Jump to content



Μεταναστευτικό Ζήτημα στην Ελλάδα


sotiris

Recommended Posts

Πειτε κι'αλλα ,εχει ενδιαφερον....

Φτασαμε στο σημειο να εξεταζουμε ποια ΧΟΥΝΤΑ θα μας αρεσε καλυτερα.

μα και τώρα έχουμε δημοκρατική, προεδρευομένη, κοινοβουλευτική χούντα. να μην δοκιμάσουμε και από τα άλλα βαζάκια?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Οι απεργοί πείνας την Νομικής σήμερα επιστρέφουν στην Κρήτη.

Τα έξοδα μετακίνησης θα τα πληρώσει η ΓΣΕΕ, περίπου στα 10.000 euros!

Σε 15 ημέρες σχεδιάζουν πάρτυ στην Κρήτη για να γιορτάσουν την επιτυχία τους...

Link to comment
Share on other sites

Οι απεργοί πείνας την Νομικής σήμερα επιστρέφουν στην Κρήτη.

Τα έξοδα μετακίνησης θα τα πληρώσει η ΓΣΕΕ, περίπου στα 10.000 euros!

Σε 15 ημέρες σχεδιάζουν πάρτυ στην Κρήτη για να γιορτάσουν την επιτυχία τους...

η ΓΣΕΕ που ειναι τιγκα στους εργατοπατερες εχουνε λεφτα...:T: καλα κανουν:beer:

EDIT: Ποια κριση..?? η περιθαλψη των απεργων πεινας, στο ελληνικο δημοσιο στοιχησε 100.000ευρω...ευγε...τι λεφταδες που ειμαστε..κοψτε και αλλα απο τους συνταξιουχους, προηγουνται οι λαθροζητιανοι...!!!

Έγινε επεξεργασία από hyperion
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε, φρένο....και που ξέρετε μωρε όλοι τι θα πει χούντα και τι δικτατορία και τι το ένα και τι το άλλο; Βασισμένοι στα μεταπολιτευτικά μας βιβλία; Εγώ ξέρω ότι οι μισοί λέγανε τους μισούς φασίστες και οι άλλοι μισοί τους άλλους μισούς, κομμούνια! Ποιος έχει δίκιο; κανείς. Κατευθυνόμενες ιδεολογίες και οι δύο. Αλλα δεν εξετάζεις αυτό σε ένα πολίτευμα. Εξετάζεις το βιωτικό, κοινωνικό...καθημερινό, πείτε το στην τελική, επίπεδο του συνόλου των ανθρώπων. Όταν ακούς πια από "κομμούνια" κάγκελο που έχουν περάσει την μέση ηλικία ή είναι πια παππούδες να αναπολούν εκείνες τις ημέρες, όταν ακούς πιτσιρικάδες που χθες έτρεχαν με κόκκινες κ μαύρες σημαίες σε πολυτεχνεία, (έτσι τα έμαθαν τα παιδιά)...να σκέφτονται πια αλλιώς, τότε το σύνθημα στον τοίχο φαντάζει πολύ "λίγο".

Εγώ γιατί πιστεύω ότι μια ωραία νύχτα γινόταν κάτι τέτοιο και μας λέγαν το πρωί..."ξέρεις άλλαξε το πολίτευμα" η απάντηση του 90% θα ήταν, "Α ναι, καλά, φεύγω τώρα να προλάβω το μετρό/τρολευ/δουλειά.....το απογευματάκι θα πάμε για καφέ να μου τα πεις, έ; Παίζει και η Ιντερ σήμερα, τι να το παίξω;;" Τι θα άλλαζε νομίζετε; Τι θα πρόσφερε μια χούντα στο κάτω κάτω; Απαγόρευση κυκλοφορίας;(λέμε τώρα...έτσι για να είμαστε ρομαντικοί) Η τσέπη είναι τόσο στενή πια που δεν το κουνας ΡΟΥΠΙ από το σπίτι. Λογοκρισία; Πραγματικά τώρα μπορείς να πεις ότι θες, όπως θες και όπου θες. Και είναι σίγουρο ότι θα ακουστείς! Η μήπως θα υπήρχε αυτό που λέμε ΙΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ; Η μήπως δεν θα είχαμε έναν άλλον Θεοδωράκη; -αλήθεια ξεχνάει κανείς τον Μίκη που συστρατεύτηκε με την δεξια; Ποιος ο Μίκης ρε παιδιά....Ο απόλυτος πρεσβευτής της "Αριστεράς και την Ελευθερίας" να συστρατεύεται με τον "εχθρό"-. Δεν θα είχαμε έναν Κατράκη; Έναν Παράβα (τον Σταύρο καλέ); Όντως κρίμα! Γιατί είμαστε συνηθισμένοι βλέπετε τις τελευταίες δεκαετίες να παράγουμε πολιτισμό. Τρελό πολιτισμό. Θα μας κόβαν πάνω στο καλύτερο. Και δεν έχουν και δουλειά τα μπουζούκια ρε γμτ...

