Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

στο BC2 βρηκα σερβερς (32αρηδες) που επιτρεπουνε 2 snipers ανα ομαδα. γινεται ωραιο παιχνιδι

To οποίο όταν έπαιζα BC2 μου την έδινε απίστευτα στα νεύρα γιατί έπιαναν τις θέσεις δύο άσχετοι που δε βοηθούσαν την ομάδα, που καθόντουσαν στη βάση, ή που απλά κρυβόντουσαν κι έριχναν κανέναν όλμο, κι εσύ δε μπορούσες να κάνεις το παιχνίδι σου.

Οι κάμπιες είναι εύκολες στην εξουδετέρωση και δεν καταλαβαίνω τι σας ενοχλούν. Ή πας πίσω τους και τους μαχαιρώνεις, το κάνω καμιά φορά, ή βγαίνεις εσύ sniper και τους πετυχαίνεις κάνοντας και ένα καλό score με το headshot. Το δικό μου, 1159μ, έτσι το έκανα. Caspian, έχει κάτσει ο άλλος στη Ρώσσικη βάση και ρίχνει. Παίρνω sniper, πάω στα στηρίγματα της Antenna, δεξιά προς την αμερικάνικη βάση. Ρίχνω 2-3 μακρυά του για να υπολογίσω την απόσταση χωρίς να με ακούσει και μετά μία σε αυτόν. Πήγε ξανά. Ήξερα την απόσταση. Πάλι στο κεφάλι. Μετά έφυγε. Έτσι θέλουν. Κι αυτά μέσα στο παιχνίδι είναι.

Link to comment
Share on other sites

εχω ξαναγραψει οτι δεν με ενοχλουν οι recons αλλα οι campers. υπαρχουνε snipers που παιζουνε θαυμασια, κινουνται και βοηθανε την ομαδα τους. ομως, σε ΠΟΛΛΑ παιχνιδια καποιους δεν τους ενδιαφερει τιποτα αλλο απο το K/D ratio τους. πιανουνε μια θεση για ολοκληρα εικοσαλεπτα, βαζουνε και ενα spawn point για να ξαναπανε εκει και δεν τους ενδιαφερει τιποτα αλλο.

και το να τους κυνηγησεις για μαχαιρωμα δεν ειναι παντα ευκολο: οταν ο αλλος ειναι στην κορυφη του βουνου στο firestorm και τρεξεις εκει για να τον μαχαιρωσεις, κατ αρχην θα ασχοληθεις με αυτον και οχι με το objective και δευτερον ειναι τοσο ανοιχτος ο χωρος που στην διαδρομη θα σε βρει (και αν πας με τζιπακι, θα σε βρουνε τα helis ή τα javelins)

δεν υπαρχει για μενα πιο σπαστικο πραγμα απο το να τρεχω τρια λεπτα σαν τον βεγγο απο την βαση στο objective και να ακουγονται στα αυτια μου τα σφυριγματα απο τους snipers. και μετα απο δυο λεπτα, να με ξαπλωνει ο ξαπλωτος, ο ατσαλακωτος με το X48 scope του.

η να τον εχεις στο squad σου, να κανεις spawn πανω του και να βρισκεσαι στην κορυφη ενος βουνου (και χωρις προβατα για να βοσκησεις και να απολαυσεις την φυση...) :p

νομιζω οτι με εναν sniper per squad (δηλαδη 8 snipers per team) το παιχνιδι θα ειναι πιο ισορροπημενο. οταν ομως βλεπεις σε καποια matches 16 snipers σε καθε team, τοτε κατι δεν παει καλα... :p

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] BTW εψες στην τεχερανη πηρα το πρωτο μου melee ribon κανοντας -νομιζω- εξι μαχαιρωματα (oχι ολα σε snipers). οταν το ειδα, το μυαλο μου πηγε κατευθειαν σε εσενα... :D

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] BTW εψες στην τεχερανη πηρα το πρωτο μου melee ribon κανοντας -νομιζω- εξι μαχαιρωματα (oχι ολα σε snipers). οταν το ειδα, το μυαλο μου πηγε κατευθειαν σε εσενα...

