Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Εγω πάντως βλέπω πως και με τσιμπημένες τιμές Ελλάδας, με 850-880 βγάζεις ένα αξιοπρεπέστατο συνολάκι που παίζεις χαλαρά 1080p ( 2500K, Asus P8Z68-V LX, 8GB Corsair 1600, GTX 570, OCZ Agility 3 120GB SSD, Antec High Current Gamer 750W ).

Link to comment
Share on other sites

τιποτα η λυση ειναι μια,να παρουμε ολοι οτι κουμπουρια εχουμε σπιτι δυκανα,παρανομα πιστολια και να παμε να παιξουμε σε κανα λιοστασι,μια και καλη,χωρις λαγκ χακς και φραπς.Να ξεχωρισει επιτελους η μουργα.

Έχει μια πολύ ωραία πίστα στο κέντρο της πρωτεύουσας... Με πάρκο δίπλα, δέντρα, λιμνούλες, μετρό, κτήρια... Σαν την Metro, αλλά το κτήριο είναι μεγάλο και με πολλούς άχρηστους μέσα... Οπότε αντί να σκοτωνόμαστε μεταξύ μας, ας κάνουμε ένα Rush προς τα εκεί... :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ζήτημα του φακού:

Ο Alan Kertz (lead designer στην DICE) γνωστός και ως Demize99 στο twitter, ανέβασε πριν από λίγο το εξής:

Επιτέλους!!! :T:

Έγινε επεξεργασία από gpag
Link to comment
Share on other sites

:OT:

Παιδιά οι SSD είναι μέγα scum. Εγώ έσκασα 130 ευρώπουλα για τον corsair για να βάλω τα Windows 7 64bit άντε και κανά game αλλά το μόνο που κέρδισα είναι περισσότερη ησυχία. Τα περισσότερα games τα τρέχω από τον caviar και πραγματικά δεν έχω δει τη διαφορά εκείνη που να δικαιολογεί τα λεφτά του. Όταν με το καλό πάνε στο 1ΤΒ σε λογική τιμή όχι 500+ ευρώ το ξανασυζητάμε. Είναι τεχνολογία για φωτογράφους όχι για gamers :p

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ζήτημα του φακού:

Ο Alan Kertz (lead designer στην DICE) γνωστός και ως Demize99 στο twitter, ανέβασε πριν από λίγο το εξής:

Επιτέλους!!!

Και πάλι, για "ντάλα ήλιο" πολύ είναι, αλλά τουλάχιστον δεν είναι σπαστικό όπως πριν.

Ελπίζω όμως να μη τα χαλάσουν τη νύχτα, που εκεί έχει λόγο ύπαρξης.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι, για "ντάλα ήλιο" πολύ είναι, αλλά τουλάχιστον δεν είναι σπαστικό όπως πριν.

Ελπίζω όμως να μη τα χαλάσουν τη νύχτα, που εκεί έχει λόγο ύπαρξης.

Δεν έχεις άδικο ... αλλά τουλάχιστον, θα βλέπεις και κάτι για να σημαδέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μαμαει το tac light, το IRNV το εχει δει κανεις σας ? οποτε το χρησιμοποιω σε κλειστο χωρο νιωθω ασχημα, αμα εισαι με σιγαστηρα κιολας φαινεσαι στο αθλιο minimap του εχθρου μονο οταν σε κανει spot καποιος, στα καταληλλα χερια γινεται ΣΦΑΓΗ με αυτο το attachment, αισθανεσαι οτι εχεις τεραστιο πλεονεκτημα σε συγκριση με τους αλλους που πρεπει να δουνε μεσα απο απο ομιχλη σκιες και καπνους χωρις να εχουν καποιο βοηθημα.

Οσο για το σημαδι στις κονσολες αυτο με λιγη συνηθεια παλευεται(τροπος του λεγειν, οποτε παιζω halo reach στο LIVE αισθανομαι καταθλιψη :p ) , υπαρχουν πολυ πιο σοβαροι λογοι για να προτιμησει καποιος το pc gaming, αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να γουσταρουμε κιολας που μας αρμεγουν ενω στους αλλους πουλανε hardware ( μουσειακο πλεον ειναι αληθεια ) σε τιμες κατω του κοστους και προσπαθουν να τους τα παρουν μετα μεσα απτα παιχνιδια, ο συγκεκριμενος τιτλος υποτιθεται θα μπορουσε να ειναι ΠΟΛΥ λιγοτερο cpu bound δεδομενου οτι λανσαρεται σαν dx11 game.

