Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ξυπνήσαν τα ''καμάρια'' μας;;tromaktiko: Σε λευκή απεργία οι αστυνομικοί για τις μειώσεις στους μισθούς τους

Και σ 'ότι αφορά την ηλ.ενέργεια , υπαρχουν δικλείδες ασφαλείας στην διανομή της ενέργειας , δεν καταρρέει έτσι εύκολα ένα σύστημα. Σκεφτείτε μόνο τί γίνεται τα καλοκαίρια που οι γραμμές χτυπάνε overload λόγω ζέστης και ζήτησης. Γίνονται ελεγχόμενες διακοπές ( και καλά blackout), δεν καταρρέει το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

• Αυστηρή επιτροπεία

• Kλειστό ταμείο για το νέο δάνειο

• Εκπλήρωση των «πρότερων δράσεων» σε σφιχτό χρονοδιάγραμμα

• Αναβολή των εκλογών!

Next Καταργηση εκλογων. Κανουν κακο στις αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να κατέβουν με τον λαό στις μεγάλες απαργίες.

μια ευκαιρία να ρίξουν ξύλο έχουν (για να βγάλουν τα απωθημένα από το σχολείο που τους είχαν ταράξει στην καρπαζιά), λες να την αφήσουν?

Link to comment
Share on other sites

μια ευκαιρία να ρίξουν ξύλο έχουν (για να βγάλουν τα απωθημένα από το σχολείο που τους είχαν ταράξει στην καρπαζιά), λες να την αφήσουν?

Δυστυχώς ο κσόμος - απόλυτος πάντα - μπερδεύεται. Δεν είναι τα ΜΑΤ η αστυνομία.

Τυχαίνει να γνωρίζω αστυνομικούς και νέους και παλιούς. Δεν βαράνε όλοι, ούτε έχουν ψυχολογικά.

Το πρόβλημα είναι στους αστυνομικούς της παλιάς γενιάς που κρατάνε χουντικές γραμμές μέσα τους και της νέας γενιάς που την είδαν μαγκιά. Διαβεβαιώνω ό,τι όμως και απ' τις δύο γενιές, γνωρίζοντας άτομα, υπάρχουν εξαιρέσεις. Βέβαια γνωρίζω και μαλάκες, δυστυχώς...

Να κατέβουν, μαζί με τον λαό. Όχι τα ΜΑΤ... οι υπόλλοιποι.

Μόνοι τους έξω απ' την ΓΑΔΑ δεν μου λέει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] σωστός σε αυτά που λες, αλλά η αλήθεια είναι κάπου ανάμεσα. Θέλουμε κι εμείς δουλειά, δεν μπορούμε να τα ρίχνουμε μόνο στους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Next Καταργηση εκλογων. Κανουν κακο στις αγορές.

Μπα, το επόμενο θα είναι να έχουμε αστεράκια στα ρούχα μας ανάλογα με το αν χρωστάμε λεφτά στην εφορία, αν δεν έχουμε πληρώσει τον λογαριασμό της ΔΕΗ με τα χαράτσια, αν μπήκαμε ποτέ σε λεωφορείο χωρίς εισιτήριο ή περάσαμε τα διόδια χωρίς να πληρώσουμε.

Και γιατί να πληρώσουν; Σε λίγα χρόνια θα τους παραχωρηθεί ως εγγύηση για την επόμενη δόση από το δάνειο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε τέτοιου είδους σώματα εφαρμόζονται εξαντλητικά ωράρια(που επιφέρουν μερική απομόνωση από την πραγματικότητα) και εφαρμογή έντονου στρες έτσι ώστε να πέφτουν οι ηθικές τους άμυνες και να ελέγχονται καλύτερα.

Κάποιοι δεν αντέχουν μετά από ένα σημείο.(χωρίς να ξέρω βέβαια τη συγκεκριμένη περίπτωση.).Κρίμα σε κάθε περίπτωση για κάθε άνθρωπο που οδηγείται σε αυτό το σημείο.....

Link to comment
Share on other sites

Μη φας εχουμε γλαρο. Μοναδα Αποκατασταση Ταξης ειναι το μοναδικο τμημα της ελ.ας που δεν εχει υποστει καμμια μειωση για προφανης λογους.

Να κατέβουν, μαζί με τον λαό. Όχι τα ΜΑΤ... οι υπόλλοιποι.

Μόνοι τους έξω απ' την ΓΑΔΑ δεν μου λέει κάτι.

Τη παλευεις ? οχι αληθεια πες μου :wassat:

Εδω το καλοκαιρι ηρθαν μερικοι με στολες μεν αλλα εκτος υπηρεσιας στο συνταγμα...

