Jump to content



Σχετικά με το Half Life 2


billpeppas

Recommended Posts

Σχετικά με την τελευταία ανακοίνωση της παραγωγού εταιρίας για την ημερομηνία κυκλοφορίας του εν λόγω παιχνιδιού.

Η καθυστέρηση της κυκλοφορίας του παιχνιδιού κατά 4 μήνες , για τον λόγο ότι ένας hacker έκλεψε τον κώδικα του παιχνιδιού , είναι πολύ περίεργη δικαιολογία.

Εμένα κάτι μέσα μου μου λέει ότι κάτι δεν τους πήγε καλά , ή ότι ανακαλύψανε τίποτα προβλήματα στην παραγωγή.

Εκτός κι αν χρησιμοποιούν το γνωστό trick , όπου καθυστερείς επίτηδες την κυκλοφορία του προϊόντος , με σκοπό να δημιουργήσεις ένα κλήμα ανυπομονισίας στο αγοραστικό κοινό , (ξεκινάνε έτσι και οι προπαραγγελίες) έτσι ώστε με το που πρωτοκυκλοφορήσει το παιχνίδι να γίνει πανικός στα καταστήματα.

Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

ο κωδικας δεν ειναι ψεμα. γιατι τον εχω δη. τον εχει κατεβασει ενας φιλος μου. και αυτο που φτιαξανε ειναι απιστευτο. αμα θες μπορεις να τον κατεβασεις απο το edonkey. δεν ειναι ψεμα

Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε φιλε σε πιστευω,

αλλα ειναι λιγο απιστευτο που δεν εκαναν backup τον κωδικα ετσι δεν ειναι?

Οχι πως με ενδιαφερει το παιχνιδι.....

αλλα μου τη σπαει να κανουν καινουρια παιχνιδια μονο και μονο για να αγοραζουμε εμεις καρτες

Link to comment
Share on other sites

βασικά σίγουρα τον έχουν. απλά ίσως κάνουν αλλαγές στον κώδικα ωστε ότνα βγει το παιχνίδι και υπάρχουν τα textures και όλα τα συστατικά, να μην είναι φόρα παρτίδα εύκολο σε όσους έχουν τον παλιό κώδικα, να αναπαράγουν και να κάνουν πλήρως compile τον κώδικα σε μορφή παιχνιδιού...

Link to comment
Share on other sites

συμφονο και με τους δυο. σιγουρα τον εχουν. το να κανουμε αναβαθμηση θα σταματηση μολις ξεκολισουμε απο αυτην την τρελα. γιατι μας εχουν κανει τρελους. τωρα τη θα κανουν και αργουν δεν ξερω ρε vouda παντος μην νομιζεις οτι με τον υπαρχον κωδικα δεν μπορουν να φτιαξουν game. παντος παιδια αμα δειτε τι δουλεια εχουν κανει πανο στην τεχνιτι νοιμοσινι τον αντιπαλον ... ειναι το κατι αλλο. θα ειναι πιστευο παιχνιδαρα. σκευτητε 150mb text περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Skinny13 [27-11-2003 και 11:17]

ψεμα ειναι οτι τους εκλεψαν τον κωδικα,

αυτοι κρατανε backup σε πολλα αντιτυπα και οχι σε ενα μονο

Αν δεν ειχαν τον κωδικα δεν θα ηθελαν μερικους μηνες για να βγαλουν το παιχνιδια αλλα αρκετα παραπανω.Το θεμα ειναι με τον κωδικα διαθεσιμο για ολους θα μπορουσε ο καθενας να κλεψει στο Online και ισως να υπηρχαν και προβληματα ασφαλειας.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι γιατί ο υπολογιστής που κρατάει τον κώδικα του υπό παραγωγή παιχνιδιού ήταν on-line...και όχι τίποτα άλλο.

Γυρεύοντας πηγαίνανε , ιδού το αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SkaL- [27-11-2003 και 21:07]

ρε παιδιά και μάζι με τις 9800χτ δεν υποτίθεται οτι δείνουν το game ? ή κάνω λάθος?

