Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Την λογική έλα μωρέ θα το συνηθίσουμε δεν την καταλαβαίνω, αυτό λέγετε άμυαλος καταναλωτής και δείχνει στις εταιρίες ότι δεν μας πειράζει ότι αλλαγή και να κάνουν. Λέγαμε πριν μάθουμε σημαντικές πληροφορίες για το παιχνίδι ότι θα είναι το πιο φανταστικό στο κόσμο και τα λοιπά, τώρα σιγά σιγά όμως αποδεικνύετε πως δεν είναι τίποτε το ιδιαίτερο (και το λέω ως fan της σειράς battlefield). Η ΒΕΤΑ σε γενικές γραμμές είναι μια απογοήτευση, γραφικά μέτρια, ναι ξέρω είναι DX9 αλλά είδατε το νερό σε ultra ρυθμίσεις? (και δεν έπαιξα το παιχνίδι με την 9600gt του jpvaly αλλά με 2500κ oced @ 3.8, 6950 cf oced @ 930Mhz και σε ένα σύστημα με gtx580). Χτες σε έναν σερβερ πέρασα 30λεπτα κάτω από την πίστα γιατί όταν έμπαινα σε prone βούταγε.....

Το παιχνιδι θα βγει σε λίγες εβδομάδες αν πιστεύετε πως θα φτιάξουν όλα τα προβλήματα καλώς, αλλά και πάλι δεν είναι το battlefied που πολλοί περιμέναμε.

Το έβγαλα από μέσα μου :hehe:

(Squad ακόμα δεν έχω καταλάβει αν μπορείς να αλλάξεις.)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες ωρες παιχνιδιου μπορω να πω οτι με απογοητευσε ΠΛΗΡΩΣ.

Ο μονος λογος που θα παιξω(γιατι το εχω ηδη αγορασει) ειναι για να ριξουμε γελιο με τα παιδια μεσω teamspeak.

Τιποτα το ιδιαιτερο. Πεστε οτι θετε αλλα θα συνεχισω να παιζω BC2

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο τώρα, το Level του χαρακτήρα σου μετράει κατα πόσο εύκολα ή δύσκολα σκοτώνεσαι? Γιατί έχει τύχη να ρίξω μια γεμιστήρα ολόκληρη ή 5 σφαίρες απο sniper σε χαρακτήρες με μεγάλο level και δεν νιώθουν με τίποτα, αντιθέτως με τεντώνουν με μια σφαίρα. wtf? τόσο noob είμαι?

Δεν ξέρω αν μετράει, αλλά το έχω παρατηρήσει κι εγώ... Σήμερα άδειασα μια γεμιστήρα (Μ4-16) σε έναν με SAW και δεν έπαθε τίποτα, ενώ εκείνος με σκότωσε με το που γύρισε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με τη 4850 μου δεν πάω πουθενά....

Και σαν θύμα αύριο ή Δευτέρα πάω για αναβάθμιση...

Κανείς που παίζει με 6950 υπάρχει να μου πει περίπου τι θα δούμε απο fps?

μη βιαζεσαι...

περιμενε να βγει το παιχνιδι,να δεις setups απο αρκετο κοσμο να παρεις feedback και μετα σε πιανει η καταναλωτικη μανια :innocent:

τι cpu εχεις?

δυστυχως θα συμφωνησω με τον γερο Lazy Dog..απογοητευση σαν πρωτη εντυπωση..εχει μερικα βηματα προς τη σωστη κατεύθυνση,αλλα δεν εχει αυτο το κατι..

προπαραγγελια ακομα να κανω..κατι με κραταει..ελπιζω (γιατι τελικα θα το παρω για την παρεα και μονο) με τα νεα maps,τα οχηματα και τα υπολοιπα game modes να αλλαξει η γνωμη μου..

