Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Ρε παίδες ειμαι νεος στο παιχνιδάκι ...

γιατι σήμερα μου κολάει στο origin και μένει στο συγχρονισμό cloud sto 5%

Ευχαριστώ

Υ.Γ Ψάχνω και φιλαρακια για το παιχνιδακι,,,

go go go

http://www.thelab.gr/gaming/battlefield-3-soldier-names-thread-diavaste-to-100666.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ειμαι νεος στο παιχνιδάκι ...

γιατι σήμερα μου κολάει στο origin και μένει στο συγχρονισμό cloud sto 5%

Ευχαριστώ

Υ.Γ Ψάχνω και φιλαρακια για το παιχνιδακι,,,

και γω χθες προσπαθούσα να μπω και κόλλαγε....εκαναν update τελικά αλλά έχασα τον χρόνο μου στην μισή ωρα που μπορούσα να διαθέσω χθες ψάχνοντας...

Επι της ευκαιρίας, αν θέλω να κανω φορμάτ/ξαναπερσάσω το game, που σώζονται στο σκληρό τα αρχείο για το account μου ώστε να τα ξαναπεράσω;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τα οχήματα δείχνει οτι τα χει. Αλλά με συγχωρείς που σαν infantry δεν είδα απολύτως τπτ εντυπωσιακό....

Γειά σου ρε Griso Rambo και εσύ.

Το να τους τρώει 3 - 3 μπορεί να είναι καθυμερινότητα για σένα αλλά εγώ για να φάω έναν πρέπει να αδειάσω σχεδόν ολόκληρο γεμιστήρα με το γαμάτο hitbox του BF3. Τραβάς headshot αλλά υπάρχουν πολλοί bulletproof.

Εδώ αδειάζεις γεμιστήρα σε close 2 close και ο άλλος σε τρώει και φεύγει με 100%

Link to comment
Share on other sites

Swatone μετράει το ping του καθενός.

Μπορεί ο κύριος να παίζει με ~20ms.

Εσύ π.χ. έστω ότι παίζεις στη καλύτερη με ~55ms έχεις ήδη τουλ 2fps καθυστέρηση στο αποτύπωμα της οθόνης σου σε σχέση με το παράδειγμα (έστω πως έχετε το ίδιο HW) + τη καθυστέρηση στον server και στο hit register.

Έγινε επεξεργασία από Τζώρτζης
Συντακτικό
Link to comment
Share on other sites

Swatone μετράει το ping του καθενός.

Μπορεί ο κύριος να παίζει με ~20ms.

Εσύ π.χ. έστω ότι παίζεις στη καλύτερη με ~55ms έχεις ήδη τουλ 2fps καθυστέρηση στο αποτύπωμα της οθόνης σου σε σχέση το παράδειγμα (έστω πως έχετε το ίδιο HW) + τη καθυστέρηση στον server και στο hit register.

Ναι αλλά δε γίνεται εγώ που παίζω με 60ms να έχω το θέμα με τον άλλον που έχει 80ms και να με τρώει.

Και quake arena και cs παλιότερα τόσο τραγικά πράγματα δεν έχω δει. Που και τα δίκτυα μας τότε ήταν gtp απλά.

Link to comment
Share on other sites

Για τον [MENTION=3942]Grisos[/MENTION] ειναι οντως καθημερινοτητα γιατι το skill του ειναι αρκετα πανω του μεσου ορου ενος παικτη...

Τοσο παραπανω που βλεπω να μαζευομαστε σε κανα internet cafe :whistle2:

Το ζω καθημερινα για αυτο στο λεω...

Oσο για το θεμα σου στο εχω ξαναπει... practice and more practice...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να γκρινιάξω. Ναι γενικά γίνομαι καλύτερος όσο παίζω. Ήδη γύρισα την αναλογία απο 50% deaths σε 50% περισσότερα kills παρά deaths.

Αλλά όσο περισσότερο παίζω τόσο περισσότερο τσαντίζομαι με το hitbox. Αφού φτάνεις στο επίπεδο να σκέφτεσαι μήπως έχουν cheat οι άλλοι; Ξέρω πάρα πολύ κόσμο που έχει σταματήσει να παίζει γιατί θεωρεί οτι cheataroun.

Αλλά θεωρώ οτι απλά δημιουργούντε περισσότερα bugs και όχι οτι απλά cheataroun.

Δε γίνεται να είσαι man 2 man να πυροβολάς και να μην πετυχαίνει ούτε μια σφαίρα δικιά σου αλλά να σε τρώει ο αντίπαλος. Και άμα τον πετύχεις απο πίσω τον τρώς χαλαρά.

Και δεν είναι grisos σκύβει, τρέχει. Κάνει τον Neo απο το Matrix ρε παιδάκι μου αλλά και πάλι κάποια σφαίρα θα φάει.

