Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

No in-game squad management in Battlefield 3 - Battlefield 3

Είναι μάλλον από τα πρώτα παιχνίδια,αν όχι το πρώτο, που προϋποθέτει και δεύτερη οθόνη. Σκέψου να θες να το παίξεις και 3D πόσο σπαστική θα είναι η εναλλαγή. :...:

edit: Αλήθεια αν έχεις το battlelog ανοιχτο σε lap top και στο PC το battlefield θα δούλευε;; (μάλλον όχι γτ θα το θεωρούσε different place,αλλά θα είχε πλάκα)

Έγινε επεξεργασία από Grisos
Link to comment
Share on other sites

No in-game squad management in Battlefield 3 - Battlefield 3

Είναι μάλλον από τα πρώτα παιχνίδια,αν όχι το πρώτο, που προϋποθέτει και δεύτερη οθόνη. Σκέψου να θες να το παίξεις και 3D πόσο σπαστική θα είναι η εναλλαγή. :...:

edit: Αλήθεια αν έχεις το battlelog ανοιχτο σε lap top και στο PC το battlefield θα δούλευε;; (μάλλον όχι γτ θα το θεωρούσε different place,αλλά θα είχε πλάκα)

αν εισαι απο τον ιδιο router μαλλον θα δουλευει γιατι εχουν και τα 2 την ιδια ip

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΑΓΙΚΑ πραγματα...δηλαδη ο μονος τροπος να παιξω με τους φιλους/γνωστους και να ευχαριστηθω το παιχνιδι, ειναι μονο αν εκ των προτέρων εχουμε στησει party απο battlelog??

δεν θα μπορω μετα απλα να κανω join,να αλλαξω ομαδα,να κλειδωσω ωστε να μπαινουν μονο γνωστοι και οχι ο καθε τυχαιος?

προπαραγγελια δεν εκανα ακομα αγαπητη dice...:hmm:

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΑΓΙΚΑ πραγματα...δηλαδη ο μονος τροπος να παιξω με τους φιλους/γνωστους και να ευχαριστηθω το παιχνιδι, ειναι μονο αν εκ των προτέρων εχουμε στησει party απο battlelog??

δεν θα μπορω μετα απλα να κανω join,να αλλαξω ομαδα,να κλειδωσω ωστε να μπαινουν μονο γνωστοι και οχι ο καθε τυχαιος?

προπαραγγελια δεν εκανα ακομα αγαπητη dice...:hmm:

Τραγικό αυτό με τo squad management. Είναι λες και το κάνουν επίτηδες, ποιος μλκας το σκέφτηκε αυτό δηλαδή και ποιοι άλλοι μλκες στο meeting room συμφώνησαν; Έλεος εντελώς... Τα squad είναι η βάση του battlefield, η ομαδικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα εχεις τετοιο προβλημα?

Εγω ειτε matchmaking ειτε απο browser ΠΑΝΤΑ βρισκω να παιξω.

όχι αλλά μετά όταν θα έρθει το κανονικό δεν θα χωράμε :fie: για αυτό έκανα quοte του billpepa και λέω άντε ακυρώστε τες να μπορώ να παίξω :tomato:

Link to comment
Share on other sites

όχι αλλά μετά όταν θα έρθει το κανονικό δεν θα χωράμε :fie: για αυτό έκανα quοte του billpepa και λέω άντε ακυρώστε τες να μπορώ να παίξω :tomato:

Η ζητηση ειναι on demand οποτε αν υπαρχει κοσμος , θα υπαρχουν σερβερς.

Αυτο που ξενερωσα ΑΠΕΙΡΑ ηταν χθες που ηθελα να παιξω μια VALPARAISO σε BC2/Rush....

Και βρηκα εναν (1) !!!!1 σερβερ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ξενερωσα ΑΠΕΙΡΑ ηταν χθες που ηθελα να παιξω μια VALPARAISO σε BC2/Rush....

Και βρηκα εναν (1) !!!!1 σερβερ.

Σίγουρα υπάρχουν κι άλλοι. Εγώ έχω στους favorites 3 διαφορετικούς που την έχουν μεν, αλλά σε mixed mode/maps δε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ξενερωσα ΑΠΕΙΡΑ ηταν χθες που ηθελα να παιξω μια VALPARAISO σε BC2/Rush....

Και βρηκα εναν (1) !!!!1 σερβερ.

Αντιθετως εγω σημερα το πρωι χαρηκα οταν βρηκα δεκα servers γεματους στην Isla Inocentes. :p

edit

Επειδη καποιος φιλος παραπονεθηκε για τα destructions στην beta.

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη βελτιωση παντως που εχει το bf3 ειναι οτι η "στραβωμαρα" που παθαινεις οταν δεχτεις πυρα εχει μειωθει σε λιγα δευτερολεπτα .Ευτυχως γιατι ποναγανε τα ματια μου καθε φορα που γινοταν αυτο !

