Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Μάλλον συχνάζεις webwar ε

Προς τι τέτοια σχόλια άπο άνθρωπο που (νομίζω) εγκατέλειψε το καράβι;

Θα σου απαντήσω σε αυτό με μια "παρομοίωση"

το ότι δεν είσαι αστυνομικός, ή το ότι δεν ζείς στην τάδε χώρα, αν δείς να γίνεται κάτι ( έγκλημα π.χ. ) εκεί, είναι σωστό το να μην το πείς ?

Αν βίασε την κατσίκα του γείτονα ο Γιωργάκης δεν λες και δεν κάνεις τίποτα, εφόσον δεν το έκανε στην δικιά σου κατσίκα ?

Συγχώρα με αν τυχόν σε ενοχλησε αυτό, αλλά και εμένα με ενοχλούν οι εκφράσεις μίσους.

Όχι επειδή είμαι πρόβατο (αυτό που νομιζω οτι εννοεις) αλλά επειδή το έχω σαν αρχη.

Οι 300-600-900 ( πολιτικό-φάρες των τελευταίων 30 ετών ), και οι 30.000 παρατρεχάμενοι τους, είναι οι μόνοι που έχω εκφράσει μίσος για αυτούς στην ζωή μου.

Ούτε στον εχθρό μου δεν εύχομαι το παραμικρό κακό.

Αλλά οι ανοχή μου και οι αντοχές μου εξαντλούνται μόλις βλέπω τους "βοσκούς" και τα ζώα τους να πανηγυρίζουνε και να συγχαίρουντε αυτούς που τους μαμάνε την ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου μη τσακώνεστε , υπάρχει κοντά μας ο Βαγγέλης με φρέσκιες ιδέες , να πάμε μπροστά . Πάρτε Δια χειρός

Μάλλον το επιτελείο στο ΠΑΣΟΚ έχει μπερδέψει την πρώτη με την όπισθεν , συμβαίνει αυτό όταν αλλάζεις αραμπά.:wall:

Link to comment
Share on other sites

Δημοκρατια εχουμε κ τα προβατα εχουν συμφεροντα κ εχουν δημοκρατικο δικαιωμα να επιλεξουν οτι θελουν. Και οι υπολοιποι αν θιχτουν εχουν δικαιωμα να γιορτασουν το Πασχα. Καλο Πασχα σε ολους λοιπον..

Link to comment
Share on other sites

all day

all night

all day

all night

ΓΟΥΑΤ ΔΕ ΦΑΚ !

Υπέρ του ευρώ ο Τσίπρας!

Τζουλια με κοβω να ψηφιζω, ετσι κι αλλιως ειτε ψηφιζει καποιος με το πανω το κεφαλι ειτε με το κατω δεν εχει διαφορα σε αυτον τον τοπο :wall:

γιατι ποτε ειπε ο Τσιπρας κατι αλλο?

αυτη αλλωστε ειναι και η βασικη διαφωνια με την Ταση Λαφαζανη μεσα στον Συν/Συριζα

ανεκαθεν ηταν με την πιο "ανθρωπινη" Ευρωπη και πιστευε πως μεσω αυτης θα βρεθει η όποια προοδευτικη λυση για τον λαο ;)

Περίμενε από την αριστερά να βγει στους δρόμους. Μα και η αριστερά είναι βολεμένη από το 74 και μετά. Κανένας από τους 300 δεν είναι άμοιρος ευθυνών.

για ποια Αριστερα μιλας?

Η Αριστερα που εγω ξερω παντως, ειναι στους δρομους :smoke:

ρε συ Σολωνα ([MENTION=1498]SLN[/MENTION]) εγω ξερεις τι δεν καταλαβαινω?

γιατι τοσος ντορος για τα εσωκομματικα του Πασοκ?

Ειτε τον εβγαζαν με εκλογες ειτε με αναθεση, ο ιδιος ανθρωπος δεν θα ηταν?

Αφου ετσι και αλλιως ηταν ο μοναδικος υποψηφιος που πηρε το χρησμα απο το Εθνικο Συμβουλιο, εστω και αντικαταστικα (αφου δεν συμπληρωνε τα 2/3 των ψηφων)

Σασιρμας να γινεται για να αποπροσανατολιζεται ο κοσμος ρε γμτ..:whip:

Link to comment
Share on other sites

Όχι Αντώνης:p

Πέρα από την πλάκα. Ο Σωκράτης δεν αυτοκτόνησε οικειοθελώς, αλλά δέχθηκε να υποστεί την θανατική ποινή που του επέβαλαν οι Αθηναίοι. Είναι σαν να μου λές ότι οι θανατοποινήτες αυτοκτονούν.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ Σολωνα ([MENTION=1498]SLN[/MENTION]) εγω ξερεις τι δεν καταλαβαινω?

γιατι τοσος ντορος για τα εσωκομματικα του Πασοκ?

Ειτε τον εβγαζαν με εκλογες ειτε με αναθεση, ο ιδιος ανθρωπος δεν θα ηταν?