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό δεν είναι και το νόημα του upgrade? Μη ξεχνάς όμως ότι ζουμ δεν έχεις οπότε πρέπει να προσαρμόζεις το όπλο σου στο στυλ της πίστας και του τρόπου παιξίματός σου. Θεωρώ ότι έχει γίνει σωστή δουλειά σε αυτό τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

αλλά το 8 gb ραμ το έκαναν να φορτώνει πιο γρήγορα για την ακρίβεια είμαι από τους πρώτους που εμφανίζονται στην πίστα (και περιμένω φυσικά).

Έλα ρε, σίγουρο αυτό; Γιατί εγώ με 4GB φορτώνω πάντα τελευταίος και έψαχνα να βρω τι φταίει...

Δοκιμάζεις μία με 4GB και μία με 8GB να μας πεις διαφορά;

Εγώ πάλι νόμιζα πως φταίει η σύνδεση μου στα 6mbps.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε, σίγουρο αυτό; Γιατί εγώ με 4GB φορτώνω πάντα τελευταίος και έψαχνα να βρω τι φταίει...

Δοκιμάζεις μία με 4GB και μία με 8GB να μας πεις διαφορά;

Εγώ πάλι νόμιζα πως φταίει η σύνδεση μου στα 6mbps.

επειδή άλαξα πρόσφατα σου λέω ότι έχει διαφορά, στο μηχάνημά μου πολύ αισθητή. Αν βγάλω τα 4gb θα γίνει single channel οπότε μετά θα σέρνεται τελείως.

και το δευτερο pc που είναι q6600 στα 3.4 που έχει 4gb αργεί να φορτώσει. και τα 2 μηχανάκια έχουν το pc σε raid 0 mechanical 7200 rpm και το λειτουργικό σε ssd (kingston 100v 64gb).

Στο δεύτερο pc o ssd δείχνει να έδωσε μια διαφορά στο πριν και το μετά, ίσως είναι πιο γρήγορο το page file.....

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να παιξει δοκιμαζω τωρα τον BazoServer σε TDM mode με 32 slots.

Πότε ξαναγυρίζουμε σε conquest έστω conquest/rush; :baby:

Ψιλοτραγικό είναι το TDM και ειδικά με 32 άτομα ούτε spawn δν προλαβαίνεις να κάνεις...

Υ.Γ Αρκετούς cod fans μαζέψαμε... :p

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 - 4 γύρους TDM στον Bazo server, θα ήθελα να σας πω τι εντυπώσεις μου:

Ο απόλυτος χαμός!! ... δυστυχώς όμως με την κακή έννοια :( . Το βασικό πρόβλημα είναι ότι το spawn system δεν δουλεύει καθόλου ... μα καθόλου καλά! Υπάρχουν συγκεκριμένα spawn points σε κάθε χάρτη και πάνω στα οποία μπορεί να "πέσεις" στην κυριολεξία πάνω σε εχθρο ... με αποτέλεσμα αυτός που είναι πιο γρήγορος , να πάρει το kill.

Επίσης παρατήρησα, ότι κάποιο παίχτες είχανε μάθει ποια είναι αυτά τα spawn points όπου περιμένανε σε κάποια γωνία για να κάνουνε ένα ωραιότατο spawnkill!

Σε άλλες περιπτώσεις, είχα ένα ξεγυρισμένο deathstreak όπου με το που έκανα spawn δεν προλάβαινα να κουνήσω τον παίχτη μου και με ξαπλώνανε σε χρόνο dt!! :crazy:

Αφού και εγώ κατηγορήθηκα για spawnkilling γιατί σε κάποιο σημείο είχα τοποθετήσει ένα claymore όπου τελικά ήταν ένα από τα spawn points!!:wall:

To συμπεράσμα για μένα είναι πως αν δεν φτιάξουνε μελλοντικά το συγκεκριμένο mode από την EA, δεν υπάρχει κάποιος λόγος να ασχολούμαστε. Υπάρχουν άλλα ... πολύ καλύτερα modes για να χαρούμε το Battlefield.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 - 4 γύρους TDM στον Bazo server, θα ήθελα να σας πω τι εντυπώσεις μου:

Ο απόλυτος χαμός!! ... δυστυχώς όμως με την κακή έννοια :( . Το βασικό πρόβλημα είναι ότι το spawn system δεν δουλεύει καθόλου ... μα καθόλου καλά! Υπάρχουν συγκεκριμένα spawn points σε κάθε χάρτη και πάνω στα οποία μπορεί να "πέσεις" στην κυριολεξία πάνω σε εχθρο ... με αποτέλεσμα αυτός που είναι πιο γρήγορος , να πάρει το kill.