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο παιξιμο σε bf3 γυρναω στα καπακια σε company 2 και λεω ωχ αμαν τι εγινε.

ο χαρακτηρας παει κομματια στο τρεξιμο,τα οπλα αλαζουν ακαριαια,και φυσικα η χειρομβοβιδα παει στο διαολο πολυ μακρια.

για πες ρε lazy εσυ που εισαι jonny rambo πως την πετας μακρια?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο παιξιμο σε bf3 γυρναω στα καπακια σε company 2 και λεω ωχ αμαν τι εγινε.

ο χαρακτηρας παει κομματια στο τρεξιμο,τα οπλα αλαζουν ακαριαια,και φυσικα η χειρομβοβιδα παει στο διαολο πολυ μακρια.

για πες ρε lazy εσυ που εισαι jonny rambo πως την πετας μακρια?

Σε πειραζω και το ξερεις. Οντως σε σχεση με το BC2 η χειρο πεταγεται πολυ κοντα
Link to comment
Share on other sites

Η ζητηση ειναι on demand οποτε αν υπαρχει κοσμος , θα υπαρχουν σερβερς.

Αυτο που ξενερωσα ΑΠΕΙΡΑ ηταν χθες που ηθελα να παιξω μια VALPARAISO σε BC2/Rush....

Και βρηκα εναν (1) !!!!1 σερβερ.

Είναι που είναι free-open beta. Μετά θα γυρίσει αρκετός κόσμος. Με το σεντόνι τι θα γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Είναι που είναι free-open beta. Μετά θα γυρίσει αρκετός κόσμος. Με το σεντόνι τι θα γίνει;

Holy freakin shit, νομιζα οτι το χα ποσταρει ο βλαξ.

Παμε λοιπον.

Battlefield 3 BETA First Impressions

Έχοντας κλεισει ενα γεματο 5ωρο με το δικο μου account και αλλο τοσο με το account του Zpaf (σε eyefinity)

μπορω να εχω μια "πρωτη" αποψη για το επερχομενο γκεημ.

Καταρχας θα πω οτι ΛΑΤΡΕΥΩ το Battlelog.

Eιναι γρηγορο,ευκολο , οι αλλαγες του ειναι online -δεν θα χρειαζονται πατσακια και σκατακια για το base game αφου ειναι browser based ολο.

Βεβαια διατηρω μια επιφυλλαξη για το ποσο σταθερο και ασφαλες ειναι, αλλα ελπιζω να μην εχουμε μπερδεματα στο μελλον.

Παμε λοιπον στη ΒΕΤΑ.

Ερχομενος απο το BC2 συναντησα πραγματικα ΑΛΛΟ γκεημ.

Αλλο στησιμο.Αλλα γραφικα,αλλο gameplay,αλλα οπλα, αλλο κοσμο.

Ναι εχει ΤΡΕΛΟ hype και φυσικα ΟΛΟΙ θελουν να παιξουν.

Αυτο λογικο ειναι να εκνευριζει τους BF fans που βλεπουν τοσο κοσμο που μπαινει απλα για το kill.(in for the kill :p)

Για οσους κραζουν για κομαντερ, ας κραζουν οσο θελουν αλλα θεωρουσα τον Commander μεγαλη μπουρδα στο BF2.

Ναι ξερω ειναι πιο tactical αλλα ΔΕΝ ΘΕΛΩ "ΑΡΧΗΓΟ" πανω απο το κεφαλι μου, γκεγκε?

Επισης το Commorose δεν το θελω αφου στο BF2 το σπαμαραν και σου ζαλιζε τα @@.

Το μαπ ειναι χαλια πραγματικα.

Πολυ γραμμικο, με πανεμορφα γραφικα στο underground, υποφερτα στο overground.

Υποφερτα γιατι για καποιο λογο ΔΕΝ μου αρεσει το ολο "στησιμο" των γραφικων.

Παραεγιναν "σοβαρα" και polished.

Ο ηχος ειναι ΧΑΛΙΑ.0.ΣΚΑΤΑ.

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΠΛΗΡΗΣ.

Τα μονα που μου αρεσουν σαν ΗΧΟΣ ειναι τα RPG.

Γενικα μηδενικο direction,χαλια βαθος,χαλια "ρεαλισμος*" χαλια χαλια χαλια.

Το destruction οπως ειπε ο ζπαφις πιο πανω ΔΕΝ μου αρεσε.

Και φερνει ως δικαιολογια οτι δεν εχει τι να καταστρεψεις.

Δεν ξερω για εσας αλλα εγω εφαγα καμια ωρα να βαραω ντουβαρια να δω συμπεριφορα της μηχανης.

Δεν μου αρεσε.

Την περιμενα πιο μαζικη και πιο εφετζιδικη.

Τωρα ειναι απλα scripted σαν το Crysis 2.

To recoil με heavy barrel ειναι ανυποφορο, και γενικα τα οπλα δεν δινουν καθολου αισθηση "βαρους" ενω ειναι απιστευτα εκνευριστικο που στο customisation δεν βλεπεις πουθενα τα stats τους.