@tamerlan

Εγώ γιατί νομίζω απο αυτά που ακούω γύρω μου ότι αυτοί που ονειρεύονται "χούντες" δεν έχουν καμιά σχέση με τον μέσο ψηφοφόρο του ΠΣΚ και της ΝΔ.

@Hydra.

Καλή η συμπόνια για τους μετανάστες, για όλους αυτούς που φεύγουν απο μια άλλη χώρα για ένα καλό αύριο. Άνθρωποι είναι και αυτοί όπως και εμείς. Και ιδίως τώρα που εύκολα πολλοί από μας πιθανόν να βρεθούν σε πραόμοια θέση.

Αλλά ρε μπαγλαμά...(επέτρεψε μου λόγω της διαφοράς ηλικιάς :p ) είμαι σίγουρος ότι γύρω από το σπίτι που μένεις, υπάρχουν τόσοι άνθρωποι εδώ και χρόνια με χειρότερα προβλήματα, που πεινάνε και δεν έχεις πάρει χαμπάρι απλά και μόνο επειδή δεν αποτελούν ΕΙΔΗΣΗ, αλλά ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ που...δεν μπορείς να την αλλάξεις. Ας αλλάξουμε πρώτα την νοοτροπίας μας, για την ίδια μας την μάνα που δεν την αντέχουμε στο σπιτι και την στοιβάζουμε στα γηροκομεία, και μετά θα καλυτερεύσει και η ζωή του μετανάστη...

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Snips,το μπαγλαμας αν το πες καλοπροαιρετα,δεκτον....

Εγω δεν εκανα ομως καμια ιεραρχηση αναμεσα σε μεταναστες και αλλους δυστυχεις ανθρωπους που ζουν στο δρομο....

Αλλο ειναι το θεμα με το οποιο ασχοληθηκα.Το οτι δε μπορουμε να κανουμε τιποτα για τους μεταναστες και το οτι η κατασταση εχει ξεφυγει (με δικη μας ανευθυνοτητα πρωτα απ'ολα,με αυτους που ψηφιζουμε τοσα χρονια) δεν θα με κανει ομως να πιστεψω σε ιδεες που πανε κοντρα στα πιο σοβαρα δικαιωματα οικουμενικου χαρακτηρα.Μιλαμε για το δικαιωμα στη ζωη,και αν το σκεφτεις πολυ λιγο,δεν θελει πολυ...θα δεις οτι στη θεση αυτων θα μπορουσες να ησουν και εσυ,ετσι;

Ειναι ΗΛΙΘΙΟ,συγγνωμη για οσους θιγονται....αλλα ειναι ηλιθιο να "αναγκαζομαστε" να θελουμε να ξεσηκωθουμε και παραλληλα να γουσταρουμε Χουντα.

Αλλα δεν εκπλησομαι,τα φασιστικα καθεστωτα παντα σε τετοιες περιοδους ευδοκιμουν....

Περιοδους μεταναστευσης,οικονομικης κρισης...

Αλλα μερικοι ειναι σε θεση να περασουν ηθικη και πνευματικη κριση ,για να τους περασει η οικονομικη.

Τελοσπαντων,κλεινοντας να πω οτι πηγα με ορισμενα παιδια του σχολειου τις προαλλες στο Ασυλο Μεταναστων στο Λαυριο.Μερικοι θα πρεπε να περασουν μια βολτα,να δουνε πως ειναι η αλλη μερια του ποταμου...

