Jump to content



Unigine Heaven v2.0 Benchmark


zpaf

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

:OT: Συγνώμη για το offtopic, απλά ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος τι διαφορά έχει το 1920χ1080 με το 1920x1200 σε frames?? Δηλ σε 1920x1080 π.χ έχουμε σε unigine 40 fps, σε 1920x1200 θα αλλάξει κάτι??

Link to comment
Share on other sites

:OT: Συγνώμη για το offtopic, απλά ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος τι διαφορά έχει το 1920χ1080 με το 1920x1200 σε frames?? Δηλ σε 1920x1080 π.χ έχουμε σε unigine 40 fps, σε 1920x1200 θα αλλάξει κάτι??

Υπολογισε μια πτωση στα fps της ταξης του 10% περιπου.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα είπα να παίξω λίγο με το f2 και να δω τα πολύγωνα..... και μετά από κάτι δευτερόλεπτα το pc freezare και μετά το κλασικό ctrl-alt-del

όταν επανήλθε στο desktop είδα αυτό fatalerrorunigw.jpg τι στο δι@ολο είναι αυτό .... πάω να τρέξω το bench όλα στο full και ξανάρχομαι ....

Link to comment
Share on other sites

μπα πολυ πιο κατω 2-3% ειναι !

2 φορες που το ειχα τρεξει (φαινονται στην προηγουμενη σελιδα) ειχε βγει ακριβως αντιστροφως αναλογο της αναλυσης (fill rate cap) στην 285, οποτε μιας και cpu bottleneck δεν νομιζω οτι υφισταται, ειναι σχετικα ασφαλες οτι unigine@1920x1200 = unigine@1920x1080*(1080/1200), και οχι σεμπ.. δεν ειναι μονο 2-3%.(και μπορω να σου τρεξω -με την 285- σε ο,τι αναλυση θες εως 2048x1..., ελεω crt, για να σου δωσω και αλλες μετρησεις αν εχεις αμφιβολιες...)

Link to comment
Share on other sites

Χθες δυστυχώς δεν πρόλαβα και στέλνω ένα σήμερα...

Όλα στο full, 1920X1080, extreme tesselation με τις κάρτες στα 900Mhz(core)-1200Mhz(memory):

unigine20allfull.jpg

Το replication που είναι πάντα disabled ξέρει κανένας τι είναι;

Θα overclockarω λίγο ακόμα τις κάρτες στα 1000-1200 και θα στείλω ακόμα ένα...

Link to comment
Share on other sites

σήμερα είπα να παίξω λίγο με το f2 και να δω τα πολύγωνα..... και μετά από κάτι δευτερόλεπτα το pc freezare και μετά το κλασικό ctrl-alt-del

όταν επανήλθε στο desktop είδα αυτό fatalerrorunigw.jpg τι στο δι@ολο είναι αυτό .... πάω να τρέξω το bench όλα στο full και ξανάρχομαι ....

Τελικά βρήκες λύση για αυτό?? Μου κάνει ακριβώς το ίδιο.

Επίσης παρατηρώ σε μερικούς πολύ χαμηλά min fps (συμπεριλαβανομένου και εμένα) έχει βρεί κανείς γιατι συμβαίνει αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκες λύση για αυτό?? Μου κάνει ακριβώς το ίδιο.

Επίσης παρατηρώ σε μερικούς πολύ χαμηλά min fps (συμπεριλαβανομένου και εμένα) έχει βρεί κανείς γιατι συμβαίνει αυτό??

όπως ανάφερα παραπάνω κάποιο bug πρέπει να είναι ...

έβαλα και τους 10.4α αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος στο heaven ... who cares ...

ενώ στο vantage από 17500/17700 ανέβηκα στα 18300:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.