Αφου ετσι και αλλιως ηταν ο μοναδικος υποψηφιος που πηρε το χρησμα απο το Εθνικο Συμβουλιο, εστω και αντικαταστικα (αφου δεν συμπληρωνε τα 2/3 των ψηφων)

Σασιρμας να γινεται για να αποπροσανατολιζεται ο κοσμος ρε γμτ..:whip:

Δηλαδη απο ολη την... ιδεα του ΠΑΣΟΚ μονο αυτο δεν καταλαβαινεις??? :hehe:

Οπως το πες, να αποπροσανατολιζεται ο κοσμακης να εχουν κατι να ασχολουνται οι γιαγιαδες να περναει η ωρα. Το ειχε πει και στο Human Resources. Μελετες (εκτεταμενες) εδειξαν και οσο ρωτουσαν τους υπαλληλους τι θελετε να αλλαξουμε στο εργοστασιο (π.χ. φωτισμος λαμπας) η αποδοση των εργαζομενων ανεβαινε! Ακομα και οταν ξαναγυριζαν την λαμπα στο αρχικο χρωμα/ενταση! Αρκει να τους ρωτουσαν!

Υπαρχει ψυχολογια απο πισω.

Προσωπικα δεν με απασχολουν οι γιαγιαδες... Εγω στη μανα μου της το ξεκαθαρισα... Ετσι και ψηφισετε ΠΑΣΟΚ/ΝΔ εγω δεν σας παω στο εκλογικο κεντρο... Παρτε ταξι... :p

Ειχε ποσταρει χτες ο dellman νομιζω αυτο...

GKOUROU με GK !!!: Ναι, υπήρξε νοθεία στις χθεσινές εκλογές ! Επώνυμη συγκλονιστική καταγγελία

"15 χρόνια αγώνα μέσα στο ΠΑΣΟΚ, διαλύθηκαν σε μια στιγμή… Το τοπίο ξεκαθάρισε… Πλέον έβλεπα καθαρά… Πλέον μου λυνόταν όλες οι απορίες… "

Δηλαδη η αλλη η εγκεφαλικα νεκρη της πηρε 15 χρονια μεσα στο ΠΑΣΟΚ για να καταλαβει οτι κατι ειναι σαπιο στο βασιλειο της Δανιμαρκιας??? 15 χρονια!?!?!?!?!??!!?

Link to comment
Share on other sites

Μέρος του σόου είναι για να ξανά συσπειρωθεί το ΠΑΣΟΚ, να πειστούν τα πρόβατα ότι αυτό το χόρτο είναι καλύτερης ποιότητας και να δημιουργηθεί ένα είδος ενθουσιασμού στους αμετανόητους πασόκους, δήθεν αναποφάσιστους που το παίζουν και καλά πρώην ψηφοφόροι, που όμως απλά κρατάνε μούτρα και με το πρώτο ματσάκι χόρτου θα τρέξουν πίσω να συμμετάσχουν και αυτοί στην αναγέννηση του ΠΑΣΟΚ.

Το στοίχημα είναι στις επόμενες δημοσκοπήσεις το ΠΑΣΟΚ να έχει πάρει αυτούς τους δήθεν πρώην ψηφοφόρους με το μέρος του, να έχει ανέβει 3-4 μονάδες, ώστε να παρασύρει και άλλους αργότερα και μέχρι τις εκλογές να βρίσκεται στο 20% ή και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είναι τελείως off-topic.

To Ίδρυμα Αστέγων Δήμου Αθηναίων έχει ανάγκη από ρούχα, σεντόνια, παπλώματα. Εάν έχετε ρούχα (παιδικά/γυναικεία/ανδρικά), σεντόνια, παπλώματα που δεν χρειάζεστε πια, το ίδρυμα αστέγων Κ.Υ.Α.Δ.Α. δέχεται καθημερινά προσφορές 8:00-3:00 στην Πειραιώς 35.

Τηλέφωνα επικοινωνίας : 2105239465, 2105246516, e-mail : kyada@otenet.gr hhtp://www.kyada.gr/

The Institution of Homeless in Athens needs clothes, sheets, quilts that you do not need any more. Eveyday offers from 8.00-15.00 o clock you can send by mail to Pireos 35. contact numbers 00302105239465, 00302105246516, email: kyada@otenet.gr website: .... -

