Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Πριν κάποια χρόνια...κοντεύουν 10 αν θυμάμαι καλά μου είπε ένας άνθρωπος σπουδαγμένος διαβασμένος, κοσμογυρισμένος, αλλά απίστευτα λιτός και ταπεινός σε σχέση με αυτό που είναι:

"Πάνε πολλά χρόνια που οι Έλληνες έχουν να ζήσουν πόλεμο. Σαν κατάρα μου μοιάζει"

Ο άνθρωπος δεν έχει καμιά σχέση με στρατούς και όπλα. Απλά μπορεί να σου πει τι έγινε το 10.000προ χριστού και τι πέρυσι στις 27 Μαρτίου. Και αγαπάει αυτόν τον ιδιαίτερο τόπο που τον γέννησε.

"Βρε τον γραφικό" είχα πει τότε...

Link to comment
Share on other sites

προβλέπεις ψήφων στο μέλλον:

μνημόνιο 3:

149 υπέρ

147 κατά

4 παρόν

μνημόνιο 4:

130 υπέρ

160 κατά

10 παρόν

..και τότε δραχμή..

μέχρι τότε, καλημέρα μας :getlost: οι βουλευτές αργά θα ξυπνήσουν.

Link to comment
Share on other sites

εδω ρε ψηφισαν ολοι υπερ,ψηφισε και η φουτσα ο "Αδωνις",ο οποιος για μενα οτι πιο γελοιο εχει περασει ποτε απο την πολιτικη,καλα δεν λεμε για την τσοντα "Καϊλή".

τι να πω ρε παιδια,εγω ξενερωσα σημερα,πραγματικα ειδα τοσο κοσμο απεγνωσμενο,ταλαιπωρημενο και εξαγριωμενο που να κρινεται το μελλον τους μεσα σε δυο ωρες απο 199 κοπρους.

και ενταξει εγω,εχω βρει την ακρη μου στο εξωτερικο,που αυτη την φορα θα ειναι πραγματικα μαυρη πετρα,διχως γυρισμο.

απλα σκεφτομαι ολες αυτες τις γενιες,που θα μεινουν εδω και θα επωμιστουν ολο αυτο το χαος,το οποιο πραγματικα δειχνει ατελειωτο.

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να μην εφοδιαστικαν τα ΑΤΜ την Παρασκευή λόγω απεργίας το σκέφτηκε κανεις;

[MENTION=560]gbak[/MENTION] αμα έχεις τις άκρες σου σήκω και φύγε. Δεν αξίζει πλεον να υποθηκευσεις και το μελλον των παιδιών σου σε αυτό το χάλι.....

Έγινε επεξεργασία από wesker
Link to comment
Share on other sites

βρε ακρες δεν εχω ιδαιτερες,απλα το παλευω οπως παντα,δεν ειναι η πρωτη φορα, γενικα ειμαι υπερ του "εξω"

και το βασικοτερο ειναι τα παιδια που λες,και φυσικα η ψυχικη μου υγεια..δλδ δεν πα αλλο αυτο το πραμα.ελεος

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑαααααχχχχ τί να πρωτοξεστομίσω δεν ξέρω...

attachment.php?attachmentid=48168&stc=1&d=1329094292

Αυτή είναι μία από τις πολλές "εικόνες ντροπής", όπως συνηθίζουν να λένε οι τηλεοπτικοί αστέρες της Βουλής - γιατί δύσκολα πλέον μπορούμε να μιλήσουμε για εκπροσώπους των Ελλήνων πολιτών - των οποίων γίνονται μάρτυρες χιλιάδες κόσμου κάθε φορά που διοργανώνεται μια πορεία, διαδήλωση, συλλαλητήριο που είναι πολιτικά κρίσιμο για την κυβέρνηση να κατασταλεί, μέσω δακρυγόνων, γκλομπ και μαρμάρων, τα οποία οι ελληνικές διμοιρίες των ΜΑΤ γνωρίζουν να χειρίζονται εξίσου καλά με τους γνωστούς και μη κουκουλοφόρους.

Συνήθως πρόκειται για ανώνυμους για τον δημόσιο βίο πολίτες που τυγχάνουν αυτής της μεταχείρισης που περνάει συστηματικά ασχολίαστη από πρωθυπουργούς, υπουργούς ψεκασμού εε προστασίας του πολίτη και άλλους φύλακες της νομιμότητας. Παρά τις συνεχείς διαψεύσεις στα μάτια των νομιμοφρόνων και δημοκρατικών πολιτών της εικόνας της ελληνικής αστυνομίας, η τελευταία δεν παύει να ξαφνιάζει και να αιφνιδιάζει με το θράσος και την -στοχευμένα εκχωρημένη- αυθαιρεσία της.