Ναι γιατι αν ειναι καποιος που ξερει απο αυτα(Σπανιο μεν αλλα υπαρχουν και αυτοι οι τυποι...)δεν μπορει να βρει τον πηγαιο κωδικα???

Δεν ειναι δυνατον να γινει?

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με την Radeon 9800XT παίρνεις ένα "sticker" που σας δίνει την δυνατότητα μόλις κυκλοφορήσει το παιχνίδι , να πάτε σε ένα κατάστημα και να το πάρετε δωρεάν.

Τώρα σχετικά με τον κώδικα , όταν θα κυκλοφορήσουν τα textures (άρα θα έχει κυκλοφορήσει το παιχνίδι) , δεν θα τους καίει αν θα υπάρχει ο κώδικας , καθώς θα κυκλοφορεί ήδη το παιχνίδι σε κόπιες , ποιός θα κάτσει να κατεβάζει , και ύστερα να κάνει compile...

Το μόνο θέμα με το κλέψιμο του κώδικα μπορεί να είναι κανένα τυχόν κενό ασφαλείας.Υποτίθεται ότι αυτή την στιγμή που μιλάμε η ομάδα προγραμματισμού του HL 2 , κάνει αλλαγές στον κώδικα.

Ας ελπίσουμε να έβαλαν μυαλό αυτή την φορά , και να απομόνωσαν το σύστημα/συστήματα που "φυλάνε" τον κώδικα από το Internet. Έτσι και ξαναγίνει κάτι τέτοιο , η εταιρία θα κλείσει.

-Παρηγοριά είναι η αναμενόμενη κυκλοφορία του Unreal Tournament 2004.

Let the battle begin...!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas [02-12-2003 και 22:49]

Τώρα σχετικά με τον κώδικα , όταν θα κυκλοφορήσουν τα textures (άρα θα έχει κυκλοφορήσει το παιχνίδι) , δεν θα τους καίει αν θα υπάρχει ο κώδικας , καθώς θα κυκλοφορεί ήδη το παιχνίδι σε κόπιες , ποιός θα κάτσει να κατεβάζει , και ύστερα να κάνει compile...

δε νομίζω να σοβαρολογείς! δηλαδή το μόνο πλήγμα θα είναι να κυκλοφορήσει πειρατικό το παιχνίδι? που δεν πρόκειται διότι πού θα βρει άλλος τα textures και όλα τα υπολοιπόμενα να το φτιάξει???

πολύ απλουστευμένα τα λες... δεν είναι θέμα να κατεβάζει ο οποιοσδήποτε κώδικα και να τον κάνει compile...

αν τελικά έγινε η κλοπή του κώδικα, όλες οι επαναστατικές ιδέες και εξελίξεις στη μηχανή του παιχνιδιού θα μπορούν να χρησιμοποιηθούν από ανταγωνιστές και game developers... υπό προυποθέσεις πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλάω σχετικά με το τι θα βλάψει σε πρώτη φάση το παιχνίδι.

Δεν μιλάω και για την σύνδεση του με τον ανταγωνισμό.

Τώρα για τις επαναστατικές ιδέες , κάτσε να βγεί το παιχνίδι και θα δούμε.Ο καθένας λέει ότι θέλει , μόνο όταν πιάσουμε στα χέρια μας το προϊόν βλέπουμε το πόσο ισχύουν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για αυτό , είπα να περιμένουμε το παιχνίδι , για να δούμε/καταλάβουμε τις "επαναστατικές" βελτιώσεις , ιδέες & την βελτιωμένη μηχανή.

Θα δούμε και το A.I. , και ύστερα κρίνουμε.

Αλλά τώρα υπομονή κανά 5-6άμηνο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

δηλαδή εσύ αν δεις το παιχνίδι θα καταλάβεις απόλυτα τα breakthroughs στον κώδικα?

Kαποιοι θα τα καταλαβουν ομως.

Οσο για το παιχνιδι απο την εκδοση που "κυκλοφορει" φαινεται οτι θα δικαιωσει τις. προσδοκιες μας

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.