:clap:

Εγώ εχθές στη φάση που σε μαχαίρωσα κοντά στη βάση, πήρα ribbon & medal & προαγωγή μαζί. Τιμή σου :p

btw το ribbon είναι στα 4 και το medal στα 30 ribbons.

axxaxaxax, ρε συ [MENTION=8450]dexter20csgr[/MENTION], για ένα πόντο σου πήρα το mvp στο παιχνίδι;;;

[MENTION=21849]benetton[/MENTION] εσύ να πίνεις καφέ πριν παίξεις... Σα κοιμισμένος ήσουν...

post-173-1416076019,4492_thumb.gif

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

δεν λεω για εκεινο τον γυρο wizard!

σε εκεινο τον γυρο που με (ξανα)μαχαιρωσες, μας ειχατε σκισει... (και το ηξερα οτι θα φαω μαχαιρι, σε ειχα φαει πριν στο ιδιο στενο και περιμενα την εκδικηση... και οταν πηρα χαμπαρι οτι εφτανες με το τζιπακι, καταλαβα τι με περιμενε... :p)

λεω σε προηγουμενο στο teheran που κερδισαμε. :triniti:

Link to comment
Share on other sites

...και περιμενα την εκδικηση...

Σπάνια θα κάνω κάτι τέτοιο. Απλά επειδή είχατε αποκλειστεί, είναι κλασσικό σημείο που βγαίνουν και camperώνουν. Αρχικά για εκεί πήγαινα, με σκότωσες, βγήκα πάλι για να συνεχίσω από εκεί που είχα μείνει.

Εκδίκηση εχθές πήρα... Παίζαμε με το [MENTION=3942]Grisos[/MENTION] στη Metro και είχα score 28-10. KAI τις 10 φορές με είχε σκοτώσει το ίδιο άτομο! Τα είχα πάρει άσχημα μιλάμε... Εκεί κατάφερα να του κάνω ένα hs μόνο. Στην επόμενη πίστα όμως, τον πέτσωσα. Μαχαίρια, hs, ντουβάρια, όπου τον έβρισκα... Πήρα Nemesis & Melee ribbon πάνω του...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του Bazo:)Τόσους γύρους στον server έπρεπε να γραφτώ και εδώ πιστεύω...

Και για να έχει νόημα το πρώτο μου post ορίστε ένα βίντεο που βοηθάει να δούμε σε ποια όπλα είναι χρήσιμο το foregrip μετά το patch...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hwqrsFv3gUg&feature=g-u-u&context=G2538fd8FUAAAAAAAAAA]Battlefield 3: Foregrip Guide (After Patch) - YouTube[/ame]

Και γενικά γραφτείτε στο κανάλι του LvLcap έχει πολλά χρήσιμα βίντεο...

Έγινε επεξεργασία από explorer21
Link to comment
Share on other sites

ποναει θαναση (:p) δεν εκανες κατι με το punkbuster?

δοκιμασε (κατα γραμμα) αυτο...

(απλα εκει που λεει BC2 folder, εσυ διαβασε BF3 folder)

μολις ξεκινησα να ασχολουμαι με το λινκ που μου λες.Αν δεν δουλεψει ουτε αυτο τοτε με βλεπω για αλλη καρτα ηχου.Ας προτεινει καποιος καμια οικονομικη καρτα ηχου ειτε pci ειτε Pci-e που να υπαρχουν drivers για win7 ωστε να μην καταληξω στο εσχατο σημειο να παρω αυτο για καρτα ηχου

USB EXTERNAL 3D 5.1 CHANNEL AUDIO PC SOUND CARD ADAPTER|eBay

Link to comment
Share on other sites

μολις ξεκινησα να ασχολουμαι με το λινκ που μου λες.Αν δεν δουλεψει ουτε αυτο τοτε με βλεπω για αλλη καρτα ηχου.Ας προτεινει καποιος καμια οικονομικη καρτα ηχου ειτε pci ειτε Pci-e που να υπαρχουν drivers για win7 ωστε να μην καταληξω στο εσχατο σημειο να παρω αυτο για καρτα ηχου

USB EXTERNAL 3D 5.1 CHANNEL AUDIO PC SOUND CARD ADAPTER|eBay

για να σιγουρευτεις οτι φταιει η onboard sound σου (που δεν νομιζω, εγω εχω την realtek που οντως εχει -σε αρκετα συστηματα- προβληματα με το PB του BF3 αλλα την εφτιαξα) απενεργοποιησε την απο το bios και μπες να παιξεις χωρις ηχο.

