Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

δηλαδη οταν εχεις φορτωμενη εσυ αυτη την εντολη,εγω βλεπω στο μελλον!ε ξαναβαλτη ντε :fun:

Την έκανα enable εννοούσα :p

[MENTION=21127]gousias1979[/MENTION] :D

Σχετικά με την WorldRender.DxDeferredCsPathEnable, με λίγες δοκιμές που έκανα σε άδειο server παρατηρώντας πολύ μακρυά αντικείμενα (στην Kharg συγκεκριμένα), με απευθείας εναλλαγές από 0 σε 1 και αντίστροφα, δεν πρόσεξα να χάνω ορατότητα στο βάθος.

Μάλιστα, άρα θα το ξαναδοκιμάσω αν και νομίζω πως όντως περί αυτού που είπα πρόκειται.

Εκτός αν έχει να κάνει με οχήματα κτλ, όχι static/mess objects.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21127]gousias1979[/MENTION] :D

Σχετικά με την WorldRender.DxDeferredCsPathEnable, με λίγες δοκιμές που έκανα σε άδειο server παρατηρώντας πολύ μακρυά αντικείμενα (στην Kharg συγκεκριμένα), με απευθείας εναλλαγές από 0 σε 1 και αντίστροφα, δεν πρόσεξα να χάνω ορατότητα στο βάθος.

Αν την ωρα της εναλλαγης εχεις και το render.perfoverlayvisible 1 τοτε θα δεις οτι αλλαζει και το γραφημα της cpu.

Σε δοκιμες που εκανα με το aida ειδα μεχρι και 20% αυξηση στο cpu load.

Αυτο το engine (Frostbite 2) τελικα θα μας παρει τα μυαλα. :D

Link to comment
Share on other sites

ενα προβληματακι απο εμενα...

ρε σεις τις τελευταιες 10 ημερες μιλαμε δεν μπορω να σκοτωσω ουτε κουνουπι και η αληθεια ειναι πως δεν ξερω τι σκατα να κατηγορησω...

τον εχω τον αλλον μπροστα μου , για πολυ clear shot μιλαμε πχ στο 1 /3 /5 μετρα, του αδειαζω μια γεμιστηρα στην κεφαλα , εγω παω μνημοσυνο ο αλλος 100% την ζωαρα του και μου πεταει και χωμα...

με το logitch g9 πηγα μεχρι το ρανκ 45... απο 45 σε 47 με το cm spawn στα 1800 dpi @500hz sta 6/11 ms mouse settings με το last firmware 32 (αν θυμαμαι καλα) για black mousepads...

επισης χρησιμοποιω και το hotkey με scriptaki για να κανω bound καποια keys που χρησιμοποιω συχνα...να ειναι το hotkey?

μεχρι στιγμης εχω τεσταρει 8/16/32/64 players...tdm/conmquest...τα ιδια σκηνικα...g9 kai spawn...λετε να εχουν μεινει @@ απο spawn και να επηρεαζει και το g9?

pc και λαπτοπ τα ιδια αλλα και στα δυο εβαλα cm spawn software clean install...

πως ηταν η μετρο στην βετα?που εριχνες πισω απο κατι θαμνοδεντρα και γαργαλαγες τα φυλλα?κατι τετοιο ενα πραμα.

Δηλαδη μα την παναγια η θα σπασω το mouse η το κςλοπαιχνιδο και θα ηρεμησω...

αποψεις δεκτες...(please help)

εδιτ: το μονο που φαινεται να δουλευει (ακομα) αλλα και αυτο πενιχρα ειναι το irnv που πες οτι σκοτωνει μια στις 3 φορες...απελπισια...

Έγινε επεξεργασία από Ivris
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ρημαδι το '' αλληλοσκοτωμα '' πως στο καλο σημβαινει???...

εχω κεντραρει κεφαλι, με εχει δει, μου ριχνει, τον σκοτωνω αλλα με σκοτωνει κι αυτος!!!

μου ετυχε τουλαχιστον 4 φορες εχθες στη grand bazaar.

Τι παίζει ρε παιδες???

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ρημαδι το '' αλληλοσκοτωμα '' πως στο καλο σημβαινει???...

εχω κεντραρει κεφαλι, με εχει δει, μου ριχνει, τον σκοτωνω αλλα με σκοτωνει κι αυτος!!!

μου ετυχε τουλαχιστον 4 φορες εχθες στη grand bazaar.

Τι παίζει ρε παιδες???

Ti ping έχεις; 50ms; Άλλα 50ms ο άλλος; Πατάς τη σκανδάλη. Φτάνει η πληροφορία στο server μετά από 50ms. Το ίδιο και του άλλου. Άρα, ακόμα και αν δεν πατήσετε τη σκανδάλη ταυτόχρονα και ο δεύτερος είναι 49ms αργότερος, η πληροφορία θα φύγει όσο είναι "ζωντανός".

