Jump to content



προβλημα με ΑΤΙ 5770 και Windows 7


demi

Recommended Posts

Δε ξέρω γιατί ψάχνουμε αν φταίει το o/c, τα 7, οι intel drivers ή δε ξέρω εγω τι άλλο. Τι στιγμη που η ίδια η AMD λέει ότι υπήρχε ''θέμα'' με τη σειρά 58ΧΧ, και το σημαντικότερο, έχει βγάλει και hotfix

Alleviates some of the intermittent grey screen and vertical line corruptions that may randomly appear during normal usage when using an ATI™ Radeon HD 5800 series graphics card
H demi έχει κάρτα 57ΧΧ πάντως και δε ξέρω αν μπορούμε να την αφήσουμε εξω από το παραπάνω σενάριο. Ας μας γράψει ποια είναι η εξέλιξη του θέματος. Ας απαντήσει και σε αυτό :

2) Γραψε μας το BSOD code error.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=124747&enterthread=y&STARTPAGE=30

i have two hd3850 agp's , both identical,both same bios. installed in two different machines, and the one that has vista installed. No issues, but the one installed on the other machine with windows 7 has this colored stripe issue. both using same 9.12 drivers. i swapped the two cards between the machines and same issue? this has to be a driver or windows issue.. also the machine with the issue had vista installed previously with the same card and 9.12 drivers with no problems!

both computers have the exact same power supply and memory!

got to be a windows issue. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Ας επιβεβαιωσω και το προβλημα με μια 5770 vapor-x που ειχα και εγινε rma με μια asus 5770 που ειχε τα τριπλασια προβληματα...(Μαυρη,Ασπρη,Ριγε) οθονη στο φορτωμα του crysis αλλα οχι σε 3dmark κλπ. και μερικες φορες την ωρα σερφαρισματος...Να αναφερω πως ολα βρισκονται στις stock συχνοτητες...Φυσικα και η asus σταλθηκε σημερα για ελεγχο...Δοκιμασα το συστημα με την 2 χρονων 8600 gt και δεν ειχα το παραμικρο προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

atiman? τι προσπαθείς να αποδείξεις δεν μπορώ να καταλάβω? Η ATi έχει παραδεχθεί το πρόβλημα... στα forums της AMD υπάρχουν εξαγριωμένοι χρήστες με όλη αυτή την κατάσταση, και συ προσπαθείς να μας αποδείξεις οτι πετάει ο γάιδαρος.

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=124747

Εδώ για όποιον έχει όρεξη για διάβασμα, 79 σελίδες, 3 μήνες, εξαγριωμένοι χρήστες κάτοχοι καρτών ATi, το πρόβλημα υπήρχε απο την αρχή αλλά σφυρίζανε κλέφτικα, είναι οι χρήστες που το κάνανε να έρθει προς τα έξω (γιατί η ATI δεν τους έδινε σημασία) αφού ενημερώθηκαν γνωστά sites αναγκάστηκε μετά να βγει και να κάνει ανακοινώσεις οτι γνωρίζει το θέμα και δουλευει στο να βρει λύση.

Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα με Windows7 που ισχυρίζεσαι και παραπληροφορείς, ακόμα και το υποτιθέμενο fix που έβγαλε η ATI στα περιεχόμενα αναφέρετε σαν πρόβλημα για όλα τα λειτουργικά συστήματα, άρα σταμάτα την ραδιο αρβύλα.

Επίσης το πρόβλημα δεν το έχουν μόνο 57ΧΧ&%58ΧΧ όπως ισχυρίστηκε η ATi αλλά και πολλοί με 5970 ακόμα και 4890 και δεν τα λέει κανένα nvidia fandoy, χρήστες με κάρτες ATi τα αναφέρουν στα AMD Forum.

Link to comment
Share on other sites

windows issue....με κάρτες της ΑΤΙ.

Και γιατί δεν έβγαλε η MS update, παρα η AMD hotfix ;

Υπάρχουν κάποιοι που πάνε στο ενα άκρο και λένε ΑΤΙ=Always Trouble Inside.

Εσείς λέγοντας ATI=Any Trouble Inexistent, νομίζω πως πάτε στο άλλο.