Οταν τους πηρε χαμπαρι ο κοσμος φευγαν κακην κακως....

Αμεσως βγηκαν τα ματ για να τους προστατεψουν.

Οσο για το ξερω εναν που δεν βαραει γκριες και παιδια και και και.

Θα σου πω το εξης, ΟΚ πες ο δικος σου δεν βαραει, για ρωτα τον σε παρακαλω παρα πολυ.

Οταν βλεπει συναδελφο (μ@λ@κ@) να πεταει πετρες να δερνει κλπ αυτος ΤΙ κανει γι'αυτο ?

Στελνει αναφορα και τον δινει κανονικα ? αν οχι τοτε ο δικος σου ειναι το ιδιο μ@λ@κ@ς με τον αλλον.

Λυπαμαι χασατε. Γεια σας

Link to comment
Share on other sites

Μην υιοθετείς ότι μπαρούφα σου πασάρουν για να σε τρομάξουν και να σου αρπάξουν το πορτοφόλι.

Οι υποσταθμοί δεν είναι άρρηκτα συνδεδεμένοι με το φορτίο.

Μόλις ανέβει το φορτίο απλά κλίνουν διακόπτες περιοχών

Αυτά με το ντόμινο μόνο στο σινεμά γίνονται

ΥΓ. Στα νοσοκομεία δεν γίνονται διακοπές, εν τούτης όλα τα νοσοκομεία έχουν γεννήτριες για παν ενδεχόμενο

Αν αυτά που μας μαθαίνουν στη σχολή ρε Γιάγκο είναι ταινίες και παραμύθια και μπαρούφες τι να πω...

Το να κλείσεις έναν διακόπτη, δεν είναι τόσο απλό. Προκαλλεί ταλαντώσεις που μπορεί να είναι καταστροφικές για το γειτονικό δίκτυο.

Power outage - Wikipedia, the free encyclopedia

Έγινε επεξεργασία από alexis2044
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω το εξης, ΟΚ πες ο δικος σου δεν βαραει, για ρωτα τον σε παρακαλω παρα πολυ.

Οταν βλεπει συναδελφο (μ@λ@κ@) να πεταει πετρες να δερνει κλπ αυτος ΤΙ κανει γι'αυτο ?

Στελνει αναφορα και τον δινει κανονικα ? αν οχι τοτε ο δικος σου ειναι το ιδιο μ@λ@κ@ς με τον αλλον.

Λυπαμαι χασατε. Γεια σας

Εσένα σου πέταξαν αστυνομικοί με στολή πέτρες και σε έδειραν; Δεν έχω ακούσει ποτέ από κανέναν παρόμοιο, μονάχα από ΜΑΤατζή.

Ναι, ΔΕΝ Θωμά... και τα άλλα είναι παραλογισμοί και μίση.

Μιλάς για ΜΑΤ.

Από τα 15 μου έχουν τύχει 5-6 περιστατικά στο δρόμο, να με προκαλούν χωρίς λόγο ΜΑΤατζήδες. Ποτέ όμως άλλοι...

Αυτοί που ήρθαν στο Σύνταγμα με στολές ήταν προφανώς μια-δυο δεκάδες, άντε και τρεις να μου πεις ότι ήταν, από τους ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΥΣ, για να έρθουν και εκτός υπηρεσίας.

Κολλημένοι είμαστε όλοι όμως, όταν γενικεύουμε.

Ο δικός μου προφανώς δεν βλέπει κανένα συνάδελφό του να βαράει απ' το περιπολικό που κάνει βόλτες γύρω γύρω σε μια ήσυχη περιοχή όπως ο Γέρακας.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Μη μου πεις ότι αυτά είναι τα 300εκ που ψάχνουμε και κόβουμε τις συντάξεις για να τα βρούμε!:eek:

Θέλεις να εκνευριστείς και άλλο;

Πως δικαστικοί και πολιτικοί τρώνε και πίνουν εις υγείαν τών κορόιδων

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο κσόμος - απόλυτος πάντα - μπερδεύεται. Δεν είναι τα ΜΑΤ η αστυνομία.

Τυχαίνει να γνωρίζω αστυνομικούς και νέους και παλιούς. Δεν βαράνε όλοι, ούτε έχουν ψυχολογικά.