Δεν μπορεί λοιπόν παρά να προκαλεί οργή και αγανάκτηση η συγκεκριμένη φωτογραφία, στην οποία εικονίζεται ένας από τα "ακούνητα στρατιωτάκια", που θα έλεγαν και στη ΝΔ, να αρπάζει από το λαιμό και να σπρώχνει τον Μανώλη Γλέζο, μία από τις ελάχιστες εναπομείνασες οικουμενικές προσωπικότητες της σύγχρονης ιστορίας της Ελλάδας, που συνεχίζει να τιμά κάθε στιγμή, με κάθε του λόγο και πράξη, αυτό που συμβολίζει για την Ελλάδα και τους Έλληνες, σε αντίθεση με κάποιους άλλους (ονόματα δεν λέμε, αρχίζει από "Κ" και τελειώνει σε "άρολος Παπούλιας") που αποδεικνύονται πολύ λίγοι, ελάχιστοι, για τις ιστορικές στιγμές που ζούμε και προτιμούν να κρύβονται πίσω από το ιστορικό προσωπείο τους, για να διεκδικούν μια εύνοια που ιδίως λόγω του ρόλου τους θα έπρεπε να τη κερδίζουν.

Μπορεί, αν μη τι άλλο, οι ιδεολογικοί πρόγονοι των διαλεγμένων ανδρών των ΜΑΤ να βρίσκονταν στο αντίπαλο στρατόπεδο από αυτό του Μανώλη Γλέζου.

post-230-1416075825,2668_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι κατεβηκε να μουτζωσει και αυτος με το παμε. Γελοιοτητες που δεν ταιριαζουν στην ηλικια του. Και αν παει να κανει ντου οι αλλοι οι ξεφτιλες που ειναι μαζι του πρεπει να τον κρατησουν και να πανε αυτοι μπροστα, οχι αφηνουν αυτον καθε φορα για να ακουστει στις ειδησεις οτι τα ματ βαρανε γλεζο. Καταντησε το αστειακι.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταψηφιστει το μνμνιο2(λεμε τωρα) και παμε σε δραχμη(λεμε τωρα2) δεν θα μειωθει ο βασικος μισθος? Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.

kathimerini.gr | Το εθνικό νόμισμα της Ουγγαρίας

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιος πάει να απλώσει χέρι στο Γλέζο (ή το Θεοδωράκη), όχι για να τον ευχαριστήσει για τα όσα μας πρόσφερε, αλλά για να τον απωθήσει/χτυπήσει. Πάντως, double kudos στο Γλέζο, τον είχαν ψεκάσει κι άλλη φορά τα τελευταία 2-3 χρόνια, αλλά το λέει ακόμα η καρδιά του :T: Μακάρι να είχαμε (με πρώτο πρώτο εμένα) όλοι το κουράγιο του

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι εμεις τι μπορουμε να κανουμε γιατι περα απ την πλακα πολλοι απο τους γονεις μας ειναι κλειστομυαλοι μη πω τιποτα αλλο!

Δεν θα μεινει τιποτα ορθιο η Αργεντινη ειναι κοντα δυστυχως.

ΟΥΟΥΣΤ !!!

Link to comment
Share on other sites

Απο τη μια ειχα ολους τους συνεργατες απο την δουλεια να ποσταρουν FB ευχαριστα πραγματα και γενικα "περα βρεχει" ολα οκ ... και απο την αλλη ολοι οι Ελληνες contacts να ασχολουνται (μαζι και γω) με το σημερινο αισχος ...

Μου φαινεται παντος (και το εννοω) πολυ περιεργο που δεν εχουν δημιουργηθει οργανωσεις αντιστασης, συμμοριες, κατι τελοσπαντων να πανε να τους βρουνε εναν εναν και να τους καθαρισουν.

Κριμα για την Ελλαδα, πολυ κριμα ...

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, υπάρχουν αρκετοί των προηγούμενων γενεών που είναι της άποψης, "εδώ που φτάσαμε, και στα χρόνια που φτάσαμε, θα πρέπει να είμαστε εμείς που θα μπούμε στη πρώτη γραμμή, να υπερασπιστούμε και να προστατέψουμε τα παιδιά μας και την πατρίδα μας, έστω για στερνή φορά..."

Ένας απ' αυτούς είναι και ο Γλέζος...μερικοί είναι ανάμεσά μας στις διαδηλώσεις...είναι και δικό μας καθήκον όμως, να μην τους αφήνουμε προθυμα να πάρουν τη θέση μας...

Link to comment
Share on other sites

Απο τη μια ειχα ολους τους συνεργατες απο την δουλεια να ποσταρουν FB ευχαριστα πραγματα και γενικα "περα βρεχει" ολα οκ ... και απο την αλλη ολοι οι Ελληνες contacts να ασχολουνται (μαζι και γω) με το σημερινο αισχος ...

Μου φαινεται παντος (και το εννοω) πολυ περιεργο που δεν εχουν δημιουργηθει οργανωσεις αντιστασης, συμμοριες, κατι τελοσπαντων να πανε να τους βρουνε εναν εναν και να τους καθαρισουν.

Κριμα για την Ελλαδα, πολυ κριμα ...

Υπαρχουνε,αλλα με amstel απο μακρια δεν γινεται δουλεια..

Link to comment
Share on other sites

DefenceNet - Η βρώμικη ψυχολογική επιχείρηση "Άδεια ράφια σούπερ μάρκετ" και "Συσσίτια αστέγων"

DefenceNet - Π.Λαφαζάνης: "Ξένες μυστικές υπηρεσίες στα επεισόδια"!

Όσο για τον Γλέζο... νομίζω και ο Γιωργάκης το έπαιζε αγωνιστής στις παρελάσεις, αλλά μετά από χρόνια είδαμε τι έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.