Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Mη κολλαμε στα σκορ...

Καλη χρυση η d600 και ολες οι νικον...προσωπικα θα προτιμουσα την 4η στη καταταξη (μαζι με καποιο σωμα) παρα οποιαδηποτε νικον(και canon).

Aρκει βεβαια να μου τα καναν δωρο.:p

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες Πέτρο...

Μονο 650, αλλιώς πας σε Carrera.

Βασικά πας σε Carrera τελεία.

Το σκορ της είναι αναμενόμενο btw, τέλειο, και εκεί που πρέπει.

Ελπίζω να μην κρεμαστεί ο Ιάσονας τώρα που θα του λέω πως την έχω μεγαλύτερη, και καλύτερη!!!

:haha: :to_pick_ones_nose3::to_pick_ones_nose3::to_pick_ones_nose3::to_pick_ones_nose3::to_pick_ones_nose3:

Link to comment
Share on other sites

Το σκορ της είναι αναμενόμενο btw, τέλειο, και εκεί που πρέπει.

Ελπίζω να μην κρεμαστεί ο Ιάσονας τώρα που θα του λέω πως την έχω μεγαλύτερη, και καλύτερη!!!

:haha: :to_pick_ones_nose3::to_pick_ones_nose3::to_pick_ones_nose3::to_pick_ones_nose3::to_pick_ones_nose3:

Μολις του κοψες αλλα 2 χρονια του ανθρωπου.....χωρις ΦΦ.

(στην αναμονη τον βλεπω:p)

Link to comment
Share on other sites

Nikon Professional Service. Για να είσαι eligible πρέπει να έχεις ένα pro σώμα και 2 f2.8 φακούς. Απ' όσο ξέρω έχεις προτεραιότητα στο service (γιατί θεωρείσαι επαγγελματίας) και δεν ξέρω αν σου δίνουν κάποια αντικατάσταση όσο περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ψάχνομαι για αγορά SD για τη NEX. Υπόψιν έχει 5.5fps max.

Το ερώτημα είναι κατά πόσο επηρεάζουν οι επιδόσεις της κάρτας εκτός sequential. Ας πούμε μια μνήμη που έχει seq 90/50 + 512k 10/1 είναι καλύτερη ή χειρότερη από άλλη που έχει seq 60/37 + 512k 50/20;

Ποια από τις ακόλουθες; Βγαίνουν όλες πάνω κάτω στην ίδια τιμή εκτός των EP Pro που είναι τραγικά δυσεύρετες. Κάποια άλλη πρόταση;

1. SanDisk Extreme Pro 16GB

2. Patriot EP 32GB

3. Patriot EP Pro 16GB

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

@NoDsl

Φαντάζομαι ότι οι μετρήσεις που έχουν χρησιμότητα για φωτογραφικές εφαρμογές είναι οι sequential. Έτσι δεν είναι;

Την ίδια απορία έχω. Το ενδιαφέρον είναι το burst rate των δύο μνημών. Σε αντιστοιχία η και καλά γρηγορότατη SanDisk Extreme Pro

cdm-sandisk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με All 0x00, 0 Fill το CDM δουλεύει σαν το ATTO.

και η patriot 32GB EP Pro

http://www.nexthardware.com/videographia/recensioni/memorie/204/test-patriot-sdhc-ep-pro-32gb-class-10_1.htm

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.