Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Εύχομαι αδερφέ,

να σε πατήσει ένας τέτοιος ευσυνείδητος,

τόσο απλά όσο το περιγράφεις

Το ευσυνείδητος εσύ το είπες. Μην το βαφτίσεις και αυτό δικό μου. Την ευχή την παραβλέπω.

"Επίσης αν δεν σταματούσε απλά θα τραυματιζόταν 1-2 κουφοί-τυφλοί διαδηλωτές, γιατί δεν γίνεται να μην αντιληφθείς κάποιον που έχει φώτα μέσα στο βράδυ και σε κορνάρει αβέρτα."

το απλά που κορνάρει?

τα φλας και οι κόρνες προειδοποιούν δεν υποχρεώνουν....

Θες με το ζόρι να πιστέψεις ότι ήθελα να πατήσουν κάποιον οι αστυνομικοί;

Είπα εγώ κάτι άλλο; (για τα φλας και κόρνες)

για πες μου τι θα γινόταν αν ο κόσμος δεν είχε αντιληφθεί εγκαίρως τον 1ο? θα πέφταν όλοι ντόμινο μπροστά στο παπί.

full quote-απάντηση δικιά μου

Αν ο κόσμος δεν είχε αντιληφθεί τον 1ο, 99,9% θα σταματούσε ο αστυνομικός γιατί ...παπί είχε και όχι άρμα. Θα έπεφτε και αυτός (μέσα σε πλήθος κόσμου...όχι και πολύ καλή ιδέα) Επίσης αν δεν σταματούσε απλά θα τραυματιζόταν 1-2 κουφοί-τυφλοί διαδηλωτές, γιατί δεν γίνεται να μην αντιληφθείς κάποιον που έχει φώτα μέσα στο βράδυ και σε κορνάρει αβέρτα.

Το απλά ήταν "ειρωνικό" όπως αντιλαμβάνεσαι.

(επειδή πήγε να βγάλει χαζό τον κόσμο ο φράγμας)

Έλα πέσ'το "Omg ειρωνεύεσαι τον τραυματισμό πολιτών;"

Link to comment
Share on other sites

(τις εσβησα) αραδιασα 3-4 ιστοριες με εγκληματα που γνωριζω λογω δουλειας που αθωοι ανθρωποι ετυχε να πουν κατι παρεξηγησιμο και βρεθηκαν στο ματι του κυκλωνα ,επειδη ετυχε να το πουν σε λαθος στιγμη,στο λαθος μερος.Απο επαγγελματικη διαστροφη,λεω "προσεχετε τι λετε ιν ντα φακιν ιντερνετ ειδικα σε τοσο πολυσυχναστο μερος οσο ο λαμπης".Θελετε να με αγνοησετε και να ανοιξετε φλεημ οτι ειμαι καταστροφολογος κλπ κλπ ?Καντε το και αγνοηστε με.Αν ομως σπασει ο διαολος το ποδαρι του και τυχει και ζητηθουν IP απο δημοσια αρχη δεν ξερω ποσο V θα νιωθω οταν κληθω απο τους αδμινς να συμβουλευσω τον λαμπη.

To καταλαβαινω και συμφωνω, δεν ειπε κανενας να κανει κατι. Επι θεωρητικης βασης σε παιχνιδι προσομοιωσης χαρακτηρων. Ειναι σαν να λες οτι παιζω WoW και θελω να αντομετωπισω τον Χ παικτη απο την αντιπαλη ομαδα.

Που ειναι το κακο;

Link to comment
Share on other sites

Offtopic

AXAXAXA

Δυσκολεύομαι να το κατανοήσω. Η Ντόρα Μπακογιάννη, η οποία αποπέμφθηκε από την ΝΔ επειδή ψήφισε ΝΑΙ, ενώ η γραμμή του κόμματος ήταν ΟΧΙ, προσπαθεί να εντάξει στο κόμμα της, το οποίο ψήφισε καθ’ολοκληρίαν ΝΑΙ στο μνημόνιο, τους βουλευτές της ΝΔ που αποπέμφθηκαν επειδή ψήφισαν ΟΧΙ, ενώ η γραμμή του προέδρου τους ήταν ΝΑΙ.

