Jump to content



285GTX-SLI ή Νεα Κάρτα??


Τακας

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους τους φιλους...

Εχω μια 285GTX η ερωτηση μου ειναι το τι πρεπει να κανω,μπας και λεω να κανω μια αγορα νεας καρτουλας...

Ελεγα να παω στα νεα μοντελα την Nvidia (470,480) αλλα μολις ειδα τιμες απογοητευτηκα!!!

Εχω και ενα κολληματακι με τα Physics...οποτε μιλαμε μονο για Nvidia!:)

Εχω την 285GTX Palit με τα 2GB http://www.palit.biz/main/vgapro.php?id=1098

Δεν λεω οτι δεν ειμαι οικανοπιημενος,ολλα τα Games πανε καλα.απλα τωρα στα νεα π.χ. METRO 2033,JustCause 2.Eχουμε ενα θεματακι!!!:)

Aυτο που θελω να ρωτησω για να μην γινομαι κουραστικος ειναι το εξης....ενα φιλος μου εχει την ιδια με την δικια μου βασηκα την πειραμε μαζι...τοτε!!και μου την πουλαει 150€

Τι να κανω...??? αξιζει να τη παρω και να κανω SLI??

Tι επιδισεις θα εχω σε σχεση με τις νεες Nvidia?

Eυχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Τα 150 ευρω ειναι μια καλη τιμη.Απο εκει και περα..δεν σκεφτεσαι καν για ατι οπως και δεν σκεφτεσαι καν τα 370-550 για νεες nvidia.Νομιζω οτι η αγορα τις ειναι μονοδρομος αν θελεις κατι παραπανω απο την μονη 285.Δεν εχεις και πολλες επιλογες.Η την παιρνεις και τις κανεις sli η μενεις με μονη 285.Εγω για 150 ευρω θα την επαιρνα παντως...

Link to comment
Share on other sites

Με 150€ είναι μια καλή τιμή και σε SLi θα πηγαίνει πολύ καλά. Το θέμα είναι όμως ότι παρ'όλο που θα έχεις μεγάλη δύναμη από τις 2 285 , δεν θα έχεις το DX11. Σκέφτηκες για αγορά 5850/5870 και να κρατήσεις την 285 για physX; Λίγο παράλογο αλλά αφού έχεις κόλλημα με physX μπορείς να το κάνεις και έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην....ευχαριστω ολλα τα παιδια που απαντησανε,πραγματικα με βοηθατε πολυ...:)

Συγνωμη που δεν ανεφερα την οθονη μου ειναι LG 22'' 1680X1050.Αλλα θα αλαξω και οθονη λιαν συντομος θα παω σε 24''...:)

Ενας φιλος ειπε (δεν θα έχεις το DX11) :) Ειναι αληθεια αυτο,αλλα αν αναλογιστω τι περνω με τα 150€??ισως εδω κολαει δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα!!

Αυτο που δεν μου ειπατε ακομα ειναι τι διαφορες ταχυτητας θα εχω με σε σχεση με τις νεες Nvidia..

Ευχαριστω εκτον προτερον,ολους..:)

Link to comment
Share on other sites

σαν απορια τι εχω εγω γιατι σκεφτομαι το ιδιο με gtx 280 ομως....

χρησιμοποιουνται ουσιαστικα και οι 2 καρτες στο παιχνιδι μαζι?

ή ουσιαστικα παρεμβαινει η 2η οταν χρειαζεται παραπανω δυναμη?

Link to comment
Share on other sites

Για 150ε ειναι πολυ καλο deal.

Καλο το deal , αλλα για μενα να σπρωξει ο φιλος χρημα σε κατι που περασε η μπογια του το βλεπω λαθος!

Να μεινει λιγο ακομη με την 285 και σε 5 μηνες περνει εναν 100χειρα και κραταει το 285 για physx

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τα παιδια που απαντησαν...λεω να την παρω...:)σαν ταχυτητα πιστευω οτι θα ειμαι καλυμενος και για οθονη 24''...για καποιον καιρο...

Μια αλλη ερωτηση τωρα...τι μου προτινετε για 24'' οθονη?μεχρι 200-250€...εκει..:)

Ευχαριστω...:)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει το DX11, καλά κάνεις και την χτυπάς.

Θα κερδίσεις αρκετά σε frames και ειδικά σε min fps θα δεις μεγάλη αύξηση σε αναλύσεις ειδικά από 1680 και πάνω.

Για οθόνη σε αυτό το κόστος κοίτα την Samsung Syncmaster P2470H ή εναλλακτικά αν θες κάτι πιο οικονομικό δες την Samsung Syncmaster 2433BW.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.