Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ανεξάρτητα με τα όποια λάθη που μπορεί να έκανε πίστεψε με αξίζει μεγαλύτερο σεβασμό.

Λάθος είναι ή μετατροπή του δημοσίου σε μέσο εξυπηρέτησης και βολέματος των ψηφοφόρων;

Λάθος είναι το να φωνάζεις 'ΕΟΚ και ΝΑΤΟ...." και στη συνέχεια να μοιράζεις τα λεφτά των ευρωπαϊκών επιδοτήσεων;

Να ξέρεις πάντως, ότι σήμερα και για τις επόμενες δεκαετίες αυτά τα "λάθη" θα πληρώνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Είδες για να μην υπάρχει internet τότε;Πολλά είναι αυτά που δε μαθευόντουσαν από την επίσημη ενημέρωση...

Θα βοηθούσε αν μου έλεγες πότε είσαι γεννημένος. Έχεις μπερδέψει τις δεκαετίες...

ούτε έχεις δει συνομήλικο σου να αρπάζει το κόκκαλο από τη μπριζόλα που πέταξες στο διπλανό οικόπεδο.

Το έχεις δει εσύ αυτό? Πότε και πού? Εγώ άλλα θυμάμαι!

(Υποθέτω ούτε τα μπαλώματα στους αγκώνες και στον καβάλο θα θυμάσαι!)

Τα θυμάμαι φυσικά όπως και τα PAMPERS γεμάτα με πεντοχίλιαρα που ταξίδευαν με νταλίκα...

Link to comment
Share on other sites

Ε μην τρελαθούμε τώρα. Ο "ζεις εσύ μας οδηγείς" έβαλε τις βάσεις για την οικονομική και ηθική καταστροφή των ανθρώπων αυτής της χώρας. Αν δεν είχε πατήσει ποτέ το πόδι του στην Ελλάδα θα ήμασταν σαν λαός και σαν κράτος χίλιες φορές καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Θα βοηθούσε αν μου έλεγες πότε είσαι γεννημένος. Έχεις μπερδέψει τις δεκαετίες...

Το έχεις δει εσύ αυτό? Πότε και πού? Εγώ άλλα θυμάμαι!

Τα θυμάμαι φυσικά όπως και τα PAMPERS γεμάτα με πεντοχίλιαρα που ταξίδευαν με νταλίκα...

Α ρε PAMPERS τι μου θύμισες τώρα....ήταν τα παλιάς κοπής. Μετα βγήκαν τα πιο μικρά. Facelift κι ετσι. Πρωτοσέλιδο παντού ήταν αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε konservas δεν χρειάζεται να ακολουθήσω τπτ απο αυτά που λες. Ουτε χρειάζομαι κανέναν ηρωα. Εχω σχηματίσει δική μου αποψη για αυτή την σκατοκατάσταση.

Την ζω την βιώνω τη συγκρίνω με παλιότερα και λυπάμαι. Γιατι ουτε ποτε εκλεψα το κράτος ουτες λαμογιές έκανα στην ζωή μου.

Οπως σου είπα και προηγουμένως ομως δεν πρόλαβα να ζήσω κάποια πράγματα για να είμαι 100% σίγουρος. Το μόνο σαμποτάζ που ξέρω εγώ είναι το σαμποτάζ το Π@π@νδρεικο αυτή την στιγμή.

Ηρθαν απο την Αμερική χωρίς μια και μας ξεζούμισαν για τα καλά 30 χρόνια. Αλήθεια που ήσουν οταν το Ωνάσειο είχε 1000 cops απέξω να φυλάνε λες και έγινε τπτ σπουδαίο ? Αυτα τα πλήρωνε ο λαός φίλε μου. Μαλλον μας τα

χρέωναν κανονικά. Αλήθεια το ξέρεις οτι σκ@τωσαν το σωματοφύλακα του Καραμανλή πριν πέσει η κυβέρνηση του ? Μήπως οτι τον απειλούσαν οτι θα τον σκοτώσουν ?