Α, και ενώ θέλει να εντάξει τους ΟΧΙ στο κόμμα της που είναι ΝΑΙ, κατηγορεί τον Σαμαρά για «πολιτική σχιζοφρένεια».

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βία δεν δικαιολογώ και αν θέλεις να ανοίξουν τα κεφάλια κάποιων αστυνομικών, να μείνουν ανάπηροι ή να αφήσουν οικογένειες πίσω, διότι έχουν κάνει αυτό ή εκείνο ή το άλλο, ίσως όχι οι ίδιοι αλλά συνάδελφοί τους, ή διότι έχουν αφήσει αυτοί ανάπηρους ή ορφανά, πάρε το αεροπλανάκι και έλα να ανοίξεις εσύ τα κεφάλια τους. Μην περιμένεις από τους άλλους να τα κάνουν για να χαμογελάς εσύ διαβάζοντας την είδηση σε κάποιο site πίνοντας καφεδάκι.

Και ο κόσμος που θα πάρει τα φτυάρια να πάει να βρει το δίκιο του δεν νομίζω ότι είναι ο κόσμος που πάει με μοναδικό σκοπό να κάψει, να διαλύσει και να δείρει.

Πωπω εσύ ξέρεις ότι θα είμασταν "Καρατζαφέρηδες και Παπανδρέιδες ίσως και χειρότεροι στην θέση τους", ότι θα πίνω το καφεδάκι μου άμα γίνει επανάσταση στην Ελλάδα. Πες μου κι άλλα, γιατί αρχίζω να νομίζω ότι με γνωρίζεις καλύτερα απ'όσο ξέρω τον ίδιο μου τον εαυτό.

Χαραμίζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Πωπω εσύ ξέρεις ότι θα είμασταν "Καρατζαφέρηδες και Παπανδρέιδες ίσως και χειρότεροι στην θέση τους", ότι θα πίνω το καφεδάκι μου άμα γίνει επανάσταση στην Ελλάδα. Πες μου κι άλλα, γιατί αρχίζω να νομίζω ότι με γνωρίζεις καλύτερα απ'όσο ξέρω τον ίδιο μου τον εαυτό.

Χαραμίζεσαι...

Ω ναι χαραμίζομαι. Τι να κάνω? Ίσως αν αρχίσω να μιλάω ως δικηγόρος να είναι καλύτερα. Sorry ρε παιδιά αν δεν μιλάω όμορφα και γλυκά. Ίσως την επόμενη φορά να προσλάβω δικηγόρο ώστε να ασχολείστε με την ουσία αυτών που γράφω και όχι με το πως τα γράφω.

Υ.Γ. Έχω καιρό που σταμάτησα να μετράω τις λέξεις και να τις ξανά διαβάζω 15 φορές. Μάλλον πρέπει να ξανά αρχίσω.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω μια μικρή έστω απόπειρα

Ε τότε στην επανάσταση ας πετάξουμε ροδοπέταλα.

Επανάσταση; Γιατί όχι κανονικός πόλεμος; Γράψε πόλεμος ώστε να δικαιολογείται και η χρήση μαχαιριών, όπλων, βομβών (κανονικών όχι μολότοφ). Κάνει καλύτερο εφέ. Αλλά θα μου πεις και σε μια επανάσταση δικαιολογούνται. Οπότε ας αιματοκυλήσουμε ΚΑΝΟΝΙΚΑ το κέντρο της Αθήνας.

Ο μόνος λόγος που τα ΜΑΤ υπερισχύουν σε κάθε απόπειρα διαμαρτυρίας και οι 300 παραμένουν προστατευμένοι και ασταμάτητοι, είναι επειδή οι πετροβόλοι είναι πάντα λιγότεροι και "κ*λόπαιδα".

