Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Δεν μπορείς.

Το Wall Hack πιάνεται μόνο από το Punkbuster αν είναι αναγνωρίσιμο cheat, ή σε punkbuster screenshot αν το hack δεν έχει screenshot cleaner ή blocker.

Κανένα μα κανένα wallhack δεν σου δίνει πάντως την δυνατότητα να έχεις 60% & 70% των kills σου με assault rifles να είναι headshots :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10170]swatoner[/MENTION]

Καταρχάς πρέπει να καταλάβεις ότι τη δεδομένη στιγμή που ξεκίνησες εσύ να παίζεις BF3 ,δηλαδή 1 χρόνο μετά την κυκλοφορία του, είναι απολύτως λογικό να νιώθεις χαμένος ανάμεσα σε τόσους έμπειρους παίχτες . Και γω όπως όλοι όταν ξεκινήσαμε να παίζουμε την alpha δε ξέραμε που παν τα τέσσερα ειδικά μετά το BC2 που είναι εντελώς άλλο παιχνίδι. Επίσης και γω αν έβλεπα τέτοια βιντεάκια χωρίς να έχω τη παραμικρή ιδέα για τί δυνατότητες δίνει το παιχνίδι στον παίχτη ,όπως εσύ και φυσιολογικά, θα έτρηβα τα μάτια μου. Οπότε κάνε υπομονή και σιγά σιγά θα μάθεις να τα κάνεις και συ. Και γενικά μη κολλάς στα βιντεάκια που κυκλοφορούν. Γτ και γω άμα γράφω και μοντάρω θα βγω υπερπαίκτης. Δοκίμασε όλα τα όπλα δες εσένα τί βολεύει και πιο όπλο ταιριάζει στο δικό σου gamestyle. Σε πρώτη φάση δοκίμασε όλες τις κλάσεις ξεκινώντας από assault. Μη δοκιμάσεις recon γτ θα απογοητευτείς καθώς πρέπει πρώτα να μάθεις τα γενικά mechanics του παιχνιδιού. Και ναι γενικά απέφευγε servers που μαζεύουν skilled παίχτες και προτίμησε servers που έχουν rank limitations. Αυτά για την ώρα. :)

Παίζοντας με τους καλύτερους έγινα κατα πολύ παραπάνω πολύ καλύτερος παίχτης ήδη θεωρώ. Σίγουρα δεν μπορώ να συγκριθώ σε εμπειρία με πολλούς skilled.

Το βίντεο μου φαίνεται too much γιατί μπαίνει σε ένα δωμάτιο και καθαρίζει 3 άτομα με ένα γεμιστήρα και χωρίς να αλλάζει σε περίστροφο ή κάτι άλλο. Και να φεύγει κιόλλας με 50% health αλλά και με 100% λες και πάει βόλτα στο πάρκο.

Στην καλύτερη που κατάφερα να φάω 4 άτομα ήταν με ένα κουτί μέσα στη μέση. Ο ένας έφυγε με το rifle και οι άλλοι 3 με περίστροφο. Αλλά ανέβαινε ένας ένας και όχι κ οι 3 μαζί. Σε δύο άτομα να χωθείς όπως χώνεται αυτός ο ένας να σε δεί και να αρχίσει να σε πυροβολεί κολάει ο χαρακτήρας και αρχίζεις να αστοχείς. Στο max payne με bullet time πιο δύσκολα τους τρώς.

Άντε και στην καλύτερη πόσες φορές να πετύχεις παίκτες που έχουν ψιλο lag και οι 3 και χάνουν frames;

Νομίζω την κλαση και το όπλο μου τα έχω βρεί ήδη. Σίγουρα μπορώ να γίνω καλύτερος παίκτης αλλά αυτό το hitbox με εκνευρίζει. Βλέπω πυροβολώ, τον βλέπω οτι αρχίζει να πυροβολεί μετά απο μένα. Πεθαίνω και φεύγει 100% χωρίς να κουνηθεί αριστερά ή δεξιά δευτερόλεπτο.

Τον πετυχαίνεις στην γωνία φάτσα με φάτσα. Γαζώνεις, σε περνάει απο μέσα και σε σκοτώνει απο πίσω και φεύγει 100%.

Γαμώ το κεφάλι μου σχεδόν όλα μου τα hits πάνε headshot.

