το σύστημα D3D, απόλυτα ξεκούραστο, φωτεινό, με 3διάστατους υπότιτλους, με σωστή ορατότητα όπως και αν κουνήσεις το κεφάλι σου και εξαιρετική ευκρίνεια. Μιλάμε στην αίσθηση ήτανε χαλαρά πάνω από 1080p σε 40αρα LCD.

Για την πλοκή δεν καταλαβαίνω γιατί πέφτει τόσο κράξιμο. Προσωπικά και στην παρέα μου άρεσε, 2 ώρες και 43 λεπτά αγωνίας, δράσης και ομορφιάς, χωρίς κοιλιά. Το 3D factor δίνει πολλά συν, μιας και το βάθος είναι απίστευτο. Επίσης η χρήση του 3D δεν γίνεται αβέρτα. Ο Κάμερον το έχει ενσωματώσει έτσι ώστε να δουλεύει φυσικά, με ροή. Όχι άντε επειδή το χουμε ας το βάλουμε. Εκεί που το μάτι περιμένει να δει βάθος το βλέπει.

Οι ερμηνείες ήτανε καλές, η ιστορία άρτια και τα εφέ κόβουν την ανάσα.

Είναι πραγματικά επαναστατική σε σχέση με ότι βλέπαμε μέχρι τώρα.

Θα την ξαναέβλεπα χαλαρά, αλλά μόνο σε 3d, μόνο και μόνο για να εντοπίσω λεπτομέρειες που έχασα.

Τιμή:12Ε (10Ε+ 2Ε), Dolby 3D δεν κρατάμε γυαλιά (για τους επίδοξους, έχουν σύστημα αντικλεπτικής προστασίας πάνω :/ )

:cool:

Πες μου οτι ησουν κεντρο στην προβολη στης 7 χτες..:p

Την ειδα και εγω..οπως τα περιγραφει ο Alex..:T:

Link to comment
Share on other sites

Τα γυαλια δεν εχουν αντικλεπτική προστασία απάνω...

Ολοι τα κρατήσαμε μετα το τελος ;)

Τα Dolby 3D έχουν προστασία με ταμπλέτα στο αριστερο μέρος του σκελετού που λέει "ANTI-THEFT SYSTEM INSTALLED".

Πάντως από ότι διαβάζω το D3D είναι καλύτερο από το RealD τόσο σε ποιότητα εικόνας όσο και σε φωτεινότητα και απόδοση χρωμάτων.

Και το ότι δεν κρατάω τα γυαλιά ντάξει δεν με χαλάει και τόσο γιατί δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω και πουθενά. Η Dolby λέει ότι έτσι προστατεύουμε και το περιβάλλον :p

Πες μου οτι ησουν κεντρο στην προβολη στης 7 χτες..

Την ειδα και εγω..οπως τα περιγραφει ο Alex..

Προβολή 22:30 στα Odeon, πίσω τέρμα κέντρο, κάτω από τον προτζέκτορα. Best seats in the house λαίμαι. Κάναμε και σκυλάκια στην οθόνη μετά. Κει ήσανε και συ; :p

Με χάλασε πολύ που στο τέλος εκεί που βγήκε το σήμα "Avatar" πριν τα credits και ο κόσμος μόλις ξεκινούσε να χειροκροτάει , mute ο ήχος και η γκομενα από τα odeon με φωνή Θώδης λεει: "Παρακαλώ μην ξεχασετε να επιστρέψετε τα γυαλιά". Που να χειροκροτήσεις μετά... :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Οχι είναι νωρίς η προβολή και έχεις μέσα όλο το δημοτικό-γημνάσιο που το βρίσκει ακόμα κοουλ!

Retarded μου κανει λιγο ολο αυτο.

αντε πες σε πρεμιερες,φεστιβαλ ,γουατεβερ που παρεβρισκονται δημιουργοι κλπ ....ναι

Αλλα αυτο.....ειναι σαν αυτους που κοουτσαρουν βλεποντας αγωνα γκαριζοντας λες και οι "little people on tv"που κυνηγανε το τοπι τον ακουνε.:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα στον αδρο των "Εμο" Σάββατο 5-8...

Δεν θυμάμαι πόσες φορές την είπα σε αυνανιστίρι 12-15χρονο (πολλά με μπαμπά) που κοπανιόντουσαν σαν τα χταπόδια και ουρλιάζανε απο χαρά και ηδονή.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι χειροκροταει ρε ο κοσμος στο σινεμα?

Κανει υποκλιση η οθονη?

Πιθανόν γιατί ο κόσμος ενθουσιάστηκε με την ταινία;

Οχι είναι νωρίς η προβολή και έχεις μέσα όλο το δημοτικό-γημνάσιο που το βρίσκει ακόμα κοουλ!

Μπα 22:30-1:00 δεν νομίζω να το λες νωρίς :p

Link to comment
Share on other sites

Προβολή 22:30 στα Odeon, πίσω τέρμα κέντρο, κάτω από τον προτζέκτορα. Best seats in the house λαίμαι. Κάναμε και σκυλάκια στην οθόνη μετά. Κει ήσανε και συ; :p

Με χάλασε πολύ που στο τέλος εκεί που βγήκε το σήμα "Avatar" πριν τα credits και ο κόσμος μόλις ξεκινούσε να χειροκροτάει , mute ο ήχος και η γκομενα από τα odeon με φωνή Θώδης λεει: "Παρακαλώ μην ξεχασετε να επιστρέψετε τα γυαλιά". Που να χειροκροτήσεις μετά... :suicide2:

Είχα ήδη βγει..και έτρωγα διπλά βάφλα..:D

Ο ξάδερφος που πήγε στα Village στο Cosmos..γύρισε με κάτι μαύρα γύφτικα γυαλιά σπίτι..καμιά σχέση με αυτά ποθ δώσανε σε μας..τα οποία και ΕΝΟΙΚΙΑΣΑΜΕ με +2ε.

(ήταν στην τιμή του εισιτηρίου,απλά σου έδιναν και απόδειξη.)

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν δηλαδή γυαλιά standar ή τα ζητάς? τα χρεώνουν?

Στην τιμη του εισιτηριου ειναι, ~12 ευρο.

Στα δινουν. Ή και να τα ζητησεις αν τα εχασες ή εσπασες δεν νομιζω να πουν και τιποτα. Του "κιλου" ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Στην τιμη του εισιτηριου ειναι, ~12 ευρο.

Στα δινουν. Ή και να τα ζητησεις αν τα εχασες ή εσπασες δεν νομιζω να πουν και τιποτα. Του "κιλου" ειναι.

Τα RealD ναι, τα D3D όχι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.