Υπηρχαν κυριως Κουρδοι.Δεν ακουσα κατι που δεν περιμενα,απλα το ακουσα κατ'ιδιαν και μου προκαλεσε αλλη αισθηση.Αρχικα φαινοταν φοβισμενοι,αλλα μετα τους προσεγγισαμε ρωτωντας διαφορα.

Ε το να βλεπεις και το κοριτσακι 11 χρονων να σου λεει "Θελω να παω στην πατριδα μου,θελω να πολεμησω για αυτην και για να ειμαστε ελευθεροι μια μερα" και να μιλαει για τη μανα της που χαθηκε .... σε κανει να αναρωτιεσαι τι σκατα κουβαλας στο κεφαλι σου οταν πας και βαζεις στην καλπη Καρατζαφερη δαγκωτο.

Για να ξεκαθαρισω για αλλη μια φορα ,πριν με φατε μερικοι,δεν λεω οτι μπορουμε να κανουμε κατι,πιστευω πως καλα θα ηταν να φυγουν,αλλα συγγνωμη,δεν θα γινω μισανθρωπος ουτε θα ζητησω να τους πεταξουμε στα λιμανια.

Και αυτα...τα "Εμεις ομως δεν καναμε τετοια" οταν φευγαν οι δικοι μας μεταναστες ειναι βλακειουλες και μισες.... και τα λενε ειτε οσοι πηγαν με φισκα την τσεπη απο λεφτα ειτε οσοι δεν ξερουν και απλα "ακουνε" .....

Link to comment
Share on other sites

Ο Καρατζαφέρης δεν έχει πρόβλημα με τους μετανάστες. Με τους παράνομους μετανάστες έχει. Κάθε χώρα χωράει ένα συγκεκριμένο αριθμό μεταναστών και από εκεί και πέρα ξεκινάνε τα προβλήματα. Εμείς τον έχουμε ξεπεράσει αυτόν τον αριθμό.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε Αστρολαβε με κοροϊδευεις.....

Ενας φασιστας σαν αυτον εσυ μου λες οτι εχει προβλημα ΜΟΝΟ με τους παρανομους;

Προβλημα με καθετι ξενο εχει ο τυπος.

Υποκειμενικό < > Αντικειμενικό.

Αν έχει πει κάποια πράγματα που έπρεπε να έχουν γίνει ήδη-ο Καρατζαφέρης, δεν τον κάνουν φασίστα.

Μάθε σε τι πολίτευμα ζεις, ανέλυσε το, και αν καταλήξεις σε φασισμό με κερνάς arch σωλήνα.

Αν δε καταλήξεις εκεί, κάποια παράμετρο της ανάλυσης θα έχεις μπερδέψει

Link to comment
Share on other sites

.....Ενας φασιστας σαν αυτον εσυ μου λες οτι εχει προβλημα ΜΟΝΟ με τους παρανομους;

Προβλημα με καθετι ξενο εχει ο τυπος.

Εισαι πολυ γραφικος...μεχρι και το νομο για την ιθαγενεια ψηφισε οπως το Πασοκ, και λες τον καρατζαφερη φασιστα...

οι παρανομοι να φευγουν, γιατι καποια στιγμη γινονται νομιμοι και μονιμοι...δεν ειμαστε αμερικη εδω, ειμαστε εθνος με συνοχη...το πολυπολιτισμικο και πολυεθνικο κοινωνικο πλαισιο οπου παει αποτυχαινει...βλεπε αμερικα, γεματη διακρισεις, ρατσισμο, συνοριοφυλακες που σε σκοτωνουν στη ψυχρα, μικροτσιπ παρακολουθησης, και ειναι το #1 κρατος σε χρεη...δεν μαζευονται, βλεπε και την τρομοκρατια παει συνεφο εκει...αν αρχισουν εδω τα 5εκ μεταναστες+λαθρομεταναστες να κανουν εξεργεση θα μας τσακισουν...τουλαχιστον να φυγουν τα 3εκ που ειναι παρανομοι...

την ελλαδα που ειναι ενα εθνος με συνεχεια πολλων χιλιαδων ετων, δεν εχουμε δικαιωμα να την διαλυσουμε, καθως δεχομαστε τους περισσοτερους μεταναστες παγκοσμιως αναλογικα με τον ντοπιο, γηγενη ενδοπληθυσμο...πνιγομαστε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και αυτα...τα "Εμεις ομως δεν καναμε τετοια" οταν φευγαν οι δικοι μας μεταναστες ειναι βλακειουλες και μισες.... και τα λενε ειτε οσοι πηγαν με φισκα την τσεπη απο λεφτα ειτε οσοι δεν ξερουν και απλα "ακουνε" .....