Επίσης παρατήρησα, ότι κάποιο παίχτες είχανε μάθει ποια είναι αυτά τα spawn points όπου περιμένανε σε κάποια γωνία για να κάνουνε ένα ωραιότατο spawnkill!

Σε άλλες περιπτώσεις, είχα ένα ξεγυρισμένο deathstreak όπου με το που έκανα spawn δεν προλάβαινα να κουνήσω τον παίχτη μου και με ξαπλώνανε σε χρόνο dt!! :crazy:

Αφού και εγώ κατηγορήθηκα για spawnkilling γιατί σε κάποιο σημείο είχα τοποθετήσει ένα claymore όπου τελικά ήταν ένα από τα spawn points!!:wall:

To συμπεράσμα για μένα είναι πως αν δεν φτιάξουνε μελλοντικά το συγκεκριμένο mode από την EA, δεν υπάρχει κάποιος λόγος να ασχολούμαστε. Υπάρχουν άλλα ... πολύ καλύτερα modes για να χαρούμε το Battlefield.

+10000 αλλάξτε το mode παρ'αυτα. Ήταν πολύ καλύτερο σε conquest.

Link to comment
Share on other sites

Πότε ξαναγυρίζουμε σε conquest έστω conquest/rush; :baby:

Ψιλοτραγικό είναι το TDM και ειδικά με 32 άτομα ούτε spawn δν προλαβαίνεις να κάνεις...

Υ.Γ Αρκετούς cod fans μαζέψαμε... :p

Μετά από 3 - 4 γύρους TDM στον Bazo server, θα ήθελα να σας πω τι εντυπώσεις μου:

Ο απόλυτος χαμός!! ... δυστυχώς όμως με την κακή έννοια :( . Το βασικό πρόβλημα είναι ότι το spawn system δεν δουλεύει καθόλου ... μα καθόλου καλά! Υπάρχουν συγκεκριμένα spawn points σε κάθε χάρτη και πάνω στα οποία μπορεί να "πέσεις" στην κυριολεξία πάνω σε εχθρο ... με αποτέλεσμα αυτός που είναι πιο γρήγορος , να πάρει το kill.

Επίσης παρατήρησα, ότι κάποιο παίχτες είχανε μάθει ποια είναι αυτά τα spawn points όπου περιμένανε σε κάποια γωνία για να κάνουνε ένα ωραιότατο spawnkill!

Σε άλλες περιπτώσεις, είχα ένα ξεγυρισμένο deathstreak όπου με το που έκανα spawn δεν προλάβαινα να κουνήσω τον παίχτη μου και με ξαπλώνανε σε χρόνο dt!! :crazy:

Αφού και εγώ κατηγορήθηκα για spawnkilling γιατί σε κάποιο σημείο είχα τοποθετήσει ένα claymore όπου τελικά ήταν ένα από τα spawn points!!:wall:

To συμπεράσμα για μένα είναι πως αν δεν φτιάξουνε μελλοντικά το συγκεκριμένο mode από την EA, δεν υπάρχει κάποιος λόγος να ασχολούμαστε. Υπάρχουν άλλα ... πολύ καλύτερα modes για να χαρούμε το Battlefield.

+10000 αλλάξτε το mode παρ'αυτα. Ήταν πολύ καλύτερο σε conquest.

Παιδες δοκιμες κανουμε να δουμε λιγο ολα τα modes.

Ισως στο TDM να φταιει οτι ενω κανονικα ειναι για 24 παικτες εχω τον server με 32 slots.

Μολις τον γυρισα σε SQDM και τα πραγματα οσον αφορα τα spawn ειναι καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ισως στο TDM να φταιει οτι ενω κανονικα ειναι για 24 παικτες εχω τον server με 32 slots.

Έχω την εντύπωση ότι είναι περισσότερο θέμα του spawn system διότι στα τελευταία μικρά update που έκανε η dice νομίζω ότι διάβασα ότι το διόρθωναν κάπως. Απ'ότι φαίνεται όμως θέλει δουλειά ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.