Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Μόνο εγώ βρίσκω γελοίο το να βγάζουν λίστα με fixes για ένα προϊόν που δεν έχει βγει στην αγορά και που τα fixes αυτά δεν πρόκειται να τεσταριστούν από κανένα tester παρά μόνο τους developers;

Είναι σαν να τα βγάζουν για να καθησυχάσουν τα άτομα που δυσαρεστήθηκαν από την open beta όμως δεν έχει νόημα αν δεν κάνουν update τον client...

Αυτό δεν το έχω ξαναδεί σε παιχνίδι, όπως επίσης ανακοινώσεις τύπου, ο client της open beta είναι πριν από ένα μήνα και δεν μπορούμε να διαθέσουμε τον καινούριο, ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ;

Τέλος, μου αρέσει που όλοι χάρηκαν πως είναι θα ελαφρύ... άκουσα τύπους να λένε "it plays on GT240 so quit whinning" ή "wow runs great on ultra, gtx 560" και κάτι τέτοια.

Μα το είπαν και οι ίδιοι, τα γραφικά τα έχουν ρίξει, τα Ultra settings τα έβαλαν απλά για να υπάρχουν και επίσης δεν υπάρχει tesselation / DX11 και τα ρέστα.

Έχει να πέσει γέλιο μόλις βγει... κάτσε να δεις που θα θέλει 580 SLI για να το ευχαριστηθείς.

Κρίμα για άλλη μία φορά που τόσα εκατομμύρια κόσμος εμπιστεύτηκαν τους γνωστούς ψεύτες... του pc gaming industry.

/θάψιμο off

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ βρίσκω γελοίο το να βγάζουν λίστα με fixes για ένα προϊόν που δεν έχει βγει στην αγορά και που τα fixes αυτά δεν πρόκειται να τεσταριστούν από κανένα tester παρά μόνο τους developers;

Είναι σαν να τα βγάζουν για να καθησυχάσουν τα άτομα που δυσαρεστήθηκαν από την open beta όμως δεν έχει νόημα αν δεν κάνουν update τον client...

Αυτό δεν το έχω ξαναδεί σε παιχνίδι.

νομίζω είναι λογικό να μας καθησυχάζουν.... βέβαια εγώ είμαι ικανοποιημένος με το προιόν ούτως ή αλλώς.

Δεν ξέρω αν συμφωνείτε αλλά μου θυμίζει BFBC2 με ένα χρώμα από COD 4, ίσως το καλύτερο COD που βγήκε ποτέ....

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα το ΠΑΣΟΚ και ο ΓΑΠ, μετά η nUbiSoft, και μετά ακολουθεί η DICE παρέα με την EA.

Ένα σωρό bugs, ένα κάρο υποσχέσεις, και μισό καλάθι bug fixes.

FPS games με άκρως προβληματικό hit registration απλά θα έπρεπε να πουλάνε 0 copies.

Να δείτε πλάκα που και στην final version και κατά τους πρώτους 3-4 μήνες θα έχουμε ακόμα pistols των οποίων οι σφαίρες διαπερνάνε ολόκληρο βράχο :D

Έγινε επεξεργασία από billpeppas
typos :D
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, τέτοια προβλήματα με το hit δεν τα έχουν ούτε τα mobile fps games για iphone και android.

xaxaxa+1

γ.....σε τα!

Εντωμεταξυ στους θαμνους ουτε για κατουρημα δεν ειναι να πας...

ο εχθροσ διπλα σου , εσυ ξεφορτωνεις πανω του μια γεμιστηρα και αππλα κλαδευεις ...

το αλλο κουλο? χειροβομβιδα σε θαμνο την βλεπεις και φευγει και μετα ....φευγεις εσυ με commited suicide...

αυτα ειναι...η μαλλον αυτα δεν ειναι,απλα!

τι την θελανε την νεα μηχανη γραφικων? οταν στην τελικη όλα τα καλα που προσφερει τα κοβεις η χειροτερα τα μπαλωνεις για να σου αποδωσουν? γιατι ? για να βαλεις ενα prone που σου ζητησε η φανbase και που τελικα σε βαθος παιχνιδιου σε παρουσιαζει σαν μυρμηγκι? και οταν εχεις και την μαμα ΕΑ να σε βιαζει σε θεμα χρονου?

τι να πω? καποτε παιζαμε παιχνιδια και γουσταραμε ...τωρα τα εχουμε βαφτισει ολα με την λεξη ρεαλισμος και γουσταρουμε...λες και αμα δεν ειναι ρεαλιστικακ αι ειναι απλα παιχνιδια δεν θα τα παιξουμε...