Βέβαια δεν είναι μόνο στο παιχνίδι, έχει συμβεί και σε αληθινές καταστάσεις αυτό, αφού εκτός αν πετύχεις κεφάλι, ο άλλος δεν πεθαίνει ακαριαία και το νευρικό σύστημα λειτουργεί για κάποια ώρα μετά ανάλογα με το τραύμα. Για αυτό οι snipers σε περιστάσεις ομηρίας σημαδεύουν μόνο κεφάλι. Καρδιά, ή όπου αλλού, μπορεί να πυροβολήσει τον όμηρο πριν πεθάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ρημαδι το '' αλληλοσκοτωμα '' πως στο καλο σημβαινει???...

εχω κεντραρει κεφαλι, με εχει δει, μου ριχνει, τον σκοτωνω αλλα με σκοτωνει κι αυτος!!!

μου ετυχε τουλαχιστον 4 φορες εχθες στη grand bazaar.

Τι παίζει ρε παιδες???

Στο bf3 οι σφαίρες έχουν Traveltime. (Δεν χτυπούν ακαριαία, χρειάζονται χρόνο ανάλογο της απόστασης του στοχου απο το όπλο.)

Βάλε και το lag μεσα...

Οπότε αν πυροβολούν μαι οι 2 είναι πιθανό να πεθάνουν και οι 2.

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις παιδια στην gulf of oman που σε καποια σημεια φευγουν κατω τα fps ?Δηλαδη εγω που παιζω με την 295 στα 60-70 με ολα high ξαφνικα στην συγκεκριμενη πιστα σε καποιες περιοχες μου κατεβαινουν στα 30-40 fps .Exω τσεκαρει να απενεργοποιησω το essentials ,τα precision-afterburner επισης αλλα τρωει σκαλωμα .Διαβαζω οτι παρομοιο προβλημα εχουν και πολλοι αλλοι απο το forum στο battlelog και εντωμεταξυ οταν γινεται αυτο η gpu usage παραμενει σε υψηλα επιπεδα 95% και στους 2 πυρηνες .Σκεφτηκα μηπως μπορει να παιζει καποιο ρολο το overclock που εχω κανει στον ι7 να μην ειναι τοσο stable ή στις μνημες που τις εχω στα 1500 αλλα δεν νομιζω οτι θα ειχε αυτα τα συμπτωματα .Τι λετε και εσεις που εχετε μεγαλη πειρα απο overclocking?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρατηρησει οτι λαγκαρω(κολαω?) γενικα στους καινουργιους χαρτες,και οτι τα αεροπλανα (αυτα που σηκωνονται καθετα) πρεπει να καινε πασατεμπο ,λες και πεταω με χαρταετο της καθαροδευτερας νιωθω

Link to comment
Share on other sites

Wake Island. Κάνω τη γύρα στο C (airfield) για να βγω από την πίσω πλευρά. Στην παραλία κάτω έχει σημείο με άμμο και ένα ελαφρό ύψωμα, όπου αρχίζει η πλαγιά στην οποία δε μπορείς να ανέβεις... Αν περπατάω στο ύψωμα, παράλληλα με την πλαγιά, κολλάει και κάνει όπως θα έκανε αν προσπαθούσα να ανέβω την πλαγιά με την απότομη κλίση. Αν κάνω 1 μέτρο αριστερά, προς την άμμο, που στην ουσία δεν αλλάζει η κλίση, προχωράει κανονικά. Με έχουν φάει 7-8 φορές εκεί, αφού μέχρι να ξεκολλήσει είμαι ακίνητος :wall:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρατηρησει οτι λαγκαρω(κολαω?) γενικα στους καινουργιους χαρτες,και οτι τα αεροπλανα (αυτα που σηκωνονται καθετα) πρεπει να καινε πασατεμπο ,λες και πεταω με χαρταετο της καθαροδευτερας νιωθω

Aπλως στο expansion κανανε πολυ καλη δουλεια στο θεμα γραφικων αλλα οχι στο θεμα gameplay vehicles:hmm:

Wake Island. Κάνω τη γύρα στο C (airfield) για να βγω από την πίσω πλευρά. Στην παραλία κάτω έχει σημείο με άμμο και ένα ελαφρό ύψωμα, όπου αρχίζει η πλαγιά στην οποία δε μπορείς να ανέβεις... Αν περπατάω στο ύψωμα, παράλληλα με την πλαγιά, κολλάει και κάνει όπως θα έκανε αν προσπαθούσα να ανέβω την πλαγιά με την απότομη κλίση. Αν κάνω 1 μέτρο αριστερά, προς την άμμο, που στην ουσία δεν αλλάζει η κλίση, προχωράει κανονικά. Με έχουν φάει 7-8 φορές εκεί, αφού μέχρι να ξεκολλήσει είμαι ακίνητος :wall:

so true μαζι ειμασταν!!!

Το δοκιμασα και μονος μου μετα και οντως εχει πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.