Και όσο παίζεις τόσο περισσότερο σε ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Cheatέρια υπάρχουνε πολλά, πάρα πολλά ( σκέψου ότι μόνο όσους έχει κατορθώσει να πιάσει μέχρι στιγμής το PunkBuster είναι τουλάχιστον 16275, αυτό το νούμερο είναι μόνο από τα bans που γίνονται σε streaming servers, όσα γίνονται σε non-streaming servers δεν φαίνονται ).

Αλλά και το hitbox του παιχνιδιού είναι ΓΤΠΚ.

Video στο youtube υπάρχουν πολλά, ειδικά για το θέμα "τρέχω να καλυφθώ πίσω από τοίχο, πέτρα, αντικείμενο" όπου το παιχνίδι τα κάνει σαλάτα.

Υπάρχουνε δυστυχώς και πολλά ζωάκια με πειραγμένο bullet damage, και οι πονηροί είναι και οι πιο δύσκολοι να τους πάρεις πρέφα εκτός και αν γράφεις συνέχεια με το Fraps σε 120fps+.

Γιατί αν π.χ. παίζει ο άλλος με το M16A3 που κανονικά κάθε χτύπημα σε κορμό σώματος ( στομάχι, στήθος, λαιμό, κάβαλο ) κάνει 25% damage, αυτός το έχει πειράξει να κάνει 34% damage δεν τον παίρνεις χαμπάρι εύκολα.

Υπάρχουν φυσικά και τα πιο ζώα που το βάζουνε πολύ το damage, αρκετοί και παραπάνω από 100% οπότε και σε τρώνε με μια σφαίρα όπου και αν σε πετύχει, αλλά αν μπορείς να βλέπεις την κονσόλα του server για να βλέπεις αν ήταν ή όχι headshot τους καταλαβαίνεις πανεύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Cheatέρια υπάρχουνε πολλά, πάρα πολλά ( σκέψου ότι μόνο όσους έχει κατορθώσει να πιάσει μέχρι στιγμής το PunkBuster είναι τουλάχιστον 16275, αυτό το νούμερο είναι μόνο από τα bans που γίνονται σε streaming servers, όσα γίνονται σε non-streaming servers δεν φαίνονται ).

Αλλά και το hitbox του παιχνιδιού είναι ΓΤΠΚ.

Video στο youtube υπάρχουν πολλά, ειδικά για το θέμα "τρέχω να καλυφθώ πίσω από τοίχο, πέτρα, αντικείμενο" όπου το παιχνίδι τα κάνει σαλάτα.

Υπάρχουνε δυστυχώς και πολλά ζωάκια με πειραγμένο bullet damage, και οι πονηροί είναι και οι πιο δύσκολοι να τους πάρεις πρέφα εκτός και αν γράφεις συνέχεια με το Fraps σε 120fps+.

Γιατί αν π.χ. παίζει ο άλλος με το M16A3 που κανονικά κάθε χτύπημα σε κορμό σώματος ( στομάχι, στήθος, λαιμό, κάβαλο ) κάνει 25% damage, αυτός το έχει πειράξει να κάνει 34% damage δεν τον παίρνεις χαμπάρι εύκολα.

Υπάρχουν φυσικά και τα πιο ζώα που το βάζουνε πολύ το damage, αρκετοί και παραπάνω από 100% οπότε και σε τρώνε με μια σφαίρα όπου και αν σε πετύχει, αλλά αν μπορείς να βλέπεις την κονσόλα του server για να βλέπεις αν ήταν ή όχι headshot τους καταλαβαίνεις πανεύκολα.

Μα πρέπει να βλέπεις κονσόλα. In game πολλές φορές χάνεις την μπάλα. Έχω βρεθεί να ακούω μια σφαίρα και να πεθαίνω ενώ τρέχω αλλά είμαι σίγουρος οτι δεν πέθανα απο μία μόνο. Γιατί το άτομο που με έχει φάει το έχω πετύχει close quarters και τον έχω.

Δυστυχώς είναι μπέρδεμα. Το damage modifier πρέπει για να το πειράξει είναι λίγο μπέρδεμα. Παίζει md5 check όταν loggareis σε έναν server και άρα δε γίνεται μόνιμα ΟΝ.

Έχω μια υποψία πως γίνεται όμως πρέπει να το δοκιμάσω, βέβαια δε με πολυ ενδιαφέρει κιόλλας και δεν έχω ασχοληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μα πρέπει να βλέπεις κονσόλα. In game πολλές φορές χάνεις την μπάλα. Έχω βρεθεί να ακούω μια σφαίρα και να πεθαίνω ενώ τρέχω αλλά είμαι σίγουρος οτι δεν πέθανα απο μία μόνο. Γιατί το άτομο που με έχει φάει το έχω πετύχει close quarters και τον έχω.