διαβαζα σε ενα φορουμ για τις χειροβομβιδες ποσο ρελιστικες ειναι και ποσο πραγματικα το παιχνιδι αυτο προσομοιαζει τον πραγματικο πόλεμο...

ενταξει...

αντε εσυ με 10 σφαιρες στον κωλο σε πραγματικο πόλεμο να τρεχεις και να κανεισ κωλοτουμπες και να λες ,ειμαι οκ!!! την σκαπουλαρα με 25% health,τωρα θα πεταξω και το κιτακι και θα γινω Κεντερης...

και όλα αυτα απογοητευςη... αυτο δεν ειναι beta αλλά τρομπέτα...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον nepfilim για την beta, μου φανηκε σαν να επαιζα cod με γραφικα medal of honor και με μια ελαχιστη μονο δοση απο battlefield .Και μαλιστα στην metro χωρις οχηματα κ machineguns κτλ ηταν καθαρα medal of honor (κυριως στα γραφικα)με μιξη απο call of duty(κυριως στο gameplay) .Και υποτιθεται οτι αυτο μας ελειπε τοσο καιρο και αυτο περιμεναμε να ειναι το νεο battlefield .Μαλιστα.

Και ο σκοπος για ολα αυτα ειναι να τραβηξει ολους τους cod-ακηδες που ειναι και η πλειοψηφια,εξου και η πιστα metro στην beta, καθως και οτι ετρεξαν αρον-αρον να προλαβουν την ημερομηνια κυκλοφοριας του cod να ειναι πιο μπροστα με αποτελεσμα να βγει μια beta που να ειναι alpha στην ουσια. Και πιθανοτατα το παιχνιδι θα εχει ενα καρο bugs στην αρχη για τον λογο αυτο .

Τωρα αν θα τους τραβηξει ολους με την μιξη αυτη που εκαναν ,codακηδες και BF harcore παιχτες ,ή θα τους χασει και τους δυο αυτο θα δειξει η final

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή.... Μη λέτε μεγάλα λόγια... Εδώ είναι όλα γραμμένα και δε σβήνονται...

Σε 1 χρόνο από σήμερα, όλοι εσείς που το βρίζετε τώρα, θα λιώνετε, για αυτό κρατάτε μια πισινή...

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Ας πω και εγω την αποψη μου μετα τη beta...

Τουλαχιστον ατυχης η επιλογη της πιστας Metro...Xωρις οχηματα και πολυ μικρη για BF.

Aς ελπισουμε οτι οι υπολοιπες στο final release θα αξιζουν.Eτυχε να παιξω λιγο Caspian Βοrder οπου εκει τα πραγματα ηταν πολυ καλυτερα και οντως θυμιζαν BF.

Tα γραφικα τωρα δεν με ενθουσιασαν....Τα περιμενα καλυτερα λογω Frostbyte 2 και βαση των screenshots που ειχα δει.

Δεν ειναι ασχημα αλλα περιμενα το κατι παραπανω.

Ο ήχος απο τα οπλα ειναι πραγματικα καλος αλλα οπως ειπανε και αλλοι δεν καταλαβαινεις απο που σου ερχεται ο εχθρος ακομα και αν ειναι διπλα σου.

Επισης και ισως το σημαντικοτερο. Το hit reg ειναι αθλιο.Eχει τυχει πολλες φορες να αδειασω ολοκληρη γεμιστηρα και ο αλλος να στεκεται ενω εγω να πεθαινω με τη 1η βολη

και να κοιταζω τα ραδικια αναποδα ψαχνοντας να βρω τι εγινε.

Ο web browser δεν με χαλασε.Αλλα ειναι πραγματικα ανοητο να μη μπορεις να αλλαξεις squad και για να αλλαξεις τα options να εισαι in game με το φοβο να σε ξαπλωσει καποιος οσο εσυ ψαχνεσαι.

Το συμπερασμα ειναι πως περιμενα περισσοτερα.Και η αληθεια ειναι πως αν το παιχνιδι δεν λεγοταν Battlefield πολλοι δεν θα ασχολουντουσαν καν μαζι του.

Τη προπαραγγελια θα τη κρατησω, ελπιζοντας πως πολλα θα διορθωθουν στη final release μετα το feedback απο τους παιχτες.Αν δλδ η Dice δεν τους γραψει και πραγματικα αποφασισει να υποστηριξει σωστα το game και με τα επερχομενα patches...