γιατι αν και χωρις ηχο εχεις προβλημα, θα αγορασεις χωρις λογο αλλη καρτα ηχου

αλλα πρωτα πρεπει να σιγουρευτεις οτι δεν φταιει το punkbuster. αυτο μπορει να γινει αν απεγκαταστησεις εντελως το PB απο το συστημα σου (καθαριζοντας δηλαδη και ολους τους φακελους στο appdata/local και οπου αλλου υπαρχει, το link που σου εδωσα θα σε βοηθησει, ψαξε και για αλλα που ισως εχουνε και εγγραφες του PB στην registry) και μπαινοντας να παιξεις online σε servers χωρις punkbuster (υπαρχουνε αρκετοι, αν στο browser server βαλεις (X) στο punkbuster θα εμφανιστουν πολλοι, κυριως unranked. γενικως σου προτεινω να κανεις τις δοκιμες σου σε unranked servers, για να μην φαινεται στα stats σου οτι εισαι ragequiter χωρις λογο...).

πρωτα με ηχο κανονικα και αν σου βγαλει προβλημα παιξε και χωρις ηχο.

αν χωρις punkbuster σου κανει τα ιδια, τοτε δεν φταιει αυτο...

πρεπει να αρχισεις να αποκλειεις υπαιτιους για να βρεις τον ενοχο. αλλιως μπορει να πιασεις εναν αθωο και τα εγκληματα να συνεχιστουν :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

τελειωσα με τις ρυθμισεις βημα βημα και τωρα μπαινω να παιξω με ηχο. αν κανει τα ιδια κοβω τον ηχο και ακολουθω την τακτικη ψαχνοντας τι αλλο μπορει να φταιει απο αυτα που ανεφερες...

Σε ευχαριστω παντως για την βοηθεια τοσες μερες:T:

Link to comment
Share on other sites

τελειωσα με τις ρυθμισεις βημα βημα και τωρα μπαινω να παιξω με ηχο. αν κανει τα ιδια κοβω τον ηχο και ακολουθω την τακτικη ψαχνοντας τι αλλο μπορει να φταιει απο αυτα που ανεφερες...

Σε ευχαριστω παντως για την βοηθεια τοσες μερες:T:

και εγω σε ευχαριστω, το να ψαχνω για επιλυση προβληματων ειναι μια απο τις απολαυσεις μου στον υπολογιστη.

και το οτι πεισμωνω/χτυπιεμαι/τρελαινομαι μεχρι να βρω την λυση ειναι επισης ευχαριστηση: κανει την τελικη λυση πιο γλυκια. :p

δες το σαν ενα παιχνιδι turn based strategy με πραγματικο micromanagment και αληθινο κοστος (στην περιπτωση μας δικο σου κοστος βεβαια... :p)

θα το βρουμε το θεμα σου ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 3 rounds(2 σε metro και 1 σε wake island) μπορω να πω οτι ειδα θετικα μηνυματα.ελπιζω να λυθηκε το ζητημα και να ευχαριστηθω και παλι το παιχνιδι..

Για αλλη μια φορα χιλια ευχαριστω [MENTION=22844]WiFi Thief[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

και εγω σε ευχαριστω, το να ψαχνω για επιλυση προβληματων ειναι μια απο τις απολαυσεις μου στον υπολογιστη.

και το οτι πεισμωνω/χτυπιεμαι/τρελαινομαι μεχρι να βρω την λυση ειναι επισης ευχαριστηση: κανει την τελικη λυση πιο γλυκια.

Μαζοχααα...!!!:p:P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.