Αυτά έλεγα και στον wolve και πάλι ο ίδιος μου λέει practice.

ΥΣ. δε το συζητάω για να γκρινιάξω είτε οτιδήποτε. Απλά ψάχνομαι για να γίνω καλύτερος. Ακόμα και μια μικρή πληροφορία, αα ξέρεις οτι πρέπει να σημαδεύεις ένα χιλιοστό του χιλιοστού πιο πάνω για καλύτερο headshot, είτε προσπάθησε να σκύβεις όταν πετυχαίνεις κάποιον φάτσα στο δρόμο. Με κάνουν καλύτερο παίκτη και να μάθω τις ιδιοτροπίες του παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φάιλος ο τύπος έχει αφήσει τα κόκαλα του στο pc και έχει ενα container με σκληρούς γεμάτους με footage. Ε, του έχουν τύχει μερικά τέτοια περιστατικά να τρώει 3-4 και να φεύγει με 50% life. Είτε οι άλλοι ήταν όλοι lvl 1 ή απλά άνιωθοι ή αυτός είχε 10ms και οι άλλοι 500 ή ΑΠΛΑ του έκατσε. Μην κολλάς , τα πάντα γίνονται... Εδώ έχουμε δεί ΤΑ απιστευτα κ εσύ κολλας τώρα στο rambostyle :p

φιλικά πάντα :)

Link to comment
Share on other sites

Όλο κολλάτε ρε παιδιά με hitbox και άλλες μλκιουλες. Καλώς ή κακώς το game είναι αυτό. Το να ακούω εγώ μετά από 900 ώρες gameplay ότι το hitbox είναι έτσι και γιουβέτσι δε μου κάνει απολύτως καμία διαφορά για τον απλούστατο λόγο ότι εγώ όταν κάνω headshot το καταφέρνω γτ έμαθα όλο αυτο το καιρό ότι κάνεις hs όταν σημαζευεις εκεί. Απλά πράγματα. Point and shoot. Λες και κάθομαι εγώ στον 64άρη να σκεφτώ "α ωραια το hitbox είναι 1 μέτρο πάνω από το κεφάλι οπότε πρέπει να στοχεύσω εκεί". Όχι έμαθα και το κάνω μηχανικά. Ευτυχώς δε χρειάστηκε και εύχομαι ποτέ να μη χρειαστεί να πάω σε real war οπότε και να μπερδευτώ που να βαρέσω. Τι να κάνουμε 01 είναι τα κεφάλια 01 είναι και οι σφαίρες. Μάθετε να τα παντρεύετε και μην ασχολείστε με το γτ και που.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10170]swatoner[/MENTION]...Nίκο και γω είμαι στην ίδια φάση με σένα....απλά ακολουθώ άλλη τακτική...ολοι μου λένε να μάθω τις πίστες παίζοντας assault/support και να παίρνω πόντους σε Metro πετώντας σφαίρες και κάνοντας ανανήψεις....Εγώ δεν ακούω και παίζω την αγαπημένη μου κλάση (Sniper) με ότι αυτό συνεπάγεται (έχω 37 ώρες και έχω φθάσει lv20 και έχεις 52 ώρες lv37)..έτσι ευχαριστιέμαι εγώ....να κινείται ο άλλος σε απόσταση 200-300μ και εσύ να σημαδεύεις, να κρατάς την ανάσα σου και να πυροδοτείς...one shot one kill (headshot)...Μπορεί να είμαι χειρότερος σε TDM στον bazo παίζοντας με τους καλύτερους από εσάς και να μην ανεβαίνει το skill μου αλλά όπως το απολαμβάνει καθένας

Παρεπιπτόντως....δοκίμασα 1η φορά το μαχαίρι μου όχι για να κόψω σύρματα αλλά σε κάποιον άλλον sniper στην seine που ήμουν στην πλάτη του...ο grunt θα με είχε ακούσει ....σκεπτόμουν 3 δεύτερα να βγάλω πιστόλι ή μαχαίρι....

