Jump to content



Βαρέθηκα...


Recommended Posts

...και είπα να ανοίξω και εγώ ένα thread μιά φορά και εγώ, έτσι για αλλάγη. Για να έχω και κάτι να πω για μένα βρε παιδιά. Όχι πως δεν φροντίζουν πάντα να έχουν να λένε για μένα άλλοι, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

...κατά βάθος είμαι απλό κορίτσι. Και μου αρέσει να κάνω απλά πράγματα. Να πίνω το γάλα μου το πρωί, να κάνω γυμναστική, να βγαίνω για ψώνια, να 'σπάω' το ρεκόρ στο 3dMark 2001 και στην κατηγορία μου και σε όλες τις 9600...:whistling

...ω ναί, ας μιλήσουμε για αυτό. Σιγά σιγά όμως γιατί ο Ιταλός που βρέθηκε πίσω μου με το προηγούμενο καλύτερο σκορ P4/9600 series πρέπει να πόνεσε πολύ. Εδώ πονάει ο MrIcee που είχε Α64/9600ΧΤ και Waterchilled Peltier στην κάρτα....:happy:

Οπότε δείτε πρώτα ένα screenshot από τα windows που ήταν χωρίς τα waterblock του chipset και VGA, μετά σιγά σιγά πάμε παρακάτω.

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7483953

Γενικές πληροφορίες για το σύστημα (αν θέλετε και τίποτα άλλο ρωτήστε, δεν είναι ντροπή)

Pentium 4 2.8C M0 @ 1.7v από BIOS, 1.65ν under load πραγματικό.:nuke:

Asus P4C800-E με Vdimm mod στα 3.35ν στην προκειμένη περίπτωση.

Kingston Pc2700 BH-6 @ 242MHz 2/5/2/2 με τις ποιό 'σφικτές' ρυθμίσεις που μπορεί να δώσει η μητρική.

Gigabyte 9600Pro 400/300 stock @ 690/360 !!!!! με 1.49Vgpu και 3.05Vmem (αν και το Vmem ήταν άχρηστο, δεν έκανε το παραμικρό) χωρίς ramsinks και χαζομάρες, δεν ζεσταίνονται οι μνήμες.....

2 SATA 120GB Seagate που με πονάνε πάρα πολύ αφού με κρατάνε στα 302FSB θέλω δεν θέλω.

Αntec Truepower 480w 12v@12.8 5v@5.7 3.3v@4v για όποιον/α νοιάζεται.

2 συστήματα watercooling, ένα εξ'ολοκλήρου για CPU με αντλία Ηydor L45, ψυγείο custom made 12x24 εξ'ολοκλήρου από χαλκό με 2 12cm ανεμιστήρες στις 1500rpm και άλλο ένα με ψυγείο από το waterchill kit 12x12 αλουμινίου και αντλία Hydor L20 για το chipset και VGA. Moιράζονται το ίδιο tank. Όλα τα waterblocks by Eleven και σωλήνες...από αγωνιστικό αυτοκίνητο, υποπίεσης.

Yγ, φωτογραφίες δεν μπορώ να πάρω, ως γνωστόν δεν έχω ψηφιακή μηχανή, οπότε η απάντηση είναι όχι....

Τέλος πάντων...θέλω κουλουράκι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Ένα ολόκληρο κουτί με κουκιζ , :)

203small.jpg

Καθόλου άσχημα τα αποτελέσματα, απλά λύσε μου 2 απορίες(no offense)

α) το prommie που είναι αραχτό ? ή παίζει το custom a/c ?

β) πόσο ποιο γρήγορη να είναι η p4c800 από την p4p800 ? στα 4228, με 14χ302 και 2x256 bh-5, με βασικά services να τρέχουν, έβγαζε 34 pi....

Πολύ καλά αποτελέσματα πάντως..... :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα και 19:37]

Καθόλου άσχημα τα αποτελέσματα, απλά λύσε μου 2 απορίες(no offense)

α) το prommie που είναι αραχτό ? ή παίζει το custom a/c ?