Υπήρξε ποτε πολιτικός να διεκδικήσει με το ετσι γουστάρω τα σπασμένα και καμμένα απο τους πολέμους ? Μπα όλοι κότες λιράτες είναι. Δούλοι, σαλιοπο@στες που γλύφουν.

Οπως και να εχει δεν σε παρεξηγώ γιατί εδώ κανουμε μια απλή κουβέντα.

Μην τα παρουσιάζεις τα πράματα ομως και τόσο τραγικα. Και σε πληροφορώ οτι και στα δικα μου χρόνια 15-17 πριν είδα και ανθρώπους να τρώνε απο τα σκουπίδια και παιδια στο σχολείο με τρύπια ρουχα οχι παπουτσια.

Βέβαια τότε δεν είχε ξεκινήσει ο νεοπλουτισμός τόσο έτονα και η μόδα των δανειων.

Το ζητουμενο είναι να μην καταντήσουμε έτσι με τους απατεώνες, κλέφτες και ληστές που κυκλοφορούν έξω και καταχράζονται τα πάντα.

Κλείνοντας για να μιλήσω ωμά και να γίνω αντιληπτός.

ΝΑΙ θέλω θανατική ποινή / ισόβια ή εξορία δια παντός σε ανθρώπους που για να φτιάξουν την τσέπη τους και το σοι τους εκαψαν ολο το κράτος. Με τέτοια εγκλήματα και μαλιστα συνειδητά δεν τους αναγνωρίζω κανένα

δικαίωμα. Φωναζει ο κοσμάκης και φυλακή δεν μπήκε κανένας κλέφτης απο τους γνωστούς.

Έβαλες πολλά ερωτήματα μαζί.

Το ότι αναγνωρίζω κάποια πράγματα στον Ανδρέα δεν πάει να πει ότι επικροτώ το γιό του.Το αντίθετο μάλιστα.Αν είχε το ψυχικό σθένος να βαρέσει μπουνιά στο ντουβάρι θα του το αναγνώριζα.Αυτά που κάνει είναι μισά.Για εμένα έπρεπε να κάνει δημοψήφισμα και εκλογές μαζί.

Cops και μετά υπήρχαν μόνο που φοράνε πολιτικά:p

Για το σωματοφύλακα του Καραμανλή δεν έχω ακούσει(τις φήμες για τον ίδιο μόνο) αλλά και αυτός αν είχε το κατάλληλο σετ(@@) έπρεπε να βγεί την επόμενη μέρα και να το πει.Και να είσαι σίγουρος ότι θα έπαιρνα το δίκαννο και θα πήγαινα έξω από το σπίτι του να τον φυλάω με τη ζωή μου αν χρειαζόταν.Γιατί πάνω από όλα είμαι Έλληνας.

Για τη θανατική ποινή και εγώ το έχω σκεφτεί αλλά μεγαλώνοντας θα δεις ότι το εύκολο είναι να αφαιρείς ζωή.Το αδύνατο είναι να την επαναφέρεις αν έχεις κάνει λάθος.

Στρατιωτική παρέμβαση δικαιολογώ μόνο σε περίπτωση ακραίας εκτροπής(χμμμ:hmm:) αλλά μόνο μέχρι τη διενέργεια άμεσων εκλογών.

Στο ίδιο καζάνι βράζουμε όλοι (ή τουλάχιστον οι περισσότεροι) Υπομονή, ψυχραιμία και αντίσταση.:)

---------------------------------------------------

[MENTION=12156]Lakisss[/MENTION] Ναι είναι προσωπικές εμπειρίες (ηλικία δε λέω-προσωπικά δεδομένα)

Έγινε επεξεργασία από konservas
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες πολλά ερωτήματα μαζί.

Το ότι αναγνωρίζω κάποια πράγματα στον Ανδρέα δεν πάει να πει ότι επικροτώ το γιό του.Το αντίθετο μάλιστα.Αν είχε το ψυχικό σθένος να βαρέσει μπουνιά στο ντουβάρι θα του το αναγνώριζα.Αυτά που κάνει είναι μισά.Για εμένα έπρεπε να κάνει δημοψήφισμα και εκλογές μαζί.

