Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Οποιος εχει το παιχνιδι απο origin και θελει να παιξει τωρα ας κανει τα ακολουθα,

Control Panel -> Internet Options -> Connections -> LAN Settings -> Tick "Use a proxy for your LAN") -> Address: 210.107.100.251 Port: 8080

Ψιλοαργει λιγο μεχρι να φορτωσει αλλα ολα μια χαρα μετα,μολις το δοκιμασα και παιζει κανονικα.

Έκανα τα παραπάνω πέρασε το τεστ της ημερομηνίας,αλλά μετά μου έγραψε ότι δεν μπορεί να ενεργοποιήσει το παιχνίδι στο λογαριασμό origin που έχω. Εκανα logout-login ξανά στο origin και όταν πάω να το τρέξω δεν μου βγάζει πάνω στο εικονίδιο του παιχνιδιού μέσα από το origin το παίξε τώρα....

:(

Την πάτησα παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τα παραπάνω πέρασε το τεστ της ημερομηνίας,αλλά μετά μου έγραψε ότι δεν μπορεί να ενεργοποιήσει το παιχνίδι στο λογαριασμό origin που έχω. Εκανα logout-login ξανά στο origin και όταν πάω να το τρέξω δεν μου βγάζει πάνω στο εικονίδιο του παιχνιδιού μέσα από το origin το παίξε τώρα....

:(

Την πάτησα παιδιά;

Επανέφερε τις αρχικές ρυθμίσεις και μετά login.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι προπαρήγγειλαν από πλαίσιο την limited,περιμένουν mail για τα dogtags?

Εγώ που παρήγγειλα από internet δεν μου έχει έρθει mail ακόμα.

Επίσης στο coop δεν έχει in game chat,ούτε commo rose,τόσο δύσκολο ήταν να τα βάλουν?

Link to comment
Share on other sites

τρελο πακετο!αντε να βγαλεις ακρη...

εγω παρολο που εχω κανει manual update το pb,δεν εχω παιξει πανω απο 5 λεπτα..συνεχεια με πεταει εξω...συν οτι εχω παλι προβλημα οπως στην beta,που εχω πολυ stutering

own3D.tv - BF3 Beta - Stuttering and Flickering - BF3 - HD 720p Stream

λενε οτι φταει το hypertherding στους i7.και εγω εχω τον 920.παω να το κλεισω απο το bios να δω.

BF3 stuttering problem~ - Guru3D.com Forums

για disconects ριξτε μια ματια εδω.

http://game.bramantya.org/battlefield-3-beta-error-fix-disconnected-from-login-server/

Μα εμένα με πεταπει από το ίντερνετ και δεν με αφήνει καν να κάνω install το παιχνίδι!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τα παραπάνω πέρασε το τεστ της ημερομηνίας,αλλά μετά μου έγραψε ότι δεν μπορεί να ενεργοποιήσει το παιχνίδι στο λογαριασμό origin που έχω. Εκανα logout-login ξανά στο origin και όταν πάω να το τρέξω δεν μου βγάζει πάνω στο εικονίδιο του παιχνιδιού μέσα από το origin το παίξε τώρα....

Την πάτησα παιδιά;

Και εμένα το ίδιο μου κάνει...

Επανέφερε τις αρχικές ρυθμίσεις και μετά login.

Ποιό login, στο Origin? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό...

Με το που έβγαλε το μήνυμα λάθους ότι δεν μπορεί να κάνει ενεργοποίηση στον λογαριασμό origin, έκλεισα τον proxy και έκανα login χωρίς, αλλά πάνω στην εικόνα του παιχνιδιού δεν ανοίγει το εικονίδιο του play και το παίξε τώρα είναι γκριζαρισμένο...

Στις 02.00 θα ενεργοποιηθεί ή μπηκε το serial μου σε καμία black list και θα αναγκαστώ να πάρω και άλλο;

Τί το ήθελα και εγώ δεν έκανα υπομoνή μερικές ώρες...