β) πόσο ποιο γρήγορη να είναι η p4c800 από την p4p800 ? στα 4228, με 14χ302 και 2x256 bh-5, με βασικά services να τρέχουν, έβγαζε 34 pi....

Πολύ καλά αποτελέσματα πάντως..... :flower:

None taken, γιατί εξάλου;

α) Δεν έχω Prometeia. Αν εννοείς εκείνο από το Vr-Zone που κέρδισα το πούλησα μόλις ήρθε στα χέρια μου. Είχε κάποια βλάβη οπότε έχριζε επισκευής πριν την χρήση και δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ με τέτοιο πράγμα (και τι να το κάνω....).

Yγ, παίζει απλό watercooling, ότι περιγράφω.

β) Είναι λίγο γιατί το PAT δεν κλείνει όταν κάνεις overclock, αλλά όχι τρομερά πράγματα. Τώρα ακριβές μέτρο σύγκρισης δεν μπορώ να σου δώσω γιατί με την P4P800 είχα 2.6C ενώ τώρα έχω 2.8c και ο παλιότερος 2.6c που πήγαινε καλά έχει πάει στην λήθη. ’λλο FSB, άλλο μέτρο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα και 20:09]

φοβερό σκορ!

και ο 2.8, κομματάρα... τι τεμπς έχεις εκεί???

Kάπου 30-31c partial load (benchmarks κτλ). Νομίζω, δεν έχω βάλει sensor, το Asus μου λέει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy [Σήμερα και 20:31]

Απιστευτο σκορ για 9600χτ μπραβο....οσο παει και με εκπλησεις...:D τι stepping ειναι ο cpu ....αν επιτρεπεται???

Που την είδες την XT;:unsure:

Ο CPU είναι M0, 3339Α011 για ακρίβεια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα και 20:22]

>>> Gigabyte 9600Pro 400/300 stock @ 690/360 <<<

Σοβαρα μιλας τωρα?

γιατι αν ειναι ετσι τοτε δεν σου αξιζει κουλουρακι

αλλα ολος ο ταμπλας με τα κουλουρια μαζι με τον κουλουρτζη :laughing:

Έχεις άλλο τρόπο να εξηγήσεις το σκορ;

Τον ταμπλά τον παίρνω αλλά τον κουλουρτζή κράτα τον...:flower:

Link to comment
Share on other sites

sorry για το εκτός θέματος, αλλά τα κουλούρια σου Κώστα δεν ανοίγουν και πολύ την όρεξη... κάτι άλλο θυμίζουν...

και για να ξαναμπώ στο θέμα, μια 9600xt default, σε barton 10x200 βγάζει κάπου 13.000+... 5000+ μονάδες κάτω δηλαδή!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

sorry για το εκτός θέματος, αλλά τα κουλούρια σου Κώστα δεν ανοίγουν και πολύ την όρεξη... κάτι άλλο θυμίζουν...

Αφού δε θα τα φας εσύ... :p

Κι αν δεν σαρέσουν να φτιάξεις δικά σου: http://www.cslab.ece.ntua.gr/~natasha/TestRecipes/Mpiskota_sokolatas.html

LOL! :D

Link to comment
Share on other sites

...κατά βάθος είμαι απλό κορίτσι. Και μου αρέσει να κάνω απλά πράγματα. Να πίνω το γάλα μου το πρωί, να κάνω γυμναστική, να βγαίνω για ψώνια, να 'σπάω' το ρεκόρ στο 3dMark 2001 και στην κατηγορία μου και σε όλες τις 9600...

Πραγματικα πιο απλο και πιο συνηθησμενο κοριτσι δεν δει.

Ολες τα ιδια πραγματα κανετε. Δεν εχετε καθολου φαντασια.............

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα και 21:08]

Πραγματικα πιο απλο και πιο συνηθησμενο κοριτσι δεν δει.

Ολες τα ιδια πραγματα κανετε. Δεν εχετε καθολου φαντασια.............

2 Fast, 2 Furious.....

I'm too fast to ya all.....

Ludacris - Act a fool

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.