Jump to content



Βαρέθηκα...


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Εμένα γιατί μου φένεται οτι δεν φτάνει μόνο η τάση για να πάει αυτή η κάρτα στα 690...μήπως κάτω απο το block υπάρχουν ενα δυο peltier σε σειρά ? Δεν έχω κάτι μαζί σου grace αλλά είμαι απλά περίεργος μια χαρά τα πήγες πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SkaL- [Σήμερα, στις και 21:22]

Εμένα γιατί μου φένεται οτι δεν φτάνει μόνο η τάση για να πάει αυτή η κάρτα στα 690...μήπως κάτω απο το block υπάρχουν ενα δυο peltier σε σειρά ? Δεν έχω κάτι μαζί σου grace αλλά είμαι απλά περίεργος μια χαρά τα πήγες πάντως.

Για την Grace μιλαμε...καταρχην μισει τα πελτιερ και μετα δεν ειναι και ασχετη....

Φατο με αερα αφου σ'αρεσει.:p

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7499081

1 ΠΟΝΤΟΣ ειναι μ0ρ@....δεν θα σε πιασω εστω και απο τυχη???????:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SkaL- [Σήμερα, στις και 21:22]

Εμένα γιατί μου φένεται οτι δεν φτάνει μόνο η τάση για να πάει αυτή η κάρτα στα 690...μήπως κάτω απο το block υπάρχουν ενα δυο peltier σε σειρά ? Δεν έχω κάτι μαζί σου grace αλλά είμαι απλά περίεργος μια χαρά τα πήγες πάντως.

Αν είχα TEC δεν θα είχα κανένα ενδοιασμό να το πω. Ευχαριστώ για την ερώτηση πάντως.

Αρχική απάντηση από Gr_God [Σήμερα, στις και 22:19]

Φατο με αερα αφου σ'αρεσει.:p

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7499081

1 ΠΟΝΤΟΣ ειναι μ0ρ@....δεν θα σε πιασω εστω και απο τυχη???????:mad:

Ya think? :flower:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το δευτερό αλλά δεν μου κάθεται καλά. Νομίζω πως μας δουλευεις ρε grace δεν λέω πως το score είναι ψέφτικο αλλά απλά δεν γίνεται αυτή η κάρτα να πάει στα 720 με νερό. Έχω κάνει ένα σωρό Mod σε πολλές κάρτες και κάτι τέτοιο δεν έχω δει ... καμιά δεν ανεβαίνει τόσο με νερό, το τονίζω πάλι, αφου με απλό watercooling η gpu πιάνει 40 βαθμούς. Η δικιά μου για παράδειγμα οταν άφησα το απλό νερό και έβαλα κάτι καλύτερο και την είχα στους 0 βαθμους κέρδισε 50 mhz η δικιά σου τώρα για να πιάσει τα 720 θέλει -35 και βάλε. Εleven αυτο δεν έχει καμιά σχέση με εσένα όλοι ξέρουμε την αξία των blocks σου.

Καλή δουλειά πάντως grace συνέχισε να κρατάς την Ελλάδα στις πρώτες θέσεις του orb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είχε πρόβλημα η Grace στο να πει αν χρησιμοποίησε διαφορετική ψύξη από νερό... ακόμα και πελτιέρ ή vapo ή οτιδήποτε άλλο και να χρησιμοποίησε, τα νούμερα είναι κορυφή, και δεν την κάνει λιγότερο/περισσότερο ικανή η ψύξη, άρα δεν βρίσκω και τον λόγο να πει ψέμματα.....

Μην ξεχνάς ότι έχει πρόσβαση σε hardware που αρκετοί από εμάς μόνο με μεγάλη τύχη μπορούμε να βρούμε.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SkaL- [Σήμερα, στις και 14:24]

Πολύ καλό και το δευτερό αλλά δεν μου κάθεται καλά. Νομίζω πως μας δουλευεις ρε grace δεν λέω πως το score είναι ψέφτικο αλλά απλά δεν γίνεται αυτή η κάρτα να πάει στα 720 με νερό. Έχω κάνει ένα σωρό Mod σε πολλές κάρτες και κάτι τέτοιο δεν έχω δει ... καμιά δεν ανεβαίνει τόσο με νερό, το τονίζω πάλι, αφου με απλό watercooling η gpu πιάνει 40 βαθμούς. Η δικιά μου για παράδειγμα οταν άφησα το απλό νερό και έβαλα κάτι καλύτερο και την είχα στους 0 βαθμους κέρδισε 50 mhz η δικιά σου τώρα για να πιάσει τα 720 θέλει -35 και βάλε. Εleven αυτο δεν έχει καμιά σχέση με εσένα όλοι ξέρουμε την αξία των blocks σου.

Καλή δουλειά πάντως grace συνέχισε να κρατάς την Ελλάδα στις πρώτες θέσεις του orb.

Κατσε ρε φιλε, εβγαλα 680 πυρηνα με αερα με παρομοια καρτα. Τωρα τι θες να σου φερω την καρτα μου να το κανεις μονος σου? Η μηπως διαφημηζω τον 11 και εγω? Και ο πυρηνας μου δεν ζεστενει ουτε κοντα στους 40, μακρια απο μας.

Εσυ εκανες ενα σωρο μοντ σε αλλες καρτες, πηγαν ολες το ιδιο? Μαλλον επειδη δεν μπορεις εσυ δεν μπορει κανεις αλλος ε? Και ο μ@λ@κ@ς ο ιταλος που ειναι πισω απο την grace εβαλε πελτιερ στην καρτα και απο 633 που ηταν πηγε 650-660 και πηρε τα @ μου στους -10 ενω εγω ειμαι με αερα ακομα παραπανω. Μαλλον δεν ειναι ολες οι καρτες ιδιες ε? Η να πιασω το φαυλο παραδειγμα των cpu που αλλοι τρωνε 3100-3200 στην μαπα και τελος με νερο και αλλοι χτυπανε 4000+ που και με prometeia με τον πρωτο μου επεξεργαστη δεν πηγαινε με τιποτα! Και δεν λεω για την grace, ψαξε τριγυρω να δεις και αλλους. Ολοι Π4 δεν εχουν? Αρα δεν γινεται και μας δουλευουν ολοι.

Δεν εχει να κανει με την grace, απο την στιγμη που δεν δεχεσε το δικο της δεν δεχεσαι και το δικο μου που ειναι 680 με αερα. Αρα απλα προσβαλεις εμενα. Πως το θες? Να κανονισω να ερθεις απο εδω να το δεις μονος σου και μετα να πιεις και κανενα βαρελακι παραφλου να συνελθεις? Η μαλλον αστο γιατι εισαι σε αποσταση βολης και θα φας τιποτα στο κεφαλι μολις το δεις να βγαζει 3dmark. Να βγαλω την δικη μου να την δωσω σε κανενα djd να το κανει αυτος να το φας και απο 3ον? Η απλα θες να σε αρχισω στα επιθετα εδω και τωρα για να τελειωνουμε? Κατσε μην βαλει πελτιερ που το σκεφτεται και εχουμε αλλα.

Ξερεις, η κλασσικη παροιμια με τον βοσκο που πειναει και του δινει ο θεος μια ευχη....να ψοφησει η αγελαδα και του γειτονα να πειναμε μαζι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.