Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

001.jpg

002.jpeg

003.jpeg

The BAZO Union | STFU & WATCH™

Στη πρώτη φωτό αν παρατηρήσετε φαίνεται και το νέο destruction στο armored kill. Δες τι ωραία που πετάνε τα ξύλα από το φράχτη πολύ ρεαλιστικό. Μάλιστα κάπου διάβασα ότι προσλάβανε εξειδικευμένο προσωπικό για αυτή ακριβώς τη δουλειά. Επειδή όμως ο κώδικας που γράψανε ήταν μοναδικός αποφάσισαν να τους "καθαρίσουν" για να μη διαρεύσει η μονάκριβη φόρμουλα.

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχουν αρχίσει οι υποθέσεις για το Bonus Content Drop του Αυγούστου, τί θα θέλατε να είναι;

Εγώ προσωπικά θα ήθελα remake χαρτών απο το BC2.

Σίγουρα Oasis και Valparaiso που θεωρώ και ως ομορφότερες και πιο καλοσχεδιασμένες.

Μετά Nelson Bay που συνδυάζει χιόνι με νύχτα αλλά και η Laguna Presa λόγω του σχεδιασμού της σε επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχουν αρχίσει οι υποθέσεις για το Bonus Content Drop του Αυγούστου, τί θα θέλατε να είναι;

Εγώ προσωπικά θα ήθελα remake χαρτών απο το BC2.

Σίγουρα Oasis και Valparaiso που θεωρώ και ως ομορφότερες και πιο καλοσχεδιασμένες.

Μετά Nelson Bay που συνδυάζει χιόνι με νύχτα αλλά και η Laguna Presa λόγω του σχεδιασμού της σε επίπεδα.

Καλα, ξυπνα τωρα.... :hehe:
Link to comment
Share on other sites

NOOB QUESTION

για να καταλάβω με το heavy barrel η σφαίρα χάνει damage πιο αργά από ότι χωρίς;

δηλαδή στα 30-40-50 μέτρα με heavy barrel κάνω περισσότερο damage από ότι χωρίς, ενώ εξ επαφής το damage Είναι το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

NOOB QUESTION

για να καταλάβω με το heavy barrel η σφαίρα χάνει damage πιο αργά από ότι χωρίς;

δηλαδή στα 30-40-50 μέτρα με heavy barrel κάνω περισσότερο damage από ότι χωρίς, ενώ εξ επαφής το damage Είναι το ίδιο;

yeap, επισης εχεις αυξημενη ταχυτητα βολιδας και αρκετα μικροτερο ADS spread, ολα αυτα με μολις ~20% αυξηση στο hip fire spread και μια πολυ μικρη αυξηση στο καθετο recoil, οπως καταλαβαινεις ειναι no-brainer το συγκεκριμενο attachment για τα περισσοτερα κουμπουρια πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βραδυ αργα επαιξα ενα ματσακι στον tdm bazo...

Battle Report - Battlelog / Battlefield 3

Οι 2 πρωτοι απο την αντιπαλη ομαδα απο μενα πως σας φαινονται. Ειδικα ο πρωτος...

Απλα δεν επεφταν με τιποτα με σφαιρες (με μαχαιρι κατι καταφερα) και με το που εκανες spawn και 2 βηματα... κατω. Δειτε και τι σκορ εκαναν σε tdm σε canals...

Τοσο pro ρε γαμωτο... Μακαρι τα παλλικαρια να ειναι ετσι και μπραβο τους αν ειναι.

Το θεμα ειναι οτι εγω για παραδειγμα δεν εχω το skill αλλων παιχτων ([MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION], [MENTION=172]papatsonis[/MENTION], [MENTION=7739]MasterCommander[/MENTION], [MENTION=3942]Grisos[/MENTION], [MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] κλπ) και σιγουρα δεν μπορω να βγαλω ασφαλες συμπερασμα αν καποιος κλεβει.

Απο τα στατιστικα μπορεις να βγαλεις ακρη; Και αν ναι τι ακριβως κοιτας;

Παραθετω και τα στατιστικα τους αν αυτο βοηθαει:

Progression - byNinee - Battlelog / Battlefield 3

Progression - lokko1 - Battlelog / Battlefield 3

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βραδυ αργα επαιξα ενα ματσακι στον tdm bazo...

Battle Report - Battlelog / Battlefield 3

Οι 2 πρωτοι απο την αντιπαλη ομαδα απο μενα πως σας φαινονται. Ειδικα ο πρωτος...

Απλα δεν επεφταν με τιποτα με σφαιρες (με μαχαιρι κατι καταφερα) και με το που εκανες spawn και 2 βηματα... κατω. Δειτε και τι σκορ εκαναν σε tdm σε canals...

Τοσο pro ρε γαμωτο... Μακαρι τα παλλικαρια να ειναι ετσι και μπραβο τους αν ειναι.