Εχμ ναι...οι τότε έλληνες μετανάστες έκαναν την ανάγκη τους σε πεζοδρόμια και πλατείες, παραμόνευαν στις αντίστοιχες Σοφοκλέους και άλλους κεντρικούς δρόμους του Καναδά και της Γερμανίας για το ποιος οδηγός θα κινείται με ανοιχτό το παράθυρο για να βουτήξουν ότι βρουν στη θέση του συνοδηγού και έπλεναν πιάτα επειδή ήταν φίσκα η τσέπη από χρήματα...

Αν δεν γνωρίζεις για κάποιο θέμα καλύτερα να ψάξεις λίγο πριν γράψεις ότι να'ναι...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολυ γραφικος...μεχρι και το νομο για την ιθαγενεια ψηφισε οπως το Πασοκ, και λες τον καρατζαφερη φασιστα...

Θα θιχτεις,αμα σου πω οτι εισαι απο τα πιο ευκολα θυματα πολιτικης προπαγανδας?

Για να στο κανω λιανο,το να ακους απο εναν να λεει "ο Καρατζαφερης δεν ειναι φασιστας" ακουγεται σαν να μην ξερει τι του γινεται.

Α και που σαι φιλε μου,το οτι ψηφισε το παραπανω,δεν μου λεει κατι.Γιατι αν κοιταξεις λιγο γυρω σου τοσες δεκαετιες ψηφιζουν ,λενε,υποσχονται και στο τελος παντα σε ****μπιιιιπ***** .

Και για να μην σου φαινομαι πολυ γραφικος,να πω οτι ο λογος του Αδωνη τις προαλλες για το θεμα των απεργων πεινας ηταν απο τους καλυτερους που ειχα ακουσει,αλλα ψαχτο λιγο καλυτερα,γιατι πισω απο τα ομορφα λογακια κρυβονται μεγαλες ψευτιες και δυστυχως θα το καταλαβουν πολλοι οταν θα τους εχουν ηδη ψηφισει.Ετσι δεν γινεται και τωρα.....

μπλα μπλα μπλα.... ΣΤΗ ΜΑΠΑ ΜΑΣ!

Ακου εκει,ο Καρατζαφερης δεν ειναι φασιστας επειδη ψηφισε ενα νομο...

Τοσα χρονια εχουμε μαρμελαδα στα αφτια και δεν ακουμε τι λεει ....;;;

@JohnG85 Για να το αναφερω,ξερω.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Τοσα χρονια εχουμε μαρμελαδα στα αφτια και δεν ακουμε τι λεει ....;;;

Nα το έλεγε κανας άλλος αυτό ρε Χύτρα, να το καταλάβω, αλλά να το λες εσύ που είσαι 15-16 χρονών, ακόμη στο σχολείο, και δεν έχεις βγει καλά-καλά στην κοινωνία ; Πόσα πρόλαβες και άκουσες πια; Πόσα πρόλαβες να δεις ;

Γενικώς επειδή έχεις σχηματίσει αρκετά λάθος απόψεις για ορισμένα πράγματα αντί να "σκίζεις τα ρούχα σου" και να ποστάρεις συνέχεια θα ήταν καλύτερα να κάτσεις να ενημερωθείς λιγάκι πιο σφαιρικά και να παρακολουθείς περισσότερο αυτά που γράφονται (φιλτράροντας/διασταυρόντας πληροφορίες) αντί να έχεις μια γνώμη για τα πάντα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου αλλά για να το αναφέρω κάτι ξέρω και εγώ. Και πίστεψέ με δεν ήταν όπως στα έχουν πει.Το λιγότερο που μπορώ να σου πω είναι ότι οι χώρες στις οποίες πήγαμε είχαν ανέκαθεν μεταναστευτική πολιτική με αποτέλεσμα και να ήθελαν, δεν θα μπορούσαν να τα κάνουν. Έχουμε καταντήσει σαν λαός και έθνος συμφωνώ, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Επειδή ξένοι και έλληνες προδότες έχουν βαλθεί από παντού να σε πείσουν ότι δεν αξίζεις τίποτα, ότι είσαι κλέφτης, μηδενικό και ότι μαζί τα φάγαμε δεν σημαίνει ότι είναι 100% αληθινό και ότι περιγράφει το σύνολο του ελληνικού λαού. Μην νιώθεις τόσο "μικρός", αυτό θέλουν...