Σίγουρα δεν είναι ευχάριστο, αλλά δεν είναι και τόσο φοβερό να υπήρχε αυτό το πρόβλημα, αν μάλιστα διορθώθηκε με το hotfix.

Link to comment
Share on other sites

atiman? τι προσπαθείς να αποδείξεις δεν μπορώ να καταλάβω? Η ATi έχει παραδεχθεί το πρόβλημα... στα forums της AMD υπάρχουν εξαγριωμένοι χρήστες με όλη αυτή την κατάσταση, και συ προσπαθείς να μας αποδείξεις οτι πετάει ο γάιδαρος.

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=124747

Εδώ για όποιον έχει όρεξη για διάβασμα, 79 σελίδες, 3 μήνες, εξαγριωμένοι χρήστες κάτοχοι καρτών ATi, το πρόβλημα υπήρχε απο την αρχή αλλά σφυρίζανε κλέφτικα, είναι οι χρήστες που το κάνανε να έρθει προς τα έξω (γιατί η ATI δεν τους έδινε σημασία) αφού ενημερώθηκαν γνωστά sites αναγκάστηκε μετά να βγει και να κάνει ανακοινώσεις οτι γνωρίζει το θέμα και δουλευει στο να βρει λύση.

Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα με Windows7 που ισχυρίζεσαι και παραπληροφορείς, ακόμα και το υποτιθέμενο fix που έβγαλε η ATI στα περιεχόμενα αναφέρετε σαν πρόβλημα για όλα τα λειτουργικά συστήματα, άρα σταμάτα την ραδιο αρβύλα.

Επίσης το πρόβλημα δεν το έχουν μόνο 57ΧΧ&%58ΧΧ όπως ισχυρίστηκε η ATi αλλά και πολλοί με 5970 ακόμα και 4890 και δεν τα λέει κανένα nvidia fandoy, χρήστες με κάρτες ATi τα αναφέρουν στα AMD Forum.

Εσυ τι προσπαθεις να αποδειξεις δηλ. οτι ολες οι καρτες ειναι χαλασμενες???? Ελεος δηλ. ρε μαν!

Ειπαμε αν βγηκανε και 100 καρτες κλασμενες πανε για rma, συμβαινουν αυτα για να μη θυμηθω το nνidia vram bug.

Link to comment
Share on other sites

windows issue....με κάρτες της ΑΤΙ.

Και γιατί δεν έβγαλε η MS update, παρα η AMD hotfix ;

Υπάρχουν κάποιοι που πάνε στο ενα άκρο και λένε ΑΤΙ=Always Trouble Inside.

Πληροφοριακα το γραφω γιαυτο και δεν αφησα το ονομα στο quote δεν απευθυνομαι σε εσενα tamerlan,κατι τετοιο δεν ισχυει, απο το προσφατο παρελθον η nVidia ηταν η αιτια για τα περισσοτερα crashes στα Vista.

Μετα το SP1 αλλαξανε οι αριθμοι με την nVidia να κραταει ακομα την πρωτια αλλα με πολυ μικροτερο ποσοστο απο οτι αυτο της φωτογραφιας.

Με το φτωχο μου μυαλο λεω τωρα... μηπως και τοτε και τωρα εφταιγε/φταιει και η Microsoft???

vistacrash1.jpg

source

Link to comment
Share on other sites

Και αφού είδαν και απόειδαν μετά απο 3 μήνες τα παιδιά στο AMD forum δεν άντεξαν και ξέσπασαν στο τέλος!!! :hehe:

so i have to spend houndrend hours reading.... learning about pc to get this card working because ATI people are useless.. this the worst sales policy i have seen. Get a product to the market that is destroying your name-fame.

Get a driver that fixes all issues BEFORE you get the product to the market. I now have a grand new pc that i can't use because i trusted this company.... but now i learned my lesson and WILL NEVER buy from you again.

I agree.

To mistake is human, and I made that trusting in the ATI. To mistake twice is stupidity, for that I will NEVER buy anything from ATI again.

Happily still it is possible to trust processors AMD. But for how long time...?

NVIDIA FOREVER.