Link to comment
Share on other sites

αν και κατέβασα το origin και έκανα add όλους σας δεν το έχω παραγγείλει ακόμα...ίσως τ το παραγγείλω σε 2-3 μήνες (δεν είμαι level junkie να νιώθω ότι υστερώ,πχ στο bc2 είμαι μόλις lv32 όταν όλοι σας είστε lv50) όμως είμαι βεβαιος ότι η ΕΑ θα τα διορθώσει ...δεν μπορεί να κάνει αλλιώς, και όλα αυτά που λέτε διορθώνονται...

Link to comment
Share on other sites

στο λίγο που έπαιξα την beta (δεν ήθελα να ξενερώσω), κατάλαβα ότι πολλοί θα κάνουν αναβάθμιση για να το τρέξουν σωστά. Είναι πολύ βαρύ, dx10-11 exclusive, μεγάλο destructability, 64man servers που θα lagάρουν ανελέητα (δείτα το post του Jaco http://www.thelab.gr/1063041902-post217.html).

Μην περιμένετε με 40-60fps να παίξετε καλά, η υστέρηση θα είναι τραγική όσο και αν φαίνεται να τρέχει νεράκι. Άλλωστε είναι multiplayer FPS, η ταχύτητα παίζει τον 1ο λόγο.

Ήδη κλόκαρα τον i7 940 καθώς στο BF3 έδειξε τα χρόνια του...

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή.... Μη λέτε μεγάλα λόγια... Εδώ είναι όλα γραμμένα και δε σβήνονται...

Σε 1 χρόνο από σήμερα, όλοι εσείς που το βρίζετε τώρα, θα λιώνετε, για αυτό κρατάτε μια πισινή...

Που καταντήσαμε ε; Να θεωρούμε ως το αναμενόμενο και το standard ότι το παιχνίδι που θα βγει επίσημα σε λιγότερο από μήνα, θα το παίζουμε σωστά ένα χρόνο μετά. Προφανώς και θα τους βρίσω εφόσον νιώθω ότι με κοροϊδεύουν. Και για να προλάβω άλλους, νιώθω ότι με κοροϊδεύουν πολύ περισσότερο απ' ότι στο BC2 (με το οποίο προσωπικά δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα). :...:

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή.... Μη λέτε μεγάλα λόγια... Εδώ είναι όλα γραμμένα και δε σβήνονται...

Σε 1 χρόνο από σήμερα, όλοι εσείς που το βρίζετε τώρα, θα λιώνετε, για αυτό κρατάτε μια πισινή...

+10

βασικά πολύ γκρίνια ρε παιδιά!

το παιχνίδι είναι beta, φυσικά και θα έχει προβλήματα.

Ένα είναι το σίγουρο το battlefield έγινε mainstream, θα εκτοπίσει το COD και θα πέσει πολυ λιώσιμο από πολύ κόσμο.

Και ίσως από τους γκρινιάριδες πρώτους! μην ακυρώνετε τις προπαραγκελίες γιατί τόσο που θα πουλήσει παίζει να κολήσει στα 50-60 ευρώ και να μην κατεβαίνει....... και extra τα DLC's....

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά δεν είναι και πολλή η γκρίνια. Δεν είμαστε γκρινιάρηδες και εγώ δεν θα κόψω την προπαραγγελία μου μιας και έχω πιστωτικό στο ΠΛΑΙΣΙΟ, ας πάει εκεί.

Προσωπικά δε με ενδιαφέρει να εκτοπίσει το COD, με νοιάζει να αρέσει σε μένα και να είναι Battlefield.

Link to comment
Share on other sites

κάλα ε, τώρα σκέφτηκα κάτι...........

λέτε ρε σεις, εκεί στην ΕΑ να βγήκε κάποιος και να είπε:

"Ας τους δώσουμε μία ψιλο-μάπα beta (όχι εντελώς όμως), ώστε ΚΑΠΟΙΟΙ που αμφιταλαντεύονται να ακυρώσουν τα preorders. Στο release βέβαια βγάζουμε τον κανονικό κώδικα/τουμπανοπαίχνιδο που έχουμε ήδη. Όσοι λοιπόν ακύρωσαν τις προπαραγγελίες, θα δούνε/ακούνε ότι τελικά πρόκειται για παιχνιδάρα, καμία σχέση με την Beta, και θα το αγοράσουν. Τι κερδίζουμε από το όλο story; Μα φυσικά, αυτοί θα πληρώσουνε +10$ για το DLC ! ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ (evil laugh)"

Πωω... ανατρίχιασα και μόνο που το είπα :...:

PS: Μάλλον φταίει που ξαναείδα πρόσφατα το The Game (με τον ντάγκλας)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.