Το θεμα ειναι οτι εγω για παραδειγμα δεν εχω το skill αλλων παιχτων ([MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION], [MENTION=172]papatsonis[/MENTION], [MENTION=7739]MasterCommander[/MENTION], [MENTION=3942]Grisos[/MENTION], [MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] κλπ) και σιγουρα δεν μπορω να βγαλω ασφαλες συμπερασμα αν καποιος κλεβει.

Απο τα στατιστικα μπορεις να βγαλεις ακρη; Και αν ναι τι ακριβως κοιτας;

Παραθετω και τα στατιστικα τους αν αυτο βοηθαει:

Progression - byNinee - Battlelog / Battlefield 3

Progression - lokko1 - Battlelog / Battlefield 3

τα προφιλ τους εμενα μου φαινονται καθαρα! Συνηθως εαν καποιος κλεβει τοτε εχει μικρη αναλογια σε shots fired/shots hits, μεγαλο ποσοστο στα headshots του καθε οπλου πχ πανω απο 35-40% και μεγαλο kpm στα οπλα πανω απο 4...

Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικα εχουν σταματησει να "μου λενε". Αν δεν του δω ο ιδιος δεν μπορω να εκφερω γνωμη....εντελως εμπειρικα πάντως ο πρωτος πρεπει να κανει ενα μπανακι γιατι μου "ψιλομυριζει"... :hehe:

[MENTION=11666]wolves[/MENTION] γιατι με βαζεις με τους "τσιτεραδες" ρειιιιιιιι. I'm a noob and I'm proud of it :p

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11666]wolves[/MENTION]

BF3 Cheat-o-Meter v2

και οι δυο φαινονται σωστοι (ο δευτερος εχει τρια "υποπτα" στατς αλλα τα κιλς που εχει με αυτα τα οπλα ειναι λιγα οποτε δεν ειναι ουσιαστικα υποπτα)

αντιθετα, εσυ εισαι υποπτος:

JNG90 Headshot/Kill-Percentage 85.54

83 kills/71 HS

ελεος (ή αλλιως: καταραμενε γερανέ και καταραμενα τρενα)

:p

Link to comment
Share on other sites

Ας το βάλω εδώ πέρα το Quote από το παραπάνω Thread

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/i-8800gt-pethane-akouw-protaseis-112134.html

Για ανάλυσέ το λίγο αυτό αν θέλεις. Γιατί παίζω άριστα bf3 με 6870 όλα ultra και msaa 2X.

Εγώ προσωπικά την χρυσή τομή που έχω βρει για την 6870 για να παίζω ΟΚ

είναι αυτή

iV3Ic.jpg

FOV 100

1920x1080

Επίσης να πω με την 7970 η μόνη διαφορά είναι ότι τα LOW τα έχω ULTRA

i6cGm.jpg

Και πάμε μια τώρα με τα δικά σου.

2wKQ0.jpg

amGET.jpg

περιττό να πω ότι τα Motion Blur και τα HBAO δεν τα πειράζουμε καθόλου

γιατί θα φτάσουμε στα 20 FPS (δοκιμασμένο!)

επίσης να πω ότι παίζω και με FXAA INJECTOR

που σε μένα προσωπικά είναι MUST πλέον όταν παίζω BF3..

Σου βάζω και άλλη μια με OFF

cxbnA.jpg

Αν και δεν φαίνεται μεγάλη διαφορά στην εικόνα Λόγου του MSI AB

πρέπει να βάλω FRAPS

αλλά αρκετά με τις Foto.

Να πω τώρα και εγώ την αποψή μου..

με τα "δικα μου" Settings

(Τώρα είμαι και σε έναν Server που είναι άδειος)

Χθες στο Bazo TDM Seine όταν πέφτανε οι πολλές οι Frags και τα RPG

είχα κάτι Low Drop FPS στα 15 και υπήρχε αυτό το Slow Motion για 1-2 sec

Επίσης το Max Fps που έχω πιάσει είναι τα 90 και αυτό στην Metro οι σε όλες τις άλλες μόνο στην περίπτωση που κοιτάς τον ουρανό ή όταν είσαι πεσμένος (πεθαμένος) και σηκώνεις το χεράκι σου

για 1 Revive!

Επίσης και λόγου Internet και του υψηλού PING

σε φάσης ΤΕ-ΤΑ-ΤΕΤ

πάντα πεθαίνω

(με έχουν σκοτώσει και με Μ9 στην Grand Bazar)

(από την μια μεριά του B εώς την άλλη)

και από τότε που τα έβαλα LOW όλο και κάτι προσπαθώ να κάνω..

εδώ με μαχαίρωσε ο [MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] :tomato: :smoke:

Και για να τελείωνουμε ως κάτοχος 6970/7970 και τώρα 6870 για BF3 δεν κάνει για μένα προσωπικά

Δεν κάνει!

Το Smoothnes που είχαν οι παραπάνω δεν συγκρίνεται..