Cops και μετά υπήρχαν μόνο που φοράνε πολιτικά:p

Για το σωματοφύλακα του Καραμανλή δεν έχω ακούσει(τις φήμες για τον ίδιο μόνο) αλλά και αυτός αν είχε το κατάλληλο σετ(@@) έπρεπε να βγεί την επόμενη μέρα και να το πει.Και να είσαι σίγουρος ότι θα έπαιρνα το δίκαννο και θα πήγαινα έξω από το σπίτι του να τον φυλάω με τη ζωή μου αν χρειαζόταν.Γιατί πάνω από όλα είμαι Έλληνας.

Για τη θανατική ποινή και εγώ το έχω σκεφτεί αλλά μεγαλώνοντας θα δεις ότι το εύκολο είναι να αφαιρείς ζωή.Το αδύνατο είναι να την επαναφέρεις αν έχεις κάνει λάθος.

Στρατιωτική παρέμβαση δικαιολογώ μόνο σε περίπτωση ακραίας εκτροπής(χμμμ:hmm:) αλλά μόνο μέχρι τη διενέργεια άμεσων εκλογών.

Στο ίδιο καζάνι βράζουμε όλοι (ή τουλάχιστον οι περισσότεροι) Υπομονή, ψυχραιμία και αντίσταση.:)

Τώρα μου τα λες καλύτερα :triniti:

Εγω παντως δεν τους αναγνωρίζω. Ουτε τον Jeffry (που δεν έχει βαφτιστεί Ελληνας) ουτε τον Τ@υρκογλου (aka Βενιζελ@)

Αν ειναι να αργοπεθαίνουμε ολοι μας καλύτερα να πεθανουν 50-100 να γλυτώσουν τα 10 μύρια.

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

εξακολουθω να πιστευω πως θα πρεπει να μπουμε στην βουλη και να κρεμασουμε 15 απο δαυτους με αναλογικη κληρωτιδα...και αφου το κανουμε αυτο να επισκευτουμε ολα τα καναλια και αναλογικα με την τηλεθεαση που κανανε ΣΗΜΕΡΑ να κρεμασουμε και τους ομιλιτες/παρουσιαστες ''δημοσιογραφους''. ολοι οι δημοσιογραφοι σημερα συμφωνουσαν?που το χουμε ξαναδει αυττο ρε παιδια?μα ολοι ηταν υπερ της δανειακης συμβασης???doing!λοιπον. οχι κρεμασμα αλλα καψιμο ζωντανοι θελουν στην πλατεια συνταγματος. ο ΘΥΜΙΟς Ο ΜΑΛΙΑΡΙΤΗΣ ειμαι του αναστασιου. κατοικος ρεντη οποιος θελει να ρθει να με βρει δεν φοβαμαι. εχω ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ με ολους τους.

Έγινε επεξεργασία από gio102004
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβε τέτοια κατάσταση το 81' και δεν το ξέρουμε?

το 81 ουτε τηλεορασεις πλασμα ειχαμε ουτε αυτοκινητα με ESP ουτε adsl

αρα ο ανδρεας τα εφερε ε?

ξεχνας την εξελιξη της τεχνολογιας και των επιστημων που εκαναν εφικτο να εχει ο καθε ανθρωπος πολυ περισσοτερα πραγματα ως βασικα και δεδομενα.

εκτος κι αν θεωρεις κατορθωμα να ειχανε τοτε ολοι παπουτσια ΝΙΚΕ και allstar με δανεικα που που θα χρωσταμε μεχρι το 2132

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθω να πιστευω πως θα πρεπει να μπουμε στην βουλη και να κρεμασουμε 15 απο δαυτους με αναλογικη κληρωτιδα...και αφου το κανουμε αυτο να επισκευτουμε ολα τα καναλια και αναλογικα με την τηλεθεαση που κανανε ΣΗΜΕΡΑ να κρεμασουμε και τους ομιλιτες/παρουσιαστες ''δημοσιογραφους''. ολοι οι δημοσιογραφοι σημερα συμφωνουσαν?που το χουμε ξαναδει αυττο ρε παιδια?μα ολοι ηταν υπερ της δανειακης συμβασης???doing!λοιπον. οχι κρεμασμα αλλα καψιμο ζωντανοι θελουν στην πλατεια συνταγματος. ο ΘΥΜΙΟς Ο ΜΑΛΙΑΡΙΤΗΣ ειμαι του αναστασιου. κατοικος ρεντη οποιος θελει να ρθει να με βρει δεν φοβαμαι.