Πολυ παραμετροποιηση στα οπλα και γενικα ενω λεβελαρεις το χαρακτηρα ευκολα, τα οπλα ανοιγουν απο αρκετα εως πολυ δυσκολα , ενω το σκηνικο που ανοιγουν τα scopes κλπ δεν αναφερονται σε κανενα unlock tree.

ΟΛΟ το παιχνιδι μου βγαζει 70% ομοιοτητα με το.....Medal Of Honor.

Ηχος, γραφικα, πιστες , loading screens, fonts, ribbons ολα σχεδον.

Ακομα και το "επιλεκτικο" destruction εκει παραπεμπει....

Μαλλον το MOH ηταν κατι σαν test drive πριν βγει στην αγορα το BF3.....

Xμ....τι αλλο?

Τα Classes ειναι "παραξενα" δομημενα και αυτη τη στιγμη δεν μπορω να εκφερω καλη αποψη αφου εχω παιξει ΜΟΝΟ πρακτικα assault(medic:P)

Ο χειρισμος του ειναι αρκετα "δυσκοιλιος" - οταν πεταω med kit δεν γυρναει πχ στο οπλο αλλα παραμενει στο "δωσε med kit" stance.

Το μαχαιρι -ισως και λογω BETA- ειναι πραγματικα ΚΑΚΟ σαν υλοποιηση και ιδεα αν και πραγματικα ξαφνιαζεσαι οταν σε αρπαζει καποιος και σου χωνει το χατζαρι στο λαιμο.

Το hit registration δεν το βλεπω τοσο προβληματικο οσο λετε εσεις οτι ειναι ενω το 3d spotting δουλευει καλυτερα απο το BC2.

ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ οτι το μισο round το παιχνιδι με ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ να το βγαζω ξαπλωμενος στο χουραφ' αφου οπως και στο MOH οι τολμηροι βλεπουν συνεχεια τα ραδικια αναποδα (+ το πολυ κακο respawn συστημα)

Γενικα ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΤΟ PRONE.

ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡΔΑ(ναι μπορει να ειναι πιο ρεαλιστικο αλλα διασκεδαση>ρεαλισμος)

Δεν μου αρεσει που δεν μπορω να κανω quit οποτε θελω και πρεπει να κανω Deploy.

Δεν μου αρεσει που τα γραφικα δεν αλλαζουν "online" και θελει restart το game.

Οι Recon δεν φορανε πλεον wookie suits αλλα παραμενουν εκνευριστικοι παρολα τα "κολπα" με γιαλαδες και λοιπες χαζομαρες.

Απο ενα σημειο και μετα το press space to jump animation κανει το παιχνιδι να θυμιζει μια αλλη δημιουργια της DICE....(ναι καλε το Mirrors Edge λέω)

Ο φακος και το λεηζερ ειναι απιστευτα εντονα και σε τυφλωνουν απειρα στο υπογειο μερος του χαρτη.

Γραφικα περιμενα πολυ περισσοτερα αν και δεν το βλεπω και τοσο "βαρυ" - απλα αυτο θα φτιαχτει σταδιακα με drivers/patches.

Σταθεροτατη για ΒΕΤΑ (ενα κρας ολο κι ολο και αυτο γιατι αλλαξα graphics settings)

Σε σουμα?

Δηλωνω απλα ικανοποιημενος απο γραφικα, απογοητευμενος βαθια απο τον ηχο, τα οπλα και την επιλογη του χαρτη και ενατοποθετω τις ελπιδες μου στο Team Deathmatch που οπως φαινεται θα τραβηξει και τους αλλοθρησκους στο πολυαγαπημενο μας IP.

Θα αξιζει σιγουρα τα 35€ του αλλα δεν ξερω αν ερχετε για να μεινει.

Link to comment
Share on other sites

Σε πειραζω και το ξερεις. Οντως σε σχεση με το BC2 η χειρο πεταγεται πολυ κοντα

Εδώ κολλάνε στους θάμνους... το distance σας πείραξε; :yawn:

Ο φακος και το λεηζερ ειναι απιστευτα εντονα και σε τυφλωνουν απειρα στο υπογειο μερος του χαρτη.

Έχει να πέσει επιληψία.... :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξερω ειναι πιο tactical αλλα ΔΕΝ ΘΕΛΩ "ΑΡΧΗΓΟ" πανω απο το κεφαλι μου, γκεγκε?

Επισης το Commorose δεν το θελω αφου στο BF2 το σπαμαραν και σου ζαλιζε τα @@.

Ο χειρισμος του ειναι αρκετα "δυσκοιλιος" - οταν πεταω med kit δεν γυρναει πχ στο οπλο αλλα παραμενει στο "δωσε med kit" stance.

Γενικα ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΤΟ PRONE.

ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡΔΑ(ναι μπορει να ειναι πιο ρεαλιστικο αλλα διασκεδαση>ρεαλισμος)

facepalm_implied.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.