Likewise.. Everyone warned me not to buy ATI because their drivers have been crap in the past but I didn't listen, I read reviews etc and bought a 5870 anyways.

What a waste... I'm glad I didnt sell my GTS 260 as I have to use that any time I plan on playing games etc or I get GSOD's or the windows driver error non stop.

I will never buy ATI again, as soon as the NVIDIA 3series comes out, I'll buy one of those and put this one up for sale on ebay or whatever.. Worst support ever, they sold us cards that they don't know how to support.

charis άμα διαβάσεις το AMD forum υπάρχουν και άτομα που κάνανε RMA και είχαν τα ίδια προβλήματα.

AlCapone είπαμε 1000 φορές οτι ενώ το παρουσίασαν έτσι στην αρχή δεν ισχύει γιατί και σε xp είχανε gsod's.

To link εκεί είναι μπορείς να το διαβάσεις με το φτωχό σου μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εδω δεν αναφερεσαι καν στην microsoft αλλα στην nvidia εφοσον εχει το μεγαλυτερο ποσοστο της πιτας το θεμα ειναι οτι η πιτα αυτη ειναι\ν πολυ παλια κ δεν αναφερεται καν ουτε στη σειρα 4χχχ της ατι αλλα ουτε στη σειρα 200 της nvidia οποτε το θεωρω λιγο ατοπο κ ακυρο να αναφερθει στην κουβεντα που εχει ανοιξει με την 5770 εδω περα.

Link to comment
Share on other sites

Άσε ρε Αρχάγγελε (και λοιποί) τώρα, τι ξέρετε εσείς; :p

Γι' αυτό και το ATI Catalyst thread αυξάνεται κατά 20 σελίδες σε κάθε νέα version των Catalyst βρε. Γιατί παίζουν άψογα και αυτοί και οι κάρτες!

Όσο για τον παραπάνω πίνακα όπως λέει και ο predator είναι παραπλανητικός. Και κάθε φορά που στριμώχνονται οι κάτοχοι ATi μας παραθέτουν αυτό το πινακάκι. Φαντάζομαι είναι σαν την Coca-Coca.. "πάει με όλα"!

Υ.Γ. Μην ασχολείστε...

Link to comment
Share on other sites

Πρωτεινω να διαβαζετε καλυτερα και ποιο προσεκτικα την επομενη φορα....εκτος κι αν δεν καταλαβαινετε να διαβαζετε Ελληνικα...

Μετα το SP1 αλλαξανε οι αριθμοι με την nVidia να κραταει ακομα την πρωτια αλλα με πολυ μικροτερο ποσοστο απο οτι αυτο της φωτογραφιας.

@Arxagelos

Αμα κανονισουμε ολοι οι fanATIc απο εδω μεσα και παμε και γραψουμε στα forums της nVidia και αρχισω και κανω quote τις μπουρδες που εχει γραψει ο καθενας μας (και το καθε fanboy) θα πρεπει να με πιστεψεις??

Link to comment
Share on other sites

φιλε candyman θα σου πω κατι ειχαμε μια κουβεντα χθες με τον atiman ο οποιος ειχε δικιο πραγματικα σε αυτο που ελεγε δεν αντιλεγω ουτε ειμαι στραβοξυλο για να επιμενω σε κατι που δεν ισχυει οντως ο ανθρωπος το εχει δεν λεω το αντιθετο,αλλα ξερεις τι γινεται οταν ακουγονται τετοιου ειδους προβληματα τα οποια ειναι μεμωνομενα εκει δεν μπορεις να αμφιβαλεις για κατι το οποιο πηγε στραβα κ σιγουρα δεν φταιει η ατι το θεμα ομως ποιο ειναι οτι εμενα δεν με κερδιζει η ατι οχι γιατι παραδεχεται ενα λαθος που εγινε αλλα γιατι απο το παρελθον της εχει δειξει οτι σε καποια πραγματα παραμενει ιδια κ φερνω πχ την nvidia η οποια ναι μεν πουλαει ακριβα,μενει πισω στην τεχνολογια,αλλα απο υποστηριξη κ σταθεροτητα ο καθενας ξερει οτι ειναι καλυμενος δεν ξερω για την ατι ποτε μου δεν ειχα κ την μονη καρτα που συμπαθω ειναι η 4770 καμια αλλη(δεν βρισκω λογω να το εξηγησω αλλα εγινε),αλλα στο pc μου πραγματικα οι καρτες που θα βαζω θα ειναι nvidia οχι οτι ειμαι fanboy αλλα γιατι πολυ απλα δεν εχω ορεξη να ψαχνομαι για ασυμβατοτητες με το καθε τι καινουριο που βγαινει(με αυτο το τελευταιο δεν αναφερομαι σε πολλους αλλα σε λιγους που θα το καταλαβουν τι εννοω),χωρις παρεξηγηση αλλα κ επειδη κ εγω καταναλωτης ειμαι αλλα η εμπιστοσυνη μου υπαρχει αλλου οσο μπροστα κ αν ειναι η ατι η η καθε ατι,ιντελ,amd k δεν ξερω κ γω πως λεγεται.