@Hydra το post (Χάλασε τη ροή ο hayabusa :p)

Έγινε επεξεργασία από JohnG85
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οταν καταλαβεις οτι δεν υπαρχουν φασιστες στην ελλαδα, θα ναι αργα...αλλα μαλλον δεν σε νοιαζει η ελλαδα οποτε δικαιωμα σου να θεωρεις τους αλλους φασιστες...δεν αγαπας την ελλαδα οποτε εκφραζεις αποψεις μειοψηφιας οπως οι καλοι λαθρομεταναστες, δεν ενοχλουν κανενα...

εσεις αντιφασιστες και καλα, θυμιζετε τους ζωοφιλους, που αφηνουν τα σκυλια να γαβγιζουν 3 ωρα το μεσημερι η να χεζουν στο δρομο...

πρωτον οι ελληνες δεν πηγαμε ποτε σαν λαθρομεταναστες, περασαμε απο ελεγχους...και θεωρουμασταν μεταναστες...

δευτερον, γιατι να δεχομαστε τον καθε κακομοιρη ενω υπαρχουν εσωτερικα προβληματα...πατανε στο φιλοτιμο και στην ελληνικη φιλοξενια τα λαμογια...!!!

τριτον η ελλαδα δεν εχει τρομοκρατια, οι αλλοδαποι την εφεραν...και την φυτεψαν...

τεταρτον ζω σε περιοχη γεματη τσιγγανους/και αθιγγανους και η περιοχη ειναι γεματη πολυκατικοιες και πολυτελη αυτοκινητα, απο τα ναρκωτικα και το λαθρεμποριο, και τους δινει το κρατος επιδομα προνοιας και δωρεαν φαρμακα...

πεμπτον, πρεπει να υπαρχει ενα οριο, δεν γουσταρει οι ελλαδα να γινει μαυροκιτρινη οως να το κανουμε, να πω ναι στον αλβανο, βουλγαρο, σκοπιανο, μια παρεα ειμαστε, αλλα τουρκομαυροκιτρινο περιεργους, που κολλανε...??? ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΝΕ, οποτε ας ερθουν με ενα μετρο..

π.χ. 5% του πληθυσμου...μια χαρα θα ηταν να εχουμε μονο 575.000 λαθρο-μεταναστες, και αλλους τοσους δηλωμενους αλλο ενα 5% μεταναστες με ελληνικη ταυτοτητα...αλλα εχουμε πανελλαδικα εκατομμυρια..οποτε, εισαι μονος σου που το παιζεις καλος, εσυ το Συρριζα και οι ΜΚΟ μας φερατε στο αδιεξοδο σημερα...:shout::clap:

αν πηγαιναμε εμεις στην χωρα τους και καναμε απεργια πεινας ή διαμαρτυριες...θα μας εκοβαν χερια ποδια κεφαλια.! σφαιρες σε χαντακια...

εισαι ενας ξενολατρης, υπαρχουμε και πατριωτες, οποτε θα σε συμβουλευα να αγαπας και τον τοπο που καποιοι εχυσαν το αιμα τους να στεκεται ορθιος...

εγω θα το λεω εχουμε υπογεννετικοτητα και φτασαμε 11.500.000 απο τα 9.500.000...2.000.000 ελληνες γινανε παρανομα...ο νοων νοειτο..περαστικα σας (μας)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να μην πιστεψω τον αδερφο της μανας μου; Οκ φιλε μου,μονο εσυ τα ξερεις.Εμεις απλα "ακουμε" ....(συγκεκριμενα για τον φιλο μου τον hyperion,επειδη εμεις δεν κρυβουμε πραγματα και τα λεμε οπως ειναι ο παραπανω συγγενης πηγε μπηκε λαθραια στο καραβι της Πατρας και στο λιμανι της Αγκωνα οταν τον βρηκαν ,τον πεταξαν μεσα σε ενα τσουβαλι στο λιμανι)

Που κολανε οι ξενοι και οι προδοτες;Eγω μια χαρα νιωθω που ειμαι Ελληνας.Ουτε μικρος νιωθω ουτε τιποτα σχετικο.