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μετράει, αλλά το έχω παρατηρήσει κι εγώ... Σήμερα άδειασα μια γεμιστήρα (Μ4-16) σε έναν με SAW και δεν έπαθε τίποτα, ενώ εκείνος με σκότωσε με το που γύρισε

^εχε υποψιν παιζουν και πολλοι medic,σαν και μενα..και οπου σταθω για σουτινγκ ριχνω και μεντικ πακετακι στα ποδια,για τα δυσκολα..σιγουρα δεν γινεσαι ατρωτος,αλλα εχεις καβαντζα..

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο, έκανα reset και πιάνω 95-110 με μερικά dips στα 80-90 και ανεβάσματα στα 130-140 έξωτερικα

μέσα είμαι πάνω από 120 σταθερά σχεδόν.

O 1090t δουλευει με τους 6 πυρήνες στο 90% , όλοι οι πυρήνες!!

θα ήθελα να δω πως πάει σε sandy με cf 6970....

Τα ιδια πανω κατω με 6950>6970bios 900/1400 CF

Έγινε επεξεργασία από angel_f
Link to comment
Share on other sites

Μην είστε γκρινιάριδες...

τα γραφικά είναι πάνω από bfbc2 με άνεση, αν και dx9...

Το gameplay είναι πιο περίπλοκο και τα όπλα πιο κοντά στο hardcore το οποίο για μένα μόνο καλό μπορεί να είναι.

τωρα αν η beta δεν είχε bugs δεν θα ήταν beta. Το integration στον web browser είναι καλό ενώ σερφάρεις ή δουλεύεις sto word μπορείς με ευκολία να περάσεις κατευθείαν στο game.

Link to comment
Share on other sites

Μην είστε γκρινιάριδες...

τα γραφικά είναι πάνω από bfbc2 με άνεση, αν και dx9...

Το gameplay είναι πιο περίπλοκο και τα όπλα πιο κοντά στο hardcore το οποίο για μένα μόνο καλό μπορεί να είναι.

τωρα αν η beta δεν είχε bugs δεν θα ήταν beta. Το integration στον web browser είναι καλό ενώ σερφάρεις ή δουλεύεις sto word μπορείς με ευκολία να περάσεις κατευθείαν στο game.

Ναι μόνο που την Beta αφού ξέρεις ότι θα έχει τόσα bug δεν την βγάζεις 25 μέρες πριν βγει το παιχνίδι γιατί δεν θα έχεις χρόνο να τα διορθώσεις, και θα τους ταράξεις όλους στα patch...

Link to comment
Share on other sites

Το integration στον web browser είναι καλό ενώ σερφάρεις ή δουλεύεις sto word μπορείς με ευκολία να περάσεις κατευθείαν στο game.
Επετρεψε μου να διαφωνησω. Το παιχνιδι πρεπει να ειναι παιχνιδι, ουτε facebookοειδες ουτε twitterοειδες. :mobile1:
Link to comment
Share on other sites

Επετρεψε μου να διαφωνησω. Το παιχνιδι πρεπει να ειναι παιχνιδι, ουτε facebookοειδες ουτε twitterοειδες. :mobile1:

δεν διαφωνώ σε αυτό (να φανταστείς δεν έχω ούτε πρόκειται να έχω τίποτα από τα δύο) αλλά νομίζω ότι ένα καλό web based τοοl μπορεί να βοηθάει στο να βλέπεις πότε υπάρχει server με τις πίστες και τα χαρακτηριστικά που θες, ή αν έχει κόσμο π.χ. ένας Ελληνικός server και μετά να μπαίνεις....

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι ο browser,αρκετα χρησιμος και ενημερωτικος,και τα χεις και ολα συγκεντρωμενα,και μολις την δεις να παιξεις,επιλεγεις απλα το mode που θες

δεν βλεπω κατι σχετικο με φεισμπουκ και τουιτερ..

ουτο σι αλλος καποιες φορες ειχα ανοιχτο tab στον explorer με stats του bc2..