Μαζί σου. Ας μαζευτούν περισσότεροι να υπερισχύσουν των αστυνομικών 2-1 ή και 3-1, 5-1, να τους πλακώσουν στο ξύλο να αφήσουν και κανέναν ανάπηρο, να σκοτώσουν κιόλας να βάλουν μυαλό οι άλλοι. Υποθέτω εννοείς "καλόπαιδα".

Αν πάρει κάθε Έλληνας από ένα φτυάρι στο χέρι, να δεις ποιος θα περπατάει τρέχει ανάποδα και ποιος θα φεύγει νύχτα με το jet του...

Αν πάρει κάθε Έλληνας ένα φτυάρι στο χέρι και κατέβει στην πορεία δεν ξέρω πόσους νεκρούς θα έχουμε. Αν είμαστε τυχεροί το νούμερο θα είναι το πολύ διψήφιο. Και βέβαια θα είναι μόνο πολίτες και αστυνομικοί. Χλωμό να είναι κάποιος ή κάποιοι από τους 300.

Οπότε ναι, ωραία είναι να τα λέμε αυτά από την Ιρλανδία για μια χώρα και μια σημαία την οποία την έχουμε, σύμφωνα με δικά σου λόγια, "χεσμένα, χωρίς αστεράκια στο κείμενο και χωρίς ενδιασμούς στην καρδιά". Ίσως όταν η Ελλάδα βρεθεί στα υψηλά(?) στάνταρ της Ιρλανδίας να αλλάξεις άποψη. Δεν ξέρω. Απλά αυτό το βλέπω διαφορετικά. Δεν κρίνω το σήμερα για να δω αν η Ελληνική σημαία αυτής έστω της Ελλάδας είναι για χέσιμο, διότι ακόμα και αυτή η σημαία, είναι η Ελληνική σημαία. Για χέσιμο μπορεί να είναι αυτοί που την αμαυρώνουν, όχι η ίδια η σημαία.

Υ.Γ. Οι Καρατζαφέρηδες και Παπανδρέιδες πιθανόν έχουν και αυτοί τις δικαιολογίες τους για να έχουν χεσμένη την σημαία και την πατρίδα, εκτός και αν απλά δεν είναι ικανοί και κάνουν συνεχώς λάθη.

Υ.Γ.2 Πάλι δεν διάβασα 15 φορές το κείμενο ούτε μέτρησα τις λέξεις μου (αδιόρθωτος). Την άλλη φορά ίσως.

Έγινε επεξεργασία από yanni
έκανα 5 edits πάντως για τα ΥΓ :p
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν σου έθιξα το κόμμα αλλά μόνο του πάει γυρεύοντας χωρίς να συγχωρεί ή να μαθαίνει από τα λάθη του. Αλλά με αυτά τα μυαλά πως θα μπορούσε να ενωθεί η "ευρύτερη" λαϊκή αριστερά και να διώξει τους προδότες ? Θες να σου πώ για λάθη που κάνει σήμερα (δικές της συγκεντώσεις/πορείες/διαμαρτυρίες) που έκανε εχθές (περιφρούριση της Βουλής), ή προχθές (συγκυβέρνηση με Μητ***τάκη) ?

Πάρτε το χαμπάρι είναι γρανάζια του συστήματος, σπυριά για σπάσιμο.

Ο κόσμος ψάχνει κάπου να ακουμπήσει να συσπηρωθεί, σε ένα κίνημα/μέτωπο/κόμμα (πείτε το όπως θέλετε) και οι κύριοι αυτοί μαζί με τους υπόλοιπους της αριστεράς απλά "γαβγίζουν" στην βουλή και στα μπαλκόνια και χάνουν την ευκαιρία να μαζέψουν το κόσμο και να κάνουν αγώνα να πέσει η χούντα.

Δεν μου εθειξες κανενα κομμα και συμφωνω γενικα με αυτο το ποστ, αυτο που ειπα ειναι οτι θεωρω αδικο και ατοπο τωρα να λες "το ΚΚΕ πουλησε την χωρα τοτε και αρα και τωρα λεει ψεματα και δεν ειναι πατριωτες"

Link to comment
Share on other sites

Πατριώτες δε ξέρω αν είναι, πάντως και τώρα μακακίζεται.

