Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Λοιπόοοον...

Χτες έκανα μερικές (πρώτες) δοκιμές για να δω τι λέει σε βίντεο η D600

Ομολογώ οτι από την ποιότητα της εικόνας έμεινα πολύ ικανοποιημένος.

Με ενόχλησε όμως ότι ακούγεται ιδιαίτερα έντονα ό ήχος από το φακό κατά την εστίαση (μιλάω για τον 24-70).

Καμιά ιδέα για να εξαλειφθεί αυτό το θεματάκι;

Με ένα εξωτερικό μικρόφωνο όπως το παρακάτω παίζει να γίνει σωστά η δουλειά ;

Nikon ME-1 Stereo Microphone - ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΕΙΔΗ ΑΠΟ ΤΟ 1945 Μεγάλη ποικιλία σε ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ, ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΕΣ, ΦΑΚΟΥΣ, ΤΡΙΠΟΔΑ, ΤΣΑΝΤΕΣ ΚΛΠ. Εξειδικευμένο e-shop στα φωτογραφικά είδη με έδρα την Αθήνα. ΑΝΤΑΛΑΓΕΣ ? ΠΩΛΗΣΕΙΣ ? ΜΕΤΑΧΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε "τρίλημμα" :p

Sigma EX 10-20mm F/4.0-5.6 HSM DC ή

Tokina 12-24 f/4 ATX-PRO DX II ή

Tamron SP AF 10-24mm f/3.5-4.5 DI II LD Aspherical

:hm:

Τώρα είμαι με έναν 35mm Nikon και έναν Tamron 90mm macro

Ο καλύτερος που μπορείς να πάρεις σε ultra-wide δεν ειναι καποιος απο αυτους που ανέφερες...

Ειναι ο Tokina AT-X 116 PRO DX-II AF 11-16mm F2.8

Link to comment
Share on other sites

O [ame=http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001S2PPT0/ref=s9_simh_gw_p23_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-3&pf_rd_r=1JSSVSYXAQ4GTG4J02FT&pf_rd_t=101&pf_rd_p=358549207&pf_rd_i=468294]35mm 1.8G[/ame] "επέσε" στις 100£ στο amazon uk.

Να το πάρω τώρα? Θα ξανανέβει λογικά..

@Indiko_Xoiridio απ' οτι είδα τον έχεις. Αξίζει για γενική χρήση?

Έχω την D7000.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά έχω Nikon...:)

Το budget μου είναι γύρω στα 300 euro. Τόσο τους βρίσκω τους άλλους μτχ. Τώρα όμως, αν αξίζει ο 116, θα κάνω λίγη υπομονή μέχρι να αυξήσω το budget.

apostolis έπρεπε να τον είχες παραγγείλει ήδη! :p

Sent from outer space using tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Guys, ξερουμε κανα μαγαζι στην Αθηνα που μπορω να νοικιασω ενα φλας για dslr για ενα τριημερο???

Παντρευεται η αδελφη του κολλητου μου και θελουμε να βγαλουμε μερικες καλες φωτο στο κρεβατι και πριν την εκκλησια!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.