Jump to content



Αγορά ενός ξενόγλωσσου επιστημονικού βιβλίου, από ΠΟΥ?


nickstamat

Recommended Posts

Παιδιά, ψάχνω ένα βιβλίο που θέλω για τη σχολή μου.

Είναι το "Signals and Systems" (2nd Edition) των Alan V. Oppenheim, Alan S. Willsky, S. Hamid.

Το προτιμώ σε hardcover έκδοση και το βρήκα εδώ: http://www.amazon.com/Signals-Systems-2nd-Alan-Oppenheim/dp/0138147574/ref=ntt_at_ep_dpi_1

Το πρόβλημα όμως είναι ότι παίζει να περνάει τελωνείο λόγω υψηλής αξίας και δε θέλω.

Εδώ δε φέρνουν το hardcover ή το φέρνουν σε ασύμφορη τιμή, οπότε υπάρχει κάποιο άλλο online κατάστημα που μπορεί να το βρω στην Ευρώπη?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

απο .co.uk αν το χουν....

Το έχει εδώ: http://www.amazon.co.uk/Signals-Systems-Prentice-Hall-Signal-Processing/dp/0138147574/ref=ed_oe_h

Αλλά απ' ό,τι καταλαβαίνω (μιας και είμαι noob όσον αφορά το Amazon), το πουλάνε τρίτοι και όχι το ίδιο το Amazon...

Είναι αξιόπιστο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

παίζει να το έχω το version 1, να το ψάξω?

Όχι βρε, ψάχνω να το αγοράσω :)

Δυστυχώς, δεν υπάρχει στη λίστα συγγραμμάτων επειδή δεν είναι μεταφρασμένο, και έτσι πρέπει να το αγοράσουμε όλοι, αφού λένε ότι είναι εκπληκτικό και απαραίτητο για το μάθημα. :hm:

Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά!

Θα κάνω και μία βόλτα στο κέντρο μήπως και το βρω σε καλύτερη τιμή, αλλιώς έφυγε για παραγγελία από το Book Depository :)

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε και μια ματιά στο www.alibris.co.uk

Γενικά έχει πολύ πράμα (μεταχειρισμένα και μη). Προσωπικά έχω κάνει πολλές αγορές από το συγκεκριμένο

και έχω μείνει ικανοποιημένος (καμια φορά μπορεί να πάρει καιρό να σου στείλουν κάποιο βιβλίο αν είναι από

Αμερική αλλά οι τιμές του είναι καλές).

Για το συγκεκριμένο βιβλίο δες εδώ

Να φροντίσεις να λέει New book εφόσον το θες καινούργιο και να βεβαιωθείς ότι είναι hardback και second edition

ασχέτου φωτογραφίας.

Link to comment
Share on other sites

http://www.bookdepository.co.uk/book/9780138147570/Signals-and-Systems

Αξιόπιστο, εχω κάνει αρκετές αγορές από εκεί.

To συγκεκριμένο μαγαζί με χάλασε απίστευτα πολύ σήμερα...

Παρήγγειλα ένα βιβλίο x3....πλήρωσα με paypal.

Επειδή έβαλα κατά λάθος τη δικιά μου διεύθυνση ενώ ήτανε για φίλο, τους έστειλα email.

Μου απάντησαν, ακύρωσαν τη παραγγελία και επέστρεψαν τα χρήματα.

Πάω να ξαναπαραγγείλω και βλέπω τη τιμή του βιβλίου αυξημένη κατά 3 ευρώ!!!Αν είναι δυνατόν λέω!!

Τελίκα τσαντίστηκα και παρήγγειλα από το amazon που έβγαινε το ίδιο ουσιαστικά, μετά την αύξηση....

Από μένα φάγανε ένα μεγάλο Χ

Η πλάκα είναι ότι έχω και ss, τα είχα τραβήξει για να τα δείξω στο φίλο μου...

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε και μια ματιά στο www.alibris.co.uk

Μια από τα ίδια... άπειρες αγορές από alibris και στο δίκτυο τους βρίσκεις τα πάντα σε τιμές ξεφτίλα, ειδικά αν είναι 2ο χέρι...

Εδιτ: Δέχονται μόνο πιστωτική ή αυτό το google-pal (δεν θυμάμαι πως το λένε, όχι paypal)...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για να κλείσω το θέμα, να πω ότι το πήρα από Book Depository τελικά, αλλά έχω δύο παράπονα:

  • Ο Jakis μου έδωσε το link στις 03/03 και το βιβλίο είχε ~109 Ευρώ. Παρήγγειλα μετά από μία βδομάδα περίπου (στις 11/03) και είχε πάει στα 127 Ευρώ. Έτσι απλά.

  • Το βιβλίο έκανε 1 εβδομάδα να έρθει και το tracking system του Book Depository ουσιαστικά δεν ήταν tracking system.
    Θεωρώ ότι θα μπορούσε να φτάσει νωρίτερα δεδομένου ότι ερχόταν από Αγγλία. Θα μπορούσαν επίσης να προσφέρουν άλλες υπηρεσίες αποστολής (UPS κτλ.) με επιπλέον χρέωση.

Πέρα από αυτά, η κατάσταση του βιβλίου είναι καλή :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.