Link to comment
Share on other sites

Eδω ο πεθερος μου 65 plus με το που του ηρθαν ολα τα σετ απο χαρατσια κ.τ.λ.ετρεχε να μετρησει την πιεση του,18bar+πιεση,και προχθες τον ρωταω μην μου πεις οτι πηγες στον δημο να ψηφισεις!!!Και τι μου λεει.....Ναι κανονικα!!:tomato:Και του απαντω ΑΝΤΙΟ....ΖΩΗ:hehe:Και μου λεει τι?Καληνυχταααα του λεω.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη ψηφοφορία ( να την κάνει ο θεός ) πιστεύω κερδίζει αξιωματικά το όσκαρ καλύτερης κωμωδίας εκτός ότι δεν υπήρχαν λευκά και φάκελοι ζητούσαν και !!!! 2 ευρώ οι τενεκέδες !!!! :hehe: :hehe: πιστεύω πως όποιος πήγε να ψηφίσει και δεν είχε συγγενή 1ου βαθμού κομματικοποιημενο στο ΠΑΣΟΚ είναι αδικαιολόγητος . Και δεν μιλάω για ιδεολογίες πολιτικές και πράσινα άλογα απλά είναι τραγικό να χαρτζιλικώνεις με 2 ευρα τον βιαστή σου ( για να μην εχεις αυριο ουτε 2 ευρω ). Το μόνο θετικό είναι πως η ψηφοφορία πάτωσε . και όσοι και να τριπλοψηφίσανε++++ μετα βιας πιάσανε 200.000

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θετικό είναι πως η ψηφοφορία πάτωσε . και όσοι και να τριπλοψηφίσανε++++ μετα βιας πιάσανε 200.000

Το ΠΑΣΟΚ πιστεύει/δείχνει το αντίθετο, τα ΜΜΕ προμοτάρουν αυτό που πιστεύει το ΠΑΣΟΚ, και γενικα παίζεται/θα παιχτεί ακριβώς ότι είπε κάποιος εδώ.. Το ΠΑΣΟΚ αυτοπροωθείται δείνοντας ότι να'ναι στοιχεία, και ο κόσμος ψαρώνει.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Eδω ο πεθερος μου 65 plus με το που του ηρθαν ολα τα σετ απο χαρατσια κ.τ.λ.ετρεχε να μετρησει την πιεση του,18bar+πιεση,και προχθες τον ρωταω μην μου πεις οτι πηγες στον δημο να ψηφισεις!!!Και τι μου λεει.....Ναι κανονικα!!:tomato:Και του απαντω ΑΝΤΙΟ....ΖΩΗ:hehe:Και μου λεει τι?Καληνυχταααα του λεω.

Εγω νομιζω οτι οι παλιοτεροι (και καποιοι απο τους νεους που κομματοποιηθηκαν/πολιτικοποιηθηκαν μικροι) εχουνε σχεση εξαρτησης με την λεξη "ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ"

Την βρισκουνε με το "δικαιωμα στα κοινα", εχουνε ψυχικα τραυματα απο κατοχες/χουντες κλπ δεν ξερω....

Ειτε ειναι ψηφοφορια για πρωθυπουργο, ειτε για εκλογη γενικου γραμματεα του συλλογου μπιριμπας Ανω Τραχανοπλαγιας, γουσταρουνε. Ειναι κατι σαν χομπυ.

Εκεινη που δεν τα πηγε καλα με την ψηφο ειναι η γενια του... Νιτρο/Κλικ που εκανε μοδα το "ωωω εκλογες... ευκαιρια για τριημερο κλπ κλπ"

Link to comment
Share on other sites

Γενικό το κακό , οι παλαιότεροι υποφέρουν από εγκεφαλική στοκοποίηση. Και μένα το πρωί η πεθερά μου (60+) μου λέει , έχει εκδήλωση ο Δένδιας κάπου στη Θεσσαλονίκη , έλα να πάμε. Και έχω μείνει κόκκαλο. Να πας , της απαντώ. Αλλά μετά να μην πεις κουβέντα για τα όσα σκατά μας φέρουν , αρχής γενομένης τον Ιούνιο.

Από την άλλη , πρέπει να ψηφίσουμε διότι αυτό με την αποχή-άκυρη/λευκή ψήφο δεν παίζει. Αν δεν ψηφίσουμε διευκολύνουμε την θέση τους.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη ψηφοφορία ( να την κάνει ο θεός ) πιστεύω κερδίζει αξιωματικά το όσκαρ καλύτερης κωμωδίας εκτός ότι δεν υπήρχαν λευκά και φάκελοι ζητούσαν και !!!! 2 ευρώ οι τενεκέδες !!!! :hehe: :hehe: πιστεύω πως όποιος πήγε να ψηφίσει και δεν είχε συγγενή 1ου βαθμού κομματικοποιημενο στο ΠΑΣΟΚ είναι αδικαιολόγητος . Και δεν μιλάω για ιδεολογίες πολιτικές και πράσινα άλογα απλά είναι τραγικό να χαρτζιλικώνεις με 2 ευρα τον βιαστή σου ( για να μην εχεις αυριο ουτε 2 ευρω ). Το μόνο θετικό είναι πως η ψηφοφορία πάτωσε . και όσοι και να τριπλοψηφίσανε++++ μετα βιας πιάσανε 200.000

Πω πω αν ήξερες η λέξη "τενεκές" ποιον πασοκτση λαϊκιστή μαϊντανό της τηλεόρασης μου θυμίσε. Γιαννόπουλος. Κλασική περίπτωση πασόκου υπουργού.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.