Μα το avatar σου λέει Καλαμάτα.

Link to comment
Share on other sites

λεπτομερειες κατσε να το αλλαξω αφου κολλας εκει...καμια προταση εχεις να κανεις φιλε μου?ας μην κολλαμε στην λεπτομερεια.

Έγινε επεξεργασία από gio102004
Link to comment
Share on other sites

το 81 ουτε τηλεορασεις πλασμα ειχαμε ουτε αυτοκινητα με ESP ουτε adsl

αρα ο ανδρεας τα εφερε ε?

ξεχνας την εξελιξη της τεχνολογιας και των επιστημων που εκαναν εφικτο να εχει ο καθε ανθρωπος πολυ περισσοτερα πραγματα ως βασικα και δεδομενα.

εκτος κι αν θεωρεις κατορθωμα να ειχανε τοτε ολοι παπουτσια ΝΙΚΕ και allstar με δανεικα που που θα χρωσταμε μεχρι το 2132

Πάντως εγώ ξέρω ότι τότε οι άνθρωποι στην Αθήνα οδηγούσαν DATSUN και ήταν χαρούμενοι,τώρα έμαθε και η ψωροκώσταινα στις Mercedes.

Link to comment
Share on other sites

να επισκευτουμε ολα τα καναλια και αναλογικα με την τηλεθεαση που κανανε ΣΗΜΕΡΑ να κρεμασουμε και τους ομιλιτες/παρουσιαστες ''δημοσιογραφους''.

Μην φας και τον Λεβέντη, έτσι?:p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ ξέρω ότι τότε οι άνθρωποι στην Αθήνα οδηγούσαν DATSUN και ήταν χαρούμενοι,τώρα έμαθε και η ψωροκώσταινα στις Mercedes.

Datsun Cherry Hatchback. Μπορντώ χρώμα και γαλάζιο.

Εχεις μέινει πίσω.

Λάρισα. Η πόλη με τα περισσότερα Cayenne στην Ευρώπη. Επεσε έξω η παραγωγή της Porsche αν έχεις διαβάσει.

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

δεν κανω πλακα ειπα την αποψη μου επωνυμα. δεν αστειευομαι.σοβαρολογω. δεν βρισκω αλλο τροπο. ειμαστε τα αφεντικα τους δεν ειμαστε? ο λαος?ειμαι το 1 τοις 6000000 των μετοχων του κρατους. αυτη ειναι η γνωμη μου. με βια δεν αντιμετωπιζετε η βια που εχουμε υποστει?μονος μου ειμαι?κανας αλλους μετοχος?συμμεριζεται την ιδια αποψη?δεν μπορει να σκεφτομαι μονο εγω ετσι για πειτε.....αλλη προταση....που να καταλαβουν ομως, να κανουμε κατι που θα καταλαβουν. δεν μπορει να λεει ο ΓΑΠ οτι με καταλαβαινει και να χει το μισθο του καθε μηνα και διπλο και τριπλο!αυτο ισχυει και για τα αριστερα κομματα ετσι?και γω να μαι ανεργος 1, 1,5 χρονο...δεν ελεω μονο για μενα (ετσι?)πως με καταλαβαινει αυτος και ολοι αυτοι?που θελουν να υποθηκευσουν το μελλον των παιδιων μας?προτιμω να κατσω δω και να κανω πολεμο εναντιον τους παρα να φυγω απο την χωρα....δεν ειμαι δειλος (θελω να πιστευω..)