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10170]swatoner[/MENTION]...Nίκο και γω είμαι στην ίδια φάση με σένα....απλά ακολουθώ άλλη τακτική...ολοι μου λένε να μάθω τις πίστες παίζοντας assault/support και να παίρνω πόντους σε Metro πετώντας σφαίρες και κάνοντας ανανήψεις....Εγώ δεν ακούω και παίζω την αγαπημένη μου κλάση (Sniper) με ότι αυτό συνεπάγεται (έχω 37 ώρες και έχω φθάσει lv20 και έχεις 52 ώρες lv37)..έτσι ευχαριστιέμαι εγώ....να κινείται ο άλλος σε απόσταση 200-300μ και εσύ να σημαδεύεις, να κρατάς την ανάσα σου και να πυροδοτείς...one shot one kill (headshot)...Μπορεί να είμαι χειρότερος σε TDM στον bazo παίζοντας με τους καλύτερους από εσάς και να μην ανεβαίνει το skill μου αλλά όπως το απολαμβάνει καθένας

Παρεπιπτόντως....δοκίμασα 1η φορά το μαχαίρι μου όχι για να κόψω σύρματα αλλά σε κάποιον άλλον sniper στην seine που ήμουν στην πλάτη του...ο grunt θα με είχε ακούσει ....

Το παιχνίδι είναι να το ευχαριστηθείς πάνω απ` όλα. Γιαυτό και λέγεται παιχνίδι. Αν δε το περνούσα καλά θα το παράταγα και θα έπαιζα με τον γιό μου.

Το οτι συζητάω εδώ και όχι στα forums της DICE σχετικά με το hitbox και το οτιδήποτε είναι όπως είπα για να μάθω.

Και sniper και εγώ δεν μπορώ όπως στο είχα πει την άλλη φορά. Απλά δεν. Θέλω 4 σφαίρες για να κάνω ένα kill. 1 shot δεν έχω ούτε τενεκεδάκι. Το παλεύω όμως και εγώ σε πίστες όπως metro κλπ για να ξεκλειδώσω όπλα και mods για να το φέρω στα μέτρα μου.

Με ενδιαφέρει απλά οτιδήποτε πληροφορία για να γίνω καλύτερος σε κάτι που μου αρέσει και τίποτα άλλο.

@Nefti δυστυχώς είμαι ακόμα στο γραφείο, δεν έχω τίποτα να ασχοληθώ και βρήκα να γκρινιάξω για να περάσει η ώρα μου.

Link to comment
Share on other sites

1 shot σε softcore ( normal preset ) μόνο με bolt action sniper, καραμπίνες και Magnum/412-Rex.

Τα υπόλοιπα το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι kill με 2 hits στο κεφάλι ( headshot ).

[ η λογική του να του ρίχνεις μια στο κεφάλι από τα 2 μέτρα του άλλου με το G3A3 και να μην ψοφάει με την μία μου διαφεύγει... ]

Link to comment
Share on other sites

Λόγο οικογένειας παίζω solo. Δεν έχω την δυνατότητα για headphones. Γιατί είτε δε θα ακούσω κάτι είτε θα τα ακούσω :D

Eπειδη και ο συνονοματος σου ο Νικολας (ΑΚΑ [MENTION=22844]WiFi Thief[/MENTION]) "γκρινιαζε" οταν το πρωτοξεκινησε, ας σου απαντησει αυτος καλυτερα το ποσο αλλαζει το παιχνιδι οταν παιζεις με παρεα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε αλλάζει σίγουρα. Το ξέρω, το καταλαβαίνω. Δεν μιλάω για φάσεις να μπώ να φάω το group animatronic, gr1s0s, gousias, wizard. 2 φορές κατάφερα και χώθηκα και έφαγα με το ζόρι τον έναν και μετά δε πρόλαβα να κουνηθώ καν.

Μιλάω για 1vs1 είτε randoms

Link to comment
Share on other sites

σε 1 vs 1 υπαρχουν μικρα tips που θα ηθελα να μην αναφερω αλλα να τα ανακαλυψεις μονος σου [MENTION=10170]swatoner[/MENTION], ουτως ωστε τις περισσοτερες φορες να υπερτερεις!

παιζοντας με τον καιρο θα μαθεις να κινησαι με τετοια ταχυτητα μες τα maps **αν εχεις ορεξη βεβαια να ασχοληθεις με το game** που και σφαιρες θα αποφευγεις αλλα και σε 1 vs 1 θα υπερτερεις γτ πολυ απλα θα ξερεις πως να κουνησεις τον παικτη σου για να αποφηγεις καμια σφαιρα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.