κ για να μην κουραζω αλλο το θεμα εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι η εμπιστοσυνη κερδιζεται δεν αγοραζεται αυτο ισως πρεπει να το καταλαβουν μερικα κεφαλια σε καποιες εταιριες που πλασαρουν ενα προιον πχ seagate vs wd

αυτα τελος......κουραστηκα!!

Link to comment
Share on other sites

Και αφού είδαν και απόειδαν μετά απο 3 μήνες τα παιδιά στο AMD forum δεν άντεξαν και ξέσπασαν στο τέλος!!! :hehe:

charis άμα διαβάσεις το AMD forum υπάρχουν και άτομα που κάνανε RMA και είχαν τα ίδια προβλήματα.

AlCapone είπαμε 1000 φορές οτι ενώ το παρουσίασαν έτσι στην αρχή δεν ισχύει γιατί και σε xp είχανε gsod's.

To link εκεί είναι μπορείς να το διαβάσεις με το φτωχό σου μυαλό.

Ξανα rma ρε συ, μεχρι να δουλέψει η καρτα... Τι προσπαθεις να αποδειξεις δεν καταλαβαινω? Βγηκαν 100 καρτες ελλατωματικες.... vram bug ειχαν οι 8800, αλλα ειχα δυο εκεινη την εποχη, δεν τις κραζω.

Πως πετιεται ετσι ο Candyman... Eεε καλα ειναι γνωστο οτι εχει δοκιμασει αρκετες 5870/5970 και το εχει διαπιστωσει... στα ονειρα του ομως, οπως και το NDA. :haha: Tι αλλο θα ακουσουμε ρε γμτ...

Μην ασχολειστε ρε παιδια, ετσι κι αλλιως δεν προκειται να παρετε ΑΤΙ κρατηστε 5-10 χρονια τα φουρνακια σας, ζαχαρωστε με κανενα review και μην ασχολειστε με εμας τους ασχετους και τους θεωρητικους.:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

@ΑlCapone: Μάλλον δεν θες να δεις τα πράγματα όπως είναι. Το δείγμα συνολικά για τα ποσοστά είναι 1.663.748. Νομίζεις ότι οι χρήστες είναι ισόποσοι με τις κατηγορίες και μοιρασμένοι; Διαφορετικά τα ποσοστά φίλε μου δεν λένε τίποτα. Και ξέρεις γιατί; Γιατί αν για παράδειγμα οι κάτοχοι nvidia είναι 800.000 και οι χρήστες ATi είναι 400.000 αντιλαμβάνεσαι ότι τα ποσοστά αναλογούν σε μη αντιπροσωπευτικά δείγματα. Και καθώς δεν ξέρεις από το συνολικά δείγμα πόσοι έχουν nvidia, πόσοι ati, κ.λ.π. δεν μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα. Και εν πάσει περιπτώσει είναι γεγονός πως οι ATi γενικότερα έχουν περισσότερα ζητήματα με τους οδηγούς και το γενικότερο support. Δεν είναι μύθος που βγάλαμε "εμείς" για να κράζουμε την ΑΤΙ, είναι γεγονός.