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνώ σε αυτό (να φανταστείς δεν έχω ούτε πρόκειται να έχω τίποτα από τα δύο) αλλά νομίζω ότι ένα καλό web based τοοl μπορεί να βοηθάει στο να βλέπεις πότε υπάρχει server με τις πίστες και τα χαρακτηριστικά που θες, ή αν έχει κόσμο π.χ. ένας Ελληνικός server και μετά να μπαίνεις....

Γιατί στον in-game browser του BFBC2 δεν μπορείς να τα κάνεις αυτά ?

Σχεδόν τα πάντα κάνεις ( δεν έχουνε κάποια πράγματα, βλακεία τους και επιλογή τους, π.χ. θα έπρεπε να είχανε playerlist & maplist view ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδες... μονο θετικα σχολια κανετε ολοι σας..!

Ωραια γραφικα , ρεαλισμος στην κινηση.. αλλα μεχρι εκει.!

Το Kick του οπλου ειναι τεραστιο, δεν μπορω να βαρεσω μια. ( σε σχεση με το bf2 )

Επισης.. που σκ@τ@ ειναι το ping ? Το λεει καπου και δεν το βλεπω ?

Ο ηχος ? αλλο και αυτο, ερχεται απο πισω μου και ουτε που τον ακουω. Fail ( υποψην, δοκιμασα ολα τα modes για τον ηχο και ειμαι με ακουστικα σε xonar dx.)

Καθομουν στα τελευταια mcoms της πιστας και εκει που ειμουν κρυμενος εβλεπα μονο τα παραθυρα. Ε λοιπον με βαραγε ενας τυπος και ΔΕΝ εβλεπα απο που ερχοταν η σφαιρα. ( απο αλλο πλανιτη ? )

Τα Squads ? πως αλλαζεις ?

Τα settings ? που πρεπει ντε και καλα να εισαι μεσα στην πιστα για να τα αλλαξεις ? για να βγεις απο το παιχνιδι κτλπ.

Σορρυ παιδες αλλα πιστευω θελει πολλα patch για να στρωσει ολο αυτο. Τοση δουλεια και κατ εμε η Beta θελει πολυ δουλεια, bugs , lag , delay.

Πραγματικα μου εσπασε τα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες... μονο θετικα σχολια κανετε ολοι σας..!

Ωραια γραφικα , ρεαλισμος στην κινηση.. αλλα μεχρι εκει.!

Το Kick του οπλου ειναι τεραστιο, δεν μπορω να βαρεσω μια. ( σε σχεση με το bf2 )

Επισης.. που σκ@τ@ ειναι το ping ? Το λεει καπου και δεν το βλεπω ?

Ο ηχος ? αλλο και αυτο, ερχεται απο πισω μου και ουτε που τον ακουω. Fail ( υποψην, δοκιμασα ολα τα modes για τον ηχο και ειμαι με ακουστικα σε xonar dx.)

Καθομουν στα τελευταια mcoms της πιστας και εκει που ειμουν κρυμενος εβλεπα μονο τα παραθυρα. Ε λοιπον με βαραγε ενας τυπος και ΔΕΝ εβλεπα απο που ερχοταν η σφαιρα. ( απο αλλο πλανιτη ? )

Τα Squads ? πως αλλαζεις ?

Τα settings ? που πρεπει ντε και καλα να εισαι μεσα στην πιστα για να τα αλλαξεις ? για να βγεις απο το παιχνιδι κτλπ.

Σορρυ παιδες αλλα πιστευω θελει πολλα patch για να στρωσει ολο αυτο. Τοση δουλεια και κατ εμε η Beta θελει πολυ δουλεια, bugs , lag , delay.

Πραγματικα μου εσπασε τα νευρα.

Πεστα Χρυσόστομε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

αντε να πουμε και τα αρνητικα του:

το ping δεν το λεει μεσα στο game και ειναι μλκια οντως.

η διοπτρα του sniper επρεπε να τον προδιδει μερικως , δηλαδει να φλασαρει για λιγο καθε καποια δευτερολεπτα, οχι αυτο το μονιμο πραγμα!