:tomato:

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Ωπ τι χαζομάρα είναι αυτή;

Το πρωί έκανε έλεγχο κανονικά και μπήκα και έπαιξα.

Τώρα μου βγάζει σφάλμα πως "Η ενεργοποίηση του παιχνιδιού φαίνεται φαίνεται να μην είναι διαθέσιμη αυτή τη στιγμή. Δοκιμάστε ξανά αργότερα. Εάν το πρόβλημα παραμένει, επικοινωνήστε με τη Βοήθεια Origin.".

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχασετε προσοχη με το ποσο ρευμα καταναλονει το pc σας κοπανανε +1000 ευρο στο λογαριασμο αν ξεπερασετε τις 800kw νεο χαρατσι και πολλοι θα παθουν εγκεφαλικο με το λογαριασμο που θα τους ερθη σε λιγες μερες, γιαυτο προσεξτε ποσο παιζετε το bf3 ειδικα με ati 6990

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα το ετρεξα κανονικα χωρις να κανω κολπα dns κτλ και ετρεξε κανονικα

ολο το μεσημερι το ειχα κανενα προβλημα ,μονο που με πεταγε γιατι δεν ειχα ανβαθμισει το punkbuster

Τι παιζει ? υποτιθεται οτι θα ανοιγε 28 του εβαλα ελεγχο ημερομηνιας και επαιξε

Τις προυγουμενες μερες δεν ετρεχε μου ελεγε οτι δεν ειναι ακομα η ημερομηνια για να τρεξει

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο μου κάνει...

Ποιό login, στο Origin? :confused:

Ναι, origin.

Δηλαδή επανέφερες και εσυ τις αρχικές ρυθμίσεις και χάθηκε το παιχνίδι απο το Origin???

Κανε και ενα login στο battlelog να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό...

Με το που έβγαλε το μήνυμα λάθους ότι δεν μπορεί να κάνει ενεργοποίηση στον λογαριασμό origin, έκλεισα τον proxy και έκανα login χωρίς, αλλά πάνω στην εικόνα του παιχνιδιού δεν ανοίγει το εικονίδιο του play και το παίξε τώρα είναι γκριζαρισμένο...

Στις 02.00 θα ενεργοποιηθεί ή μπηκε το serial μου σε καμία black list και θα αναγκαστώ να πάρω και άλλο;

Τί το ήθελα και εγώ δεν έκανα υπομηνή μερικές ώρες...

Έλα ντε, το ίδιο σκέφτομαι...

Ωπ τι χαζομάρα είναι αυτή;

Το πρωί έκανε έλεγχο κανονικά και μπήκα και έπαιξα.

Τώρα μου βγάζει σφάλμα πως "Η ενεργοποίηση του παιχνιδιού φαίνεται φαίνεται να μην είναι διαθέσιμη αυτή τη στιγμή. Δοκιμάστε ξανά αργότερα. Εάν το πρόβλημα παραμένει, επικοινωνήστε με τη Βοήθεια Origin.".

Ακριβώς τα ίδια...

Ναι, origin.

Δηλαδή επανέφερες και εσυ τις αρχικές ρυθμίσεις και χάθηκε το παιχνίδι απο το Origin???

Κανε και ενα login στο battlelog να δουμε.

Πως επαναφέρω τος αρχικές ρυθμίσεις; Υπάρχει κάτι τέτοιο στο origin? Στο battlelog μπαίνω κανονικά. Του λέω να ξεκινήσει το παιχνίδι και κάνει τα ίδια. Είτε το ξεκινήσω από shortcut, είτε από origin, είτε από browser. :wall:

Link to comment
Share on other sites

Η λύση με το VPN είναι σαν να θέλεις να πας από την Αθήνα στη Θεσσαλονίκη μέσω Αμερικής. Το πιο εύκολο είναι να "παίξετε" με ένα proxy.