Nα το έλεγε κανας άλλος αυτό ρε Χύτρα, να το καταλάβω, αλλά να το λες εσύ που είσαι 15-16 χρονών, ακόμη στο σχολείο, και δεν έχεις βγει καλά-καλά στην κοινωνία ; Πόσα πρόλαβες και άκουσες πια; Πόσα πρόλαβες να δεις ;

Κατσε ρε haya! Ειναι δυσκολο να δω ενα βιντεο πχ απο λογο του Καρατζαφερη το 98 ή εναν λογο πριν 5 χρονια? Μην γινεστε τραγικοι ωρες ωρες ....

και ο Ρουσω και ο Αριστοτελης και ο Μαντελα ειπαν πραγματα,τα οποια δεν χρειαζεται να τους εχεις ζησει για να τα ξερεις.Αν ειναι δυνατον!

Γενικώς επειδή έχεις σχηματίσει αρκετά λάθος απόψεις για ορισμένα πράγματα αντί να "σκίζεις τα ρούχα σου" και να ποστάρεις συνέχεια θα ήταν καλύτερα να κάτσεις να ενημερωθείς λιγάκι πιο σφαιρικά και να παρακολουθείς περισσότερο αυτά που γράφονται (φιλτράροντας/διασταυρόντας πληροφορίες) αντί να έχεις μια γνώμη για τα πάντα.

Ορισε μου το λαθος και το σωστο. Το οτι δε συμφωνεις με οσα λεω,δεν ειναι κριτηριο.

Παμε παρακατω...

@hyperion Κοιτα λιγο ρε φιλε τι γραφεις.Πως φαινεται ο ανθρωπος που δεν ξερει τι λεει.Να κατσω να πρωτοπω τι?Εσυ μου βαλες 50 ταμπελες σε ενα ποστ χωρις να με ξερεις καν και αυτο επειδη θιχτηκες απο οτι φαινεται,χωρις να ειχα τετοιους σκοπους.Εγω σου ειπα μονο οτι οτι ακους δεν ειναι αυτο που φαινεται και εσυ μονο κομμουνιστη δεν με ειπες. hah

Επιγραμματικα :

-δεν υπαρχουν φασιστες στην Ελλαδα? Οκ .... ΒΛΕΠΩ ΕΝΑΝ ΓΑΪΔΑΡΟ ΝΑ ΠΕΤΑΙ ....

-Αντιφασιστας? Lol .... οκ οτι πεις ....μας μαρτυρησες οτι εισαι και φασιστας. ;)

-Ρε ανθρωπε για ονομα του Θεου! 4η φορα (?) που θα το πω... ?? Ουτε και εγω συμφωνω να δεχομαστε μεταναστες πλεον!

-"αν πηγαιναμε εμεις στην χωρα τους και καναμε απεργια πεινας ή διαμαρτυριες...θα μας εκοβαν χερια ποδια κεφαλια.! σφαιρες σε χαντακια..." Συμφωνω....

-Ειμαι ενας ξενολατρης? Υπαρχετε και πατριωτες? χαχα αραξε ανθρωπε μου,εσυ μας εμαθες ολους.

Κοιτα ,επειδη μου χουν τυχει και αλλοι σαν εσενα,θα σε συμβουλεβα να μην κρινεις τον κοσμο χωρις να ξερεις τιπτοα γι αυτον.Δεν ξερεις καν αν θα σκοτωνα και σενα τον ιδιο για την πατριδα μου.Απλα λες....δεν ξερεις. Οσο για τα ξενολατρικα και αυτες τις χαζομαρες που λενε οι ακροδεξιοι ,αστο βρηκες λαθος ατομο....

Ειπα τι ειχα να πω.Καληνυχτα.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

εσυ παιδι μου δεν ξερεις ουτε να διακρινεις ανθρωπους και ιδεολογιες...δεν ειμαι ουτε ακροδεξιος, ουτε φασιστας, ειμαι πατριωτης της αρχης, υπερανω ολων η πατρις...απο κατι ανθρωπους σαν και εμενα εμεινε η ελλαδα στους αιωνες...