Τώρα άμα εσένα σε βολεύει μπράβω σου και άλλη μια φορά μπράβω σου (2 φορές)

Η 6870/50 είναι για να παίζει ότι ωραίο παιχνιδάκι σπασμένο έχει βγεί

ή ακόμα και όλα τα MMO που οι απαιτήσεις τους δεν είναι μεγάλες

και είναι μια κάρτα για Medium settings σε όλα τα παιχνίδια

αλλά για BF3 δεν το συζητώ..

Και το ξαναλέω προσωπική μου γνώμη!

Κάνω και 1 Quote το παλικάρι [MENTION=24747]LosRe[/MENTION] που έφτιαξε το θέμα για να το διαβάσει κιόλας

για μένα η 560Τι είναι το καλύτερο που μπορεί να πάρει

για να παίζει τα παραπάνω "δικά μου" Settings αλλά να έχει και το 50-70 FPS

εκεί που 680/7970 με τα "δικά σου" Settings βγάζουν 90-100-110!

και με όλα Maxed oute έχουν το 100 στην τσέπη στα 1920χ1080

Link to comment
Share on other sites

Προς ολους. Μην ασχολειστε με στατιστικα και λοιπες @@ριες. Δεν ειναι αναγκη να "βρωμανε" τα στατιστικα για να κλεβει καποιος.

Πιστεψτε με, ενας που λιωνει στο παιχνιδι και ειναι σχετικα καλος παιχτης μπορει ευκολα να καταλαβει αν καποιος κλεβει ή οχι(στις περισσοτερες των περιπτωσεων). Το αν μπορει να το αποδειξει ειναι αλλο εργο...

Οποτε STFU & PLAY :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

ακυρο τελικα με τα παλικαρια απο την ισπανια (και τον αργεντινο να προσθεσω) και το θεμα του cheat. δεν ξερω αν ειναι cheaters (με hack) αλλα τους υποοπτευομαι για stat padding (δηλαδη κλεφτες ετσι κι αλλιως)

2012-08-07 00:11 on The BAZO Union | STFU & PLAY | Canals-Kharg | 500 tickets - BF3 battle report

δειτε ποσοι εχουν λιγο κατω ή πανω απο 40 λεπτα: 5 ατομα

απο αυτους τους 5, οι τρεις εχουν ΠΟΛΛΑ nemesis ribons (2 nemesis = 1 ribon)

τα παλικαρια απο την ισπανια εχουνε ο ενας 25 ribons (δηλ 50 nemesis δηλαδη 175 kills στα 175 ητανε nemesis!) και ο αλλος εχει 30 nemesis δηλαδη και τα 150 κιλς του ητανε nemesis!

και εχουνε και πολλα revive ribons

τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια (ή μαλλον στον γερανο; ) :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

ακυρο τελικα με τα παλικαρια απο την ισπανια (και τον αργεντινο να προσθεσω) και το θεμα του cheat. δεν ξερω αν ειναι cheaters (με hack) αλλα τους υποοπτευομαι για stat padding (δηλαδη κλεφτες ετσι κι αλλιως)

2012-08-07 00:11 on The BAZO Union | STFU & PLAY | Canals-Kharg | 500 tickets - BF3 battle report

δειτε ποσοι εχουν λιγο κατω ή πανω απο 40 λεπτα: 5 ατομα

απο αυτους τους 5, οι τρεις εχουν ΠΟΛΛΑ nemesis ribons (2 nemesis = 1 ribon)

τα παλικαρια απο την ισπανια εχουνε ο ενας 25 ribons (δηλ 50 nemesis δηλαδη 175 kills στα 175 ητανε nemesis!) και ο αλλος εχει 30 nemesis δηλαδη και τα 150 κιλς του ητανε nemesis!

και εχουνε και πολλα revive ribons

τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια (ή μαλλον στον γερανο; ) :p

Λογαριασμοί που δοκιμάζουν Hacks :p

Link to comment
Share on other sites

ακυρο τελικα με τα παλικαρια απο την ισπανια (και τον αργεντινο να προσθεσω) και το θεμα του cheat. δεν ξερω αν ειναι cheaters (με hack) αλλα τους υποοπτευομαι για stat padding (δηλαδη κλεφτες ετσι κι αλλιως)

2012-08-07 00:11 on The BAZO Union | STFU & PLAY | Canals-Kharg | 500 tickets - BF3 battle report

δειτε ποσοι εχουν λιγο κατω ή πανω απο 40 λεπτα: 5 ατομα

απο αυτους τους 5, οι τρεις εχουν ΠΟΛΛΑ nemesis ribons (2 nemesis = 1 ribon)

τα παλικαρια απο την ισπανια εχουνε ο ενας 25 ribons (δηλ 50 nemesis δηλαδη 175 kills στα 175 ητανε nemesis!) και ο αλλος εχει 30 nemesis δηλαδη και τα 150 κιλς του ητανε nemesis!

και εχουνε και πολλα revive ribons

τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια (ή μαλλον στον γερανο; ) :p

Kαλα με τετοιο πορισμα εσυ θα επρεπε να δουλευεις για λογαριασμο της DICE... αρχισε να το σκεφτεσαι τετοιεσ δυσκολες μερες που επικρατουν!:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.