Jump to content



Unigine Heaven v2.0 Benchmark


zpaf

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

unigine heaven v2.1, 1920χ1080, 8XΑΑ, 16XAF και extreme tesselation.

GTX 570 στα ρολογια που το ετρεξε ο απο πανω...

Υ.Γ1 Μηπως πρεπει να ανοιχθει καινουργιο thread να βαζουμε αποτελεσματα, μιας και αυτο αναφερεται στη ν2.0 εκδοση?:p

Υ.Γ2 @Ripper18 το Vcore 1.175 που αναφερεις ειναι σιγουρα σωστο? Αν ειναι σωστο εχεις αλλαξει bios και σε αφηνει να δωσεις τοσο πολυ ταση? :hmm:

post-11419-1416074890,8739_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

unigine heaven v2.1, 1920χ1080, 8XΑΑ, 16XAF και extreme tesselation.

GTX 570 στα ρολογια που το ετρεξε ο απο πανω...

Υ.Γ1 Μηπως πρεπει να ανοιχθει καινουργιο thread να βαζουμε αποτελεσματα, μιας και αυτο αναφερεται στη ν2.0 εκδοση?:p

Υ.Γ2 @Ripper18 το Vcore 1.175 που αναφερεις ειναι σιγουρα σωστο? Αν ειναι σωστο εχεις αλλαξει bios και σε αφηνει να δωσεις τοσο πολυ ταση? :hmm:

To Vcore το ρυθμιζω με το SmartDoctor 5.72 της Αsus,το οποιο σε σχεση με το GPUz λεει 0.010v παραπανω.Δεν ξερω αν το SmartDoctor συνεργαζεται με αλλης μαρκαςGTX570.

Link to comment
Share on other sites

5eva0h.png157dn3a.png

Παρακαλουνται οι εχοντες καρτες ati σειρας 6xxx οπως μην ποσταρουν unigine extreme γιατι θα πεσει πολυ πικραααα :D

2x570 στα μαμα τους = 2x6950 στα τεζα τους 950/1450

uniginex.jpg

Μονη μας παρηγορια στο unigine το normal :D

uniginen.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Venisk

Mε αυτη την ταση δεν ανεβαινει αλλο?

Ρωταω γιατι η δικια μου με αυτην την ταση πιανει 950/2200 (εκτος αν επεσα σε καλο κομματος:D)

@venom7

απο οτι εχω διαβασει υπαρχουν ξεκλειδωτα, bios (asus, evga) που σε αφηνουν να δωσεις μεχρι 1,2 volt. Tα bios τον αλλον υλοποιησεων δεν σε αφηνουν πανω απο 1,1volt..

Link to comment
Share on other sites

venom7 δεν έχω ξανακούσει για afterburner extreme..

Yap!Αυτό έχω!Και με την 5870 μπορώ να δώσω μέχρι 1.6v!!!Όχι ότι δίνω τόσο βέβαια αλλά τουλ με αφήνει!Είναι κυρίως για περιπτώσεις extreme overclocking με άζωτο και νερό σε κάποιες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μια καρτούλα είναι τούμπανο , παίζει τα 880 στο 1.025 ενώ η δεύτερη με κόβει γιατί θέλει 1.100 :yawn:

Το ξεκλείδωτο bios που παίζει ρε παίδες?

Nibitor δεν υποστηρίζει ακόμα 570.

NVFlash το 5.100 παίζει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.