Επίσης, όχι πολύ μακρία στο παρελθόν, η επιρροή του ήταν καθοριστική για μεγάλα λάθη. Στην παιδεία π.χ. Στην μεταπολίτευση...

Αφήστε τα κόμματα...

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα ως εδω με τις συνταξεις και τους βασικους. Αυτο ενοχλει το καρμα και κατι θα τους συμβει.

Εχει παραδειγματα η ζωη γιαυτο. Αν βαλουμε και οτι ο θεος τιμωρει ε βικτορ; τοτε

δε θα πανε καλα τα πραματα γιαυτους . Περνανε λεει ολα τα ασφαλιστικα εργασιακα κτλπ. ΟΚ λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

in.gr - Πρόσθετα μέτρα 14,6 δισ. ευρώ μέχρι το 2014 προβλέπει το νέο Μνημόνιο - Ειδήσεις - Οικονομία

Όλα αυτά πάντα βγαίνουν στη φόρα αφού έχει περάσει το μνημόνιο.

Να διορθώσω κάτι στην είδηση:
Παράλληλα, δεν αποκλείεται να παραταθεί το Μνημόνιο κατά ένα χρονικό διάστημα, έως το άπειρο.
Link to comment
Share on other sites

dol-teleiosate.jpg?w=519

Χθες το βράδυ, άγνωστοι εισέβαλαν στα κεντρικά του Δημοσιογραφικού Οργανισμού Λαμπράκη(ΔΟΛ) και τα έκαναν γυαλιά-καρφιά. :T:

Τελειώσατε! « Γαλαξιάρχης

Έγινε επεξεργασία από soap
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά..

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ Η ΠΡΩΤΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ!(ΑΠΟ ΤΗΝ ALCO ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ)

Ελπίζω τα αποτελέσματα να μην είναι αντίστοιχα με αυτά που βγήκαν πριν λίγες μέρες..

590_c2d025a447cfbab322b2e1424e441a36.png

Με κάθε επιφύλαξη στα αποτελέσματα που δίνει η χ,ψ εταιρία δημοσκοπήσεων.

Link to comment
Share on other sites

dol-teleiosate.jpg?w=519

Χθες το βράδυ, άγνωστοι εισέβαλαν στα κεντρικά του Δημοσιογραφικού Οργανισμού Λαμπράκη(ΔΟΛ) και τα έκαναν γυαλιά-καρφιά. :T:

Τελειώσατε! « Γαλαξιάρχης

αυτό με πήγε στο

Η πρώτη μεγάλη νίκη των αναρχικών και ο παραμορφωτικός φακός των ΜΜΕ | TVXS - TV Χωρίς Σύνορα

Link to comment
Share on other sites

Παντως διαβαζοντας το μου ηρθαν δυο εικονες στο μυαλο. Μια με τον Σοιμπλε να λεει οτι καλο θα ηταν να βγαιναμε απο το ευρω και να μας δινανε μια βοηθεια για αναπτυξη με ενα πακετο στηριξης-αναπτυξης... Και η αλλη την κουβεντα που ειχε ο πορτογαλλος οικονομικων με τον Σοιμπλε, με τον πρωτο να ρωτα με φοβο λες κ εχει δει ονειρο αυτα που λεει ο Βαρουφακης, κ τον Σοιμπλε να του απαντα περιμενε να δουμε την Ελλαδα θελοντας να κερδισει χρονο για να τους στειλει παρεα με εμας.

Οπως κ να χει, το σχεδιο δεν ειναι τοσο αδυνατο να πετυχει οσο πιστευει ο Βαρουφακης. Αν κοβαν εμας και ταυτοχρονα εφαρμοζαν τη συνταγη λιτοτητας που εφαρμοσαν σε μας, στους Ιταλους κ Ισπανους τοτε πιθανο να το σωζαν, μιας κ αυτες οι δυο χωρες εχουν παραγωγη για να γινουν ανταγωνιστικοι εστω κ φτωχαινοντας. Απλα πρεπει να πουν το ναι οι Ιταλοι, ευκολο ή οχι δε ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.