επισης ενα προβληματακι ειναι το συτημα στησιματος του πολυβολου, κοντα σε βραχια και ερειπια μπερδευεται αλλα πιστευω να βελτιωθει.

προσωπικα μου λειπει πολυ το cover system απο red orchestra 2. σημειοτεον τα δυο παιχνιδια ειναι πλεον κοντα σε gameplay αν εξαιρεσουμε το cover sytem και το crosshair....

το kick δεν ειναι πολυ, μιλαμε για στρατιωτικου τυπου οπλα που νετα απο καθε βολη σχεδον θες επανακτηση στοχοφ. Αν παρατηρησετε η καραμπινα εχει χαμηλοτερο (που ετσι πρεπει), η μου φαινεται;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για τον sniper , βλεπουν διαρκως την θεση του οι εχθροι

Ειναι πολυ διιαφορετικο το gameplay απο το bc2 που ειχα συνηθισει, εχει αρκετα σοιχεια απο το medal of honor ,αλλα νομιζω πρεπει να του δωσουμε χρονο να το συνηθισουμε ειδικα οταν βγει η final

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω οτι ολοι - και καλα κανετε στο κατω κατω - κρινεται το παιχνιδι σε τεχνικες λεπτομεριες. Κατα 'ρχας beta και bugs ειναι ενα και το αυτο. Επισης οι alpha και οι beta βγαινουν για καποιο λογο. Δεν ειναι χαζοι στη DICE. Εχουν αναγκη απο το feedback των χρηστων. Και το οτι βγηκε η beta τωρα δεν σημαινει οτι το παιχνιδι ειναι χρονικα σε αυτο το επιπεδο ολοκληρωσης.

Τελος ειναι αδικο να κρινουμε και να συγκρινουμε ενα Battlefield με βαση μια πιστα που ειναι για CODακιδες και δεν εχει κλιμα Battlefield. Πιστευω οτι αν αφήναν την Caspian στη beta τα σχολια θα ηταν πιο θετικα. Αποψη μου: Το BC2 το παιζουμε τοσο καιρο και το χαιρομαστε. Ε, το BF3 μονο καλυτερο μπορει να ειναι τελικα. Ας βγαλουμε συμπερασμα τελη του μηνα - καλο μηνα κιολας. Εξαλλου οι περισσοτεροι πιστευω εχουν παρει ειδη την αποφαση να το προσθεσουν στη συλλογη τους. :shifty:

Α και κατι αλλο. Και στο crysis 2 το τι γκρινια υπηρχε στα forum του mycrysis ηταν απιστευτο. Και οχι αδικα γτ το game ειχε ελλειψεις και ο ντορος ηταν αντιστοιχος. Μετα απο 6 μηνες μπορω να πω οτι ειναι παιχνιδαρα απ'ολες τις αποψεις.

Αυτα! Cheers...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τη δίνει που τα unlocks ενός όπλου ίδιας κατηγορίας (assault, recon κτλπ) είναι μόνο για το όπλο που χρησιμοποιείς και όχι για όλη τη κατηγορία.

Τι να το κάνω αν π.χ ξεκλειδώσω το M416 (assault) χωρίς κανένα gadget που έχω λιώσει να βγάλω στο AK74m; Noobas και εύκολη λεία ώσπου να ξεκλειδώσω διόπτρα, σκόπευτρο, heavy barrel, bipod ή foregrip.

Επίσης το να ρίξεις λίγες σφαίρες σε close combat το ξεχνάς, θέλει κίνηση και στόχευση αλά COD: σκανδάλη τέρμα και χτυπάς στο περίπου χωρίς σκόπευτρο. Ενώ στο BC2 έχεις το καλό σου το M416 1-2 κλίκ (2-4 σε normal mode) και κάτω.

Γιατί λέτε πως είναι DX9; Τρέχει δηλαδή με DX11 (όπως τουλ δείχνει στο OSD το msi afterburner) αλλά η απόδοσή του σε ποιότητα απεικόνισης είναι επιπέδου DX9;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.