Jump to content



AMD Phenom II X6 Benchmarks/σχόλια


Dem

Recommended Posts

φιλος εχεις δικαιο λαθως μου...

sebastian νομιζα οτι ο 920 ειναι πιο χαμηλα απο εμενα στα 4...

και απο οτι μου ειπε και ενα παιδι πιο πισω ετσι ειναι στο cinebench τουλαχιστον...

εσυ στα 4,2 ποσο βγαζεις?

καλα για τον 980Χ δεν με ενδιαφερει ειναι 300% πανω σε θεμα τιμης και εχει 50-60% καλυτερες επιδοσεις οποτε δεν μου λεει κατι...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply
Μονο εγω δηλαδη βλεπω και vantage cpu score στο link ;

Φιλαρακο λαθος μου, δεν ειδα ολη την σελλιδα!

φιλος εχεις δικαιο λαθως μου...

sebastian νομιζα οτι ο 920 ειναι πιο χαμηλα απο εμενα στα 4...

και απο οτι μου ειπε και ενα παιδι πιο πισω ετσι ειναι στο cinebench τουλαχιστον...

εσυ στα 4,2 ποσο βγαζεις?

καλα για τον 980Χ δεν με ενδιαφερει ειναι 300% πανω σε θεμα τιμης και εχει 50-60% καλυτερες επιδοσεις οποτε δεν μου λεει κατι...

Ναι στο cinebench ειναι οριακα πιο πισω αλλα στο vantage αισθητα μπροστα μιλαω για τον 920 στα 4,0ghz-4.2ghz μικρη διαφορα (βαλε 500 ποντους στο vantage και κατι λιγα στο cinebench επιπλεον)

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω δηλαδη βλεπω και vantage cpu score στο link ;

και τα δυο σκορ βλεπω και 3DMark 06 CPU Score και ποιο κατω 3DMark Vantage Score μια χαρα ειναι ο 1090Τ στα 4,1 To CPU-Z τον αναγνωρίζει ως 1095T ? για τα λεφτα του μια χαρα :T:

Link to comment
Share on other sites

plessinho-13- απενεργοποίησε το turbo core αν το έχεις ενεργοποιημένο και ξαναπές μας score

μια χαρα τον βλεπω και αυτονα...

μπορει να κανω καμια δοκιμη και εγω με μεγαλυτερα ρολογια να δουμε τι παιζει...

ευχαριστω για την απαντηση...

Ta 3dmark και vantage είναι intel friendly, μην περιμένεις να δεις μεγάλα SCORE σε AMD....

Link to comment
Share on other sites

φιλος εχεις δικαιο λαθως μου...

sebastian νομιζα οτι ο 920 ειναι πιο χαμηλα απο εμενα στα 4...

και απο οτι μου ειπε και ενα παιδι πιο πισω ετσι ειναι στο cinebench τουλαχιστον...

εσυ στα 4,2 ποσο βγαζεις?

καλα για τον 980Χ δεν με ενδιαφερει ειναι 300% πανω σε θεμα τιμης και εχει 50-60% καλυτερες επιδοσεις οποτε δεν μου λεει κατι...

4,2 ghz βγάζω 7,24 και 4,3 ghz βγάζω 7,39 το cinebench για κάποιο λόγο τον βλέπει 200 mhz ποιο κατω

post-10409-1416074446,1627_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

και πολυ αν θες :jump1:

cinebenchscore.th.jpg

χμμ..αν τσιμπήσω πάνω από τα 255 το bus δεν μπαίνει windows..(HT ~ 2GHz)

μπορεί να μην έχω και ρεύμα λόγω 450ριού τροφοδοτικού! :hi:

Link to comment
Share on other sites

κιεγω μεχρι εκει μπορουσα να φτασω αρχικα ομως καταφερα να κανω καποιες καλυτερες ρυθμισεις και μπορεσα να τον ανεβασω μεχρι και 3,93ghz

τις ποιο καλες επιδοσεις ομως τις ειχε στα 3,86 ετσι οπως τον δουλευω τελικα.

προσπαθω να τον σταθεροποιησω γενικα τωρα στα 3,86 και μετα βλεπουμε για παραπανω...

ασε που πρεπει να αποφασισω και ποια ψυκτρα θα αγορασω.... :(

αμα θες παντως σου στελνω ενα μυνημα με τις ρυθμισεις.

το δικο μου τροφοδοτικο ειναι 550watt

Link to comment
Share on other sites

Και στο crysis τα min fps ειναι πολυ ανεβασμενα..

πολυ ανεβασμενα δεν λες τιποτα... :crazy:

ειναι σχεδον 3πλασια απο τον i7 930@ 4ghz και το πιο σημαντικο ειναι απο 14--->38 fps δηλ unplayable vs playable!!!

καποιος να επιβεβαιωσει πλιζζζζζ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.