Το πρόβλημα είναι στους αστυνομικούς της παλιάς γενιάς που κρατάνε χουντικές γραμμές μέσα τους και της νέας γενιάς που την είδαν μαγκιά. Διαβεβαιώνω ό,τι όμως και απ' τις δύο γενιές, γνωρίζοντας άτομα, υπάρχουν εξαιρέσεις. Βέβαια γνωρίζω και μαλάκες, δυστυχώς...

Να κατέβουν, μαζί με τον λαό. Όχι τα ΜΑΤ... οι υπόλλοιποι.

Μόνοι τους έξω απ' την ΓΑΔΑ δεν μου λέει κάτι.

δεν ειναι θεμα ΜΑΤ,ξε-ΜΑΤ,ΔΙΑΣ,ΕΙΔΙΚΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ,κτλ κτλ κτλ

η Αστυνομια σαν θεσμος ειναι το ζητημα και το τι αντιπροσωπευει , πρεσβευει και οι πρακτικες που ακολουθει

Καποια στιγμη και τα σωματα ασφαλειας θα πρεπει να τεθουν προ σοβαρων αποφασεων και να διαλεξουν με πιανου το μερος θα ειναι

μεχρι ομως να ερθει εκεινη η στιγμη,η αστυνομια ειναι το Οργανο Επιβολης του ΟτιΘελειΤοΣυστημα και ως τετοια αντιμετωπιζεται (ορθως),για αυτο μην τρεφεις αυταπατες πως οι η χωροφυλακες/αστυφυλακες,ειναι τα καλα παιδια

σιγουρα οπως και σε ολα τα πραγματα,υα υπαρχουν και ανθρωποι μεσα στυην ΕΛ.ΑΣ οι οποιοι μπορει να ειναι υποδειγμα

Παλι ομως επιτελλουν συγκεκριμενο ρολο και αυτο δεν αναιρειται με τιποτα...

ειχα διαβασει καποια στιγμη,πως στο εκλογικο τμημα που ηταν κοντα στην σχολη αστυφυλακων,το ποσοστο της Χρυσης Αυγης ηταν 2ψηφιο....

Δεν νομιζω πως αυτο ειναι τυχαιο γεγονος,αλλα παραγωγο της πλυσης εγκεφαλου που τους κανουν απο την σχολη ακομα (πριν γινουν ΜΑΤ,Διωξη ή οτιδηποτε αλλο "κακο")

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέφω αυταπάτες, όταν ξέρω κάτι καλά, το χρησιμοποιώ για να στηρίξω άποψη. Δεν τα διαβάζω στα blogs...

Τα βάζω σε spoilers γιατί νομίζω είναι χαζή η συζήτηση που ανοίξαμε για να χαλάει το νήμα. Anyway, take it... ;)

Τώρα το τί ρόλο βαράει γενικά η αστυνομία είναι κάτι για το οποίο έχεις δίκιο, αλλά να το ελαφρύνουμε λίγο, για να μην νομίζεις ότι ο κάθε ένας ξεχωριστά από τους αστυνομικούς κάθε μέρα πριν πάει στη δουλειά του δέχεται call από κανένα μυστικό γραφείο να επιτελέσει "ρόλο". Σου είπα, ο γνωστός μου πχ κάνει περιπολίες όλη μέρα σε μια από τις πιο ήσυχες περιοχές, χωρίς εγκληματικότητα. Ο ρόλος του δεν είναι σε αυτή την περίπτωση ούτε να παραφυλάει μήπως περάσει κανένας πακιστανός να τον σαπίσει στο ξύλο (επειδή είχε ψυχολογικά μικρός μπλα μπλα....) ούτε να φυλάει το "κράτος". Κάνει αυτό το οποίο πρέπει να κάνει η αστυνομία. Να προστατεύει τους πολίτες. Και το παιδί το ξέρω, ήσυχος, από καλή οικογένεια, χωρίς ακραίες απόψεις.

Επειδή στο Σύνταγμα πέφτει ξύλο, ίσως ακυρώνει την εικόνα του θεσμού, όμως δεν ακυρώνει τις καλές προθέσεις ΠΟΛΛΩΝ, που τους παίρνει η φωτιά με τα ξερά...

Προσπαθήστε να μην είστε τόσο απόλυτοι. Εμένα δεν μου έτυχε ποτέ καλός ταξιτζής, αλλά δεν έχω πει ποτέ ότι όλοι οι ταξιτζήδες είναι βλάκες. Αυτό θα υποτιμούσε εμένα και το πώς σκέφτομαι πρώτα απ' όλα.

Υ.Γ: Όποιος κάνει σωστά τη δουλειά του και δεν με πειράζει, τον σέβομαι. Όλα τα επαγγέλματα χρειάζονται.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.