Από τα προβλήματα σε διάφορα games, από τα κρασαρίσματα σε εφαρμογές 3D (CAD, Maya, XSI) μέχρι black screens στην έξοδο hdmi και προβλήματα σε συστήματα Crossfire. Δεν λέει κανείς ότι ΚΑΘΕ ΑΤΙ έχει πρόβλημα ή ότι θα δημιουργεί πρόβλημα στο χρήστη, αλλά γενικά δεν έχουν καλό support. Kαι πιστεύω ότι αυτό οφείλεται σε ελλειπές beta testing από πλευρά της ATi.

Συγκεκριμένα τώρα για τα GSOD θα σας πω το εξής. ΔΕΝ φταίει η ATi αυτή καθαυτή. Αυτά τα προβλήματα οφείλονται στα 40nm της TSMC κάτι που ταλαιπωρεί και την nvidia με το Fermi. Το έχω ξαναπεί στο thread περί Fermi αυτό και όπως φαίνεται επιβεβαιώνεται με βάσει το link του Arxaggelos.

@predator: Εγώ θα σου πω τα εξής πράγματα. Καταρχήν ένας από τους λόγους που αγοράζω nvidia είναι αυτό που λες.

Και κατα δεύτερον όσον αφορά την ΑΤΙ. Εγώ προσωπικά δεν την κατηγορώ για ευθύνες που δεν της αναλογούν. Η 58xx είναι ένα πολύ γρήγορο GPU με εξαιρετική αρχιτεκτονική, και αν δεν υπήρχε η TSMC στην μέση δεν θα είχε σχεδόν καθόλου προβλήματα.

Όμως από την άλλη πλευρά δεν μπορώ να βγώ και να πω πως οι Catalyst παίζουν 100% απροβλημάτιστα, γιατί πολύ απλά δεν συμβαίνει αυτό.

@csaris: Εγώ ούτε σε ειρωνεύομαι ούτε σε κράζω. Αν θες να λές για όνειρα και για NDA είναι δικαιώμα σου να πιστεύεις ότι θες. Το αν έχω δοκιμάσει 5870 ή όχι αυτό το ξέρω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ csaris φυσικά και δεν είναι όλες χαλασμένες, απλά όταν βγαίνει ένα παιδί στο forum και με αυτά που παρουσιάζει φαίνεται οτι έχουν σχέση με αυτά που έχουν διαδραματιστεί τον τελευταίο καιρό με τα gsod's δεν μπορούμε να λέμε "σίγουρα δεν φταίει η κάρτα".

Link to comment
Share on other sites

@ΑlCapone: Μάλλον δεν θες να δεις τα πράγματα όπως είναι. Το δείγμα συνολικά για τα ποσοστά είναι 1.663.748. Νομίζεις ότι οι χρήστες είναι ισόποσοι με τις κατηγορίες και μοιρασμένοι; Διαφορετικά τα ποσοστά φίλε μου δεν λένε τίποτα. Και ξέρεις γιατί; Γιατί αν για παράδειγμα οι κάτοχοι nvidia είναι 800.000 και οι χρήστες ATi είναι 400.000 αντιλαμβάνεσαι ότι τα ποσοστά αναλογούν σε μη αντιπροσωπευτικά δείγματα. Και καθώς δεν ξέρεις από το συνολικά δείγμα πόσοι έχουν nvidia, πόσοι ati, κ.λ.π. δεν μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα. Και εν πάσει περιπτώσει είναι γεγονός πως οι ATi γενικότερα έχουν περισσότερα ζητήματα με τους οδηγούς και το γενικότερο support. Δεν είναι μύθος που βγάλαμε "εμείς" για να κράζουμε την ΑΤΙ, είναι γεγονός.

Από τα προβλήματα σε διάφορα games, από τα κρασαρίσματα σε εφαρμογές 3D (CAD, Maya, XSI) μέχρι black screens στην έξοδο hdmi και προβλήματα σε συστήματα Crossfire. Δεν λέει κανείς ότι ΚΑΘΕ ΑΤΙ έχει πρόβλημα ή ότι θα δημιουργεί πρόβλημα στο χρήστη, αλλά γενικά δεν έχουν καλό support. Kαι πιστεύω ότι αυτό οφείλεται σε ελλειπές beta testing από πλευρά της ATi.