συγγνωμη αν σε εκρινα λαθος, αλλα οτι εντυπωση μου εδωσες ειπα, δεν μπορω να ξερω το μυαλο σου, αλλα οταν αντιτιθεσαι με την μια πλευρα η εισαι το ενα η το αλλο, εκτος και αν εχεις αποκλειστικη δικη σου ιδεοληψια/ιδεολογια παω πασο.:T:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε μου,δεν χαλιεμαι με κανεναν εγω.

Ειπες κατι σωστο και πρεπει να το τονισω,για να μην παρεξηγουμαστε αλλη φορα.

εκτος και αν εχεις αποκλειστικη δικη σου ιδεοληψια/ιδεολογια παω πασο.

Απλα να σου πω τη γνωμη μου!! Η θυσια εχει αξια οταν δεν μιλας και δεν καυχιεσαι γι'αυτην.

Και τελος να σου πω πως δεν ειναι παντα ή το ενα ή το αλλο.Το ποσο πατριωτης ειναι ο καθενας μας φαινεται στη πορεια της ζωης του και θα φανει σε πιο δυσκολους καιρους.Στα λογια ειναι πατριωτες και ολα τα 20χρονα παιδια της Χρυσης Αυγης,αλλα θα σου λεγα τωρα τι πατριωτες ειναι.............

Και μη το παρεις ως απολυτη αποψη.Το ιδιο πιστευω και για τους "ψευτο"-αναρχικους της εποχης μου.

Δε χρειαζεται να καυχιεμαι για κατι που ειμαι.Χανεται η ουσια ετσι....

Οποιος ειναι αυτο που ειναι,θα φανει οταν πρεπει να φανει.Με το να λεμε........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να μην πιστεψω τον αδερφο της μανας μου; Οκ φιλε μου,μονο εσυ τα ξερεις.Εμεις απλα "ακουμε" ....

Που κολανε οι ξενοι και οι προδοτες;Eγω μια χαρα νιωθω που ειμαι Ελληνας.Ουτε μικρος νιωθω ουτε τιποτα σχετικο.

Το συμπέρασμα που βγαίνει λοιπόν και θα το πω λίγο ωμά, είναι ότι, αν ο αδερφός της μάνας σου είχε τη συμπεριφορά που έχουν οι σύγχρονοι λαθρομετανάστες στην Ελλάδα δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι είχε την ίδια συμπεριφορά το σύνολο των ελλήνων μεταναστών συγγενών αλλά και μη συγγενών...

Ξένοι και προδότες κολλάνε στο ότι όλο και πιο συχνά συζητώ με ανθρώπους, που μόνο αρνητικά έχουν να πουν για τους συνανθρώπους τους και ήθελα να δω που στέκεσαι εσύ...

Τέλος θα πω κάτι που το έχουν παρατηρήσει και άλλοι άνθρωποι του φόρουμ:

Ο τρόπος που διατυπώνεις τις σκέψεις και τα επιχειρήματά σου είναι αυτός του "Κρατάω την μοναδική και απόλυτη αλήθεια και δεν τη γνωρίζει κανένας άλλος"

Δε νομίζεις ότι είναι λίγο οξύμωρο για κάποιον που διαρρηγνύει τα ιμάτιά του για το πόσο κακά είναι τα απολυταρχικά καθεστώτα και ιδέες ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,μια χαρα ηταν η συμπεριφορα του.Ηθελα να σου πω ομως οτι και αυτος για να παει Γερμανια παρανομα το επιχειρησε,οπως και οι πιο πολλοι μεταναστες εδω.Με αυτη τη λογικη θα επρεπε να τον ειχαν σκοτωσει; :/

Δεν ισχυει κατι τετοιο.Ο καθενας εχει τις αποψεις του και εγω τις σεβομαι.Συν τοις αλλοις ο χρονος με περιοριζει στην οσο το δυνατον καλυτερη εκφραση και τα λεω καπως μπακαλιστικα και γρηγορα.Οποτε μπορει να σου φαινεται καπως "ωμο" στο συνολο αυτο που θα πω.

Την αποψη μου λεω και εγω,απλα τυχαινει -οπως εχω παρατηρησει και εγω σε αυτο το φορουμ- οι περισσοτεροι να ειναι ή μαυρο ή ασπρο.Οποτε ..... καταλαβαινεις. :p

:T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.