Δυστυχώς είναι μπέρδεμα. Το damage modifier πρέπει για να το πειράξει είναι λίγο μπέρδεμα. Παίζει md5 check όταν loggareis σε έναν server και άρα δε γίνεται μόνιμα ΟΝ.

Έχω μια υποψία πως γίνεται όμως πρέπει να το δοκιμάσω, βέβαια δε με πολυ ενδιαφέρει κιόλλας και δεν έχω ασχοληθεί.

Ξέρεις πόσους τρόπους ξέρω να ξεγελάσεις το PB στο θέμα αυτό ? :D

Τρύπιο είναι φίλος, τρύπιο σαν κεφαλοτύρι.

Τα md5 checks δεν επαρκούνε, είναι για να πιάσουνε τους νουμπάδες που χρησιμοποιήσανε είτε το BF3 File Tweaker είτε free cheats από χαζό-sites.

Scripts & apps με RME κλπ δεν τα πιάνει γιατί πολύ απλά δεν δημιουργούνε νέα files ούτε πειράζουνε το αρχείο όπως είναι αυτό στον δίσκο.

Ένας πολύ εύκολος τρόπος να ξεπεράσεις τα γελοία checks του PB είναι να περάσεις το original αρχείο αφότου κάνει load level το game σου ( πολλά είπα, τέλος εδώ ).

Έβαλε το BF3 Cheat-o-Meter v3 πρόσφατα dps values για κάθε παίκτη πάντως.

Αν έχεις πειράξει πολύ λίγο το dmg όμως δεν φαίνεται, όπως επίσης δεν φαίνεται αν έπαιζες π.χ. 500 ώρες καθαρός, και τώρα είσαι στις 10-20 ώρες "βρώμικος".

Επίσης δεν λαμβάνει υπόψιν του τα kill assists ( λόγω ότι το engine του game δεν δίνει αυτά τα ιnfo με λεπτομέρειες ), take it or leave it, τα νούμερα όλα είναι rough estimates.

Link to comment
Share on other sites

Χονδρικά σου λέει με κάθε σφαίρα που πετυχαίνει στόχο τι damage ( % health ) κάνει.

Αν δείς π.χ. να έχει στο G3A3 π.χ. 1000 kills, 200 headshots και με average DPS 33% ( δηλαδή με κάθε hit να έτρωγε κατά μέσο όρο 33% health, κάτι που δεν στέκει, γιατί το max damage είναι 25% για μη-headshot, και 50% για headshot )

Επίσης αρκετά κουλό μπορείς να θεωρήσεις παίχτη που παίζει π.χ. με Reflex/Holo το F2000 π.χ. και έχει 30%HPK ( Headshots per Kill, δηλαδή από τα X kills που έχει κάνει με το F2000 το 30% αυτών ήταν headshots ).

Ο άνθρωπος είτε είναι cheaterάς είτε cyborg :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10170]swatoner[/MENTION]

Καταρχάς πρέπει να καταλάβεις ότι τη δεδομένη στιγμή που ξεκίνησες εσύ να παίζεις BF3 ,δηλαδή 1 χρόνο μετά την κυκλοφορία του, είναι απολύτως λογικό να νιώθεις χαμένος ανάμεσα σε τόσους έμπειρους παίχτες . Και γω όπως όλοι όταν ξεκινήσαμε να παίζουμε την alpha δε ξέραμε που παν τα τέσσερα ειδικά μετά το BC2 που είναι εντελώς άλλο παιχνίδι. Επίσης και γω αν έβλεπα τέτοια βιντεάκια χωρίς να έχω τη παραμικρή ιδέα για τί δυνατότητες δίνει το παιχνίδι στον παίχτη ,όπως εσύ και φυσιολογικά, θα έτρηβα τα μάτια μου. Οπότε κάνε υπομονή και σιγά σιγά θα μάθεις να τα κάνεις και συ. Και γενικά μη κολλάς στα βιντεάκια που κυκλοφορούν. Γτ και γω άμα γράφω και μοντάρω θα βγω υπερπαίκτης. Δοκίμασε όλα τα όπλα δες εσένα τί βολεύει και πιο όπλο ταιριάζει στο δικό σου gamestyle. Σε πρώτη φάση δοκίμασε όλες τις κλάσεις ξεκινώντας από assault. Μη δοκιμάσεις recon γτ θα απογοητευτείς καθώς πρέπει πρώτα να μάθεις τα γενικά mechanics του παιχνιδιού. Και ναι γενικά απέφευγε servers που μαζεύουν skilled παίχτες και προτίμησε servers που έχουν rank limitations. Αυτά για την ώρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.