Jump to content



Πρόβλημα: το internet μου καλλάει


pelekanos92

Recommended Posts

Από τον Γενάρη και μετά, έχω ένα πρόβλημα με το internet. Οταν επιλέγω κάποιο site, ο firefox παγώνει για ένα λεπτό περίπου και μετά μπαίνει στην ιστοσελίδα. Οποιοδήποτε site, ακόμα και το thelab.gr :hm:. Έχω κάνει reset το router μου(Netgear n300), έχω ψάξει για ιους, έχω καθαρίσει το registry (χρησιμοποιώ BitDefender 2010). Τίποτα: το πρόβλημα παραμένει. Χρησιμοποιώ Windows 7 x64 Ultimate και Mozilla Firefox 3.5.7. Σύνδεση HOL στα 6 mbps.

Link to comment
Share on other sites

http://el.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System ... Google is your friend :)

Για να τους αλλάξεις, αν έχεις vista, πατάς δεξί κλικ στο εικονίδιο του internet πας network and sharing center, view status, properties, κλικ στο Internet Protocol v4, κλικ properties και εκεί κάνεις την κατάλληλη ρύθμιση :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Back to the basics then.

Κάνε ένα full scan με το MalwareBytes.

Μετά κάνε τα εξής:

1) Πάτα το Win key και το R μαζί.

2) Γράψε CMD και πάτα το Enter.

3) Πληκτρολόγησε ping -t google.gr και πάτα Enter.

4) Άστο να τρέξει κάνα λεπτάκι το πολυ και πάτα Ctrl και C για να το διακόψεις.

Μετά κοίτα τα αποτελέσματα, και δες αν έχεις request time out πουθενά.

Τέλος, και εάν έχεις κάποιο 2ο PC, σύνδεσε σε αυτό το router σου, και δες αν σου κάνει το ίδιο και απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.