Σε όσους βγάζει πρόβλημα ενεργοποίησης ανοίξτε τον Chrome, πηγαίντε στα Οptions->Under the Hood->στο πεδίο Network πατήστε το tab Change proxy settings, στο παράθυρο που θα εμφανιστεί πατήστε στο tab Connections και μετά το LAN Settings, κάντε untick το "Automatically detect settings" και τικάρετε το "Use a proxy server for your LAN(μπα-μπλα-μπλα)".

Βάλτε στα πεδία:

Address: 219.83.62.50

Port: 8080

OK->OK και στα δύο παραθύρια και είστε έτοιμοι!! Μπορείτε να ενεργοποιήσετε το παιχνίδι!!:dance3: Μόνο που θα αργεί κάπως στο Βattlelog μέχρι να τελειώσει η διαδικασία γιατί ο server είναι λιγάκι μακριά. Μόλις τελειώσετε μη ξεχάσετε να επαναφέρετε τις default ρυθμίσεις στον Chrome.

Edit

Kαλό λιώσιμο... :hehe:

Έγινε επεξεργασία από AlCapone
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε, το ίδιο σκέφτομαι...

Ακριβώς τα ίδια...

Πως επαναφέρω τος αρχικές ρυθμίσεις; Υπάρχει κάτι τέτοιο στο origin? Στο battlelog μπαίνω κανονικά. Του λέω να ξεκινήσει το παιχνίδι και κάνει τα ίδια. Είτε το ξεκινήσω από shortcut, είτε από origin, είτε από browser. :wall:

Δεν εννοούσα τις αρχικές ρυθμίσεις στο origin, τις αρχικές ρυθμίσεις στο proxy.

Δοκίμασε και στο battlelog.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όπως αρκετοί εδώ μέσα έτσι και γώ προσπάθησα να προσπεράσω τον έλεγχο της ημερομηνίας για να παίξω λίγες ώρες αρχήτερα με αποτέλεσμα να αποτύχει το activation ή τελοσπάντων να μπερδευτεί ο μηχανισμός μεταξύ origin και battlelog. Τόσο με log out και ξανά log in όσο και με restart δεν κατάφερα κάτι. Οπότε σκέφτηκα δεν το ξαναεγκαθιστώ από την αρχή; Έτσι με uninstall και ξανά install φαίνεται να δουλεύει όπως πριν καθώς κατά το φόρτωμα server ξανακάνει τον έλεγχο της ημερομηνίας και δεν βγάζει το τρομακτικό activation failed. Cheers...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα τις αρχικές ρυθμίσεις στο origin, τις αρχικές ρυθμίσεις στο proxy.

Δεν πείραξα ποτέ τον proxy...

Δοκίμασε και στο battlelog.

Τι να δοκιμάσω από εκεί...; Έκανα logout, login, πάω να ξεκινήσω το παιχνίδι ακόμα και offline (campaign) και κάνει ακριβώς τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όπως αρκετοί εδώ μέσα έτσι και γώ προσπάθησα να προσπεράσω τον έλεγχο της ημερομηνίας για να παίξω λίγες ώρες αρχήτερα με αποτέλεσμα να αποτύχει το activation ή τελοσπάντων να μπερδευτεί ο μηχανισμός μεταξύ origin και battlelog. Τόσο με log out και ξανά log in όσο και με restart δεν κατάφερα κάτι. Οπότε σκέφτηκα δεν το ξαναεγκαθιστώ από την αρχή; Έτσι με uninstall και ξανά install φαίνεται να δουλεύει όπως πριν καθώς κατά το φόρτωμα server ξανακάνει τον έλεγχο της ημερομηνίας και δεν βγάζει το τρομακτικό activation failed. Cheers...

Έχει ορισμένες παιδικές ασθένιες αλλά τα χοντρά προβλήματα που είχε η beta δεν υπάρχουν. Εγώ εδώ και 2,5 μέρες έχω φάει 2 CTD και 2 μαύρες οθόνες πριν μπω σε map και οι δύο, δηλαδή κατά το φόρτωμα της πίστας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.