υ.γ. ας βγει να μου πει ο τσακωνας ( που ξερει τα νομικα) τι δουλεια κανει ο υπουργος δικαιοσυνης?η δικαιοσυνη δεν ειναι ανεξαρτητη αρχη?γιατι να χει υπουργο τοτε?ειναι απαραιτητος αυτος να υπαρχει?τι προσφερει?

ΚΡΕΜΑΣΜΑ!θελετε και αλλα παραδειγματα για το παραλογο κρατος που ζουμε?

Έγινε επεξεργασία από gio102004
Link to comment
Share on other sites

δεν κανω πλακα ειπα την αποψη μου επωνυμα. δεν αστειευομαι.σοβαρολογω. δεν βρισκω αλλο τροπο. ειμαστε τα αφεντικα τους δεν ειμαστε? ο λαος?ειμαι το 1 τοις 6000000 των μετοχων του κρατους. αυτη ειναι η γνωμη μου. με βια δεν αντιμετωπιζετε η βια που εχουμε υποστει?μονος μου ειμαι?κανας αλλους μετοχος?συμμεριζεται την ιδια αποψη?δεν μπορει να σκεφτομαι μονο εγω ετσι για πειτε.....αλλη προταση....που να καταλαβουν ομως, να κανουμε κατι που θα καταλαβουν. δεν μπορει να λεει ο ΓΑΠ οτι με καταλαβαινει και να χει το μισθο του καθε μηνα και διπλο και τριπλο!αυτο ισχυει και για τα αριστερα κομματα ετσι?και γω να μαι ανεργος 1, 1,5 χρονο...δεν ελεω μονο για μενα (ετσι?)πως με καταλαβαινει αυτος και ολοι αυτοι?που θελουν να υποθηκευσουν το μελλον των παιδιων μας?προτιμω να κατσω δω και να κανω πολεμο εναντιον τους παρα να φυγω απο την χωρα....δεν ειμαι δειλος (θελω να πιστευω..)

υ.γ. ας βγει να μου πει ο τσακωνας ( που ξερει τα νομικα) τι δουλεια κανει ο υπουργος δικαιοσυνης?η δικαιοσυνη δεν ειναι ανεξαρτητη αρχη?γιατι να χει υπουργο τοτε?ειναι απαραιτητος αυτος να υπαρχει?τι προσφερει?

ΚΡΕΜΑΣΜΑ!θελετε και αλλα παραδειγματα για το παραλογο κρατος που ζουμε?

Μπες μια Zougla να διαβάσεις. Ειναι ψευτες οι ανθρωποι. Αλητάμπουρες.

Link to comment
Share on other sites

ειναι παραλογα ρε παιδια αυτο ειδικα σημερα απο το κωλο καναλα.... πραγματικα θελουν καψιμο ζωντανοι αυτοι οι παπαγαλοι!ελεος πια!πρεπει εμεις να βγουμε και να τους μαζεψουμε.δεν υπαρχει αστυνομια....καθονται και πινουν καφεδακια στις πλατειεσ....με τις ωρες η ΔΙΑΣ στα everest...με τις ωρες. εμεις δεν τους πληρωνουμε αυτους?ειμαστε η δεν ειμαστε αφεντικα τους?ελεος!:wall: τιποτα δενλειτουργει ρε παιδια.αν λειτουργουσε κατα 50% δεν θα μιλαγα καθολου.θα υπηρχε ισορροπια.αλλα το κρατος στην ολοτητα του δεν φτανει αυτο το ποσοστο.μεσα σε αυτο το ποσοστο ειματε και μεις.οι ενεργοι πολιτες.οχι οι ''απλοι'' πολιτες.που αναθεμα την ωρα και την στιγμη σε αυτον που την ανακαλυψε αυτη την φραση (νομιζω ο κωστακης- εξαφανισμενος καραμανλης).δηλαδη αν ειμαι εγω απλος ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΕΡΑΤΑς Ο ΣΥΝΘΕΤΟΣ?Ε?να μου πουνε ποιος ειναι ο συνθετος να παω να τον καψω και αυτον!αχ.αχ.αμαν πια!

Έγινε επεξεργασία από gio102004
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.