Συγκεκριμένα τώρα για τα GSOD θα σας πω το εξής. ΔΕΝ φταίει η ATi αυτή καθαυτή. Αυτά τα προβλήματα οφείλονται στα 40nm της TSMC κάτι που ταλαιπωρεί και την nvidia με το Fermi. Το έχω ξαναπεί στο thread περί Fermi αυτό και όπως φαίνεται επιβεβαιώνεται με βάσει το link του Arxaggelos.

@predator: Εγώ θα σου πω τα εξής πράγματα. Καταρχήν ένας από τους λόγους που αγοράζω nvidia είναι αυτό που λες.

Και κατα δεύτερον όσον αφορά την ΑΤΙ. Εγώ προσωπικά δεν την κατηγορώ για ευθύνες που δεν της αναλογούν. Η 58xx είναι ένα πολύ γρήγορο GPU με εξαιρετική αρχιτεκτονική, και αν δεν υπήρχε η TSMC στην μέση δεν θα είχε σχεδόν καθόλου προβλήματα.

Όμως από την άλλη πλευρά δεν μπορώ να βγώ και να πω πως οι Catalyst παίζουν 100% απροβλημάτιστα, γιατί πολύ απλά δεν συμβαίνει αυτό.

@csaris: Εγώ ούτε σε ειρωνεύομαι ούτε σε κράζω. Αν θες να λές για όνειρα και για NDA είναι δικαιώμα σου να πιστεύεις ότι θες. Το αν έχω δοκιμάσει 5870 ή όχι αυτό το ξέρω εγώ.

Eπειδη το ξερεις "μονο εσυ" και εχουμε ακουσει τις αποψεις σου αρκετες φορες σε καθε thread που αφορα ΑΤΙ καρτες, μπορεις να τις κρατησεις για παρτη σου γιατι το μονο σιγουρο ειναι οτι καταντας γραφικος...

Ειπαμε, δεν δουλευει καλα το crossfire, oυτε το trifire, χαλια μαυρα, ουτε 3d studio max μπορεις να παιξεις αλλα γενικα αξιζουν γιατι εχουν ωραιο συνδυασμο χρωματος παντως, κοκκινο-μαυρο τα σπαει!

@arxa

Την κανεις Rma ρε μαν αν οντως φταιει η καρτα, ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια θα ναι... Αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα και σ ξαναλεω αλλα δεν το σχολιαζεις "οι 8800 ειχαν vram bug" και μετα διορθωθηκε, προσωπικα ειχα δυο τετοιες και ηταν οτι καλυτερο, δεν μπορω να τις βγαλω ολες σκαρτες. Ειμαι φαν του hardware, αυριο μπορει να παω για fermi μεθαυριο για ΑΤΙ, δεν εχω προβλημα, οτι ειναι πιο δυνατο!

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το ξερεις "μονο εσυ" και εχουμε ακουσει τις αποψεις σου αρκετες φορες σε καθε thread που αφορα ΑΤΙ καρτες, μπορεις να τις κρατησεις για παρτη σου γιατι το μονο σιγουρο ειναι οτι καταντας γραφικος...

Ειπαμε, δεν δουλευει καλα το crossfire, oυτε το trifire, χαλια μαυρα, ουτε 3d studio max μπορεις να παιξεις αλλα γενικα αξιζουν γιατι εχουν ωραιο συνδυασμο χρωματος παντως, κοκκινο-μαυρο τα σπαει!

Δεν κόβεις το υφάκι λέω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες δεν υπαρχει λογος για λογομαχια ο καθενας γουσταρει αυτο που γουσταρει κανενας δεν αντιλεγει σε κατι κ τελειωνει εδω κ ειμαστε ολοι καλα ειτε με ατι ειτε με nvidia στο κατω κατω δεν παιρνουμε κ ποσοστα απο τις εταιριες μονοι μας ειμαστε απεναντι τους κ μας πουλανε οτι θελουν οποτε no reason for a fight!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.